باچشمان باز اردیبهشتی دیگر ثبت کنیم

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

ظرفیت چیست ؟ ظرفیت را هر کسی می تواند معنی کند . همه هم می دانیم که ظرفیت نیز حدی دارد ولی چه خوب است انسان ظرفیتی چون دریا و اقیانوس داشته باشد که با رویدادی جدید ، ناشناخته یا فضایی که میدان دیدی کمتر دارد متلاطم نشود . مثل دریا یکپارچه باشد و اینگونه رویدادها را در خود هضم کند . مثل دریا متحد باشد و هر جنس غیر از خود را بیرون بیندازد و همنشینیش را نپذیرد .
فضای امروز شهر ما هرچند فضای جدیدی است ولی باید اتحاد و همدلی داشته باشیم و همه و همه دقت کنیم که خدای نکرده گروهی یا عده ای سودجو که قطعا دلشان بیشتر از خودمان برای بافق و بافقی نمی سوزد بازیچه مان نکنند . لذا باید طبق سروده حافظ شیرازی که فرمود : « آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا » با مدارا جلوی سوء استفاده را به این سودجویان ندهیم و مسئول و غیر مسئول پیگیری امور توسعه شهرمان را با مروت و مردانگی بنمائیم .
تخریب ابزاریست برای درماندگان و سرشار از بی ظرفیتی و امروز در حال گذر از مسیری هستیم که نباید اجازه دهیم کسی قصد قدم برداشتن برای تخریب هیچ کدام از فرزندان دیارمان بکند ، چراکه از گذشته و نتایج آن باید درس گرفت .
لذا سعه صدر باید داشت ، با صبر و حوصله باید فعال بود و ننشست و باید تدابیری اندیشید که عده ای فرصت طلب دست به توهین و بداخلاقی نزنند . پس همه درنگی کنیم در سروده شیخ بهائی و ساعتی خلوت کنیم با خود که شتابان و عجولانه به ناکجا آباد نرویم :
آن کس که بدم گفت بدی سیرت اوست
وان کس که مرا گفت نکو خود نیکوست
حال متکلم از کلامش پیداست
از کوزه همان برون تراود که در اوست
انشالله که با همدلی و اتحاد ، با چشمانی باز با فرهنگی شایسته ، اردیبهشتی دیگر را چنان رقم بزنیم و ثبت کنیم که پایه گذار توسعه و پیشرفت همه جانبه دیارمان ، بالاخص در حوزه اقتصادی باشد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
1403 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

……………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بسیار مطلب بجا و پسندیده ای بود ان شا الله همین باشه که شما گفتید…..؟؟؟؟؟

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خواسته ما جز مواردی که شما فرمودید چیز دیگری نیست انشاالله از این بحران پیش اومده به درستی و سلامت عبور کنیم تا هم خدا راضی باشه هم بندگان خدا در این شهر معدن خیز .

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما هنوز داریم تاوان اون اردیبهشت رو میدیم بهتر با فکر حرف بزنیم نه با احساس

ولي اله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما هستيم.تمام قد.