باچشمان باز اردیبهشتی دیگر ثبت کنیم

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

ظرفیت چیست ؟ ظرفیت را هر کسی می تواند معنی کند . همه هم می دانیم که ظرفیت نیز حدی دارد ولی چه خوب است انسان ظرفیتی چون دریا و اقیانوس داشته باشد که با رویدادی جدید ، ناشناخته یا فضایی که میدان دیدی کمتر دارد متلاطم نشود . مثل دریا یکپارچه باشد و اینگونه رویدادها را در خود هضم کند . مثل دریا متحد باشد و هر جنس غیر از خود را بیرون بیندازد و همنشینیش را نپذیرد .
فضای امروز شهر ما هرچند فضای جدیدی است ولی باید اتحاد و همدلی داشته باشیم و همه و همه دقت کنیم که خدای نکرده گروهی یا عده ای سودجو که قطعا دلشان بیشتر از خودمان برای بافق و بافقی نمی سوزد بازیچه مان نکنند . لذا باید طبق سروده حافظ شیرازی که فرمود : « آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا » با مدارا جلوی سوء استفاده را به این سودجویان ندهیم و مسئول و غیر مسئول پیگیری امور توسعه شهرمان را با مروت و مردانگی بنمائیم .
تخریب ابزاریست برای درماندگان و سرشار از بی ظرفیتی و امروز در حال گذر از مسیری هستیم که نباید اجازه دهیم کسی قصد قدم برداشتن برای تخریب هیچ کدام از فرزندان دیارمان بکند ، چراکه از گذشته و نتایج آن باید درس گرفت .
لذا سعه صدر باید داشت ، با صبر و حوصله باید فعال بود و ننشست و باید تدابیری اندیشید که عده ای فرصت طلب دست به توهین و بداخلاقی نزنند . پس همه درنگی کنیم در سروده شیخ بهائی و ساعتی خلوت کنیم با خود که شتابان و عجولانه به ناکجا آباد نرویم :
آن کس که بدم گفت بدی سیرت اوست
وان کس که مرا گفت نکو خود نیکوست
حال متکلم از کلامش پیداست
از کوزه همان برون تراود که در اوست
انشالله که با همدلی و اتحاد ، با چشمانی باز با فرهنگی شایسته ، اردیبهشتی دیگر را چنان رقم بزنیم و ثبت کنیم که پایه گذار توسعه و پیشرفت همه جانبه دیارمان ، بالاخص در حوزه اقتصادی باشد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
1403 سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

……………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بسیار مطلب بجا و پسندیده ای بود ان شا الله همین باشه که شما گفتید…..؟؟؟؟؟

ماشاالله شمس الدینی سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خواسته ما جز مواردی که شما فرمودید چیز دیگری نیست انشاالله از این بحران پیش اومده به درستی و سلامت عبور کنیم تا هم خدا راضی باشه هم بندگان خدا در این شهر معدن خیز .

محمود چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما هنوز داریم تاوان اون اردیبهشت رو میدیم بهتر با فکر حرف بزنیم نه با احساس

ولي اله چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما هستيم.تمام قد.