معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از 6 سالگی و هرسال انجام شود

دسته: علمی - پزشکی
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس بهزیستی بافق با اشاره به معاینه چشم بیش از 2 هزار و سیصد کودک در سال گذشته، گفت: معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از 6 سالگی و هرسال انجام شود.

index

محسن خوشگذران با اشاره به دایر بودن 2 مرکز دائمی معاینه تنبلی چشم کودکان در شهرستان، اظهارکرد:  سال گذشته نزدیک به 2390 کودک برای جلوگیری از عارضه تنبلی چشم در شهرستان معاینه شدند.
رئیس بهزیستی بافق با اشاره به اهمیت این معاینه در پیشگیری از نابینایی و کم بینایی در کودکان، افزود: سال گذشته پیش بینی شرکت نزدیک به 2500 کودک در این معاینه چشم را داشتیم.
وی با اشاره به شناخت 6 مورد تنبلی چشم و برخی عیوب انکساری در شرکت کننده های در این معاینات، خاطرنشان کرد: آمار سال گذشته بدلیل اطلاع رسانی و آگاهی بیشتر والدین نسبت به سال پیشین رشد خوبی داشته است.
وی با اشاره به فعالیت 2 مرکز معاینه  تنبلی چشم بوسیله علائم و دستگاه در شهرستان، افزود: معاینه تنبلی چشم کودکان باید قبل از 6 سالگی و هرسال انجام شود.
خوشگذران عنوان کرد: بطور معمول معاینه کودکان بوسیله علائم انجام و در کودکان یک تا 3 سال بدلیل عدم تشخیص جهت علائم با دستگاه انجام می شود.
رئیس بهزیستی بافق با اشاره به تصور برخی والدین برای کافی بودن یکبار معاینه تنبلی چشم در سن زیر 6 سال، تصریح کرد: والدین باید دقت کنند بدلیل رشد جسمی و تغییرات در قرنیه کودک این معاینه از یک تا 6 سالگی باید هرسال انجام شود.
مهد کودک دردانه مبارکه و مرکز نگهداری معلولین نیلوفر بافق 2 مرکز فعال در طول سال برای معاینه کودکان در زمینه تشخیص تنبلی چشم  است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ماشاالله حاجی شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آقای دکتر دست مریزاد .حالا ما بزرگتر ها که انوار طلایی آفتاب سوزان بافق چشمامون رو کم بینا کرده چکار باید بکنیم؟؟؟؟
فکری به حال ما هم بکنید.