از سنگ آهن فقط گودال آن نصیب ما شده است / کارخانجات جوار معدنی در حال حاضر دکوری است /وحدت ما تامین است ، خوراک ما را تامین کنید

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۱۸ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

MTB6409-199x300

 

فرماندار اسبق بافق در همایش توسعه بافق با عنوان بررسی خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت : بیش از 20سال تجربه حضور در وزارت کشور در پست های مختلف را دارم و امروز به عنوان یک شهروند و مشاور عالی شورای اسلامی شهر بافق صحبت می کنم .

ندافیان بیان داشت : مردم به خاطر قول ها و وعده های شفاهی و کتبی مسوو لان کشوری از سالیان قبل تا کنون که بسیاری از آن به نتیجه نرسیده است سالهاست بی اعتماد شده اند و این فشارها و مخالفتها با خصوصی سازی بزرگترین معدن کشور که امروز وجود دارد ناشی از همین مطلب است .

ندافیان افزود: وفاق وهمدلی در هم جای دنیا ومخصوصا در دین اسلام تاکید شده است و به عنوان مهمترین زیرساخت توسعه در ابعاد گوناگون است که ما این نعمت را از سالیان پیش در اختیار داریم .

من از اینجا اعلام می کنم بهترین نوع وحدت و تعامل بین مردم و مسئولان در این شهرستان وجود دارد و بهتر است عزیزان برای بررسی راههای توسعه به دنبال مسایل دیگری از جمله آب ، گاز، خوراک کارخانجات و … باشند.

 

ندافیان افزود: همه بدانند در سال 90 جهت پیگیری برای تامین خوراک برای یکی از واحد های فولادی در حال احداث بافق وزارت صنعت و معدن مراجعه کردم که یکی از کارشناسان اظهار داشت ” هیچ گونه سهم خوراک برای کارخانجات بافق در هیچ زمانی در نظر گرفته نشده است و شما باید برای تامین خوراک تلاش کنید یا از کشورهای همچوار خریداری کنید .”

فرماندار اسبق بافق گفت : حال چگونه امکان دارد غنی ترین معادن را در اختیار داشته باشیم ولی اجازه استفاده از آن را به ما ندهند ، کجای این با عدالت ارتباط دارد.

 

ما سنگ داریم ولی در عوض بیشترین امراض از جمله ، هپاتیت ، سرطان ، کم خونی ، ناراحتی چشم و … را نسبت به سایر نقاط کشور داریم .

وی گفت : آنچه واقعیت دارد گودالی است که از استخراج معدن و ارسال آن به سایر نقاط کشور و خارج از کشور به وجود آمده است .

در حال حاضر هیچ واحد تولیدی در این شهر معدنی وجود ندارد و آنچه در جوار معدن چغارت بعنوان آگلومره ، گندله ، احیاء فولاد و… دیده می شود دکوری بیش نیست .

فرماندار اسبق بافق بیان داشت : ولی متاسفانه آب هم نداریم که بعد از اتمام معدن در آن محل مردم برای قایق سواری استفاده کنند .

ندافیان تصریح کرد: البته این موضوع رد سال 90 در کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی و نیز در سال 92 در بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در محل چغارت عنوان کردم و از آنجا خواستم که خصوصی سازی را بیشتر از صنایع شروع کنند نه از معادن که نیاز به آورده چندانی ندارد.

مشاور عالی شورای اسلامی شهر بافق خاطر نشان کرد: مسئولان دولتی از خود مردم اند ودولت ومردم یکی هستند ودولت باید از مردم رد دیون کند.

وی گفت : اگر قرار است به هر دلیل واگذاری صورت گیرد باید تعهدات این شرکت برای مردم افشا شود و تضمین دهند .

خروجی این جلسه تشکیل جلسه ای دیگر با حضور اعضای هیت مدیره صندوق بازنشستگان فولاد ، نماینده تام الاختیار وزارت دارایی و وزارت صنعت و معدن و استاندار و مسوولان محلی در شهرستان بافق برگزار شود و و تعهدات در عهدنامه ای به امضا برسد که در آینده مسئولان شهرستان با خیال راحت و با اقتدار پیگیری تعهدات باشند.

ندافیان عنوان کرد : باید در اسرع وقت زیر ساخت های مورد نیاز صنعتی شدن در زمینه صنایع جوار معدنی ، فولاد ، کشاورزی ، شیلات و تولید نهایی آن توسط خریداران شرکت سنگ آهن مرکزی و یا دولت فراهم شود.

وی گفت : کارگران شرکت سنگ آهن امروز امنیت شغلی ندارند و به شدت نگران هستند که در صورت خصوصی سازی تکلیف آنان چیست ؟

مشاور عالی شورای اسلامی شهر بافق تاکید کرد: خصوصی شدن معادن باید دقیقا بر اساس سیاست های اصل 44 مقام معظم رهبری نظیر ایجاد عدالت اجتماعی ، توسعه و اشتغال پایدار و رقابت منطقه ای و استفاده از سرمایه های موجود و اشتغال پایدار باشد نه چیزی دیگر .

وی متذکر شد : معدن حق مردم است و در چهار چوب قانون حق خود را خواهیم گرفت .

 عبداللهی

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت.چرا عزیزان دلسوز در زمان تصدی پست به این رک و راستی حرف نمیزنن.راستی آیا فرماندار خنده روی قبلی هم خیانت کرده بود؟چه کسی نامه درخواست احقاق حق تهیه و امضا شده توسط شورا و نماینده و امام جمعه را به بالا دستی ارسال نکرده بوده.فریب تربیت باغبان مخور ای گل که او اب میدهد و گلاب میگیرد.

نا امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ندافیان کسی باور نمکند که شما وامثالهم خبر نداشتید به قول خودتان چرا سال 90 به مردم نگفتید ولی حالا اگه میتونید برای وجدانی راحت کوتاهی نکنید

s. h.v این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت … گفته های خوبی بوده…. در ضمن مطمئنا نیروهای شرکت سنگ آهن بدانند در زمینه تعدیل نیرو نیز بررسی هایی و تصمیماتی گرفته شده که تبدیل وضعیتی ها را بصورت سه ماهه و شش ماهه و یکساله قرارداد بسته اند. هر کدام از اینها اطمینان شغلی ندراند و ممکن استکسانی را که سه ماهه قرارداد بسته اند را اواخر خردادماه با بسیاری از انان تصفیه حساب کنند… دستمان به جایی بند نیست. خدا کمک کند. بخدا نمی توان انموقع درخونه امام جمعه و مسئلان رقت… کار از کار گذشته… توی این اوضاع اقتصادی دولت تدبیر و امید هم امیدی به زنده ماندن نیس

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یادت بخیر خاوری کجایی ببینی که حالا همه پشیمان هستند که چرا گوش به حرف شما نکردند وفقط دارند پشت سرت حرف میزنند .اون بدبخت یه حرفهایی زد که هیچکس گوش نکرد وحالا عواقبش این هسته

    من این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    علی آقا میشه بگید چه حرفهایی جناب آقای خاوری زدند و کسی گوش نکرد؟؟؟

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شاید بکار آید:

احکام غصب

تعربف غصب:

غصب یعنی مسلط شدن بر مال یا حق کسی از روی ظلم. این عمل قبیح، جزء گناهان کبیره بوده و عواقب بسیار سنگینی برای آن در روایات معصومین (علیهم السلام) ذکر شده است.

از تعریفی که برای غصب ذکر شد، مشخص می شود که:

1. غصب تنها شامل غصب مال نیست، بلکه غصب حق هم همان حکم را دارد. مثلاً اگر کسی را از ورود به اماکنی که برای عموم ساخته شده است، مانند مساجد، پارک ها و … منع کنند، حق او را غصب کرده اند. هم چنین اگر انسان در اماکن عمومی مزاحم استفاده دیگران از آن جا شود، مثل خرید و فروش در پیاده رو و گذاشتن اجناس، بیرون مغازه و توقف خودرو در جایی که مزاحم دیگران باشد، غاصب است. و یا اگر انسان چیزی را به عنوان گرو، نزد طلبکار بگذارد، نمی تواند قبل از دادن طلبش آن را بردارد و اگر چنین کند، اگر چه مال خود اوست، اما حق طلبکار را غصب کرده است. هم چنین است (بنا بر احتیاط) اگر در مکانی عمومی مثل مسجد، جایی را که قبلاً دیگری به آن پیشی گرفته است تصرف کند. (مثلاً اگر در قسمتی از مسجد، کسی با گذاشتن مهر، یا هر طریق دیگری مشخص کرده است که این جا جای من است، حتی اگر خودش حضور ندارد، نمی توان در آن جا نماز خواند.)

2. اگر تسلط بر مال یا حق دیگری از روی ظلم نباشد، غصب محسوب نمی شود. مثل این که بنا به مصالح معقولی در برخی اوقات از ورود مردم به مسجد جلوگیری شود و یا حاکم شرع، شخصی را به دلیل بدهی و … از تصرف در اموالش منع کند.

بازگرداندن مال غصبی:

اگر انسان چیزی را غصب کند، باید به صاحبش برگرداند، اگرچه برگرداندن آن هزینه داشته یا مستلزم ضرر برای او باشد. حتی اگر یک تکه سنگ غصبی را داخل ساختمان خانه اش استفاده کرده باشد، لازم است در صورت درخواست مالک، آن را بیرون آورد، اگر چه به خراب شدن ساختمان منتهی گردد. و یا اگر گندم غصبی را با جو مخلوط کرده باشد و مالک گندم درخواست برگرداندن عین مالش را داشته باشد، باید گندم را جدا کرده و به مالک آن بازگرداند، اگر چه این کار مشقت زیادی داشته باشد.

تذکر 1: اگر از بچه یا دیوانه چیزی را غصب کند، باید آن را به ولیّ او بدهد.

تذکر 2: اگر چیزی که انسان غصب کرده است از بین برود باید عوض آن را به مالکش بدهد.

تذکر 3: برگرداندن مال غصبی باید فوری باشد و هر چه به تأخیر بیفتد، معصیت آن بیش تر است.

تغییر دادن مال غصبی:

1. اگر چیزی که غصب شده خراب شود، باید آن را به همراه مزد ساختش به صاحبش برگرداند.

2. اگر چیزی را که غصب کرده به طوری تغییر دهد که از اولش بهتر شود، مثلاً با طلایی که غصب کرده گوشواره بسازد، چنان چه صاحب مال بگوید: مال را به همین صورت بده، باید به او بدهد و نمی تواند برای زحمتی که کشیده مزد بگیرد بلکه بدون اجازه ی مالک حق ندارد آن را به صورت اولش برگرداند و اگر بدون اجازه ی او آن چیز را مثل اولش کند باید مزد ساختن آن را هم به صاحبش بدهد و در صورتی که مزد ساختن کم تر از تفاوت ساخته و نساخته باشد تفاوت قیمت را هم باید بدهد. (دقت کنید!)

3. اگر چیزی را که غصب کرده به طوری تغییر دهد که از اولش بهتر شود و صاحب مال بگوید: باید آن را به صورت اول درآوری، واجب است آن را به صورت اولش درآورد و چنان چه قیمت آن به واسطه ی تغییر دادن از اولش کم تر شود، باید تفاوت آن را به صاحبش بدهد.

به دست آوردن منفعت از مال غصبی:

اگر از چیزی که غصب کرده منفعتی به دست آید، مثلاً از گوسفندی که غصب کرده بره ای پیدا شود یا وزن آن گوسفند زیاد شود، برای صاحب اصلی مال است (اگر چه این منفعت ها با زحمت غاصب به دست آمده باشد). و نیز کسی که مثلاً خانه ای را غصب کرده، اگر چه در آن ننشیند، باید اجاره آن را به مالک اصلی خانه بدهد.

ولی اگر چیزی را به مال غصبی اضافه کند و منفعت از آن همان چیز به دست بیاید، آن منفعت متعلق به غاصب است. مثلاً اگر در زمینی که غصب کرده زراعت کند یا درخت بکارد یا ساختمانی بسازد، زراعت و درخت و میوه ی آن و ساختمان مذکور برای خود اوست و چنان چه صاحب زمین راضی نباشد که زراعت و درخت یا ساختمان در زمین بماند، کسی که غصب کرده باید فوراً زراعت یا درخت خود را، اگر چه ضرر نماید از زمین بکند و قطعات ساختمان را از زمین خارج کند. هم چنین باید اجاره ی زمین را در مدتی که زراعت و درخت یا ساختمان در آن بوده به صاحب زمین بدهد و خرابی هایی که در زمین پیدا شده درست کند، مثلاً جای درخت ها را پر نماید و اگر به واسطه ی این ها قیمت زمین از اولش کم تر شود، باید تفاوت قیمت آن را هم بدهد.

تذکر: ساختمانی که در زمین غصبی ساخته می شود، اگر چه منافعش برای غاصب است، اما چون در زمین غصبی بنا شده، نماز در آن باطل بوده و تمام احکام زمین غصبی را دارد.

خرید مال غصبی:

اگر شخصی مال غصبی را خریداری نماید، او هم مانند غاصب، ضامن آن مال و منافع آن است و مالک می تواند عوض آن مال و منافع آن را از هر کدام که خواست بگیرد (فروشنده یا مشتری). پس اگر آن ها را از مشتری گرفت:

– در صورتی که مشتری از غصب اطلاع داشته و مال در دست او تلف شده، نمی تواند آن چه را به عنوان عوض به صاحب مال داده از غاصب بگیرد و اگر صاحب مال از غاصب گرفت، او می تواند آن چه را داده، از مشتری که مال پیش او تلف شده بگیرد.

– اما اگر مشتری جاهل به غصب بود (موقع خرید، نمی دانست مال غصبی است)، صاحب مال میتواند عوض مال خود را از مشتری بگیرد، اما مشتری هم می تواند پولی را که در معامله به فروشنده داده بود از او پس بگیرد حتی اگر آن چه به صاحب مال داده بیش تر از آن پول بوده، زیادی را هم می تواند از فروشنده بگیرد.

شورایی بدخبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برای انتقال خط دوم آب به یزد بودجه 3هزار میلیارد تومانی لازم است که استاندار یزد با رایزنی از معدن چادرملو وچغارت خواسته که این پول را تامین کنند وسالی 300میلیارد تومان هر کدام از معادن به استان پرداخت کنند که در جلسه یازدهم اردیبهشت 93استاندار از اعضای شورا بعلت عدم پرداخت سنگ آهن گلایه کرده وگفته طبق بند 5بودجه سال 92سنگ آهن باید مبلغی از کل فروش را به استان تحت عنوان حق انتها بدهد که تا به حال آقای عسکری از پرداخت آن امتناع کرده که این موضوع برایش تنبعات سختی را به دنبال داشته اما او حاضر نشده حق شهرستان بافق در جایی دیگر خرج شود اگر مدیر عامل دنبال پست ومقام بود این 300میلیارد را پرداخت کرده بود تا خود را تقویت کند اما این کار نکرده واجازه نداده منافع شهر ما جایی دیگر خرج شود

محمد فتاحی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ناامید همنجور که از اسمت پیداست همیشه بدبین هستی بنده به نوبه خودم از اظهارات محکم و دلسوزانه آقای ندافیان تشکر می کنم. چرا که ایشان بهترین فرماندار استان و حتی کشور بودند. و به شورا شهر تبریک می گویم به این حسن انتخابش.

محمد بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر این شجاعت و صداقت که لازمه ی هر مسولیتیست
اقای ندافیان در زمان تصدی فرمانداری هم این مباحث را عنوان کرده بودند که نتیجه ان بازنشستگی ایشان بود امیدواریم همچون قبل که نتوانستن ایشان راساکت نگه دارند و از حق مردم نگذشت و جسورانه دفاع کرد باز هم بتواند به عنوان بهترین مرد سیاسی و نترس بافق به عدالت خواهی مردم ادامه. دهد
اقای ندافیان ما مردم بافق مثل کوه پشت سرتان ایستاده ایم و حمایتتان میگنیم

رضا رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ندافیان هنوز اون پیگیرهای محکمتان را در ارتباط با پروژه هارا یادمانمی رود. و الان نیز نظاره گر این موضوع نیز هستم ا زاین بابت نیز خرسندم . ممنون و متشکر

افضلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من از اینجا اعلام می کنم بهترین نوع وحدت و تعامل بین مردم و مسئولان در این شهرستان وجود دارد,این جمله درستی می باشد چراکه همیشه افرادی خارج از شهرستان برای تلقین و پیگیری اهداف پلیدشان در جهت برهم زدن این توازن هستند و افرادی که در این هستنئ انگشت شمارند. بنده به نوبه خودم ار داشتن افرادی نخبه و فهیم مثل جنابعالی بر خود می بالیم.

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام:صحبتهای جامع وکاملی بود اگه تمامی این موارد برای شهرستان بافق اتفاق بیفتد دیگر مردم هیچ دغدغه ای ندارند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا را شکر که هنوز این چنین مردانی را از ما نگرفته است آقای ندافیان بنده به شما افتخار می کنم زیرا که هیچ حرفی را برای گفتن باقی نذاشتید باشد که خدا اجرش را به شما بدهد و همیشه سرافراز و پیروز باشید

هما این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ندافیان زنده باد به این شجاعت و جسارت انشاا… در سایه مدد الهی در احقاق حقوق مردم موفق باشید.

میرزایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از زمانی که بنده ندافیان را می شناسم انسانی منسجم در پیگیری مسائل تاحصول نتیجه می باشد و خیلی خوشحالم که هنوز هم اون روحیه در وجودشان است و از ایشان به خاطر دفاع از حق مردم سپاسگذاریم

راضیه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حاجی حسین سلام ممنون از این که به این خوبی حرف دل همه مردم را زدی
امیدوارم هر کجا که هستی موفق باشی.

حسن تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خصوصی شدن معادن باید دقیقا بر اساس سیاست های اصل ۴۴ مقام معظم رهبری نظیر ایجاد عدالت اجتماعی ، توسعه و اشتغال پایدار و رقابت منطقه ای و استفاده از سرمایه های موجود و اشتغال پایدار باشد نه چیزی دیگر: این مواردی را که ندافیان مطرح کرد اگر اجرایی شود مشکلی در خصوصی سازی وجود نداشت. بدبختی این است که رانت خواران و دزدان سرگردنه چیز های دیگر اصل 44 را که به نفعشان است برای خودشان تعبیر و اجرایی می کنند.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ناامیدجان سنگ اهن درسال90به مزایده گذاشته شدکه باتلاش ندافیان ومدیرعامل وقت شرکت(یاراحمدی)ازلیست مزایده خارج شدایئ اتفاق دراواخرسال91افتادکه هیچکس دفاع نکرد