بوسه ی مهر بر دستان معلم …

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

 مراسم گراميداشت روز معلم در اردكان با حضور ” سید محمد میرمحمدی ” استاندار و ” احمد شیرزاد ” مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، ” سید محمد میر محمدی ” ، در مراسم بزرگداشت  روز معلم در اردکان با گرامی داشت یاد و خاطره شهید مطهری ، معلمان را پرچم داران مبارزه با جهل و نادانی دانست و آیت ا… خاتمی ، آیت ا… بهجتی ، آیت ا… صدوقی و فرزندش را معلمانی نمونه برشمرد .

وی ، این شخصیت ها را سمبل اخلاق ، صبوری و عزّت و نیز صاحب همه ویژگی های یک انسان مسلمان ذکر و اضافه کرد : یاد و نام آنها باید زنده بماند چرا که از آنها درس معنویت و اخلاق فرا گرفته ایم .

استاندار یزد ، با بیان اینکه مقام معلم فراتر از درس یاد دادن است ، تصریح کرد : بزرگترین معلمان مادران هستند و شاید به همین دلیل بهشت زیر پای مادران است .

میرمحمدی ، تأکید کرد : باید دست مادران ، پدران ، معلمان و استادان را بوسید و به همه آنها مهربانی کرد چرا که مهربانی را به ما یاد داده اند .

امام جمعه اردکان نیز در این مراسم با اشاره به روایات و احادیث افزود : همه موجودات برای معلمان خوب ، طلب مغفرت می کنند چرا که مسبب خیر و خدمت به خلق می باشند .

حجت الاسلام والمسلمین ” سید محمد حسینی ” با اشاره به اینکه معلم خوب آن است که برای رضای خدا به دانش آموز درس یاد دهد ، اظهار داشت : معلمان برای تعلیم خوبی ها در جامعه با توان کامل فعالیت دارند و لازم است اولیاء دانش آموزان در این راه همراه معلمان شوند تا بتوان در مسیر توسعه کشور گام های استوارتر برداشت .

در اين مراسم كه با حضور ” احمد شيرزاد ” مديركل آموزش و پرورش استان يزد ، امام جمعه ، معاون فرماندار اردكان و ديگر مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد ، به 20 نفر از معلمان نمونه جوايزي اهدا گردید و احمد شيرزاد ضمن ديدار صميمي با فرهنگيان در ضيافت شام اين مراسم ، از نزديک با آنها به گفتگو پرداخت .

در این مراسم استاندار یزد دست معلم خود را بوسید و دسته گلی را به ” محمّد تقی سنایی ” معلمش اهدا کرد. پخش کلیپ ، اجرای سرود و مراسم گلریزان توسط دانش آموزان دبستان بنت الهدی ، اجرای برنامه های شاد و متنوع و نیز اهدای لوح حاوی عکسی مربوط به زمان دانش آموزی استاندار یزد به وی توسط موزه فرهنگ اردکان از بخش های این مراسم بود.

 

***


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
ali این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سازمان خصوصي‌سازي اعلام كرد‌: سهام 10 شركت دولتي در سومين هفته ارديبهشت ماه از طريق مزايده و فرابورس واگذار مي‌شود. به گزارش «سنا»، تعداد 300 ميليون سهم معادل 100 درصد سهام كنترلي شركت توليد نيروي برق سبز منجيل به قيمت كل پايه 4 هزار و 900 ميليارد و 200 ميليون ريال به صورت نقد و اقساط (30 درصد نقد، بقيه اقساط 4 ساله با نرخ 15 درصد) و بلوك 28/5 درصدي سهام شركت سنگ‌آهن مركزي ايران شامل 10 ميليون سهم به ارزش كل پايه 16 هزار و 738 ميليارد و 73 ميليون ريال در روز دوشنبه و سه‌شنبه (15 و 16 ارديبهشت) در فرابورس عرضه خواهد شد.
همچنين 100 درصد ارزش نيروگاه صوفيان به قيمت كل پايه يك هزار و 197 ميليارد ريال، 100 درصد ارزش نيروگاه گازي كنگان به قيمت كل پايه 818 ميليارد و 279 ميليون ريال و 100درصد سهام شركت فولاد آذربايجان شامل 350 ميليون سهم به ارزش پايه هر سهم يك هزار و 459 ريال در سه‌شنبه پيش رو از طريق مزايده واگذار مي‌شود. افزون بر اين؛ 65 درصد ارزش طرح فولاد ميانه به قيمت كل پايه 3 هزار و 199 ميليارد و 182 ميليون ريال، 100درصد ارزش نيروگاه برق شهيد مفتح به قيمت كل پايه 14 هزار و 589 ميليارد و 691 ميليون ريال و 49 درصد سهام شركت مديريت توليد برق شهيد رجايي نيز به ارزش پايه هر سهم 28 ميليون ريال در اين روز روي ميز مزايده مي‌رود.
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/799816

رضادهقانزاده بافقی ( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تقدیم به تمام معلمینی که یادگیری را به تمام معنی برایمان تفسیر کردند:

گفت استاد : مبر درس از یاد
یاد باد آنچه به من گفت استاد

یاد باد آنکه مرا یاد آموخت
آدمی نان خورد از دولت یاد

هیچ یادم نرود این معنی
که مرا مادر من نادان زاد

پدرم نیز چو استادم دید
گشت از تربیت من آزاد

پس مرا منت از استاد بود
که به تعلیم من اُستاد اِستاد

هرچه می دانست آموخت مرا
غیر یک اصل که ناگفته نهاد

قدر استاد نکو دانستن
حیف !!! استاد به من یادنداد

گر بمردست ، روانش پرنور
وربود زنده،خدایارش باد

شاعر: علی فروغی