اما براستي چرا خدا آزادش کرد؟

دسته: عمومی
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۳ خرداد ۱۳۹۱
روز روز بزرگيست ، جمله اي از امام امت هر ساله از طلوع آفتاب سوم خرداد منتشر مي شود که :
خرمشهر را خدا آزاد کرد.
اما براستي چرا خدا آزادش کرد؟
تقريبا هيچ عقلي نمي توانست بپذيرد در شرايطي که کمکهاي امريکا و شوروي و اروپا و حتي امريکاي لاتين سرازير عراق شده ، عملياتي با آن وسعت ، طي سه مرحله بتواند در سوم خرداد 61 خونين شهر را آزاد کند ، آن روز امام امت غرور عده اي و سينه ي مدعيان را با کلام آتشين شان نشانه رفتند. فتح خرمشهر به خودي خود چنان ارزشي نداشت بلکه ارزش‌ها و تفکري که توانست محاسبات مادي را در هم بشکند و آن را آزاد کند، مهم بود . مغزها مادي نبود . انجام تکليف الهي و توکل به ذات مقدس سبحان، در محاسبات آن روز نقشها داشت . اين سنت الهي را شايد هزاران بار آزموده ايم و ديديم که درست است ولي چرا باز فراموشمان ميشود؟!
 به قول عزيزي : بهترين درسي که مي‌توان از فتح خرمشهر گرفت، اتکال به خدا و وارد کردن متغير اصلي در معادلات است و آن خدا است.
حال کلام امام سفر کرده مان در صحيفه جلد 17 صفحات 318 و 319 :
“اين مطلب مهم را که کرارا عرض کرده‌ام، تکرار مي‌کنم که ملت عزيز مجاهد بويژه سلحشوران رزمنده مجاهد في سبيل الله توجه داشته باشند که غرور از پيروزيها آفت بزرگي است که شيطان باطني در بندگان خدا به وجود مي‌آورد تا آنان را از راه حق منحرف کند، و در اثر آن خلق خدا را در کوشش براي مقاصد الهي سست کند، و اگر خداي نخواسته اين حالت شيطاني در جبهه‌ها پيش آيد، در پيروزيها وقفه حاصل، بلکه با مکر شيطاني ممکن است به شکست منتهي شود. و زماني اين آفت وجدان‌کش پيش مي‌آيد که انسان از خود و خداوند غافل شود و قدرت و پيروزيها را از خود بداند، و منشأ اصلي آن که ازمه امور را دردست دارد و هرچه کمال و قدرت و جمال است از اوست را از ياد ببرد. ملت عزيز و قواي مسلح رزمنده در طول اين انقلاب و اين جنگ لمس نموده‌اند که اگر مددهاي الهي و عنايات خاص خداوند قادر نبود، هرگز در ما قدرت مقابله با رژيم شيطاني تا دندان مسلح و متکي به قدرتهاي جهاني نبود. ولي از آنجايي که ملت با تحولي الهي به انقلابي اسلامي متکي به معنويات دست زد، توانست آن قدرت بزرگ منطقه را درهم بشکند، و در جنگ نابرابر از حيث تسليحات و کمکهاي بيدريغ شرق و غرب و منطقه،‌ اينهمه پيروزيهاي اعجازآميز را نصيب ايران و اسلام نمايد. ما نبايد فتحهاي بزرگ مثل خرمشهر را از ياد ببريم که دشمن با همه تجهيزات در سنگرهاي بسيار محکم باعده و عدد بسيار کمين کرده بود، و در مقابل عده‌اي از سلحشوران متعهد اسلام از بيابان باز به آنان تاخته، و خداوند آنچنان رعب و وحشت را بر دشمنان ما غلبه داد که با اسارت هزاران نظامي و غنيمتهاي بسيار، باقيمانده اشرار با فضاحت تمام رو به فرار گذاشته و شهرها را رها کردند. رزمندگان عزيز ما نبايد اين پيروزي معجزه‌آسا را جز با مددهاي الهي ببينند و اگر چنين شد، غرور آنها خلاصه مي‌شود در اينکه ما مورد عنايت قادر متعال هستيم و از خود چيزي نداريم و آنچه داريم از اوست و بايد به راه او نثار کنيم. و اينجاست که خداوند عنايات خود را ادامه مي‌دهد، و شما سلحشوري و جنگ شرافتمندانه را براي دفاع از اسلام و ميهن اسلامي ادامه مي‌دهيد، و به خواست قادر متعال به پيروزي نهايي دست خواهيد يافت.
محمد مهدی علیزاده فلاح

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وبلاگ بافق؛رویای جان
جهت آشنایی صحیح هموطنان و همشهریان با شهرستان بافق -مفاخر و امکان تارخی توریستی و دیدنی ایجاد گردید.