فرماندار بافق : احیاء فریضه زکات نیاز به مجاهدتی خستگی ناپذیر دارد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ فرماندار بافق در نشست هم اندیشی مبلغین طرح زکات این شهرستان ، زکات را یک فریضه خواند و گفت: زکات همانند نماز اهمیت ویژه ای دارد و برای احیاء طرح زکات تلاشگرانی صادق و دلسوز می خواهد و نیاز به مجاهدتی خستگی ناپذیر دارد.

وی با اشاره به شعار امسال توسط مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد : یکی از مباحث مهم در مقوله شعار امسال ” اقتصاد و فرهنگ” مبحث زکات و فرهنگ سازی در احیای فریضه زکات است.

“سید مهدی طلایی مقدم” با اشاره به اینکه یکی از نهادهایی که در محرومیت زدایی نقش عمده ای دارد گفت: از شروع تاسیس کمیته  امداد تاکنون تحولات چشمگیری در نوع و میزان کمکهای ارائه شده توسط این نهاد، صورت پذیرفته و هم اکنون در زمینه امدادرسانی، برنامه های مختلف و متنوعی را در دست اجرا دارد .

فرماندار بافق ضمن تاکید بر اهمیت اشتغالزایی در دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد : در بحث اشتغالی زایی کمیته امداد از برخی ارگانهای مربوطه چند گام جلوتر می باشد اگر به سابقه کمیته امداد درگذشته نگاه کنیم، درمی یابیم که این نهاد در ابتدا فعالیتش محدود به تهیه نیازمندی های اولیه فقرا بود، اما به حول و قوه الهی و نیت خیر بانیان، این نهاد امروزه گسترده ترین سازمان حمایتی عام المنفعه بوده که از لحاظ وسعت ارائه خدمات و پراکندگی جغرافیایی مراکز، شاید در راس همه سازمانهای دولتی و غیردولتی قرار گرفته باشد .

وی با بيان اينكه هدف و رويكرد اصلي اين نهاد توانمندسازي خانواده هاست، افزود:امروز اشتغال دغدغه نخست مسئولان کشور و نظام است، از اين رو همه بايد تلاش کنيم در اين عرصه گام برداريم و با ايجاد مشاغل کوچک بيکاري را از ميان برداريم.

طلایی مقدم بر تلاش سازمان‌های مردم نهاد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده های تحت پوشش مکیته امداد تاکید کرد و گفت: دولت می کوشد تا با تعامل نقش تشکل‌های مردمی، NGOها و خیرین در انجام امور مختلف فرهنگی و اجتماعی و رفع مشکلات محیطی و خانوادگی این قشر از جامعه را پر رنگ‌تراز گذشته باشد.

IMG_8193 IMG_8178


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ساکن شهرک امام علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام فرماندار گرامی
حقیقت تعریفتان را زیاد شنیده ام اما در عمل را نمیدانم.
ما ساکنین الآن حدود 5 سال است که با تمام سختی ها در شهرک سنگ آهن جنب سپاه زندگی می کنیم اما دریغ از امکانات اولیه شهری مانند آسفالت و غیره!!!!!
مشکل اساسی ما سند این زمینها است که فکر نکنم کار خاصی داشته باشد فقط یک جلسه استانی نیاز است بین مسئولین منابع طبیعی و راه و شهر سازی.
به نظر من مشکل مسلمانی را در راه رضای خدا حل کردن هم ثوابش کمتر از زکات نیست.