دبیریادواره شهدای پشتیبانی استان: کتاب فعالیت های بافق در8 سال دفاع مقدس چاپ می شود

دسته: اخبار ویژه , فرهنگی، هنری، مذهبی
۳ دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

 دبیریادواره شهدای پشتیبانی سپاه الغدیر استان یزد: کتاب «اولین پشتیبان» با موضوع فعالیت های بافق در 8 سال دفاع مقدس در دستور چاپ و از طرح جلد این کتاب در یادواره رونمایی و ظرف چندماه کتاب نیز چاپ می شود.

_MTB0261

حسن بلندیان در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان بافق، اظهارکرد: ویژگی هایی مانند گمنامی، صداقت و امانتداری، و تلاش و پشتکار از بارزهای شهدای تدارکات و پشتیبانیست که اصل گمنامی در شناسایی این عزیزان تا حدودی کار ما را دشوار کرد.

دبیریادواره 100 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه الغدیر استان و 266 شهید شهرستان بافق، افزود: دبیرخانه ستاد از 24 فروردین در صحن آستان امامزاده عبداله(ع) مستقر گردیده است.

وی با بیان این مطلب که سعی داریم در یادواره رویکردی متفاوت و برنامه های نوینی داشته باشیم، گفت: استفاده از فرهنگ دفاع مقدس در این یادواره استفاده شد و در نخستین گام بهره از رمز «یاابوالفضل» در این یادواره است.

وی با اشاره به برافراشتن بیرق علمدار کربلا در شهرستان، درباره دلیل بهره از نام حضرت عباس(ع)، بیان کرد: آخرین ماموریت این بزرگوار اقدام برای تامین آب در کربلا بود.

بلندیان با اشاره به محوریت امام جمعه بافق دراین یادواره، خاطرنشان کرد: محور قراردادن روحانیون مانند سال های دفاع مقدس از دیگر مسایل الگو گرفته شده از جبهه های جنگ حق علیه باطل است.

دبیریادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه الغدیر استان بیان کرد: بر خلاف گذشته که نهادها و ارگان هایی مانند بسیج، سپاه یا بنیادشهید اجرای برنامه را به عهده داشتند در این یادواره 11 کمیته از لایه های مختلف مردمی تشکیل شده است.

وی با اشاره به دعوت از یکصد ایثارگر پیشکسوت تدارکات و پشتیبانی استان، گفت: از این تعداد 30 نفر از این بزرگواران بطور نمونه و نمادین در این مراسم تجلیل می شوند.

وی بابیان این مطلب که از بیش از 200 هزار سند موجود درباره تدارکات و پشتیبانی مورد بررسی قرارگرفت، گفت: بافق در این زمینه پیشتاز و اسناد مربوط به شهرستان در کتابی بنام «اولین پشتیبان» با موضوع فعالیت های بافق در 8 سال دفاع مقدس در دستور چاپ قرار گرفت که از طرح جلد این کتاب در یادواره رونمایی و ظرف چندماه کتاب نیز چاپ می شود.

وی افزود: کتاب یادنامه شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه الغدیر ستان یزد نیز در دست چاپ و در این مراسم رونمایی می شود.

وی با بیان این مطلب که بافق نخستین شهرستانیست که میزبان خانواده های شهدای استان است، افزود: برگزاری همزمان یادواره شهدای استان و یک شهرستان و شهدای گمنام از دیگر ویژگی های این مراسم است.

بلندیان با اشاره به شرکت تمامی شهرستان در نمایشگاه رویکرد نقش هر شهرستان در پشتیبانی دفاع مقدس، عنوان کرد: 10 غرفه از شهرستان های استان و 10 غرفه نیز از سوی شهرستان بافق ترتیب داده شده و از 23 تا 25 اردیبهشت نمایشگاه دایر است.

وی با اشاره به نصب بیرق حضرت ابوالفضل در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق افزود: کلیه هیئت های مذهبی شهرستان نیز بصورت یکپارچه و با نام هیئت حضرت ابوالفضل(ع) در این مراسم معنوی شرکت می کنند.

وی با اشاره به رونمایی از طرح المان میدان شهدای شهرستان در این یادواره، بیان کرد: ساخت یک یادمان و المان برای میدان شهدای شهرستان نیز با رایزنی هایی که با مجموعه شهرداری بافق انجام شد در دستورکارقرار گرفت.

IMG_8795

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
حیران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امروز ما هستیم و فردا نسلهایی که روزهای سرشار از حادثه های عظیم و دلاوریها و رشادتهای مردان الهی را کسی نیست برایشان بازگو کند.
اگر به فکر آن زمان نباشیم بیم آن است که آن نسلها باور نکنند این فداکاریهای رزمندگان را.
لذا چاپ این کتاب بسیار ضروری است.باید تمامی حوادث و پشتیبانی های این شهر در دوران دفاع مقدس به همراه مستندات در این کتاب گنجانده شود.
امروز شاید احساس نیاز نشود ولی فردا مستنداتی همچون این کتاب زبان گویای آن روزهای پر مخاطره است.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جای بسی خوشحالی است که جناب سرهنگ بلندیان را می بینم.
سالها بود که شهرهای دیگه بهره بیشتری از کمکهای فکری ایشان می بردند.
امید دارم حضورشان مقطعی نباشه و شهر از کمکهای فکری این مهندس خوش فکر و دوراندیش بیشتر بهره مند بشه.

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دست شما درد نکنه یاد وخاطره دلیرمردان دفاع مقدس رو زنده نگه میدارید