معادن جزو انفال هستند و دولت حق واگذاری آنها را ندارد

دسته: اخبار ویژه
۶۱ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

images

معدنا:مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (بافق) با اشاره به اینکه این معدن جزو انفال بوده و نباید واگذار شود، گفت: صادرات سنگ آهن به صورت خام خیانت محض بوده و به جای آن باید با برنامه ریزی زمینه فراوری سنگ آهن و تبدیل آن به فولاد و محصولات فولادی فراهم شود.
به گزارش پایگاه خبری معدن ایران (معدنا) دکتر علیرضا یاراحمدی درباره اعتراضات رخ داده در مورد واگذاری ۲۸٫۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در فرابورس اظهار کرد: معادن جزو انفال هستند و دولت حق واگذاری آنها را ندارد. خصوصی سازی معادن با روح اصل ۴۵ قانون اساسی مغایرت دارد. در کشور ما مدام گفته می شود اصل ۴۴٫ باید پرسید که پس جایگاه اصل ۴۵ چیست؟ متاسفانه در قانون معادن هم هیچ اسمی از انفال برده نشده و نگهبانی هم برای نظارت و کنترل انفال بودن معادن وجود ندارد.وی افزود: وقتی می گوییم معادن جزو انفال هستند، از نظر شرعی به انفال خمس تعلق می گیرد. باید به این سوال پاسخ داده شود که بهره برداران دولتی و بخش خصوصی سنگ آهن مرکزی خمس انفال خود را در کجا هزینه کرده اند. متاسفانه در حال حاضر هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد.او با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی فولاد از بخش خصوصی نیز ضعیف تر عمل کرده است، گفت: صندوق بازنشستگی قابلیت لازم را برای اجرای برنامه های توسعه ای در سنگ آهن مرکزی ندارد. با این روند کل معدن سنگ آهن مرکزی توسط صندوق بازنشستگی خورده شده و از بین می رود. این در حالی است که معدن سنگ آهن مرکزی باید توسعه پیدا کند. معدن جدید در آن باز شود و کارخانه های پرعیارسازی در آن راه اندازی شوند. در حال حاضر سنگ با عیار کمتر از ۴۰ درصد در سنگ آهن مرکزی فراوری نمی شود در حالی که در دنیا روی سنگ با عیار ۳۵ درصد هم کار می کنند.

یاراحمدی گفت: صندوق بازنشستگی فولاد تاکنون دارایی های زیادی داشته که آنها را فروخته تا زنده بماند. باید جلوی این روند غلط گرفته شود. در حال حاضر سنگ آهن مرکزی بیش از ۴۰۰۰ نفر نیروی کار داشته و در سال بیش از هزار میلیارد تومان درآمد دارد. اگر این وضعیت ادامه یابد سنگ آهن مرکزی توسط صندوق خراب خواهد شد.

به گزارش ماین نیوز مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با تاکید بر اینکه کل سنگ آهن مرکزی همچنان باید در اختیار دولت باقی بماند، در پاسخ به این سوال که راهکار شما برای حضور بخش خصوصی در معدن سنگ آهن مرکزی چیست؟ گفت: ۴۰ آنومالی در منطقه وجود دارد. شرکت سنگ آهن مرکزی باید این ۴۰ آنومالی را فعال کرده و کارهای اکتشافی خود را در سطح منطقه توسعه دهد. باید برای تولید معادن منطقه برنامه ریزی دقیق داشت. سپس می توان معادن را به صورت مزایده و با مدت زمان پنج سال به پنج سال به بخش خصوصی واگذار کرد. در این مدت شرکت سنگ آهن مرکزی بر فعالیتهای بخش خصوصی نظارت خواهد داشت و اجازه صادرات سنگ آهن خام را نیز نباید بدهد چرا که صادرات سنگ آهن خام یک خیانت محض است. اگر نظارتی نباشد هیچ کس نمی تواند جلوی بخش خصوصی را برای صادرات سنگ آهن خام بگیرد. باید حتما نظارت شود که سنگ به شیوه کنونی صادر نشود چرا که با توجه به محدود بودن ذخایر معدنی صادرات به این شکل خام به ضرر کشور تمام خواهد شد.

این استاد دانشگاه اظهار: برنامه ریزی پنج سال به پنج برای حوزه های زمین شناسی، اکتشاف، تولید و فراوری باعث توسعه سنگ آهن مرکزی شده و این به نفع کشور خواهد بود.

یاراحمدی پیشنهاد داد: به اعتقاد من کشور باید به مناطق چندگانه معدنی تقسیم بندی شده و در هر منطقه شرکتهای قوی مانند سنگ آهن مرکزی مشغول به کار شوند که در کنار آنها نیز بخش خصوصی تحت نظارت و کنترل کار خواهد کرد. در چنین شرایطی بخش خصوصی نیز رشد خواهد کرد. اما متاسفانه در حال حاضر بخش خصوصی معدن عملا رها شده است. متاسفانه در این بین سازمان نظام مهندسی معدن نیز بسیار ضعیف عمل کرده و مکانیزم نامناسبی بر آن حاکم است و این قابلیت را ندارد که به عنوان چشم دولت بر معادن نظارت و کنترل داشته باشد. به عنوان مثال در بسیاری از معادن برداشت بیشتر از پروانه صورت می گیرد اما مهندسان معدن هیچ عکس العملی در برابر این تخلف نشان نمی دهند و فقط تبدیل به ماشین های امضای اسناد شده اند و حتی یک بار هم بعضا به معدن تحت کنترلشان سر نمی زنند.

او با تاکید بر ضرورت توسعه تکنولوژی در فعالیتهای معدنی گفت: به نظر من هم واگذاری ۷۱٫۵ درصدی سهام سنگ آهن مرکزی به صندوق بازنشستگی فولاد غیرقانونی بوده و هم واگذاری ۲۸٫۵ درصد که قرار است به زودی انجام شود. اگر برای سنگ آهن مرکزی برنامه درست ۵۰ ساله ارائه داد می توان ظرف این مدت ۵۰ شرکت قدرتمند در این منطقه به وجود آورد و از این طریق بخش خصوصی نیز تقویت خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون هر آنچه از معادن درآمد حاصل می شود یک سوم آن هزینه می شود، یک سوم بابت مالیات پرداخت می شود و یک سوم دیگر هم بابت قطعات یدکی از کشور خارج می شود و عملا پولی برای توسعه بخش معدن اختصاص نمی یابد که این چرخه معیوب باید به نحوی اصلاح شود. باید جلوی صادرات سنگ خام گرفته شده و سنگ آهن حتما در کشور فراوری شود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده وپاینده باشی دکتر

bafghi این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت

کارگر معدن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت بر شیر مرد بافق
آقا خوب گفتید یکی پیدا شد بگه صندوق بازنشستگی که در اختیار کامل اصفهانیهاست خوب نیست و ورشکست شده

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
من که باایشان سروکاری نداشتم وشناختی هم ازایشان ندارم.ولی الحق ولانصاف که چقدرجالب فرمودند.آن مدتی هم که مدیرعامل شرکت سنگ آهن بودندخیلی بدردمجموعه وپرسنل پیمانکاری خوردند.

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر تو

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مرد یعنی این

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دکتر :حالابایدمابافقی هاقدرشمارابدانیم بااین وجودکه بعضی هانگذاشتن شمامدیرباشیدوسنگ خودشان رابه سینه زدند ولی هنوزدلت برای این شهرمی سوزد.رحمت براون شیرپاکی که خوردید.//

یک بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جهت اطلاع کسانی که ازخصوصی سازی سنگ آهن دفاع میکنند. این سخنان را کسی گفته که دراین زمینه دکترا دارد. اگر توان دارید باایشان درحضورمردم مناظره کنیدبعد هرچه مردم تصمیم گرفتند عملی کنید. هرچند متاسفانه درمملکت ما آنچه مهم نیست نصایح بزرگان علمی و دینی است و این مطلب زمینه رابرای رشد مافیای مالی و مذهبی بوجودآورده است.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ماهمیشه دعاگوی شما انسان متدین ودلسوزبوده وهستیم. موفق باشید.

پیوند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه بنیاد نخبگان که دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از نخبگان دارند .آقای دکتر یاراحمدی از نخبگان بافق که همانند مسئولان تراز اول حکومت که همان حمایت از تولید وسرمایه ملی است را دارد توسط مافیای عظیم فولادی از سیستم فولاد حذف کرده اند و…………..

دارلینگ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنام یکتا خالق هستی
………..سلام و درود فراوان…………
جناب آقای دکتر یاراحمدی بنظر بنده شایسته شما بود که همچنان مدیرعامل این معدن میبودید و با مثبت انیشه بودن و دیدگاه درست حضرتعالی ، و با نشان دادن راه درست به مردم که باعث رونق و آبادانی و حتی کمک به بحرانهای اقتصادی کشور میشوید……. متاسفانه در این دیار و سرزمین ایرانی همچنین افرادی وجود دارند ولی از آنها حمایت و استفاده نمیشود…..
درصورتی که سیستم و بعضا بهتر است بگوییم که بعضی از افراد با این طرز فکر مشکل دارند و فقط به این فکر هستند که پولی بدست بیاورند و مایحتاج خودشون و خانوادشون باشه اما به فکر نسلهای آینده و پیشرفت شهر و کشور نیستند…….
از این غافلیم که با این را ه های غلط که مسئولین میروند بافق و یا کشور را به سیاهی خواهند کشاند…… هنوز روز خوش زندگی است ……
به هرحال امیدوارم در هر جای این ایران زمین هستید موفق و پیروز باشید….
*****……….بدرود………*****

رضايي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

روبهي را گريز پاي ديدندكه با وحشت از دهي ميگريخت.پرسيدندش فرارت از بهر چيست:پاسخ همي داد.
در اين ده خران را ميكشند وكاه در پوستشان ميكنند..به او گفتندخران را ميكشند فرار تو از بهر چيست؟؟؟پاسخ همي داد.در اين ده رسم بر اين است اول ميكشند بعدتفحص ميكنند كه خربود ياحيواني ديگر…..دكتر جان ضمن تشكر از شما وببخشيد كه اين مثال بي ادبانه را بكاربردم.آقايان اول واگذار ميكنند بعد نگاه ميكنند كه انفال بود ياانفعال يا هرچيز ديگر فرقي هم برايشان نميكند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده باد آقای دکتر وسیجی مخلص از سخنان زیبایتان ولی کوگوش شنوا

دهقان زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب دکتر :عاقبت به خیری یعنی همین. درود بر شما که پاک زندگی کردید. در حق بافق مردانگی کردید و سالیان سال به نیکی از شما یاد میکنند . خدا رحمت کند والدین شما را .روحشان شاد.صلوات

soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فکر درستی هست

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه مسءولین محترم —-

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کو گوش شنوا ، بابا همین حرفها را زد که بعد از یکسال برکنار شد یا استعفا دادندش،بابا ایشان سواد اینکار را دارد چرا نمیخواهیم بفهمیم که باید کار را دست کاربلد داد؟ آیا دکتر نمیتوانست حق السکوت بگیردو بماند؟آنومالیها را یکی یکی به دست این و آن میدهند فردا میبینیم هر گوشه این منطقه بافق گودال خالی باقیمانده و ملت بافق بیکار و حیران بروند کتیرا.
خدا نیامرزد آن کسانی را که امضا کردند واگذار کردن آنومالیها را.چه بومی و چه غیر بومی……

کارگر بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ه ، تاکی ز سفر باز نيایی ، بازآ

اشتياق تو مارا سوخت کجایی، بازآ

شده نزدیک که هجران تو، مارا بکشد

گرهمان بر سرخونریزی مایی ، بازآ

کردهای عهد که بازآیی و ما را بکشی

وقت آنست که لطفی بنمایی، بازآ

رفتی و باز نمیآیی و ما بی تو به جان

جان من این همه بی رحم چرایی، بازآ

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تاراج معادن کشور متوقف شود .

سلام

تحقیق و تفخص از معادن واگذار شده
در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران
مسایلی را روشن میکند فراتر از کل اختلاسهای سالهای گذشته
و هزاران میلیارد ا تومان به دولت قابل برگشت است .

کویر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا کارشناسی شده گفته ای دکتر. متا سفانه در کشور ما کار به کاردان سپرده نمی شودکه اینجور عقبیم

مصطفوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در مملکت مافیایی شکل گرفته که شکستن آن کار حضرت فیله

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دکتر شما در دوره ای که بودی چرا این کارهارو نکردی چرا حق بچه شهداب رو نگرفتی چرا حق بچه های طرح وتوسعه در شرکت شهاب پویش را نگرفتی ما بچه تو جلساتت بودیم فقط حرف زدی وشعار دادی همین با حرف که کارها درست نمیشه شما به بچه های شهداب قول دادی که تبدیل وضعیت میشن اگر نشدن پاچه هامو بالا میزنم میام استخراج پیش شما ها کار واینکه حق بچه های شرکتشهاب پویش رو هم همینطور فقط حرف زدی همین

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا امیر خوابی یا خودت و بخواب زدی بنده خدا 10 ماه مدیر بود محض اطلاع شما قرار بود نظام هماهنگ رو اجرا کنه که لازم نباشه شما نگران باشی که کجا و در چه صورت قراردادی (رسمی،تبدیل وضعییتیا پیمانکار)هستی
اما همین نامردایی که زیرآب دکتر رو زدند و شدند جانشینش طرح اون رو چنان اجرا کردند که بیا و ببین

SiB این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در اینجا فقط باید نشست و به تقدیر نگریست…در اینجا تقدیر رقم زدنی نیست ! تقدیر فقط تماشا شدنیست

باهوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا امیر دکتر تا اومد کاری کنه بنده خدا رو برداشتندوگرنه همین شرکت شهداب که میبینین دیگه تو بافق جایی نداشت و استخراج دست تعاونی کارگران معدن می انداخت و چون شهداب می دانست دیگر در معدن جایی ندارد سریع با … به بالایی ها زمینه برکناری دکتر را زودتر فراهم کرد قابل توجه امیر اقا

راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

معلوم است.تمام نظریه هایک نفرباهدایت جناب ….مینویسد.امیرفقط انتقادکرددوستانی که فقط تعریف کردن.تحمل نداستن.مردم خودشان خوب قضاوت میکنن

مجید شاهی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دکتر شما فکر بازگشت به معدن را داری که این امری محال است شما اگر مدیر خوب ودلسوزی بودی چرا شبانه عزل شدی واقعا راستش را بگو بخاطر خصوصی سازی رفتی یا به خاطر سو مدیریت. وباند بازی وانتصابهای فامیلی..راستی اگر شما مدیر لایقی بودی چرا در طول 8دولت احمدی نژاد از شمااستفاده دیگری نشد حالا مدعی هستی حقوق کارگران را معادل حقوق رسمیها میکنی ونیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت میشن چرا تا روزی که مدیر عامل بودی این کار ها را انحام ندادی حالا اقای دکتر با شعار نمیشه مردم را اغفال کرد مدیریت نه ماه شما برای شرکت فاجعه ایی جبران ناپذیر بوده است حاضر نبودی با کسی صحبت کنی نه خبر نگار را قبول داشتی ونه گزارشگر را نه مدیر مافوق را قبول داشتی نه مدیر داخل شهرستان واستان را ..امیدوارم مردم هوشیار باشند تا گول افراد مغرض را نخورند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای که پست ….را در این شرکت داری چه جوابی داری برای گفته هایی که در مورد اقای دکتر میزنی ؟ آیا یاز می گویی که … شما چطور جرات می کنید در مورد ایشان این جور صحبت کنید بیا و اخرت خود را به خاطر دنیا و مادیات آن مفروش بیا و خودت را بعنوان خائن به مردم شهر معرفی نکن این پست چند روزه به کسی وفا نمی کند اخرت را دریاب شما که آزاده اید و خود را بسیجی میدانی پس زود برگرد و …

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در پاکی و دیانت و کارشناسی جناب اقای دکتر یار احمدی شکی نیست.ایشان در همان چند ماهه خدمتشان هم کارهای خوبی کردند هم پایه گذار کارهای بزرگ شدند اما:یک اشکال ایشان این بود که پای برخی در اطرافشان باز شد که این خود نوعی رانت حساب میشودنمیگویم نباید میشد ولی ایشان هم نباید چشم و گوش بسته تابع انها میشد.والبته دوستان بزرگوار و همینطور اقای دکتر یاراحمدی انسان بهتر است موقعیتهایی را که در ان نبوده و قرار نگرفته به نقد ننشیند و دیگران را صرف احساسات و انقلابی گری و انهم به نیت خدا پسندانه سرکوب نکند

شکیب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دکتر شما بیش از حد برای مردم این شهر دلسوزی می کنید کو گوش شنوا مسئولین شهر در خواب زمستانیند و خیال بیدار شدن هم ندارند
وقتی از خواب بیدار می شوند که آش را با جاش برده باشند فقط دنیای خود را می بینند به مردم این شهر اهمیتی نمیدهند مگر همین جماعت چند نفره سنگ اهن نبودند که اخبار را زود به زود برای تهران می فرستادند و با شما مخالف بودند چون شما را سدی در مقابل خود می دیدند به قول معروف :
من از بیگانگان هرگز ننالم که بامن هر چه کرد اشنا کرد
در مورد نظر اقا امیر هم باید گفت که اول باید تحقیق کنی چرا نگذاشتند اهداف دکتر عملی شود طرح طبقه بندی را اقای دکتر در شرکت داشتند عملی می کردندقرار بود نیروهای فضای سبز هم قرارداد معین شوند ولی همان عده که اقای دکتر را سد راه خود میدیدند نگذاشتند ولی اینها برای تبلیغ خود چه کارها که نمی کنند هنوز طرح میدان غدیر شروع نشده اول کار باید پارچه تبلیغاتی زده شود ان هم همزمان با طرح خصوصی شدن سنگ اهن می خواهند با این کارها وانمود کنند که خصوصی سازی باعث ابادی شهر میشه ای مردم شهر به هوش باشید

آریا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب باهوش بگویم آقای یاراحمدی استعفا دادند ، چرا مقاومت نکردند ،چرا ایشان همان موقع که از قضیه خصوصی سازی خبر داشتن به مردم حرفی نزدند تا مردم ایشان را همراهی کنند

ALI این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب اریا:مردم اعتراض و در امامزاده تحصن منطقی و اصولی انجام دادند ولی عده ای(پیمانکاران ضرر کرده) که منافعشان در خطر بود با داد و هوار و آشوب تحصن را بر هم زدند و تفرقه ایجاد کردند.البته این جابجایی را در زمان تعطیلات اخر سال انجام دادند و هم کسی را جایگزین کردند تا مردم نتوانند اعتراض کنندو در حقیقت مردم را در مقابل خودشان قرار دادند

ali2 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برکناری دکتر بسیار هوشمندانه انجام شد.اول اینکه در زمان تعطیلات پایان سال انجام شد و ثانیا یک مدیر بومی دیگر را جایگزین کردند تا به اصطلاح در صورت اعتراض، مردم را در برابر خودشان قرار دهند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم بانظر27 موافقم پیامکی نیز دراین موردبه کارگرها ارسال شده است .

غلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

0 شاهی برای اینکه پول از دکتر میخواست ندادش اینها را مینویسد

حاجی حسنی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دکتر جون راستی از اون دخیل عباس زارع زاده که حمایت کردی و به مجلس فرستادی حالا کجا است که هیچ اثری ازش نیست. اشتباه پشت اشتباه.

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان من اگر حرفی زدم نظر خودم بوده چون من تا حدودی با دکتر رابطه داشتم ودیدم ایشان از نظر دین ومذهب وخانواده حرف ندارن خیلی خوب هستن ولی از نظر کارهای اجرایی برش کاری ندارن این دلیل نمیشه چون ایشون دکتر هستن مدیر خوبی هم هستن واینکه به شخصی توهین نکنین ودیگر اینکه در زمان ایشون تو فیش حقوقی بچه های تبدیل وضعیت فقط حق مسکن 10تومن بود شد 60تومن ولی اضافه کاریهامون به شدت اومد پایین

عامر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با توجه به احترام که برای دکتر قائل هستم اما از معاونین خوبی برای خود در سطح شرکت استفاده نکردن و برخوردشان با مردم اصلا خوب نبود نمونه اش …. برای

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مجید شاهی شما که در بافق نیستی و کورکورانه قضاوت می کنی بهتره نظر مردم بافق را به اش احترام بذاری

ازاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا امیر معلومه شما هم…..در ضمن دکتر اگر کاری نکرد که کارنامه اش معلومه لا اقل به شهر و مردمش خیانت نکرد شما حتما پستتون و جایگاهتون را در خطر دیدین

طالعي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جواب مجيد شاهي
شما اگر مخالف مقاله دكتر هستي بايد مقاله بهتري بدهي شما هستي كه سابقه ات براي همه روشنه
الان كجاي و چكار مي كني و با مديرعامل چه …….داري

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام روی سخنم همشهریای عزیزهست یکی دوقدم به اطرافتون بنگرین سایت های شهرهای همسایه رومیگم کدومشون به هم توهین میکنن چه موافق وچه مخالف .بخدا باهم باشیم چه موافق وچه مخالف وبه قول معروف دست دردست هم دهیم به مهر میهن (شهرخود)راکنیم اباد.انشاا…

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر عسگری قهرمان و دلاور مدیر دلسوز

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من در جواب ازاده باید بگم که من هیچ پستی ندارم واگر ده تا مدیر دیگه هم بیان وبرن واسه کار من فرقی نمیکنه

دکتر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان ما تاکی باید چوب دودستگی و فرصت طلبی دوستان را بخوریم من خواهش می کنم مثل کوه پشت سر هم باشیم تاکنون دو مدیر بومی با تخریب افراد فرصت طلب در بافق برکنار شدند بیایید مدیر بومی را حمایت کنیم و اگر دلمان به حال بافق می سوزد فرقی بین بچه بافقی نیست و نا خود آگاه اب در آسیاب دشمن (دوستان فرصت طلب )نریزیم

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ممنون ازمقاله زیباتون ، باشد تاهمگان بدانند وخود تصمیم بگیرند

سید جلال حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و احترام به نظرات و انتقادات تمامی دوستان گرامی. باید به دشمنان شهرمان متذکر شویم هر دو مدیر عاملان بومی شرکت بخاطر بافقی بودنشان برایمان قابل احترام بوده وهستند . در حال حاضر این اتحاد و همبستگی ما بافقی هاست که می تواند افعی های سیری ناپذیری را که چشم طمع به اندک سرمایه ی باقی مانده مان دوخته اند را زیر پا له و دست چپاولشان را کوتاه کند تا بفهمند با مردمانی از نسل مجاهدشجاع آیت الله شیخ محمد تقی بافقی روبرو هستند و از حقمان نخواهیم گذشت

رجبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عرضه يكجاي سهام مديريتي غيركنترلي شرکت سنگ آهن مرکزي ايران(سنگ آهن4) 93/2/29 09:44
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو بيانيه شماره 0712/الف/93 مورخ 14/02/1393 و اطلاعيه تکميلي 0715/الف/93 مورخ 15/02/1393 مديريت بازار، سازمان خصوصي سازي در نظر دارد، تعداد 10,696,218 سهم معادل 5/28 درصد (بيست و هشت مميز پنج دهم درصد) از سهام مديريتي غيركنترلي شركت سنگ آهن مرکزي ايران (سهامي خاص) در نماد معاملاتي سنگ آهن4 ، متعلق به سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران را بطور يكجا و نقد يا نقد و اقساط (20 درصد نقد، مابقي اقساط 4 ساله با نرخ 15 درصد)، با قيمت پايه هر سهم 1,564,860 ريال امروز دوشنبه مورخ 29/02/1393 از طريق عرضه در بازار سوم فرابورس ايران به فروش برساند. متقاضيان خريد مي بايست قبل از شركت در رقابت نسبت به تكميل و ارائه فرم شماره 1-1 و فرم هاي شماره 2 تا 6 (پيوست بيانيه مذكور) و ارائه مستندات لازم (پيوست بيانيه مذكور) به كارگزار خود اقدام نمايند. لازم به ذكر مي باشد خريدار يا خريداران سام شركت مي بايست مفاد مندرج در بيانيه عرضه يكجاي سهام، در خصوص شرايط عرضه سهام شركت مذكور، را مطالعه و آثار مالي و حقوقي ناشي از آنها را در ارزيابي هاي خود مد نظر قرار دهند. ضمناً لازم است ضوابط مربوط به شرايط متقاضيان خريد در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در فرابورس ايران مصوب 10/07/1391 شوراي عالي بورس (پيوست بيانيه مذكور) توسط متقاضيان خريد سهام رعايت گردد. يادآور مي گردد، متقاضيان پس از تأييد سازمان بورس و اوراق بهادار و واريز يا ارائه سپرده شركت در رقابت، مي توانند در رقابت خريد سهام مذكور شركت نمايند. مديريت بازار فرابورس ايران

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده باد دکتر.اگه ما دو تا مثل شما داشتیم خوب بود.
—————
آقا امیر اگه شما بخوای کاری رو انجام بدی و اطرافیانت نگذارن که انجامش بدی ؛چه جوابی داری بدی…………….
——————————
آقای شاهی دکتر کسی نیس که کشته مرده مدیریت باشه.اگرم دیدین که قبول کرد فقط وفقط به اسرار خیلی زیاد آقایان……بود وگرنه اصلا قرار نبود که قبول کنن.
چون داشت دست خیلی از ….را رو میکرد و جلوی خیلی از …را میگرفت عزلش کردن.
در ضمن اصلا فکر بازگشت به معدن را ندارد

بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

توراخداباهم باشین ونگذارین دیگران تفرقه اندازی کنند وبهره ببرندواتحادوهمدلی رافراموش نکنید.

احمد جانباز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و احترام از نظرات دکتر عزیز حالا ما مردم بافق باید نگزاریم سنگ آهن را ببرند تا حق مردم مظلوم بافق ادا بشه و از دکتر یا ر احمد ی بخواهیم دوبار ه مدیر بشوند با فکر این مدیر توانا تا 50سال آینده معدن جغارت پا بر جا خواهد ماند خدایا خودت کارها را درست کن و دست این مافیای آهن را از معدن بافق کوتا ه بگردان آمین

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شاهی تو دلت جای دیگه درد میگنه مدیری بهتر از یا ر احمدی مادرنزائیده و نخواهد زا ئید خدا مید ونه که چقدر جلو این رانت خوار یها و دزدیها وووووو را همین دکتر گرفت مثل باربریها که فقط یکی شرکت بار می کرد بقیه بار بریها کشک بله آقای شاهی تو باید به نظر مردم احترام بگذاری و در همان یزد بمانی یا اگر نظر بهتری از دکتر داری بدی و گرنه……

محمد تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای شاهی سنگ اهن ازچند بخش تشکیل شده اگه تونستی بگی جایزه داری وگرنه مثل ….رفوزه ای

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مجید شاهی این شعر را همیشه به خاطر داشته باش “ای ….عرصه سیمرغ نه جولانگه توست “

عادل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

رحمت به شیری که خوردی دکتر جان،ایزد یار ونگهدارت باد

حامد بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهریان دلسوز وشجاعی که دلتان برای ابادانی و سرافرازی دیارتان بافق میسوزد بیائید نگذاریم افرادی ضعیف و وطن فروش که بعضآ تحصیلاتی هم ندارند و بدلایل نا معلومی حسابهای بانکیشان با چند کار خدماتی سرشار از ریالهای بیت المال گشته تخم نفاق و تفرقه را که اربابهایشان به آنها داده اند و روش کاشت و نگهداریش را نیز در کلاسهای فشرده آموخته اند در ضمیر پاک ما بکارند بیائید با همدلی و یکصدایی و شکیبایی طلب حق وحقوق از دست رفته دیارمان بافق را پیگیریم تا مورد شماتت و نفرت آیندگان این خطه قرار نگیریم چه زود دیر میشود

حامد بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای شاهی برای تو و امثال توکه خوب بوده – شما اولآ در مقامی نیستی که بتوانی از دکتر و امثال ایشان خرده بگیری بهتر است با کمی فکر کارهای خودت را اصلاح کنی دکتر یاراحمدی و امثال او را قریب به اتفاق مردم میشناسند البته شما را هم ………………………………

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای دکتر یار احمدی یکی از مدیران توانمند بومی بافق بوده و تا ابد نامش در یادها خواهد ماند. این را هم بدانید دکتر یار احمدی در زمان مدیریتش در سنگ آهن حقوق خود را از دانشگاه یزد دریافت کرده و چشمی به زر و زیور دنیا نداشته است…. برعکس آقای ….

يك كاركر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دكتر جان درود خدا بر شما .خدا حفظت كند كه وجود مردانى مانند شما براى ما از هر سرمايه اى با ارزشتر است

عبدالحسین تشکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دکتر یار احمدی دکترای معدن از دانشگاه معتبر دنیا دارن وبه درد مدیریت در معدن میخورند .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

افسوس که زود دیر می شود