ارتقاء سطح منطقه حفاظت شده بافق به پارک ملی/ ایجاد مرکز ثابت برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۶ دیدگاه
شنبه - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

هومن جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به برگزاری بازی فوتسال میان تیم هنرمندان و تیم فوتسال شهرستان بافق با هدف حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اظهار داشت: یکی از پیامدهای مثبت این بازی موافقت فرماندار و مجموعه فرمانداری به همراه سایر دستگاه‌های این شهرستان برای تخفیف بودجه‌ای به منظور ایجاد مرکز ثابت در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی است.

مدیر ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در ادامه به اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان بافق در خصوص نزدیکی به زیستگاه یوزپلنگ آسیایی افزود: موقعیت شهرستان بافق برای حیات یوز آسیایی استراتژیک بوده و از طرف آن به طور مستقیم در حیات این گونه جانوری تاثیر می‌گذارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ساخت مجموعه‌ای ثابت در این شهرستان برای حفاظت یوز‌ آسیایی، مقرر شد به پیشنهاد اداره پست این شهرستان در تمام نامه‌ها و امور اداری بافق‌، مهر مشترکی با نماد یوز که مطلب « نمی‌گذاریم بمیرد»‌در آن درج شده ثبت شود.

جوکار همچنین یادآور شد: شرکت سنگ آهن بافق نیز عنوان کرده است که تمام هزینه‌ها و بودجه‌های لازم را برای ارتقای منطقه حفاظت شده بافق به پارک ملی را متقبل می‌شود که منظور ایجاد مرکز ثابت در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی است.

مدیر ملی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با بیان اینکه احداث جاده میان‌گذر از دل این منطقه حفاظت شده هم اکنون متوقف شده است خاطر نشان کرد: چنانچه شاهد ارتقا سطح منطقه حفاظت شده به پارک ملی شویم بدون شک در آینده به هیچ عنوان احداث این جاده از سر گرفته نمی‌شود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام لطفا به فکر باز

پاگنده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایان محترم اول فکر بقای نسل بافقیها باشندکه در حال ریشه کن شدن توسط تبر دستان قلدر هستند بعد بفکر یوز عزیز باشند

شادکامی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بهترین ، کم هزینه ترین ، نزدیکترین و زیباترین منطقه برای عبورجاده ( جاده جایگزین گزو) فقط و فقط از دهانه شادکام آنهم ( دهنه در درف جنب آب گذر کن )می باشد چرا که
1-از جاده شادکام تا شیطور فقط 12 کیلومتر راه است
2- آسفالت جاده به جای 30 کیلومتر فقط 12 کیلومتر می باشد
3-طبیعت زیبا و منحصر به فردی برای ساکنین روستاهای بافق و شهرهای کوهبنان و راور ایجاد می شود
4- حتی اگر نخواسته باشند تونل بزنند می توانند با کوه بری این جاده را ایجاد کنند
5- حتی اگر مردم گزستان هم از این جاده عبور کنند راهشان 10 کیلومتر نزدیکتر می شود 52 کیلومتر تا شیطور 52 = 12 + 40 = 2 – 42

محمد بهنام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این نماد یوز که می گوید نمی گذاریم بمیرد به جاوید ماندن یوز اسیایی کمک میکند

مرزا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی طول میکشه به اندازه همه قولهایی که دادن عمل نکردن درهمه زمینه ها ،دوبرابرش باید قول بدن وعمل کنند تا مردم بهتون اعتماد کنن مسسسسسئئئئئئووووووولیییییییننننن مترم که هر قولی یاوعده ای میدید مردم نگن این کارشون هم بو میده خدا دوباره چه خوابی برامون دیدن خداااااااااا!!!!!!

دهقان شادکامی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۵:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهترین گزینه برای جایگزین جاده گزو حفرتونل شادکام است. زیرادرسال 1354نقشه ان طرح ریزی شده که راه اهن جهت حمل ذغال سنگ از معدن پابادانابه شهرستان بافق. اانتقال یابد هنوز چوبهای نقشه برداری موجودمی باشد ان شاالله بااین کارهم مردم منطقه سبزدشت به حق خودمیرسند وهم منطقه برای حیات وحش جهت زیستگاه یوزاسیایی امن می ماند.