متن کامل نامه جمعی از مردم بافق به رییس جمهور

دسته: عمومی
۳۷ دیدگاه
شنبه - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

به نام نامی مهربان خدا

محضر با سعادت ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر روحانی

باسلام و تحیت

احتراما : با کسب اجازه از محضرتان و پوزش از اینکه مصدع اوقات شریف حضرتعالی می شویم ما اهالی بافق یزد خواستیم حضوری خدمت برسیم ولی باتوجه به ضیق وقت جنابعالی تصمیم گرفتیم در ابتدای امر این مرقومه را خدمت شما ارسال و ایمان داریم جنابعالی با صعه صدر شرح پریشانی های مردم بافق را مطالعه کنید.

جناب آقای رئیس جمهور از شهر محروم و کویری بافق شهر مجاهد نستوه شیخ محمدتقی بافقی شهر شاعردلسوخته وحشی بافقی باشما دردل می کنیم این شهر محروم از سرمایه های خدادادی فقط بادهای 120 روزه سیستان و چند انومالی سنگ آهن دارد که اولی زندگی مردم را نابود می کند و عرصه را برای یک زندگی سالم تنگ نموده و معادن سنگ که مانند   گوشت قربانی بین زیر مجموعه های دولت مانند ایمیدر ،صندوق بازنشستگی فولاد ، و… تقسیم شده .

معدن سنگ آهن چغارت که از سال 48 سنگ آهن این معدن بصورت خام به کارخانه ی ذوب آهن اصفهان فروخته شده متاسفانه مافیای قدرت و ثروت در مدت این چهل و پنج سال این معدن را غارت نمودند علاوه بر اینکه از سالهای متمادی نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان بدهکار سنگ آهن بافق می باشد و از پرداخت دیون تعویق افتاد ه با قلدری خودداری می کند بدون اینکه حتی یک کارخانه ی جوار معدنی دراین مجموعه راه اندازی شود و سهم ما از هزاران میلیارد خروج سرمایه وجودتشعشات رادیو اکتیو/ سرطان / کودک عقب مانده ی ذهنی /و تولد کودکانی که ناقص الخلقه و مرگ زود رس کارگران و کارکنان معادن سنگ آهن .

آقای رئیس جمهور در دولت دهم دولتمردان تصمیم گرفتند این باقی مانده معدن سنگ آهن را به ثمن بخس خصوصی سازی نمایند که با پیگیری مسئولین وقت تا تکمیل کارخانه های جوار کارخانه ای و آماده سازی زیر ساخت ها این امر متوقف شد و مقرر گردید تا حقوق حقه ی مردم محروم بافق در نظر گرفته نشود این امرمحقق نشود متاسفانه چند ماهی است با اعلام سازمان خصوصی سازی و درج آگهی برای واگذاری به صندوق ورشکسته فولاد عملا توانایی ادامه و تکمیل زیر ساخت ها از این مجموعه سلب می شود لذا مردم بافق انتظار دارند بررسی فرمائید اگر معادن انفال است که دولت در این خصوص نباید حقی برای خود قائل شود و آنچه از قرائن و شواهد قانونی ادراک می شود قطعا معدن سنگ آهن بافق جزء انفال می باشد و غیر قابل خصوصی سازی .

جناب آقای دکتر روحانی بیائید یک بار برای همیشه زنجیر عدالت را در شهرستان بافق به صدا در آورید و نگذارید چشم فرشته ی در این شهر محروم لوچ بماند .

جناب  آقای رئیس جمهور شهر بافق در التهاب وحشتناکی بسر می برد مردم بافق 45 سال فریب قولهایی خورده اند که تا کنون یکی از آنها به مرحله ی اجرایی در نیامده ولی خوشبختیم که امروز مردم بافق دیگر گرسنه نیستند و روزی چند مرتبه گول می خورند.

آقای رئیس جمهور مردم بافق خسته اند از چهار فصل یکنواخت از زمستانهای پی در پی از لحظه های بی بهار کاش با تدبیر دولت حضرتعالی گشایشی شود و امر به ابلاغ فرمائید با توقف خصوصی سازی شمع امید را کما کان در شهرستان بافق روشن نگهدارید تا شاهد حوادث تلخ اردیبهشت 90 نباشیم.

ما اهالی شهرستان بافق که پیشتاز حمایت از جبهه و جنگ بوده ایم و با توجه به جمعیت بیشترین کمک های مالی و بیشترین شهید را تقدیم انقلاب نموده ایم رجاء واثق داریم که جنابعالی در این امر خیر از هیچ کوششی دریغ نمی فرمائید باشد که دعای خیر مردم بافق و خانواده شهدا برای همیشه ی روزگار بدرقه راه شما و ارکان دولت فخیمه شما باشد.

درپایان شما را مهمان یک بیت از ملک الشعرای بهار می نمائیم.

گر شد از جور شما خانه ی موری ویران

خانه ی خویش محال است که آباد کنید

با تجدید تحییت اهالی شهرستان محروم بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقي شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا.

امیرحسین کارگران بافقی شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاء

اصغر جون شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چقد هم رئیس جمهور غمش می کنه ؟؟؟؟؟

1403 شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا

mahmood شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بیایید برای یک بار شده همه با هم (اصناف.فرهنگی.رآه آهنی.کارگر.کارمند)دست در دست هم دهیم:این موضوع به همه ما ربط داره.به آینده فرزندانمان بیاندیشیم.آینده نگر باشیم.

ایرج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اضغر جان اگه همه بی خیال شن واویلاست حتما رئیس جمهور توجه می کنه

majid شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

امید تفکری بافقی شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاء

بی سوات یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشا بی سواتا و با سواتا هم امضاء کنن

ایمان یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاء

حمزه یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای فرماندار لطفا به جای تماشا و نشستن یه کاری بکن تا معلوم بشهر خاصیتی داری

عرفان یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای محمود دقیق فرمودین این معدن به همه ما ربط داره ولی در عقب افتادگی و آینده وحشتناک حاصل از تکیه به آن

ابی کار یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من که فکر نکنم ریس جمهور هم دلش برا مردم بافق بسوزه و کار برامون بکنه،،اصلا نامه دلخونی مارو شاید ب دستشم نرسه،،ولی انشاالله کهبدستش برسه و امید رو ب مردم بافق برسونه،،واقعا که ظلم دارن میکنن،،ای کاش آقامون یعنی رهبرمون خبردار میشدن و ریشه این ظالمارو میکند!!
ای کاش!!

محمد121 یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهریان گرامی.معدن چغارت اززمان بهره برداری تاکنون که قریب به43سال می باشددولتی هست هنوزی خیابان اصلی بافق کامل نمی باشدیاجاده بافق به یزدباگذشت8سال از100کیلومتر45کیلومتران مانده حالاکه تاپایان ذخیره معدن دو دهه باقی مانده است می خواهیم شهرخودراابادکنیم بیایم ازاشتباه سال 90درس بگیریم وگول افرادی که باخصوصی سازی دیگر نمی توانندچیب خودراپرکنندوباعث تحریک مردم می شوندگول نخوریم ا

محسن دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاء

محمد122 دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پاسخ به محمد 121 :
خصوصی سازی در ایران یعنی زدن بیش تر جیب مردم.سخنان شما بسیار احمقانه است.اشتباه مردم در سال 90 اعتماد به افرادی بود که آمده بودند مردم را فریب دهند تا نتوانند به حق خود برسند.این حرف شما در جهت ایجاد تفرقه است.در ایران هیچ چیز خصوصی سازی نمی شود بلکه از حال دولتی به حالت شبه دولتی در می آید.

ع.ز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بافقی نیستم ولی افتخار خدکتگزاریشان را دارم .به افتخار مردم بافق وحمایت از محرومان بافق امضا می کنم.ع ز …(((())))….

محمد جواد دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا

سمیرا دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر کسی این نامه رو جواب داد و صدای مردم به جایی رسید من اسممو عوض می کنم

عباس دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.هرچه روی زمین هست از معادن و غیره یه ذره ش نه مال ماست نه مال کسی دیگه.صاحبش خداونده که هر وقت بخواد میده و هر وقت هم بخواد میگیره.پس نگران نباشیم خدا روزی حلال رو میرسونه.بعدشم اینهمه سال معدن داشتیم چه گلی به سر خودمون زدیم غیر اینکه بچه هامون درس نخوندند که برن معدن،پولهای زیادی اعتیاد و … رو باعث شد،هیشکی به فکر کارآفرینی نیفتادو هزار عیب دیگه.شاید مصلحت ما این معدن نباشه.جون ما رو که قرار نیست بگیرن.اینقد وانمود نکنیم بخاطر سنگ زنده ایم.

ایلیا سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا

ولي اله سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا .براي كليه ذخاير معدني ومعادن شهرمون

ابوالفضل سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا

حسین سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاء

امیررضا سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضاء

مهندس اکتشاف معدن سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واگذاریهای ابلهانه در سالهای گذشته و حال ریشه بی پولی دولت ،
مشکلات و تورم ایران است .

این قیمتها هزینه اکتشاف چنین معادنی را هم امروز پوشش نمیدهد .

دلسوخته سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امضا

باباییان چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
ضمن عرض تشکرازعزیزانی که این نامه عالی را تهیه نمودند.چرا باید غریب پرست باشیم .تاکی ؟بیایم باتدبیروعقل وبابرنامه پیش رویم تا به نتیجه هم برسیم . باید به بافقی و بافقی بودنمان ارزش قائل شد
ازگذشته فقط درس وعبرت بگیریم وعاقلانه رفتارکنیم و

علی چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای استاندار بجای عزل و نصب فکر مردم باشید

ش چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باید کاری کرد

علیرضا پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بدینشون نکنه بهمون اب بدن

علیرضا پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا نه که تاوقتی دست دولت بود همه مردم سهم میبردن پس بزار بخش خصوصی حالشو ببره

رضا پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای روحانی حتما عدالت را اجرا خواهند کرد

فرهیخته سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما شیر زنان بافقی حاضریم به خاطردفاع ازحق وحقوق وطنمان بافق پا به پای مردان شجاع وپسران غیرتمندمان حماسه بیافرینیم ویک اردیبهشت 90دیگری را به وجود اوریم ظاهرا برای مسئولین وسردمداران استان تدبیردیگری نمی توان اتخاذ کرد.

مرزا سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان همت
همت همت تاگرفتن حق یعنی
.و تعلیق خصوصی سازی و تکمیل سریع چرخه فولادی بعد هم انشاالله بدن برا چرخه فولاد خودمون مگه خرو خوردیم بدیم این زالو ها …. خوار وبعداز تکمیل هم خودمون انشاا…محصولنهایی میدیم بیرون چرا میگد نمیشه نمیدن نمی تونیم میتونیم اصلا این همه سال بافق سرمایه ش داده به اصفهون و جاهای دیگه چند سالی مبریم جایی که پولشون نقدتر باشه میدونید اگه فقط اصفهون اصل پولهایی که چندین سال طلبشون داریم بدون سودش بهمون بدن میتونیم یه ساله چندینتا کارخونه بزرگ بزنیم به کجا بگیم اقا مملکت قانون داره بچه گریه نمیکنه یابلد نی گریه کنه اگه همت کنت به اندازه نیاز تولید کند تمام معدن هایی که دارن میچاپن جلو گیری کنن یکیلو اصافی نذارید بخاطر دوریال کارانه حق اینده هامون ببرن اگه حقوقتون ازطریق حقوق دولتی معادن پیگیری کند حقوقتون چند برابر میشه خلاصه تاحالا با دوریال داروندارمون میدادیم خدا بمون رحم کنه.!!! حالا که مسولین همرامونن لاقل تاحدی حقمونو بگیریم.

جواد جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکرفراوان ازمسئولین وشهروندان غیرتمند امضا….

محمد121 چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پاسخ به محمد122.تاامثال ابلهانی مانندشماشهرمابهترازاین نمی شود.بدبختی مابافقی هادراین است که دراین شهرکوچکتری نداریم واکثریت مانندشماخودرابزرگ بافق وحرف خودراحجت میدانندبرای همین است که امثال کارخانه کاشی.نئوپان.وامثالهم فقط باعث عقب ماندگی بافق شده است.ودلمان خوش است که معدن داریم.افسوس ودوصدافسوس