خوزستانی‌ها برای خرید سهام سنگ آهن بافق صف کشیده‌اند

دسته: اقتصادی
۱۱ دیدگاه
دوشنبه - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳
به رغم قول سازمان خصوصی سازی برای توقف کار/
خوزستانی‌ها برای خرید سهام سنگ آهن بافق صف کشیده‌اند

در حالی که دستور توقف واگذاری معدن سنگ آهن بافق صادر شده است، خبرها از پیشتازی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خوزستانی برای خرید سهام معدن سنگ آهن بافق به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، خبرهای رسیده از پیشتازی شرکت‌های سرمایه گذاری غدیر، امید و فولاد خوزستان برای خرید 28.5 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در فرا بورس حکایت دارد.

اسکندری، کارگزار شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از طرف سازمان خصوصی سازی در بانک توسعه و تعاون کشور نیز از عدم ارسال هرگونه نامه‌ای مبنی بر توقف واگذاری سهام شرکت سنگ آهن خبر داده و اعلام کرده است 28.5 درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق فردا ساعت 10 صبح در فرابورس عرضه خواهد شد.

این خبر در حالی برای خبرگزاری فارس ارسال شده است که فرماندار بافق در روز گذشته از نتیجه بخش بودن جلسه استاندار یزد با سازمان خصوصی سازی و جلوگیری از باز شدن هرگونه پاکتی برای خصوصی سازی این شرکت در روزهای آتی خبر داده بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
دلسوخته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوره حفاظت از بیت المال گذشته، همه برای منافع خودشان تلاش می کنند، گوش شنوایی برای حق و حقوق انسانها نیست ، حالا شعار علی دادن آسان شده.

سرزمین کورش بزرگ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از ماست که بر ماست
مردم بافق هیچ گاه اتحاد کافی نداشته اند و همیشه در بین آن ها دعواهای احمقانه ی محله ای وجود داشته است.جمله معروف تفرقه بینداز و حکومت کن را بارها شنیده ایم.این جمله مبنای کسب منافع اقتصادی نامشروع کشور انگلیس است. متاسفانه به علت اختلافات شدیدی که در بین ما مردم بافق وجود داشته است پیروان تفکر سیاسی انگلیسی نیازمند ایجاد اختلاف نبوده اند.بر گرده ما سوار شده اند و منابع طبیعی ما را به یغما برده اند.در این مقطع تاریخی بافق که در طول مقطع تاریخی ایران متمدن قرار دارد اتحاد مردم حرف اول و آخر را می زند.مطمئن باشید در روزهای جاری ایجاد اختلاف و دلسری در دستور کار افراد خاص قرار می گیرد.قضیه سنگ آهن منحصر به گارگران سنگ آهن نیست بلکه جمیع مردم بافق چه معلم-چه مغازه دار و … باید در این راه مقدس به کارگران کمک کنند.همه ما از قیام کاوه بر علیه ضحاک آگاهیم.به خوبی می دانیم کارگر چه قدرت عظیمی در چنگال خود دارد.کاوه آهنگر کارگری بود که توانست حقوق از دست رفته مردمش را بستاند و فرمانروایی را به دستان فریدون برساند.اگر این داستان را در بافق در نظر بگیریم و ابعاد آن را کوچکتر کنیم خواهیم دید که چند سال پیش مردم در بافق به پاخواستند تا حقوق از دست رفته خود را بازگردانند.کارگران قلب تپنده این این قیام بودند.علت اینکه که ما نتوانستیم به اهداف خود در آن روزگار برسیم این بود که فریدون را درست تشخیص ندادیم و به آنچه می خواستیم آگاه نبودیم.نمی دانستیم مسئولین قرار نیست برای ما کاری کنند.همشهریان من دوباره فریب فریدون های قلابی را نخورید.از کجا معلوم فردی از هیئت مدیره سنگ آهن در حمایت از مردم استعفا ندهد و خود را فریدون معرفی نکند و قیام مردم را منحرف ننماید.ما به جملاتی مانند رضایت بخش بوده است-مسئولین قول داده اند و … توجهی نمی کنیم ما خواستار اقدام عملی هستیم و تا اقدام عملی صورت نگیرد از پای نخواهیم نشت.اگر اقدام ما به نتیجه برسد.به سایر شهرهای محروم در عین ثروتمند بودن این پیغام را می دهیم که آن ها نیز برای دستیابی به حقوق خود تلاش کنند.پس اقدام مردم بافق یک اقدام ملی است.بیایید سطح خواسته های خود را بالاتر ببریم و بخواهیم دستمزدها نیز افزایش یابد.
زنده باد ایران

ندای بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این سنگ اهن باید از بافق بیرون بره و بس
خیلی باید ما کارگران بی غیرت باشیم که کلاه گشادی مثل جریان رفتن دکتر سرمان برود ما ایستادیم تا گرفتن حــــق یعنی اثبات اصل 45

رجبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عرضه يكجاي سهام مديريتي غيركنترلي شرکت سنگ آهن مرکزي ايران(سنگ آهن4) 93/2/29 09:44
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو بيانيه شماره 0712/الف/93 مورخ 14/02/1393 و اطلاعيه تکميلي 0715/الف/93 مورخ 15/02/1393 مديريت بازار، سازمان خصوصي سازي در نظر دارد، تعداد 10,696,218 سهم معادل 5/28 درصد (بيست و هشت مميز پنج دهم درصد) از سهام مديريتي غيركنترلي شركت سنگ آهن مرکزي ايران (سهامي خاص) در نماد معاملاتي سنگ آهن4 ، متعلق به سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران را بطور يكجا و نقد يا نقد و اقساط (20 درصد نقد، مابقي اقساط 4 ساله با نرخ 15 درصد)، با قيمت پايه هر سهم 1,564,860 ريال امروز دوشنبه مورخ 29/02/1393 از طريق عرضه در بازار سوم فرابورس ايران به فروش برساند. متقاضيان خريد مي بايست قبل از شركت در رقابت نسبت به تكميل و ارائه فرم شماره 1-1 و فرم هاي شماره 2 تا 6 (پيوست بيانيه مذكور) و ارائه مستندات لازم (پيوست بيانيه مذكور) به كارگزار خود اقدام نمايند. لازم به ذكر مي باشد خريدار يا خريداران سام شركت مي بايست مفاد مندرج در بيانيه عرضه يكجاي سهام، در خصوص شرايط عرضه سهام شركت مذكور، را مطالعه و آثار مالي و حقوقي ناشي از آنها را در ارزيابي هاي خود مد نظر قرار دهند. ضمناً لازم است ضوابط مربوط به شرايط متقاضيان خريد در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در فرابورس ايران مصوب 10/07/1391 شوراي عالي بورس (پيوست بيانيه مذكور) توسط متقاضيان خريد سهام رعايت گردد. يادآور مي گردد، متقاضيان پس از تأييد سازمان بورس و اوراق بهادار و واريز يا ارائه سپرده شركت در رقابت، مي توانند در رقابت خريد سهام مذكور شركت نمايند. مديريت بازار فرابورس ايران

دلسوخته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آهاااااااااااااااای مسئولین کجایین که خاک تو سرمون شده

مهدی ع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا می فهمیم که دکتر چه شخصی بود

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اهای مسولین دلسوزبافق کجاییدکه خاک بافق رادارن به توبره میکشند فکری بردارید خوزستانیهادارن میان که برمردم بافق حکومت کنند

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وای به حالت …. اگر خصوصی شه…

فرنود راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک شاعر چینی میگه:
از ماست که بر ماست.
روزی که رفتید و در چهار دوره انتخابات شوراها که مظهر حکومت مردم بر مردم بود به هم محلی هایتان رای دادید باید فکر این روزها را می کردید.

شهروند بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا مسئولین بافق دست روی دست گذاشته اید؟شما که به ما کارگر ها وعده داده بودید که از خصوصی کردن معدن مان جلوگیری کنید .حالا چه شد…

کبیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای استاندار به خاطر آب یزدکوتاه نیایید ماایستاده ایم