مدیر بومی خود را تخریب نکنیم

دسته: عمومی
۴۲ دیدگاه
دوشنبه - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

انسان در جایی که احساس “ماندن” میکند ، جایی که در آن “بزرگ” شده است، و در جایی که میداند روزی “دفن” خواهد شد، دست به تغییر میزند. اوضاع و احوال زندگی خود و اطرافیانش را به سمت بهتر شدن سوق میدهد. آنجا را راحت تر، زیباتر و دلپسند تر میسازد. به این حس ” وطندوستی” می گویند.
بدون شک، همگی ما به زادگاه خود تعلق خاطر داریم. بهترین دوران زندگی خود را در آن سپری کرده ایم. حتی اگر سالها از آن دور باشیم. امکان ندارد کسی را بتوان، منکر داشتن این حس دانست. حتی افرادی که بیش از هفتاد درصد از زندگی خود را در کشورهای بیگانه نیز سپری کرده باشند، بازهم دل نگران و دل تنگ زادگاه خود و شهر کودکی خود هستند. خواهان بازگشت به آن.
ایران، این سرزمین پاک اسلامی، به خودی خود به این مرحله از رشد و بالندگی نرسیده است. این سرزمین با فداکاری و رشادتهای بیشمار مردان و زنان “میهن پرست” بالیده و رشد کرده است. همان مردان و زنانی که در دوران دفاع مقدس، نشان دادند که برای میهن اسلامیمان، تا چه میزان دل می سوزانند، و چگونه با دستان خالی، دشمن را از مرزهای کشورمان، به عقب راندند، امروزه در سنگرهای مختلف کار و تلاش و سازندگی، باز دل در گرو ساختن ایرانی آباد، بسته اند. مگر می توان، کسی را که روزی بخاطر حس میهن پرستی، در مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح، تمام قد ایستاد، اکنون، متهم به خیانت و وطن فروشی کرد؟ این ظلمی آشکار است به این افراد.
در اسلام و قرآن، نیز بر واژه حب وطن بسیار تاکید شده است. در ایه شریفه ۲۴۶ سوره مبارکه بقره نیز آمده است : “چگونه در راه خدا جهاد و پیکار نکنیم، در حالیکه از خانه و فرزندانمان اخراج و رانده شدیم.” در اسلام، جهاد برای حفظ سرزمین و دفاع از وطن، جهاد در راه خداست. اکنون نیز جهاد اقتصادی در سالی که بنام فرهنگ و اقتصاد خوانده شده، یک نوع جهاد در راه خداست چرا که برای ارتقای سطح زندگی و رفاه هم میهنان انجام میشود.
باید گفت با تایید و تاکید بر این مسئله است که واژه “بومی” رنگ میگیرد. تجربه نشان داده است که افراد بومی برای پیشرفت سرزمین و زادگاه خود، از همین حس تعلق یاری گرفته و گامهای بلندی را در این مسیر برداشته اند. از اینرومردمان هر جامعه شهری و روستایی، خواهان حضور مسئولین بومی در مراکز حساس تصمیم گیری خود هستند.
ازانصاف بدور است اگز افراد بومی خود را ، افرادی وطن فروش و خائن به مردم و همشهریان بدانیم. می شود پذیرفت مدیران بومی، ممکن است تصمیمات نادرست بگیرند آنهم نااگاهانه و سهوی ـ که از هر تصمیم گیرنده ای برمی آید ـ اما ممکن نیست آگاهانه برای پسرفت و یا عقب ماندگی، ویرانی و نابودی آینده شهرشان و زادگاهشان، تصمیمی بگیرند و یا اقدامی انجام دهند.
واضح است افرادی که امروز، بر این ادعایند که مدیران بومی شهر ما، در مسایل اتفاق افتاده یکی دوماهه اخیر، در خصوص واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی به بخش خصوصی، اگاهانه، به مردم و شهر خود خیانت کرده اند، و به گفته آنان برای چند روز دنیای خود، آخرت خود را فروخته اند، قطعاً اهداف و منافع باندی و سیاسی و حزبی خود را دنبال می کنند. اگر چه سنگ دلواپسی مردم منطقه و آینده این شهر را، آنچنان به سینه می کوبند که انگار درون سینه هایشان از سنگ ساخته شده، چرا که تجربه گذشته مدیریتی برخی از آنها، نشان می دهد که در زمان مدیریتشان اقدامات و تصمیماتی اتخاذ شده است که سالها منطقه را در رکود و عقب ماندگی فرو برده است. اما برای سرپوش نهادن به آن اقدامات، اکنون دایه عزیزتر از مادر شده اند و با فرافکنی و شایعه افکنی های فراوان، قصد دارند مدیران بومی شهر را، غیربومی و خائن به مردم نشان دهند.
بدون شک، بررسی کارنامه کاری و مقایسه اقدامات مدیران در دوره های گوناگون، می تواند اوضاع را شفاف کند. امروز، مردم بافق می توانند سره را از ناسره تشخیص دهند. به درستی خواهند دانست برخی از سخنان، اتهامات، فرافکنی ها و دروغ ها و تهمت بستن ها و …. به چه دلیل است؟ وقتی میتوان، با اقدامات ارزنده برای سرزمین مادری خود، یاد و نامی نیکو، همانند مدیرعامل فقید شرکت مرحوم محمد دهستانی بافقی، بر سر زبانها انداخت، چرا باید به مدیران بومی تهمت بست که با وعده ای فریفته شده اندو بمردمان هم دیارشان، خانواده شان، اشنایان و بستگانشان، همسایه شان، همکارشان، هم دوره و …. پشت کرده اند؟
بیاییم چشمانمان را باز کنیم ، بشوییم و جور دیگر بنگریم. همدلی و وفاق را سرلوحه کارمان قرار دهیم و کینه و دشمنی های دیروزمان را ـ که همگی زمینه سیاسی و اقتصادی دارد و هیچ یک بخاطر مردم و خداوند نیست ـ دور بیفکنیم و برای سربلندی شهرمان، یکصدا و یکدل، گام برداریم.
حسن فتاحی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام/هوشیار باشیم پس از انجام گام اول یعنی خصوصی سازی توسط مافیای قدرت درانجام گام دوم بازیچه نشویم و مدیر بومی را از دست بدهیم

کارگرمعدن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من شما را نمی شناسم آقای فتاحی اما میدانیم چه کسی خیانت کرده و میکند
لازم نیست طوماری به این بزرگی بنویسید، قدر دان این مدیرعامل اون کسائی باید باشند که با سن کمشان و نداشتن مدرک علمی توسط بعضی به چنان ثروتی دست یافته اند که خدا میداند،بیخودهم سر ما منت نگذارید هرچه کرده اند صدها برابرش را برده و خورده اند.

فقط خجالت میکشیم از بزرگ مردی که در مدت کوتاهی که مسئولیت مدیریت شرکت را برعهده داشت چنان کارهائی انجام داد که خیلی از این آقایان در تمام دوران مدیریتشان در شرکت نکردند و همیشه قدردان ایشان خواهیم بود.
و شرمنده ایشان هستیم که هنگامیکه یک تنه جهت گرفتن حق مسلم ما که همین شرکت بود تنهایش گذاشتیم.

اختر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یاد فیلم چند میگیری گریه ( با ما باشی ) کنی افتادم

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام و ادب
عزیزان و دوستان و دست اندرکاران بافق فردا خسته نباشید و آقای فتاحی ما به حرف شما ایمان داشته و داریم و از مدیران بومی حمایت می کنیم ولی در این خصوص یک گله بزرگ از حاجی آقای عسکری داریم فقط جواب یک سوال جواب یک سوال کارگران مظلوم شرکت را بدهند رو در رو و مقابل آنها برای آینده شغلی ما چه برنامه ای ریخته شده است و آنها که برای بنگاههای اقتصادی خود فکر سود بیشتر هستند سرنوشت ما کارگران مظلوم را کجای این برنامه ها گنجانده اند آیا این وسط فکری به حال و روز کارگران شده و تدبیری انجام شده است و اگر مدیر محترم ما واقعا کار درست را انجام داده است بیاید و شفاف سازی کرده و برنامه هایی که برای شرکت و کارگران ریخته است را توضیع دهد اگر قانع شویم تا آخر او را حمایت می کنیم ولی در حال حاضر که افسوس و فقط افسوس و فقط افسوس که فولاد خوزستان معدنهای ما را بخرد موفق باشید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بردند و خوردند

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسگری ازماهها قبل ازخصوصی شدن اطلاع داشتن ولی به مردم وشورای شهر اطلاعی ندادند تا فعالیتی انجام شود

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت ، من مطلب اقاي فتاحي راقبول دارم خداميداندقصدطرفداري ازفردياحزب وگروه خاصي راندارم فقط بايدگفت انهايي كه الان مدافع حقوق شهروندان شده ايد كارخوبي است، ايادرزمان مسئوليتتان هم چنين بوده؟ چرابه فكرمنافع خودهستين تاجمع ،چرااباداني شهرتان رافداي اغراض شخصي وگروهي ميكنيد چراسرمايه هاي ديگرتان رابه راحتي اب خوردن دارند ميبرند ودم برنمي اورين؟ ازخودپرسيده ايدچرا ؟ ازخواب خرگوشي بيرون بياييد اگرزمان به عقب برگرددخواهيدديدهمين دايه هاي دلسوزتراز مادر چه جفاكاريهايي كه درحق شهروندان وسرزمين خودنكردند!!! من ازواژه خيانت استفاده نميكنم ميگويم انها هم مال همين اب وخاكند وندانسته ونفهميده حقوق شهرخودرا دودستي برباددادند!! حال بااحساسات مردم شريف بازي نكنيد !! جبران مافات بااين روشها جز تيشه به ريشه زدن نيست وبه قول سهراب چشمها رابايد شست بله عزيزان باتعامل وهمكاري وهمفكري ميتوان چنان شهرخودراابادكردكه تاساليان سال دراذهان ماندگارشد. والعاقبه للمتقين

میهمان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
بنده دریادواره شهدای تدارکاتو پشتیبانی که در 25/2/93 در شهر بافق با آن عظمت و شکوه برپا شد شرکت کردم
عظمت و شکوه و عزت بافق و مردم بافق را میشد بخوبی در این مراسم بزرگ دید و مطمئن هستم بسیاری از مسئولین هم این عظمت را دیدند.
وفاق و همدلی مردم، تدین و خودباوری و با آن سابقه درخشان و ماندگاری که دبیر محترم یادواره با آن صراحت به زیبایی خاص خود بیان فرمودند، همه و همه نشان از آینده ایی درخشان و امیدوار کننده در سایه همین اتحاد و همدلی برای این سرزمین خواهد بود
پرچم یا بالفضل العباس ع و حضور شهدای والا مقام در این شهر یعنی حمایت اولیا خداوند از بافق و مردم بافق
من که بر این عظمت و بزرگی مردم بافق و شهر بافق سجده میکنم
و برای همه جوانان غیور بافقی آرزوی موفقیت دارم
قدر خودتان و شهرتان را بدانید
درضمن از مسئولین برگزارکننده یادواره خصوصا دبیر بومی یادواره تشکر میکنم

علیزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه همیشه در این گونه مواقع عده ای سوء استفاده میکنند و دنبال تخریب میروند.خاصیت بد عامه هم این شده که سریعترین مسئولی که دستشان به او می رسد بد نام می کنند خواه به حق باشد خواه ناحق.

غافل از اینکه آسایش دوگیتی تفسیر این دوحرف است
بادوستان مروت بادشمنان مدارا
لذا این چوبست که متاسفانه خودمان به خودمان میزنیم

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

البته قابل توجه بعضی ها که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند بدانند که ما نخ موی حاج جواد عسکری را با بعضی ها عوض نمی کنیم

dk این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما به هیچ کس اعتماد نداریم

متاسفم برات این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هوم / مدیر بومی ؟ آقای فتاحی خودت را زدی به …. یا مردم را …..

abolhasani این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مطمئن باشيد ايندگان خوب قضاوت ميكنند وابعاد قضاياى خصوصى سازى معدن با گذشت زمان مشخص ميشود ومشخص خواهد شد چه بر سر بافق امده اجازه بدهيد زود. قضاوت نكنيم

1403 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق بدون کسب اجازه از نیروهای تحت نظر خود اسامی تمامی این افراد اعم از بازنشسته ،رسمی ،تبدیل وضعییت، پیمانکار را جهت خریداری سهام شرکت به سازمان خصوصی سازی ارسال کرده است.

درحالیکه استاندار و دیگر دلسوزان در شهرستان و استان در حال رایزنی جهت خارج کردن شرکت سنگ آهن از بورس بودند این اسامی را به سازمان خصوصی سازی ارسال نموده است.
هرچه مارا رسد از دوست رسد؟؟؟؟؟؟؟؟

دلسوزبافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم فهیم بافق بدانندکه این خصوصی سازی هیچ ربطی به مسئولین بافقی نداره وازسیاستهای دولته پس بیهوده درصددتخریب همشهری خودنباشید

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق فردا به شما تبریک میگم.خوب میتونید منافع خود را بر منافع شهر ترجیح دهید.حال که دیدید خبری از تئقف خصوصی سازی نیست خطتان را عوض کردید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی خداوکیلی چند گرفتی یا قراره چه کاری را به شما بدن.مبارک باشه

رسول این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای عسکری خدا عمرت دهد ما کارگرهاپشت سرت خواهیم بود تو را به خدا هوای ما را همچون گذشته داشته باش

دلسوخته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دیگه داریم زیادی جواد عسکری رو گنده میکنیم.

علی محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خوشم میاد از رو نمی رید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق به خاطر انتصاب این حاج اقا کتک خوردند بافق هم در سال 90 بدنام شداین بود شفاف سازی حالا اگه راست می گویند …..د

سید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

می شود پذیرفت مدیران بومی، ممکن است تصمیمات نادرست بگیرند آنهم نااگاهانه و سهوی ـ که از هر تصمیم گیرنده ای برمی آید?!مدیریت در این پست سهوی برو بابا

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام

مگر شما حدیث رسول خدا (ص) را فراموش کرده اید: ان اکرمکم عندالله اتقیکم.
هر آنچه غیر بومی دیدیم گفتند که خصوصی سازی به ضرر شهر شماست مقاومت کنید. بومی ها گفتند 3 سال حرف نزنید. خوب نزدیم چه شد بلایی که در شرط ضمن عقد مسئولیتشان نوشته بودند به سرمان آمد.
شما را به هر که می پرستید رها کنید این بومی بومی کردن را. .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برین خجالت بکشین حالا دیگه
کی میخاین مثل کبک سرتون و زیر برف کنین و از کسی الکی تعریف و تمجید کنید
یه سر به شرکت سنگ آهن و پیمانکارکایی که این چند روزه به طرفداری مدیریت شرکت میپردازن و خواستار استارت کارخانه ها هستن بنگرید و ببینین وقتی آدم میارن دم در شرکت تا کارگرهایی که جهت احقاق حقوق خود تحصن کردن رو بزنن ،دیگه حرفی واسه زدن میمونه
خدا کند یه روزی آفتاب از پشت ابر بیرون بیاد تا خیلیا را بشه شناخت

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام.کسایی که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و به ایده خود برسند نباید یک بومی رو فدا کنند اگر
اقای عسکری برای پرداخت پول ….. بعضی ها را داده بو الان یک مدیر خوب بود چون زیر بار آن نرفت دارن تخریبش می کنند خودتان قضاوت کنید تا الان کدام مدیر بیشتر زحمت کشیده.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

منتظر خبرای بعدی باشید تعدیل نیرو در راه است

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری وبعضی ازدوستانش هنوز براشتباهشان اصراردارندمابه همه مسولین بومی احترام میگذاریم اماگول این حرفهارانمی خوریم حق بافق گرفتنی است ومیگیرم.

عادل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی اگر این مدیر بومی هم سال 22/7/91 که 71/5 درصد سنگ را فروختند مقاومت کرده بود ونهایتا استعفا داده بود و بعد خصوصی میشد آدم .دلش نمی سوخت در جاییکه افرادی مثل دکتر یاراحمدی خود را ….

دهقان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برادر من چه اصراری به دفاع از مدیر بومی داری ما این همه دارائی شهر را به مدیر بومی باختیم .(من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هر چه کرد آن آشنا کرد)

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط دکتر یار احمدی می تواند بافق را نجات دهد بشرط پشتیانی مردم ولاغیر

ساكت سه ساله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده معتقدم بايد از اين نوع مديران حمايت كرد تا آنجا كه معادن كه هيچ ,امامزاده عبدالله را نيز به يكي از شهرستان هاي مجاور هديه كند آنوقت سه سال سكوت هم به سر رسيده آخه سرعت عمل خيلي بالاست در يكسال معدن را فروخت .

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی حرف شما متین و باید از مدیران بومی حمایت کرد اما خود شما هم در نوشته اتان به بعضی مدیران بومی توهین کردید .رطب خورده کی کند منع رطب

هالو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمات عسگرى و مديريت بومى بر كسى پوشيده نيست و حمايتش ميكنيم

امیر حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۴:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

. این پست مدیر عاملی رابه بهای خراب کردن کل بافق جه ارزشی دارد

آریا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده در در سایتی مطالعه می کردم که دیدم آقای سید امین رضوی ،آقای عسکری را وطن فروش خوانده بود ،می خواهم بگویم حضرت آقا شما خودت وطن فروشی که تفرقه می اندازی ، مطمءن هستم آقای عسکری دلیل خوبی برای کارش دارد

دلیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

میدونین چند تا جون توی دوره حاج آقافوت شدن برای چی فقط تولید بالا وامنیت کمتر

قرمز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حاجی بدونه که دریچه ای که تو قلبش گذاشتن از آهنی بوده که از همین معدن استخراج شده

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شايعه پراكنى نكنيد هيچ نيرويى تعديل نميشود و تعهدات خوبى برايشان در نظر گرفتند و همشهرى و بومى كاركشته ميخواهدتا به ثمر برسد عسگرى را حمايت ميكنيم

عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دكتر كة همان موقع خودش را نشان دادو حاجي جوادرا عشق است

كمال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ادم يچيزا ميبينه و ميشنوه كه شاخ در مياره كى فكر ميكرد تشكرى……….. واى بر بافق چه ميكشد اين حاجى عسگرى

محمد علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یاراحمدی کجایی
یادت به خیر