معاون استاندار یزد: امکان قانونی لغو واگذاری سنگ آهن بافق وجود دارد

دسته: اجتماعی , اخبار ویژه
۲۴ دیدگاه
چهارشنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
خبرگزاری تسنیم: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به واگذاری اولیه سنگ آهن بافق به فولاد خوزستان، گفت: امکان قانونی برای لغو واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران وجود دارد.

محمدعلی طالبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد، با اشاره به این واگذاری اظهار کرد: امکان قانونی برای باطل شدن این معامله وجود دارد.

وی با بیان اینکه در مرحله پذیرش اولیه فولاد خوزستان به عنوان خریدار شرکت سنگ آهن مرکزی ایران هستیم گفت: پذیرش نهائی هنگامی صورت می‌گیرد که فولاد خوزستان کل مبلغ معامله را پرداخت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی به استان یزد قول داده در فرصتی که تا پذیرش نهائی باقی مانده است نشستی با خریدار سنگ آهن برای بررسی دغدغه‌های استان برگزار کند.

طالبی تاکید کرد: اگر در این نشست توافقی صورت نگیرد امکان قانونی برای باطل شدن این معامله وجود دارد و سازمان خصوصی‌سازی این موضوع را مورد تاکید قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در حال جمع‌آوری خواسته‌ها و دغدغه‌های مردم هستیم اظهار امیدواری کرد که در این  نشست پاسخ روشنی به دغدغه‌های مردم و مسئولان داده شود‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه به نتایج این نشست و یا عدم واگذاری قطعی شرکت سنگ آهن امیدوار هستید گفت: من امیدواری هر اتفاقی می‌افتد از وضعیت فعلی بهتر شود.

طالبی اضافه کرد: مردم مطالباتی نظیر تضمین سرمایه‌گذاری در شهرستان، کمک‌های عمرانی به شهرستان و عضویت دو فرد بومی در هیات مدیره را دارند که باید در این واگذاری مورد توجه قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی به صورت کتبی نیز متعهد شد است که این موارد را پیگیری و در قرارداد واگذاری آن‌ها را ذکر کند که اگر مجموع این عوامل مورد پذیرش قرار بگیرد، اتفاق خوبی می‌‌افتد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد اظهار کرد: امیدواریم همان اندازه که مسئولان استان به مطالبات کارگران این معدن و مردم شهرستان حساس هستند مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و وزارت امور اقتصاد و دارائی هم به این موضوع حساس باشند و به تحقق منافع استان و شهرستان کمک کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری از لرد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب طالبی عزیز-اول باید خصوصی سازی را لغو کنی بعد بیایی با کارگران صحبت کنی و خواست های بعدی آنان را بشنوی.پش وعده و وعیده نده.اول برادریت را ثابت کن.مردم بافق از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند و می دانند فعل امیدواریم یعنی کشک البته از نوع فاسد و تاریخ مصرف گذشته.جناب طالبی خواسته های مردم روی زمین نریخته که شما جمع آوری کنی بلکه خواسته های مردم روی زمین مانده و باید اجرا گردد.ما مرحله اولیه و ثانویه نمی شناسیم و خصوصی سازی باید لغو گردد.خصوصی سازی خط قرمز ماست و از آن رد نمی شویم

bbcbafgh این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هنگامی که طبق قوانین واگذاری سنگ آهن غیر قانونی است چطور انتظار دارید که گفته های شما را باور کنیم. …. .اگر تا کنون از خواست مردم بافق مطلع نگردید هر چه قدر هم مردم فرصت بدهند شما دیگر نخواهید فهمید.چه چقدر این جمله شما خنده دار:(ن امیدواری هر اتفاقی می‌افتد از وضعیت فعلی بهتر شود.)این جمله یعنی تاکید بر اینکه امیدوارید مردم کوتاه بیایند و بروند دنبال زندگی خود و حقشان را طلب نکنند.
هشدار:به تمام کارگران سنگ آهن هشدار می دهم فریب این بازی ها را نخورید.برای خود یک خط قرمز مشخص نموده و درباره آن با احدی حاضر به گفتگو نگردید.عده ای می خواهند وحدت ما را بشکنند.به زودی در بین کارگران تفرقه اندازان شروع به فعالیت می کنند.

ساسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از جناب اقای دکتر طالبی که فرد شایسته و لایقس هستند ممنونم

قرار داد معین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده از طرف کارگران قرار داد معین می گویم که هر کسی به شرکت وارد شد بداند که ما قرار دادی غیر از قرار داد معین امضا نخواهیم کرد و بدانند که بدنه شرکت سنگ آهن نیروی قرار داد معین است مگر این که ما را روز مزد داءم کنند وگرنه این خواسته نیرو های قرار داد معین را هم شورای شهر و مسءولین شهرستان و استلن در نظر بگیرن که ما هیچ نوع قرار داد دیگری را امضا نمی کنیم حتی کوچکترین تغییر در نوع قرارداد را نمی پذیریم والسلام با آرزوی سربلندی و موفقیت برای دلسوزان و مدافعان کارگران مظلوم و نجیب و ضحمت کش سنگ آهن مرکری بافق

قرار داد معین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

زحمت کش

سبزدشتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدواریم آقای دکتر طالبی روی اهالی سبزدشت رو سفید کنه….
ما به غیر از دولتی بودن شرکت سنگ آهن به چیز دیگری راضی نمی شیم…

محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای طالبی بیدار شو .خواب بس است.اش را با جاش بردند.

دلشکسته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان در این روزها فقط خانواده شهدا هستند که میتوانند سنگ آهن را نجات دهند

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این وعده وعیدها خاصیتی برای بافق نداره فقط باید ملغی بشه

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام انشاالله با زحمات شما ودعای خیر مردم کار ها همانطور که مردم انتظار دارن پیش بره وبه نفع همه باشه

یک بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد اظهار کرد: امیدواریم همان اندازه که مسئولان استان به مطالبات کارگران این معدن و مردم شهرستان حساس هستند مسئولان سازمان خصوصی‌سازی و وزارت امور اقتصاد و دارائی هم به این موضوع حساس باشند و به تحقق منافع استان و شهرستان کمک کنند.
میگم مگر این مسئولین سازمان خصوصی سازی ازکره دیگری اومدن که حرف مردم را نمیفهمند. بابا به چه زبونی بگیم که معدن جزو انفال از وقابل واگذاری نیست.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فردا با آمدن نماینده مردم به بافق همه چیز مشخص خواهد شد و خیانتکاران به مردم وبیت المال معرفی خواهند شد زیرا اقای دخیل عباس قبلا هشدار های لازم را داده بودند که کسی حق فروش سنگ آهن بافق را ندارد

دل شکسته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بافقی حرفی ک زدی ختم کلام

عامر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اون سایت یزد رسا و امام جمعه موقت کجا هستند اون کسایی که بخاطر یک جشن تا بیت رهبری نامه نوشتن کجایی؟ حالا معدن بردن چرا مثل کبک سرشور را کردن ازیر برف

آریا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بازهم خوبه همه برای سنگ آهن یه اظهار نظری می کنن ، امام جمعه ما که بزرگ شهر ماست چرا باوجد اینکه چهار روز در معدن اعتصاب هست ایشون در جمع کارگرها حاضر نمیشوند تا نشون بدن با آنه همراه است ،طبق اطلاعات بنده امام جمعه می تواند مستقیم با رهبر صحبت کند ، چرا اینکار را نمیکند

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر گفتند و شما گفتید ممنونم ممنونیم ممنونند که هیچی نشد که نشد .اصلا قرار است بافقیها بشوند برده و رعیت یه شرکت پولدار

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ما مردم شهرستان بافق بخصوص خانواده شهدا و جانبازان از صحبتهای آقای دکتر طالبی حمایت می کنیم !!!

ندای بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تشکری یا کسی دیگه بخواد مدیر بشه به حال ما فرق نمیکنه اما تشکری نشون داده دنبال حق مردم و پا هم پس نمیکشه ما همه بافقیآ حمایتش میکنیم فعلا که دنبال حق ماست/در ضمن معدن باید دولتی بماند ما با درصد و اینا سروکاری نداریم تمام ۱۰۰ درصد معدن باید برگردد / به اقایون بالا دستی همخ میگم با دم شیــــــــر بافقی بازی نکنن

طاها این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده باد شهید طالبی

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دخیل عباس هم مثل اونای دیگه،نه کاری میکنه نه میتونه کاری بکنه

ولی الله رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر آنهایی که دلشان برای شهرشان میتپد درود خدا بر انهایی که بر مواضع راستین خود ایستاده اند و در پی حق و حقوق مردمند به راستی که انسانهای بی ریا و بدون دغل رستگارند

jabbar این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
بابا جان بلند شید حالا دیگه
همه مردم یکپارچه بلند شن
طلاب،بازاریان، دانشجویان،دانش آموزان، معلمان ، پزشکان و ….
خانواده های شهدا را جلو بیندازید و همه پشت سر اونا راه بیفتید
مطمئن باشید مجبور میشن در مقابل عظمت این مردم سرخم کنند و برا همیشه گورشنو گم کنند
یا علی
یت

از عجایب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه حرف ها . تا حالا که ما دیدیم بز را قوچ کرده اندحتما خصوصی سازی را هم می شود لغو کرد .چطور گفتید که بدون در نظر گرفتن مردم بافق پاکت ها باز نمی شود حالا که باز شده می گویید راه برگشتی نیست خیلی زرنگ هستید.

ماشاالله شیری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده شخصا ازوجود آقای طالبی دراستانداری بعنوان همشهری افتخار میکنم وامیدوارم مانند روزهای کذشته باحمایت مسئولین محترم استان وشهرستان هرچه زودترمشکلات عدم واگذار شدن سنگ آهن مرتفع وکار راشروع کنیم وبیش از این شاهدخسارت به اقتصادکشور وشهرستان نباشیم وما نیز ازبلاتکلیفی واعصاب خوردی نجات یابیم نهایتا اززحمات بی وقفه کلیه مسئولان تشکر میکنم اجر شما باامام زمان