فرماندار بافق : ترویج فرهنگ نماز و خودسازی باید در اولویت امور باشد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
پنج شنبه - ۱ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، جلسه ستاد اقامه نماز بافق با حضور مسئول ستاد اقامه نماز استان یزد ، امام جمعه ، فرماندار و اعضای این ستاد در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد در این نشت با اشاره به اهمیت اقامه نماز جماعت گفت : یکی از اقدامات ستاد اقامه نماز استان یزد، تشکیل اتاق فکر است که در این اتاق فکر، به نقش خانواده در تعمیق فرهنگ نماز تاکید شده است

“حجت‌الاسلام علی حبیبیان” با تاکید بر توجه به تصمیات این نشست خاطر نشان کرد: راستای ترویج اقامه و فرهنگ نماز به ویژه در بین جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی می‌کند.

حجت الاسلام سلیمانی مسئول ستاد اقامه نماز بافق با اشاره به توجه بیشتر همگان به ویژه قشر جوان به اقامه نماز جماعت در مساجد و افزایش حضور آنان در صف های نماز جماعت شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 27 نقطه در بافق نماز جماعت با شکوه خاصی برگزار می شود.

وی تصریح کرد:حضور جوانان در مساجد برای اقامه نماز در بافق چشمگیر است.

سلیمانی با تاکید بر ضرورت به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه این فرضه الهی بر اهمیت اقامه نماز صبح نیز در مساجد و و اقامه نماز جماعت در ادارات و نهادهای شهرستان تاکید کرد.

امام جمعه بافق با تاکید بر اهمیت اقامه نماز در مدارس خواستار توجه بیشتر مسئولان به این امر واجب الهی به ویژه برای نسل جوان شد.

رئیس ستاد اقامه نماز بافق با اشاره به نقش روحانیت در این زمینه گفت : فرهنگ سازی و تببین اهمیت نماز باید سرلوحه کار قرار گیرد.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بایان اینکه نماز ظهر عاشورا در بافق یک حرکت استثنایی در استان است افزود: همدلی ، تعامل و همراهی همه مسئولان و نهادها و مردم در ایجاد این حرکت بزرگ فرهنگی قابل توجه است .

فرماندار بافق هم در این نشست حضور جوانان و نوجوانان این شهرستان را در مساجد سطح شهر برای اقامه نماز ستود و گفت : اقامه نماز یک حرکت بزرگ فرهنگی است که از عمق و وجود انسان برخاسته است و اگر با این ملاک دنبال شود در مسیر خود قرار گرفته است .

طلایی مقدم با مهم شمردن نقش خانواده ها در اهمیت دادن فرزندان به نماز جماعت تصریح کرد: نماز ستون دین است و تا این عمود در جامعه حفظ شود ، آسیبی به آن وارد نمی شود.

وی با بیان اینکه اختصاص اعتبار برای اقامه نماز در اولویت های بعدی قرار دارد افزود: ترویج فرهنگ نماز و نقش آن در کمال و خودسازی باید در اولویت باشد تا همگان به این نقش آگاه شوند.

توجه به اولویت های فرهنگی اقامه نماز در شهرستان ، اختصاص اعتبارات فرهنگی برای ترویج نماز ، واگذاری مکان مناسب به دبیر خانه شورای اقامه نماز ، تجلیل از مروجان نماز ، تشویق نوجوانان و جوانان در حوزه اقامه و … از مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد.

IMG_9357 IMG_9360 IMG_9361


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پس پیگیری های معدن چی؟؟
تموم شد همه رفتن دنبال کارهای دیگه

bafghi این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام این فرماندار اگر بره آخوند بشود خیلی در این زمینه پیشرفت خواهد کرد تو این بحبوحه شهر بافق که شهر را غم و ماتم فرا گرفته و آینده شهر در هاله ای از ابهام است بایستی تمام هم و غم خود را صرف معدن چغارت و آینده آن نماید برای اعمال شرعی و دینی افراد بسیاری هستند که در این زمینه صاحبنظر هستندو فرماندار وظیفه اش چیز دیگری است

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۵:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﺭﻭﺣﺎﻧﯿﻮﻥ ﺳﺎﮐﻦ ﺑﺎﻓﻖ ﻭ ﻗﻢ:ﺷﻤﺎ ﻇﺎﻫﺮﺍ ﺩﺭﺩ ﺩﯾﻦ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﻭ ﺍﮔﺮ ﮐﺴﯽ ﺟﺮﺍﺕ ﺩﺍﺭﻩ ﺗﻮ ﭘﺎﺭﮎ ﺁﻫﻨﺸﻬﺮ ﮐﻒ ﺑﺰﻧﻪ .ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﯿﺪ ﮐﻪ ﻓﺮﯾﺎﺩ ﻭﺍ ﻣﺼﯿﺒﺘﺎ ﺳﺮ ﻣﯿﺪﯾﺪ.ﺑﺮﺍﺩﺭﺍﻥ ﺩﯾﻨﯽ ﻋﺰﯾﺰﻡ ﯾﻪ ﺍﯾﻪ ﻗﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻭﺭﻭﺩﯼ ﻣﻌﺪﻥ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﮔﺮ ﻓﻮﻻ‌ﺩ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ ﺑﯿﺎﺩ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﯾﻪ ﺭﺍ ﯾﺎ ﺍﺯ ﺟﺎ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﯾﺎ ﺩﺭﺳﺘﺶ ﻣﯿﮑﻨﻪ.ﻭﺍﻧﺰﻟﻨﺎ ﺍﻟﺤﺪﯾﺪ ﻓﯿﻪ ﺑﺎﺱ ﺷﺪﯾﺪ ﻭ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﻟﻠﻨﺎﺱ .ﺗﻮ ﻗﻀﯿﻪ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺑﺎﺯﯼ ﻟﻠﻨﺎﺱ ﺷﺪﻩ ﻟﺴﺎﺭﻗﯿﻦ ﻭ ﻣﺎﻓﯿﺎ ﻭ ﻗﻠﯿﻞ ﻣﻦ ﺍﻟﻨﺎﺱ.ﯾﻌﻨﯽ ﻋﻤﻮﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﻏﻠﻂ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﻣﻌﺪﻥ ﺭﺍ ﻣﯿﺨﻮﺍﻥ.ﺑﻌﻠﻪ ﺣﺎﻻ‌ ﺑﯿﺎ ﻭ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﻦ ﺁﯾﻪ ﻋﻤﻮﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻮﺩﻩ.ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺘﺪﯾﻦ ﺑﺎﻓﻖ .ﺁﯾﻪ ﻗﺮﺍﻥ ﺗﺤﺮﯾﻒ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺷﻤﺎ ﺳﮑﻮﺕ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﮐﺮﺩﯾﺪ.ﻭﺍﯼ ﺑﺮ ﻣﺎ ﺑﺎﻓﻘﯿﻬﺎ