ضرورت اختصاص ۱۵ درصد سهام سنگ آهن مرکزی به مردم بافق

دسته: اخبار ویژه
۸ دیدگاه
جمعه - ۲ خرداد ۱۳۹۳

خبرگزاری تسنیم:

امام جمعه بافق گفت: درخواست ما از مسئولان این است که حداقل ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی را در اختیار مردم شهرستان بافق قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بافق، حجت الاسلام سید جواد سلیمانی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه بافق پیرامون مسئله اعتقادات دینی اظهار کرد: برخی دنیا طلب هستند، با توجیه به فساد در جامعه می‌پردازند و به نوعی می‌خواهند به وسیله دین اهداف شان را جامه عمل بپوشانند.

وی اضافه کرد: به سخره گرفتن دین توسط این عده، یکی از 10 عاملی است که می‌تواند دین را تهدید کند.

امام جمعه بافق با تاکید بر اینکه نباید دین را به بازی گرفت، گفت: ما در مقابل حفظ دین اسلام مسئول هستیم، تاریخ گواه است که چه علما و فضلایی همانند شیخ فضل الله نوری برای اینکه به اسلام ضربه وارد نشود، ایثار کرده و مقابل استعمارگران ایستادند.

سلیمانی با عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هفتم شیعیان، به تشریح سیره زندگانی ایشان پرداخت و عنوان کرد: حضرت امام موسی کاظم علیه السلام  با اینکه در یک زندان مخوف گرفتار بودند اما در آن حال دست از مبارزه علیه ظالم برنداشتند و به وسیله یاران خود اوضاع را کنترل می‌کردند.

سلیمانی بعثت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را یادآور شد و اظهار کرد: حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم برای تزکیه جامعه مبعوث شدند و این عمل را نیز انجام دادند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز فتح خرمشهر، بیان کرد: عملیات بیت المقدس برای ما ایرانیان افتخار آمیز بود و سبب شد تا جهانیان با یک دیدگاه دیگر ما را نظاره کنند.

امام جمعه بافق افزود: حصول موفقیت در این عملیات بخاطر دلاورمردی نیروهای سپاه‌، ارتش و بسیج بود که یک صدا وارد صحنه شدند و از 40 تا 80 درصد لشکرهای صدام را نابود کردند.

سلیمانی به جریان خصوصی‌سازی شرکت سنگ آهن مرکزی اشاره کرد و گفت: آقایان چند سال قبل به دنبال خصوصی‌سازی بودند، مسائلی مطرح شد، مسئولان وارد جریان شدند و مسئله متوقف شد منتها اخیرا به عنوان اینکه دولت دیونی دارد، مجددا بحث خصوصی‌سازی را مطرح نمودند.

وی اضافه کرد: ما خواسته‌هایی داشتیم که یک ماه قبل طی نامه‌ای با امضاء نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، اعضای شورای شهر و خود بنده به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده است.

سلیمانی ضمن محترم شمردن اصل 44 قانون اساسی، بیان کرد: اعتراض مردم بافق در زمینه خصوصی‌سازی برای این است که متاسفانه مسئولان وعده‌هایی ارائه کردند که عملی نشده است.

وی اظهار کرد: برخی می‌گویند معدن جزو انفال است و برخی این مطلب را رد می‌کنند، همین باعث ایجاد مشکل شده است، اگر انفال است باید خواسته‌های به حق مردم مظلوم بافق لحاظ شود و اگر هم جزو انفال نیست، دیدگاه مقام معظم رهبری در بالای سر ما جای دارد.

امام جمعه بافق افزود: درخواست ما این است که حداقل 15 درصد از سهام این شرکت را در اختیار بافق قرار دهند تا به وسیله آن هم بتوان شهر را توسعه داد و هم اینکه وعده‌هایی که روی کارخانه فولاد و گندله‌سازی ارائه شده عملی شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم و کارگران بافق متدین و انقلابی هستند، حضور این مردم در تمامی صحنه‌ها به ویژه صحنه‌های سیاسی زبانزد خاص و عام است و هیچ یک از خواسته‌هایشان مغایر با حقشان نیست.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امام جمعه عزیز همینطورهمراه مردم که دنبال حق هستند باشید

کویر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

موضع گیری امروز خیلی بهتر از هفته گذشته بود همینطور ادامه بدید

بنده خدا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا به فکر افتاده اید.
… جانم به قربانت ولی حالا چرا؟

مهدی جعفری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما کارگران سنگ آهن به اعتصاب خود ادامه داده و به گفته مسئولین اعتمادی نداریم زیرا آنان خودشان را نشان داده اند.
حرف ما یک کلام :لغو کامل خصوصی سازی

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من به عنوان یک بافقی از امام جمعه و مدیر عامل سنگ اهن حمایت می کنم و دنبال حق شهر هستم

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جمله ها را جابجا ننویسید، امام جمعه گفتند اگر معدن جزو انفال است دیدگاه مقام معظم رهبری در بالای سر ما جا دارد و اگر جزو انفال نیست باید خواسته های به حق مردم مظلوم بافق لحاظ شود.

مسعود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در هر صورت خصوصی سازی باید لغو گردد

متین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون از امام جمعه عزیز ولی سنگ اهن انفال است وغیر قابل فروش وهر کس از شهرش نتواند دفاع کند ازکشورش هم نمیتواندوما به همراه شما امام جمعه عزیز ایستاده ایم