سازمان خصوصي سازي حرف مسئولان كشور را زيرپا گذاشت/ قول‌هاي زباني و كاغذي را قبول نداريم

دسته: عمومی
۱۴ دیدگاه
یکشنبه - ۴ خرداد ۱۳۹۳

نماينده مردم بافق و چهار شهرستان ديگر استان يزد گفت: معاون رئيس جمهور، يكي از وزرا، نمايندگان مجلس، رئيس شوراي تامين استان يزد، همه و همه دستور توقف عرضه سهام سنگ آهن بافق در بورس را دادند اما سازمان خصوصي سازي همه آنها را زير پا گذاشت و در حالي كه معادن انفال و غيرقابل واگذاري به بخش خصوصي هستند، كار خود را انجام داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام دخيل عباس زارع زاده، ظهر امروز در جمع كارگران معادن سنگ آهن بافق با اشاره به اقدامات انجام شده در مورد خصوصی سازی معادن بافق اظهار داشت: اين اقدام غيرقانوني است و اين موضوع را رئيس مجلس، رئيس سازمان بازرسي كل كشور و معاون رئيس جمهور نيز تاييد كرده اند اما سازمان خصوصي سازي همچنان كار خود را انجام مي دهد.

وي با بيان اينكه نظر همه مسئولان استان يزد به ويژه استاندار نيز در مورد معادن ذغال سنگ اين است كه بايد حق مردم بافق ادا شود، افزود: بنده به طور رسمي اعلام مي‌كنم كه در اين موضوع مقصر اصلی سازمان خصوصی سازی کشور است و جالب است که چرا باید در روند دستور، یک مسئول بخواهد این چنین متمردانه و تحکم آمیز، عملی را انجام دهد.

زارع زاده تصریح کرد: بعضی ها دارند تشکیک می کنند در این که آیا معادن انفال هست یا نیست، که اصلا شکي در این موضوع نيست و معادن جزو انفال است.

وی گفت: متن قانون اساسی تصریح کرده كه همه معادن انفال است و کوچک و بزرگ ندارد و اصل 45 قانون اساسی بر این نکته تاکید دارد كه انفال قابل واگذاري نيست.

ارزش معادن ده‌ها برابر ارزش گذاري هاي انجام شده است

نماینده مردم بافق در مجلس افزود: جالب اینجاست که آمده اند ریشه موجودیت این معادن را ارزش گذاری کرده اند که به طور قطع ارزش آن ده‌ها برابر بیشتر این است و بر مبنای آن عوارض و مالیات بسته اند و بعد ادعا می کنند که ما این معادن را واگذار نکردیم.

زارع زاده با بيان اينكه سازمان خصوصي سازي بر عين اين معادن ارزشگذاري و آن را واگذار كرده است، تصریح کرد: اين كار بي اصول انجام شده و حالا برخي مي خواهند آن را لا پوشاني كنند.

واگذاري معادن در بافق به بخش خصوصي، خلاف قانون است

وی بیان داشت: من روی واگذاری قبلی ها هم بجث دارم و بعد هم  تفکیک معادن در این شهرستان غلط در غلط است و مگر می شود معدنی از معدن دیگر تفکیک شود، تمام معادنی که در این شهرستان واگذار شده، خلاف قانون است.

زارع زاده تاکید کرد: آقایان شرط گذاشتند 15 درصد از سنگ آهن مرکزی را به مردم بدهند و من انتقادم این است و به آن اصرار دارم.

زارع زاده با بیان اینکه قرار است وزیر صنعت، معدن و تجارت به بافق بیايد، تصريح كرد: از همین اكنون پیام می دهم اگر بناست این شرط را بپذیرید، بیاييد اما اگر بخواهید این شرط را نپذیرید تفکیک قائل شوید و یک قسمت را به عنوان ایمیدرو تعریف کنید و یک قسمت را وابسته به تهیه و تولید و یک بخش را به بخش خصوصی، این را قبول نداريم.

15 درصد همه معادن بافق بايد صرف اين شهرستان شود

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر شما قرار است به بافق بياييد، مبنای صحبت ما در این شهرستان این است که تمام معادن ریز و درشت این شهرستان باید به حساب بیاد و 15 درصد آن باید در شهرستان بافق به طور مستقیم برای تامین عقب افتادگی و توسعه آینده این شهرستان لحاظ شود.

زارع زاده در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به رئیس جمهور گفت: سئوال من از دولتمردان اين است كه سياست یک بام و دو هوا داشتن چه معنايي دارد، شما در سفر خود به خوزستان دو درصد درآمد نفت را به مردم هدیه کردید و اكنون آیا هدیه شما به مردمی که معادن شهر آن قربانی خوزستان و اصفهان است، سزاوار نیست.

این نماینده بیان داشت: دو درصد درآمد نفت، مبلغی بیش از 2400میلیارد تومان است كه اگر این مبلغ را به یک استان تزریق کنند، آباد و گلستان می شود.

دو درصد نفت به مردم خوزستان اختصاص يافت اما سهم مردم بافق از معادن مشخص نيست

زارع زاده گفت: ما ممنون هستیم که این دو درصد را به مردم محروم خوزستان دادید و حالا سئوال اینجاست مگر انفال و انفاق فرق می کند، نفت انفال است و معدن هم انفال است، چطور شده است این معدن بافق، هر كه از راه مي رسد بر آن دپو می زند و هر کار دلش می خواهد می کند، آيا اين معدن، جزو انفال نیست؟

وي بيان كرد: سئوال من اینجاست کدام انصاف داری این موضوع را  قبول می کند که بیش از 70 سال در یک شهرستان معدن را ببرند و زیر پای خودشان را درست نکنند.

شهرستاني كه ميلياردها ثروتش در روز استخراج مي شود هنوز جاده ندارد

زارع زاده عنوان کرد: در استان یزد شهرهایی چون اردکان، میبد، ابرکوه و … حداقل جاده دارند اما شهرستانی که در روز میلیاردها تومان ثروتش استخراج می شود، هنوز جاده ندارد.

وي خاطرنشان کرد: هر کس بگوید مردم در شهرستان بافق اعتصاب کردند، ياوه گفته زيرا مردم بافق اعتراض کردند نه اعتصاب.

نماينده مردم بافق گفت: سازمان خصوصي سازي دستور معاون اول رئیس جمهور، دستور وزیر، دستور شورای تامین استان يزد و … را عمل نكرده و براي آنها اعتبار و ارزشي قائل نشده است.

دهن كجي خصوصي سازي به مردم و مسئولان

زارع زاده بیان داشت: مسئول سازمان خصوصي سازي با اقدامات خود به مردم و مسئولان دهن کجی كرده و حتي دستور معاون اول رئیس جمهور را عمل نکرده است.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی يادآور شد: مردم بافق در زیر گرمای 50 درجه در این معادن کار می کنند، ولی  پولش را  دیگران به جیب می زنند و سرمایه داران، بزرگتر مي شوند باز هم مي گويند مردم اعتصاب کرده اند، خير، مردم اعتراض کرده اند.

مزايده بايد باطل شود/ معدن بايد در استان فروخته شود

زارع زاده تصریح کرد: رسما اعلام می کنم، آقای وزیر باید این مزایده باطل شود، این مزایده مورد رضایت نیست معدن باید در استان فروخته شود، کل هیئت مدیره های فولاد استان غریبه اند و اين امر نمي تواند دليل موجهي براي ما داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قطع آب زاینده رود و ایجاد مشکل برای آب استان گفت: امروز منابع آبی استان  با خون دل  تامین شده است و آمدند از جیب مردم سرمایه گذاری کردند و بهای پرداخت هزینه های لوله را مردم در قبض های آب پرداختند.

وی افزود: الان هم عوض سه هزار لیتری آبی که باید به استان بدهند، هزار و 700 لیتر می دهند و اعلام کرده اند کمتر هم می شود.

زارع زاده بیان داشت: آقای رئیس  جمهور ضمن تشکر به شما اعلام می کنم باید 15 درصد کل درآمد معادن شهرستان بافق خرج این شهرستان شود و در اين راه از همه توان خود مايه مي گذارم و طبق قانون براي دفاع از حقوق مردم مي ايستم.

بحث اغتشاش در بافق مطرح نيست/ مردم با اغتشاشگران برخورد جدي كنند

وی خطاب به مردم گفت: مردم حواستان را جمع کنید، خیلی ها دوست دارند در این شهر اتفاقی بیفتد که مردم به خواسته هايشان نرسند یکی بحث اغتشاش است که اگر خدای نکرده در جمع بافقی ها یک نفر پیدا شد که چنين اقدامي كرد، دهانش را پر از خاک کنید و بدانید این مزدور است و دست نشانده است که بیاید شهر را به آشوب بکشاند.

زارع زاده افزود: مردم با آرامش اعتراض خود را انجام دهید و من به عنوان یک طلبه، کوتاهی نخواهم کرد و به دولتمردان می گویم اگر آمده اند مطالباتشان را وصول کنند، آدرس را اشتباه آمده اند.

وی بیان داشت: آدرس شما در این منابع نیست، آدرس شما در دست عده ای است که امروز با کلاهبرداری و دزدی سرمایه دار شده اند و باید آنان را دستگیر كنيد.

زارع زاده خاطرنشان کرد: چرا باید 85هزار میلیارد تومان پول بیت المال این مملکت در جیب 100 نفر آدم باشد آن وقت دنبال این معادن هستید و چرا سوبسید می دهید به فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان و …و این سنگ ها را مفت از معادن می خرید؟ چه کسی این سوبسیدها را می خورد؟

وی تصریح کرد: من شروطی که در حضور وزیر رفاه با مسئولان استان انجام شده است را قبول ندارم، باید اینجا حقوق پرداخت شود وگرنه اینقدر کاغذ نوشته شده است که تاکنون نتیجه ای نداشته است.

زارع زاده خطاب به كارگران معدن گفت: آرام و ساکت به اعتراض خود ادامه دهید به هیچکس اجازه نفوذ ندهید، با ظالم باید جور دیگری برخورد کرد.

زارع زاده افزود: از استاندار و معاونت امور سیاسی و معاونان وی می خواهم یک تصفیه درست و حسابی در مدیریت استان انجام شود چرا که برخی از مدیران باعث نابودی مردم شده اند و حقوق مرم را پایمال کرده اند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای دخیل عباس دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباستان را.دلسوزیتان را به حال بافق وبافقی باور کنیم یا جابجایی امتیاز گمرکمان را به شهرتان مهریز….گفته اید معدن باید به استان واگذار گردد نمیدانم منظورتان چیست نکند منظورتان این است که به آقای …. همان که خریدار …..گشت وآن را به این حال انداخته واگذار گردد.به خدا مانده ایم چه کنیم به هرکس اعتماد میکنیم به دنبال منافع خود میرود و ما مانده ایم و حسرت یک تصمیم درست

روح ا... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت به این جسارت

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق بهوش باشید به این جمله نماینده تان توجه کنید مقامات استان هم می خواهند معادنتان فروخته شود ولی به خودشان والان دردشان شهر بافق نیست آب یزد است:
زارع زاده تصریح کرد: رسما اعلام می کنم، آقای وزیر باید این مزایده باطل شود، این مزایده مورد رضایت نیست معدن باید در استان فروخته شود، کل هیئت مدیره های فولاد استان غریبه اند و این امر نمی تواند دلیل موجهی برای ما داشته باشد………..

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دخیل عباس خیالت راحت باشه دوره بعد رای نمی آری .بعدشم روز قیامت باید جواب بدی تو این چهار سال برا بافق چیکار کردی جز حرافی

عبدالرضاخان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام ودرود خدمت جناب دخیل
ماتمام صحبتها و دلسوزیهای آقای زارعزاده رو با جان ودل گوش دادیم باجان ودل هم حمایت.میکنیم اما آقای زارعزاده چرا حرف از فقط ۱۵درصد میزنید،،ما بدنبال لغو کامل خصوصی سازی هستیم،،پانزده درصد چه دردی رو دوا میکنه وقتی هشتادوپنج درصدش دسته اصفهان و خوزستان باشه،،آیا ب نظرشما تو اجراییات برا معدن و کارگر ،پانزده درصد حرفش پیش است یا هشتادوپنج درصد؟؟

ساسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما باید در ورئدی استانداری یزد اعتراضات خود را به گوش همه برسانیم

ابی کار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من نسبت به گفته های قبلیم باید تصحیحش کنم که بنده درست متوجه مفهوم سخنانش نشدم و اگر بد نقد کردم پوزش میطلبم و اگر اشتباه نکنم منظورشان اینست که باوجودلغوخصوصی سازی نیز بایدپانزده درصد هم خرج بافق شود،،از کارشناسان میخوام ک تحلیل کنن!!

احمد جانباز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت آقای زارع زاده حرف دل مردم را گفتی ما کارگران سنگ آهن تا ابطال این قانون خصوصی سازسی وبه اعتراض خود ادامه می دهیم تا اون معادن دیگه هم به جغارت برگرده و به قول شما هر کسی برای خودش سنگ دپو نکنه همه اش باید برگردد همه و دست این مافیای آهن را از بافق کوتا کنید به امید خدا و با همدلی مسئولین جلو اینها را بگیریم ه

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام.من هم دوباره از معدن کاران وپرسنل شرکت سنگ اهن وهمچنین مغازه داران وانصاف به خاطر این حرکت بزرگ تشکر می کنم.اما مسئولین در راس کار بدادند ما جوانان بافقی گول این پانزده درصد را نمی خوریم وهمچنان معترض در پست درب معدن می مانیمواز این معدن که حق الناس است نگه بانی وحمایت می کنیمو تا لغو کامل خصوصی سازی همچنان معترض می مانیم.مافیاهای کثیف خصوصی سازی بداند که اگر کاری می خواهندبکنند ونمی ترسد پشت پرده نباشید بیاید جلو ونمایان شوید

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

…..دخیل مخالف خصوصی سازی میگه دراستان بفروشندحتما

غیرت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نغمه اندر پرده ی وحدت بیار
ابر رحمت را به روی ما ببار

اتحادو انسجام از حکمت است
انفراد و انحصار از غفلت است

هرکه او ، من گفت آخربینواست
عاقلان را لطف در گفتار ماست

روح ا... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نماینده های دیگه برای بافق چکار کردند که همه تیرها به سمت این بیچاره هدف رفته تو اعتصابات سال ۹۰ آقای فرهمند برای بافق چکار کرد بازم این بنده خدا اگه کاری نمیکنه لااقل دادی میزنه ما باید همراهیش کنیم

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقاي نماينده اگر حرفهاي شما صحت دارد چرا يه مسلمان پيدا نميشه جلوي اين حق الناس را بگيره ؟

هديه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما هديه نميخواهيم ما حقمان را مي خواهيم. يعني چه كه از مال خودمان به خودمان هديه بدهيند اين كاملا احمقانه است. و تا لغو كامل خصوصي سازي دست از تلاشمان بر نمي داريم