فرماندار بافق : هدف از تشکیل شورای ورزش ایجاد مدیریت واحد و بهینه سازی فعالیتهای ورزشی است.

دسته: عمومی , ورزشی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست شورای ورزش شهرستان بافق با حضور معاون ورزش مدیر کل ورزش و جوانان استان ، فرماندار ، معاون و جمعی از مسئولان محلی و هیاتهای ورزشی بافق در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی یک استراتژی اصلی و وظیفه حاکمیتی دولت در جهت ارتقاء سلامت و نشاط جامعه است گفت: ورزش همگانی به عنوان ابزاری کارآمد جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی و نیز هدایت اقشار مختلف به سمت سلامت و شادابی می باشد.

وی هدف از تشکیل شورای ورزش را ایجاد مدیریت واحد ، بهینه سازی و قانونمندتر نمودن فعالیتهای ورزشی عنوان کرد و افزود: تمام دستگاه های اجرایی می بایست به منظور توسعه ورزش همگانی و فعالیت بدنی به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر در بهره مندی ملت عزیز از نعمت سلامتی تلاش و کوشش خود را اعمال کنند.

“سید مهدی طلای مقدم” تبیین چشم انداز و مشارکت سایر دستگاههای اجرایی در توسعه ورزش همگانی را تقسیم کار در حوزه ورزش همگانی خواند و تصریح کرد : امیدواریم با تصویب سیاستهای کلی و ایجاد سازوکار لازم برای اجرای هر یک از برنامه های محول شده به دستگاههای اجرایی در زمینه مشارکت ، شاهد رشد و شکوفایی ورزش همگانی در شهرستان باشیم.

معاون ورزش مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد در ادامه این نشست نظر مشترک و مساعد اعضای شورای ورزش بافق درباره توسعه ورزش همگانی و قهرمانی را مطلوب خواند و گفت:کلیه اعضا آمادگی برای قرار دادن منابع مالی و انسانی دراختیار ورزش شهرستان را دارند.

“علی اصغرحسینی” وضعیت زیرساخت ها را در شهرستان نسبتا خوب ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم با پیگیری فرماندار و رئیس ورزش و جوانان و سایر اعضای شورای ورزش شهرستان پیگیری برای اجرای مصوبات انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت ورزشی باشگاه ورزشی سنگ آهن و برخی ارگان های بافق، بیان کرد: کسب مقام سوم هندبال در لیگ کشور را داشته و امید داریم با برنامه ریزی شاهد آسیایی شدن این تیم باشیم.

حسینی با اشاره به ضرورت توسعه ورزش قهرمانی و همگانی در شهرستان، افزود: وضعیت ورزش شهرستان نسبتا خوب ولی انتظار کار و برنامه ریزی بیشتری را در این زمینه داریم.

معاون ورزش مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد عنوان کرد: در نشست شورای ورزش ایجاد ایستگاه ورزش صبحگاهی با تامین مربی از سوی اداره ورزش، و همچنین برپایی همایش های همگانی پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهپیمایی در شهرستان افزایش یابد.

وی درباره ارزیابی زیرساخت ها ورزش در استان و شهرستان با اشاره به کمبود اعتبار، گفت: سعی داریم هم از ناحیه بخش خصوصی و دولتی در این زمینه وارد شویم.

علی اصغرحسینی با اشاره به روند ساخت مجموعه ورزشی کارگران شهرستان، افزود: اعتبارات دولتی در چند سال گذشته خوب نبوده و سعی داریم با همکاری مسئولین کشوری و استانی تلاش داریم به وضعیت مطلوب برسیم.

حسینی درباره مشارکت بخش خصوصی و اسپانسرها، بیان کرد: نمی توان وضعیت را خوب و یا بد دانست، برخی شرکت ها و معادن در این زمینه کار می کنند ولی انتظار جامعه ورزش و ما از صنعت، کارخانه ها و بخش خصوصی بیش از این است.

وی بیان کرد: همانطور که صنعت و یا کارخانه آلودگی های محیط زیست شهری و روستایی در استان برای سلامتی شهروندان خطر ایجاد می کند باید به همان اندازه باید نسبت به ایجاد فضای سبز، مکان های ورزشی و غیره اقدام نماید.

حسینی با اشاره به استفاده بخش خصوصی از منابع مملکت، افزود: همانگونه که یک شرکت کوچک از منابع معدنی استفاده و بزرگ می شود همین اندازه هم این شرکت باید برای سلامتی مردم شهرستان بافق و فضای آموزشی، ورزشی و فضای سبز اقدام نماید.

معاون ورزش مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد درباره افزایش اعتبارهای هیئت های ورزشی استان و شهرستان، گفتسال گذشته و پیش از آن وضعیت اعتباری دولت چندان خوب نبود ولی در سال ۹۳ با روی کار آمدن دولت آقای روحانی برای افزایش اعتبارها بویژه جاری امیدوار هستیم.

وی با اشاره به آمادگی همکاری اداه کل ورزش استان برای همکاری در زمینه ورزش شهرستان ها، افزود: فعال بودن ورزش بیشترین نقش را در جلوگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد ایفا می کند.

گفتنی است شورای ورزش همگانی شهرستان بافق متشکل از 27 عضو می باشد که ساماندهی ورزش دستگاههای اجرایی ، تعامل و هماهنگی در خصوص توسعه ورزش همگانی بین دستگاهها ، اطلاع رسانی فعالیتهای ورزشی ، تصویب بودجه و اعتبارات سالانه شورای ورزش و نظارت بر عملکرد دستگاههای مرتبط از جمله وظایف شورای ورزش همگانی شهرستان بافق می باشد.

IMG_9646 IMG_9649 IMG_9729


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضايي.هيات اسكيت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشكراز آقاي آتش افروز.وقتي مسئولين هياتهايي خاص قرار باشه براي بودجه تصميم بگيرن اول فكررشته خودشون هستند. نتيجه اون اين ميشه كه بعضي هياتهااز فربگي خفه ميشن بعضي هم از ضعيفي وناداري مجبور به كنارگذاشتن رشته ورزشيشون هستند

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی همه هیات های ورزشی دعوت نبودند.