دعوای ما بر سر چیست؟ خواست ما بر چه اصلی باشد؟

دسته: مقالات
۱۳ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۳

2kkkk1-80x80
هرچند قلم اینجانب به شکل رسمی از شهریور ۷۹ با شروع اعتراضات مردمی برای برای برکناری مدیر عامل اصفهانی سنگ آهن برروی صفحات نشریه افق کویر جان گرفت و از آنزمان تاکنون به فراخور شرایط کم و بیش بر روی صفحات کاغذی و اینترنتی رفته است لیکن در این مقطع زمانی هرچند دوستان نویسنده از جمیع جهات سطرها نوشته اند و ناگفته ها گفته اند ولی آنچه که از بیرون گود نمود بیشتری یافته است متاسفانه اختلاف افکنی و در پاسخ به آن فرافکنی و عقده گشایی هایی بوده است که وجهه زشت آن را بیشتر به چشم خواننده می آورد و در این راستا بیشترین توان دست اندرکاران را به پاسخگویی و رفع شبهات مصروف داشته و اعتراضات بحق و خواسته های قانونی کارکنان سنگ آهن و مردم بافق را محملی برای تازیدن به یکدیگر و به رخ کشیدن ضعف های طرف مقابل و پوششی بر نواقص کاری دوره مسئولیت خود نموده اند.
اینکه تمامی مسئولین سنگ آهن اعم از بومی یا غیر بومی و تمام مسئولین شهری اعم از فرماندار بومی و غیر بومی از خود ما بوده اند و برآمده از آراء و نظرات شخصی که به صندوق ها ریخته ایم شکی نیست. چه اصلاح طلب ؛ چه اصولگرا و چه هر نامی که بر آنها بگذارید از ما مردم بوده اند و خواست عمومی ما. کم کاری و قصور آنها در انجام وظایف ؛ نقص همه ما بوده است. پس بیائید برای آنچه که خود انجام داده ایم خودمان راسرزنش نکنیم و بیش از این به خودمان سرکوفت نزنیم.
الان وقت سوال پرسیدن نیست. سوال نپرسیم که چرا صباغیان فلان کار را کرد ؟ ولی فلان کار را نکرد؟ ندافیان چرا بخشید و چرا نبخشید؟ نپرسیم که چرا یاراحمدی استعفا کرد؟یا استعفایش دادند و او در هیچ کجا تائید نکرد. عسکری چرا مدیرعاملی را قبول کرد و الان چرا مثلا استعفا نمیدهد؟ کسی را خائن به مردم معرفی نکنیم و از قبل برایش حکم رفتن نزنیم.
همه و همگی شما مسئولین در هر رده و سمتی که بوده اید و هستید حتما و حتما دارای نقاط ضعف و قوت کاری بوده اید و هستید.
الان زمان افشاء کردن نقاط ضعف نیست. الان وقت پرسش و کنکاش در احوالات شخصی و اداری مدیران قبلی و فعلی نیست. الان زمان یکدستی است. الان زمان اتحاد و وحدت رویه عمومی است برای یک خواست عمومی و مردمی. فقط یک صدا باید از بافق شنیده شود و آن صدای مردم است.
بنده سنگ آهنی نیستم و از حقوق سنگ آهن پشیزی دریافت نمی کنم و از تسهیلات و مزایای آن همانقدر بهره می برم که یک فرد بافقی غیروابست به حقوق سنگ آهن بهره می برد. اگر سنگ آهن به کارکنان خود حقوق و مزایای آنچنانی میدهد و یا به افرادی به حق یا ناحق ؛ یا براساس لیاقت و شایستگی میبخشد یا نمیبخشد فعلا به من ارتباطی ندارد. مسئول آن ؛ کسی است که به حق می بایست روزی مثل آقای ر- د در دادگاه پاسخ اعمال خود را بدهد.
برای من مهم سرنوشت سنگ آهن است آنهم نه فقط برای کارکناش بلکه برای شهری که در آن زندگی می کنم. اگر سنگ آهن برای شهرم و مردم شهرم مفید نمی بود به هیچ عنوان این قلم رضایت به نوشتن نداشت. اینکه مسئولین سنگ آهن توانسته اند مابه ازای استخراج سنگ و فروش آن برای بافق مفید باشند یا نباشند بحث دیگری است که پرداخت به آن مجال دیگری می طلبد. اینکه ۵/۷۱ درصد سنگ آهن بافق را در زمان چه کسی و برای انجام چه اموری فروخته اند نه اینکه مهم نیست لیکن الان زمان جراحی و بررسی آن نیست. برای بیمار رنجوری همچون بافق که در بستری بیماری افتاده است گفتن از ناقصی های و کوتاهی های مسئولین در این شرایط کار پسندیده ای نیست. فعلا نباید رنجش زخمهای دوره های قبلیش را بازگوکنیم. بگذارید شرایط کمی به سوی بهبودی برود حتما که این بیمار بافق نیاز به جراحی دارد.
الان بیائید برای باقیمانده توان و قدرت این بیمار هم افزایی کنیم. دعواهای خواهربرادری و ارث و میراثی را بگذاریم برای بعد از زمان بهبودی بافق.
مسئولین بافق چه بومی چه غیربومی نیز بدانند که حافظه جمعی مردم فراموشی ندارد همه رفتارهای آنها در مخیله مردم ثبت و ضبط شده است و دوست و دشمن را بخوبی از هم تشخیص میدهند.
توصیه و درخواست آخر از مسئولین و مدیران استانی و ملی اینکه اگر واقعا تلاش و زحمتی در راستای احقاق حقوق جمعی مردم بافق می کشند که انشاالله خداوند به آنان اجرشایسته خواهد داد و اگر برخلاف مسیر و خواست عمومی این مردم حرکت می کنند و یا در فکر منفعت شخصی و گروهی خویش هستند بدانند که حرف زدن های بی منطق و بدون عمل آنها پشیزی ارزش ندارد و و اعلام اعتصاب غذا و شورش اجتماعی و اصلاح آن به گرفتن روزه گرفتن نه تنها شایسته و زیبنده مسئولیت آنهانیست بلکه باعث اخلال در اجرای دقیق و قانونی خواست عمومی مردم است و مطمئن باشند کارکنان سنگ آهن بدون غوغاسالاری و تحریک نمودن احساسات پاک مردمی و موج سواری عده ای منفعت طلب ؛ با بیانی شیوا و منطقی تا آخرین لحظه پیگیر خواسته های قانونی خویش خواهند می مانند و مسئولین نیز می بایست کوتاهی و قصورات خویش در کمترین زمان ممکن به انجام رسانند.
احمد برزگری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای برزگری هر چند خوب مینویسید اما به نظر بنده حقیر اشکالات اساسی برنوشته تان وارد است
اولا یک جوری لعاب بیخیال شو بر همه مسائل زده اید در صورتیکه برخی از انها هم مهمند وهم قابل پیگیری.ثانیا و از همه مسائل مهمتر ابروی افراد است که جنابعالی متاسفانه متاسفانه با اوردن دو حرف ر-د به خیال خود از بردن نام خودداری کرده اید.جای بسی تاسف که جنابعالی که مدعی مطبوعاتی هستید نمیدانید انجا که به حرف نام افراد بسنده میکنند روزنامه سراسریست نه در نوشته ای در شهر بافق که همه طرف را میشناسند.بنده هیچ رابطه خویشاوندی یاغیره با فرد مذکور ندارم ولی چه خوشتان بیاید یانیاید در پیشگاه خدا بابت زنده کردن نام و جرم فرد در اذهان مسئولید و گناهکار.

اصل 27 قانون اساسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق و کلا مردم ایران باید به حقوق خود در قانون اساسی آشنا شوند و راهی جز این وجود ندارد.البته این حقوق باید گسترش یابد و شاهد کسترش آن تبعات بزرگی در پی داشته باشد و مستلزم حرکت عظیمی باشد.
در ضمن آوردن نام کامل ر-د نیز هیچ اشکالی ندارد ولی این فرد چندان مهره بزرگی نیست.دانه درشت ها را باید دریافت.
لینک قانون اساسی:
http://fa.wikisource.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C_%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای برزگری در این برهه به همه افراد نیاز داریم به شما هم نیاز است که همراهی و همفکری کنی به نظر یک هم اهمیتی نده بالاخره هر کس سنگ خود را به سینه می زند.

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر برادر برزگری.خوب تحلیل نمودید دستتان مریزاد.بنظرم هدف ایشان زنده کردن جریان ر.د نیست بلکه هشداریست به آنهایی که مسیر را اشتباه رفته یا میروند که زود برگردند بطرف مردم که ناگهان زود دیر میشود.

آزمایش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینجانب نیز بر این عقیده ام که درحال حاضر وقت متهم کردن یکدیگر نیست بیایید زنجیره اتحاد را هر چه در توان است قوی و محکم کنید چه بسا که همه آقایانی که فعلا دایه مهربانتر از مادر شده اند منتظر چنین جرقه هایی هستند هیچ عجله ای هم ندارند اگر تفرقه از خودتان شد که چه بهتر و کار آنها ساده تر در غیر اینصورت اتاق فکر آنها که متشکل از چندین نفر هم بیشتر نیست در مقابل 3هزار نفر شما بلاشک پیروز است چرا که این چندین نفر دارای یک فکر واحد وهدف مشخص دارند ولی ما هر آن با هر سخنرانی فکرها منحرف شده و میشود 3هزار فکر مختلف که در کل از این چند نفر محدود هم کمتر می شویم ضمنا این نظر حقیر می باشد ودر حد یک پیشنهاد

الف - برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام و ضمن تقدیر از همراهی و ابراز لطف خوانندگان گرامی:
در پاسخ به نظر همکار گرامی در کامنت شماره یک؛ قصد اینجانب به هیچ عنوان پاشیدن لعاب بیخیالی یا کمرنگ نمودن خواسته های بحق مردمی و کارکنان سنگ آهن نیست اگه در اینمورد به گونه ای نوشته ام که برداشت شما اینگونه است از قصور من دربیان مطالب است. هدف نهایی در این نوشتار اهم و مهم کردن درخواسته ها و اولویت بندی آنهاست که کدامیک مهم است و کدام یک مهمتر.
در خصوص آقای ر-د بنده نه گناهکارم و نه مسئول ایشان قصوراتی داشتند که به حکم دادگاه محکوم شدند و نام بردن از ایشان تنها به این دلیل بود که بگویم بدون دلیل برای کسی حکم صادر نکنیم چراکه ما نه صلاحیت آن را داریم و نه در شرح وظایف ماست. در ثانی براساس قانون مطبوعات تازمانیکه جرم کسی ثابت نشده و به اصطلاح متهم است مطبوعات مجاز به افشاء کردن هویت وی نمی باشند نه برای کسی که اتهام او درمراجع قضایی ثابت شده است و به حکم قانون مجرم شناخته و محکوم شده است
با تشکر- احمد برزگری بافقی.

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حضرت مستطاب اقای برزگری بنا به توجیه جنابعالی لیستی از افرادمجرم محکوم و دوره محکومیت گذرانیده را در سایتها انتشار دهیم ولو برای اوردن مستاق و باشد.ایا فردی که مجرم شده و محکوم در دادگاه. حق بازگشت به جریان زندگی را تا ابد ندارد.؟ایا فردی که مرتکب جرمی شدتا ابد باید با انگشت به او اشاره نمود؟اصلا از همه اینها گذشته قبل از بیان نام این فرد سخن از حقوق و مزایا وتسهیلات سنگ آهن نموده اید بفرمایید کدام مدیر باید در قبال پرداخت کدام مزایا وتسهیلات قانونی و رفاهی به کارکنان خود در دادگاه مانند اقای …..پاسخگو باشد.مگر اعطای تسهیلات و مزایای بالا به نیروها جرمی مانند …دارد؟بی جهت خود را تبرئه نکنید.

الف- برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و احترام مجدد به همکار گرامی
خیلی به ذهن خود فشار آوردم که این کلمه در سطر دوم شما یعنی چه؟
” برای اوردن مستاق باشد” آخرش به این نتیجه رسیدم که شاید قصد شما استفاده از کلمه ” مصداق ” باشد که منظورتان آوردن ” نمونه و مانند ” می باشد. همین مقدار کافی است. دیگر نیازی به پاسخ نمی بینم.
احمد برزگری بافقی

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای برزگری بانظرات شما موافقم راهکار چیست چگونه این بیمار را نجات دهیم آیا اعتصاب خوب است آیا بهتر نیست سرکار برویم ولی سنگ ارسال نشود امنیت سرمایه گذاری با ندانم کاریها واحساسی رفتار کردن در بافق در حال سقوط است شهرمان شهری آشوب طلب واعتصاب گرا ودر عین حال فاقد عقلانیت وهم اندیشی میبینم فرمان دست افرادی است که دلشان برای بافق میسوزد ولی نمیدانند چه باید کنند به حرف بزرگان گوش نمیدهند وهمین باعث جولان دادن افرادی احساسی شده که فقط حرف میزنندوعملی؟؟؟ الله اعلم اول میگویند اعتصاب غذا وبعد تغییر میدهند روزه گرفتن !!!! سربلندی بافقی برایشان مهم نیست …اعتصاب وهزینه ایجاد کردن برای بافق باعث اضمحلال واز رونق افتادن بافق میشود

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای برزگری :نیازی نبود به ذهن خود فشار بیاورید .هر چند پاسخ شما و جواب من دور شدن از اصل سوال و بی پاسخ ماندن ان است ولی به هر حال این کلمه از جمله غلطهای مصطلح گفتاریست.که یا گویندگان و البته اکثرا نویسندگان در نوشتارهای اینترنتی خود را راحت نموده و به همان راحتی گویش مینویسند.میتوانستید به راحتی انرا جستجو کنید.ما میشنویم کج دار و مریض ولی این مریض بیمار نیست بلکه کجدار و مریز است.
و اما اصل سخن تکرار سوالات کامنت7 است و اینکه اگر نیازی به پاسخگویی به بنده حقیر نمیبینید خودرا در مقابل خدا و ابروی مردم پاسخگو بدانید
راستی یک تذکر کوچولو :کلمه قصور جمع است و در اخر متن شما بهتر است جمع دوباره بسته نشود موفق باشید

وطن خواه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

…..باز اختلاف باز زودرنجی باز عدم تحمل یکدیگر. دوستان خواهشاٌناامیدمان نکنید.از دوستان فرهنگی بیش از این انتظار میرود

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گاز نداریم جاده نداریم یه معدن داریم با فقط 20 سال دخیره هیچ چیز دیگری نداریم آقایان بافقی به هوش باشید اگر اینبار هم موفق نشوید دیگر فاتحه بافق خوانده است به خدا بچه ها ما و ایندگان از ما به خوبی یاد نخواهند کرد اگر حق خود را اعاده نکنیم

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه عجب!بلاخره یک نفر یک حرف منطقی زد.