روحانیت باید با مذاکره و گفتگو امتیازات خوبی را از دولت در خصوص احقاق حقوق مردم و شهرستان در قبال خصوصی سازی سنگ آهن مرکزی بگیرد منوط بر اینکه هم صدا و همراه باشیم

دسته: اقتصادی , سیاسی , عمومی
۶ دیدگاه
شنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، فرماندار و امام جمعه بافق با مجمع طلاب و فضلای این شهر در حوزه علمیه امام صادق(ع) این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

محور جلسه مطالبات طلاب و بررسی چالشهای فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی شهرستان بافق بود که فرماندار پاسخگوی یکایک این مطالب بود.

فرماندار بافق در این دیدار به نقش والای روحانیت و حوزه های علمیه بعنوان بازوان معنوی نظام جمهوری اسلامی اشاره نمود و گفت : در طول تاریخ انقلاب روحانیون و علمای دین بعنوان افراد مورد اطمینان و معتمد مردم در اجرای قوانین ملی و اسلامی ،مجریان قانون را یاری نموده اند وهرکجا شاهد اجرای صحیح قوانین در اجتماع هستیم نقش روحانیت پر رنگ و پر بها بوده است .

وی خطاب به روحانیون و فضلای بافقی گفت: روحانیون در نظام اسلامی از شان و جایگاه بالایی برخوردار هستند و شما طلاب این شهرستان باید تلاش کنید که این شان و مرتبه را حفظ و حرفی برای گفتن در آینده داشته باشید .

“سید مهدی طلایی مقدم” با اشاره به این نکته که انقلاب اسلامی فصل جدیدی در تاریخ حوزه های علمیه گشود تصریح کرد: نقش روحانیت در زمان مشروطیت و انقلاب به خصوص در دوران جنگ تحمیلی در تمام مسائل پررنگ دیده شد که نمونه بارز آن قیام و نقش حضرت امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

فرماندار بافق نقش روحانیون را در خدمت و اطلاع رسانی به مردم اشاره کرد و خاطر نشان کرد: حضور روحانیت در دل مردم و کنار مسئولان باعث کمک و مساعدت دولت در امور است و نتیجه این همدلی و مودت موجب تقویت رهبری و نظام میشود.

طلایی مقدم در ادامه ضمن بیان این مطلب که طی چندین سال اخیر حق و حقوق مردم و شهرستان بافق از سوی معادن محقق نشده است اظهار داشت: مسئولان فعلی این مهم را قبول دارند و شکی در این که حقوق شهرستان محقق نشده است نیست.

وی با اشاره به مسائل اخیر پیرامون خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران گفت: در امر خصوصی سازی ، ساز و کار دولت یک برنامه خاصی است ولی هدف اجرای صحیح خصوصی سازی است چه بسا بسیاری از مکانها در این کشور خصوصی سازی اجرا شده و موفق هم بوده است.

فرماندار بافق افزود : ما باید با برنامه به پیش رویم و وابستگی شهرستان به سنگ آهن را از طریق ساخت و احیاء صنایع جوار معدنی جبران کرد باید به سمت فولاد سازی پیش رویم ، بافق باید قطب فولاد کشور شود.

وی با تاکید بر همراه بودن روحانیت در کنار دولت یادآور شد : روحانیت باید با مذاکره و گفتگو امتیازات خوبی را از دولت در خصوص احقاق حقوق مردم و شهرستان در قبال خصوصی سازی سنگ آهن مرکزی بگیرد منوط بر اینکه هم صدا و همراه باشیم.

در پایان این دیدار “حجت الاسلام سلیمانی” امام جمعه بافق نیز به اقدامات و پیگری های صورت گرفته از جانب استاندار و معاونین وی ، فرماندار ، نماینده مردم در مجلس ، شورای شهر و دیگر مسئولان اشاره کرد و گفت : برای احقاق حقوق مردم و شهرستان تا پایان نتیجه مطلوب این پیگری ها ادامه خواهد داشت .

IMG_1246 IMG_1247


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
دل خون این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای فرماندار عزیز سنگ اهن دولتی بوده تاالان کارخانه جوار معدنی ندارد شما توقع دارید شرکت خصوصی برای این مردم کارخانه بزند خودتان قضاوت کنید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر دارند پیگیری میکنند که یادشون رفته نماینده معرفی کنند

مختار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک کلام میگویم آنهم از قرآن:
“ان سعیکم لشتی”
فقط همین…

برادر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی یک تعدادی از جناح مخالف میان برای این دولت تدبیر و امید می خواهند مسایل رو حل کنند در حالی که اصلا دولت آنها را در موقعیت اجرایی نمی بیند نیایسشتی نماینده معرفی کند و بایستی همین مسئولین اجرایی دولت کاری انجام دهند و نیازی به معرفی نماینده از طرف دوت محترم در این کارگروه ها نیست

شاهد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک پیشنهاد دارم شاید خوب شاید هم برای برخی نا خوشایند!!!
چرا چند سرویس های سنگ آهن رو هماهنگ نمیکنید با تعدای بروند تهران مقابل مجلس یا وزارت صنعت و معدن تحصن کنن یا در خطبه های نماز جمعه تهران حضور پیدا کنند و با پلاکارد های خودشون نشون بدهند ما مشکل داریم تا برطرف کنند آقا من میگم به این نشستن در بافق اکتفا نکنید باید راه افتاد رفت تهران تحصن کرد تا نتیجه بگیریم الان مردم هشتگرد مقابل مجلس تحصن کردند چرا ما نتوانیم حق وحقوقمون رو بگیریم قول میدم اگه یک آشپز خوب هم پیدا کنید که تو سنگ آهن کم نیستند میتوانیم چند رو تهران بمونیم وتا به خواسته های ما جواب بدهند

روحانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام واقعا برا روحانیون شهرم متاسف هستم که اخبارجلسه اونها بافرماندار را سانسور وبه نفع فرماندارثبت کردنداما یکیشان هم اعتراض نکرد