مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در بافق

دسته: سیاسی , عمومی
یک دیدگاه
شنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ آیین بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور امام جمعه ، جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم بافق در امامزاده عبدالله این شهرستان برگزار شد.

“حجت الاسلام محمد علی کارگران” در این مراسم ضمن عرض تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با بیان مقام و جایگاه معمار کبیر انقلاب و تحلیل مبارزات سیاسی امام پرداخت و گفت: تبیین و تشریح ابعاد مختلف شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و اندیشه های تابناک ایشان برای جامعه امروز به ویژه نسل جوان و نوجوان ضروری است.

وی گفت : امام (ره) با برافراشتن پرچم مبارزه با ظلم و تباهی و هدایت مردم ، هویت و سربلندی و آزادگی برای ملت ایران به ارمغان آورد.

کارشناس امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه بافق افزود : رمز ماندگاری نام و اندیشه امام (ره) اخلاص و اندیشه ناب ایشان است.

حجت الاسلام کارگران به جایگاه شخصیتی امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام (ره) فردی صادق و همراه با مردم بود و ملت ایران از زمانی که حضرت امام(ره)را شناختند تا لحظه رحلت و حتی مخالفین و منتقدین امام، باور داشتند که امام(ره) اهل بازی‌های سیاسی پشت پرده نبود، با ملت صادق بود و صادقانه سخن می‌گفت‌ و راهکارهایی که در سخنان و آثار امام(ره) مطرح شده، همراه با صداقت محض بوده است.

گفتنی است این مراسم به همت اتاق اصناف و شورای هماهنگی شهرستان بافق برگزار شد.

file_55931 file_55940 file_55945 file_55946


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
اصل 27 قانون اساسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پاسخ به چند سوال:
سوال1:آیا عقلانی است فردی در حالی که کت و شلوار و کراوات زده و نشان فروهر نیز به گردن آویخته به طواف خانه خدا بپردازد؟؟؟مطمئنا جواب خیر است و هیچ کس این کار را تایید نمی کند.طواف شرایط و آدابی دارد که باید رعایت گردد.
خوب اعتراضات کارگری نظیر آنچه که امروز در سنگ آهن بافق شاهد آن هستیم نیز نیازمند رعایت اصول خاص خود است.مهمترین اصل آن این است که کارگران بدانند چه می خواهند.همانگونه کسانی که به طواف خانه خدا می پردازند به خوبی می دانند که برای رضایت خداوند این عمل را انجام می دهند.اصل دیگر اعتراضات کارگری این است که کارگران آداب و رسوم اعتراض را رعایت کنند.در این مورد خواندن دعای کمیل و دادن شعارهای مذهبی به مثابه این می ماند که طواف گذاران کعبه با کت و شلوار و …. این امر را به جای آورند.
سوال2:آیا می توان برای دستیابی به خواسته های شهر بافق از اصل 27 قانون اساسی استفاده کرد؟؟؟
ما مردم باید تکلیف خود را روشن نماییم که به قانون اساسی اعتماد و اعتقاد داریم یا نه.مسئولین هم باید تکلیف خود را روشن کنند که به قانون اساسی پایبندند یا نه.اگر ما مردم به قانون اساسی اعتقاد داریم پس باید برای رسیدن به خواسته های خود از تمام اصول آن سود بریم و یکی از این اصول-اصل 27 است.مسئولین نیز اگر به قانون اساسی پایبند هستند باید در مقابل اجرای اصل 27 قانون اساسی توسط مردم رفتار معقولانه و مسالمت آمیز داشته باشند و اگر هم پایبند نیستند که تکلیف مشخص است.
سوال3:کدام جناح اصول گرا یا اصلاح طلب می تواند حق مردم بافق را به آنان بازگرداند؟؟؟
جواب کاملا مشخص است.هیچکدام.جناح های اصلاح طلب و اصول گرا هیچ گاه به فکر مردم نبوده اند و دعوای آنان با هم نیز بر سر منافع باندی و جناحی بوده است.سوال4: چه کسانی واقعا دلسوز مردم بافق اند؟؟؟
کسانی که بافق دوستی را به میهن دوستی پیوند می دهند دلسوز بافق اند و کسانی که دعوای بین شهرها ایجاد می کنند دلسوز مردم هیچ شهری نیستند و اهداف دیگر دنبال می کنند.اگر مردم بافق و سایر شهرها همانطور که به منافع شهر خود حساس اند به منافع ملی نیز حساس باشند مشکلات حل خواهد شد. جای خوشحالی دارد که مردم تنها به منافع خانه خود نمی اندیشند و افق دیدشان وسیع تر گردیده است و حداقل به منافع شهرشان می اندیشیدند.