بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان

دسته: عمومی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۳

حواستان جمع باشد!
جوانان عزیز! دشمن روى شما سرمایه‌گذاریهاى زیادى مى‌کند؛ حواستان جمع باشد. عده‌یى را به بى‌تفاوتى مى‌کشاند و عده‌یى را دلسرد و مأیوس مى‌کند. یأس، بزرگترین آفت جوان است. جوانها بدانند که متأسفانه یأس به روح جوان زودتر راه پیدا مى‌کند؛ همچنان که امید این‌گونه است. در مقابل یأسى که دشمن مى‌خواهد به جوانها تلقین و تزریق کند، خودتان را مصونیت بدهید.

بیشترین چیزى که روى ذهن جوان اثر مى‌کند
بیشترین چیزى که روى ذهن جوان اثر مى‌کند، دو عامل است: یکى تبلیغات گوناگون دشمن است؛ تبلیغاتى که جوان را نسبت به حقایق مقدس اسلامى و حقایقى که در انقلاب به عنوان مسلمات و پایه‌ها و ستونهاى اصلى اعتقاد شناخته شده، سست و بى‌تفاوت کند. و عامل دوم، عدم تبیین و دفاع صحیح از این حقایق و اصول است. من گمان مى‌کنم که تأثیر عامل دوم، کمتر از عامل اول نباشد؛ چون در نظام جمهورى اسلامى، به طور صریح و علنى، علیه اسلام و اصول اسلامى و مبانى اسلامى و معارف اسلامى، کمتر تبلیغ مى‌شود و میدان براى تبلیغ وسیع باز نیست؛ بنابراین تبلیغ دشمن فقط سطح معینى را مى‌پوشاند؛ در حالى که عامل دوم، دیگر حد و اندازه‌ایى ندارد.

سربازان امام!
همه‌ ملت و مخصوصا جوانان عزیز و نوجوانان، خود را سربازان امام محبوبشان بدانند و با اتکال به خدا و استمداد از حضرت ولى‌الله‌الاعظم(ارواحنافداه) با قوت و قدرت به سمت هدفهاى عالى امامشان حرکت کنند و بدانند که پیروزى نهایى از آن ماست؛ «کتب الله لاغلبن انا و رسلى».

با مصرف کالای ایرانی به رشد و پیشرفت کشور کمک می کنیم.
جوانان عزیز، خدا را شکر کنید که شما را از دوران حاکمیت خود بهرمند ساخته و جوانی شما را در چنین دورانی قرار داده است.از این سرمایه عظیم یعنی جوانی برای خودسازی علمی و فکری و روحی و جسمی استفاده کنید و مگذارید حتی یک ساعت از این بهار زندگی به هدر رود و صرف غفلت و لهو شود .اراده خود را تقویت کنید.با قرآن و عبادت و دعا و کتاب انس داشته باشید،ورزش روحی و جسمی را هم فرآموش نکنید. و این را به همه جوانان مومن بگویید.
جوان؛ مظهر همت وشوق به آرمان ها
جوان، مظهر آئينه وار صفا و صميميت و همت و شوق به آرمان ها و ايده الها است. ممکن است گذشت سن، بعضي ها را محافظه کار کند، اما موتور حرکت، جواني است. جوان ما نبايد محافظه کار شود. جوان بايد آرمانگرا باشد. از آرمان ها کوتاه نياييد. آرمان ها را بخواهيد، قله ها را بطلبيد تا يقين بکنيم که به نيمه راه لا اقل خواهيم رسيد. البته اگر قله را بطلبيد، بنده يقين مي کنم به خود قله هم خواهيد رسيد. روحيه آرمانگرايي را که از جمله مصاديق(آن)،تمسک به اصول و مباني فکر است، از دست ندهيد.

منفعل نشدن از جنگ رواني دشمن

امروز(دشمنان)جنگ سرد و جنگ رواني را با شکلهاي مختلفي انجام مي دهند. مي خواهند به ملت ايران و به جوان ايراني بباورانندکه شما نمي توانيد بدون ارتباط و اتصال با قدرتهاي سلطه گر به جايي برسيد. اين خطر بزرگي است که امام(ره) به آن توجه داده اند.
آنها پيشرفتهاي عظيم ملت را انکار مي کنند. انقلاب در طول اين سي سال از موانع بسياري گذشته است. در تاريخ انقلابها که انسان نگاه مي کند، اين همه موانع در راه يک ملت و يک انقلاب بسيار به ندرت ديده مي شود و انقلابها معمولا پشت اين موانع مي مانند و خود را تسليم دشمن مي کنند،(اما انقلاب ما)با اين همه تهديد، با تحريم، با انواع و اقسام دشمني ها و حيله ها، و کارشکنيها توانسته است پيش برود، قله ها را فتح کند، همچنان چشم به قلعه هاي بالاتري دارد و همچنان با قدرت پيش مي رود. مي خواهند اين انگيزه را از ملت ايران بگيرند.

من به جوانان عزيزمان، جوانان دانشگاهي، جوانان حوزوي، جوانان فعال در صحنه صنعت يا کشاورزي يا علم يا هنر عرض مي کنم: شما در نيمه راه هستيد و آنچه از راه گذرانيده ايد، با مشکلات بسيار بزرگي مواجه بوده است، اما توانسته ايد. آن نيمه ديگر راه و آن بخش باقيمانده راه را- که دشمن مي خواهند نگذارد شما آن نيمه اصلي، نيمه آخر را طي کنيد و به قله ها برسيد- با عزم راسخ مي توانيد دنبال کنيد، شما مي توانيد، همچنان که ثابت کرده ايد که مي توانيد.
روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جانم فدای رهبرم