گلایه از مسئولین

دسته: مقالات
۱۹ دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۳

ea035dfaa7db7ec23556780c5e094bb3-----100x1001-50x60بعد از گذشت بیش از 20 روز اعتراض ۵۰۰۰ کارگر و مردم نگران از آینده و تعطیلی کار بزرگترین معدن آهن ایران در شهرستان بافق به چند گلایه می پردازم.

۱-از دولتمردان تدبیر وامید که زمانی که مردم عزیز ما پای صندوق های رای میرفتند و به دولت شما رای می دادند باور نمی کردند که اینگونه مورد بی مهری و کم لطفی شما قرار بگیرند.بعد از این همه وقت اعتراض مودبانه و آرام هیچ پاسخی دریافت نکردند.به چه تدبیری می اندیشید که ریشه های امید را در قلبهای مردم زجر کشیده و محروم این شهرستان می خشکانید.هر چند این مردم تا پای جان پای آرمان های انقلاب و نظام ایستاده اند و رهرو خون هزاران شهید خود هستند.در این روزها که سالروز ارتحال ماندگارترین رهبر آزاده در قلبهای با ایمان حضرت امام خمینی (ره) هستیم به یاد جملات ارزنده ایشان که می فرمودند مردم ولی نعمت ما هستند.باشیم و رسم مردم داری را از آن امام بزرگوار به یاد بیاوریم و جوابی در خور شان مردم انقلابی این شهرستان مظلوم ارئه دهیم.این نمی شود که مسئولین بالا با کمال خونسردی و بلکه خودسری بدون رعایت حقوق مردم و رعایت عدالت تصمیمی را برای به حراج گذاشتن سرمایه حیاتی یک شهر بگیرند و سپس بگویند حق اعتراض وجود ندارد چون در این صورت هره ی همه قرارداد های دولتی لق می شود و با اعتراض های پی در پی مردم دولت به زحمت می افتد .باید گفت به جای این نگرانی بی اساس باید به فکر مردم باشید و تصمیمات مبتنی بر عدالت  احقاق حق مردم بگیرید تا برایتان این مشکل به وجود نیاید و این مشکل خود شماست که خودتان به وجود آورده اید و مردم نمی توانند در مقابل حراج بزرگ معادن خود به بهانه خصوصی سازی و اصل ۴۴ متحمل این همه خسارت گردند و دین و دنیای خود را به خطر بیاندازند سزاوار است هر چه سریعتر پاسخ روشنی به مردم عزیز ما بدهید و به بهترین نحو  به نفع آنها تصمیم جدی اتخاذ کنید این تنها راهکار موجود است.

۲-از زحمات بی دریغ؛ امام جمعه محترم ،نماینده محترم مجلس و فرماندار محترم ومسئولین شهر خودمان  نیزممنونیم و می دانیم که قطعا دلسوزی کردید و حرص ها خوردید .اما احساس می شود عملکرد شما بزرگواران بیشتر به جای فعال بودن منفعل بوده و نتوانستید کار را به جایی برسانید که هر چه زودتر نتیجه مورد انتظار را به دست بیاورید.این فرایند دارد طولانی می شود و معدنی که می گویند روزانه بیش از ۳ میلیارد تومان دارد ضرر می دهد هنوز تعطیل مانده و این خسارت دارد به بیت المال وارد می شود و دلیلش تمام کسانی هستند که باعث و بانی طولانی شدن این تعطیلی شده اند.

باید فریادتان را بلندتر کنید و قدم هایتان را راسخ تر بردارید شک  نکنید که بزگترین خدمت به این مردم عزیز استقامت در مقابل خصوصی سازی شدن این معدن است .چرا که خودتان واقف بر محرومیت های بی حد و حصر این شهر می باشید و عواقب این خصوصی سازی از هم پاشیدگی تمام تاروپود زندگی مردم شهر می باشدوآگاهی کامل دارید پس رشادت کنید و شهامت به خرج دهید در مقابل هیچ استدلالی کوتاه نیایید و فقط به منافع این مردم عزیز فکر کنید.در دنیا دعوای عدالتخواهی مردم به شیوه های مختلف انجام می شود.موضع گیری این مردم در مقابل خصوصی سازی  این معدن مقابله با نظام و انقلاب نیست.

دشمن خیال بد نکند.امروز ما در یک جنگ تمام عیار تصمیم و اراده ها هستیم.جنگ دفاع از شهر پر از نداشته هایمان.پس ای مسئولین تنگه احد را رها نکنید و مسیر پایمال شدن حقوق مردم را هموار ننمایید.چه دولت تدبیر و امید و چه دولت خشونت وقهر.

این را بدانید که دفاع از حق مردم و رسیدن به عدالت اجتماعی از خواسته های رهبری عظیم الشان انقلاب است.شما خواسته یا ناخواسته مسئول پیگیری مطالبات به حق مردم این شهر هستید ،هر گونه کوتاهی و قصوری خیانت ماندگار در اذهان مردم خواهد بود.

۳-از افرادی که تحت عنوان کارگروه و نماینده فعال هستند .به خاطر چند صدایی شما. آقای دکتر یاراحمدی، آقای صباغیان ،آقای ندافیان و آقایان شورای شهر بدانید که بهترین صحنه تماشایی شما برای مخالفانتان صحنه تفرقه و چند صدایی شماست.لطفا هم  نظر بشوید وخواسته هایتان را درست رتبه بندی کنید در اول باید اصرارتان بر لغو تمام قراردادهای مربوط به خصوصی سازی این شهرستان باشد  چه ۷۱/۵درصدش وچه ۲۸/۵ درصدش .این معدن باید به عنوان مادر معادن ,دولتی باقی بماند وحق وحقوق مردم این شهر را بپردازد وعقب افتادگی ها راجبران  کند.

لغو همه قرادادها چیزی است که قابل پیگیری است ونباید از آن کوتاه بیایید.پیشنهادات بعدی و خواسته های بعدی را بعداَ مطرح نمایید و همه با یک برنامه به پیش بروید.

و در آخر یک تذکر به استاندار محترم:

خواهشمندیم بزرگواری و صبوری مردم عزیز شهرستان و مخصوصا متانت کارگران معترض را به خوبی مشاهده کنید.بیش از 20 روز است که این اعتراض به خوبی مدیریت شده است  ،اما طولانی شدن روند حل مسئله خود به خود جو روانی ایجاد می کند و مشکل آفرین است.متانت این مردم قابل ستایش است و درخور تشکر.کسی حق ندارد بگوید کارگران به خاطر تعطیلی معدن نباید حقوق بگیرند.بلکه ایستادگی آنها به خاطر نگرانی هایشان که ناشی از عدم بی مسئولیتی و بدقولی مسئولین گذشته است نه تنها قابل سرزنش بلکه در خور تحسین  است.چرا که به فرموده پیامبر اعظم (ص) :کسی که در راه معاش زن و فرزند خود بمیرد شهید است.واین اعتراضات  نه از باب دلخوری از نظام است که از باب دلواپسی از آینده شوم این شهرستان و زندگی در آن است که بایددر  نقطه عطف تاریخی این شهرستان همه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

ما همه در میدان نبرد با بی عدالتی هستیم پس فرماندهان این جهاد و عوامل مقاومت و پشتیبان این نهضت مثل علمای شهر و فرهنگیان و اصناف همه باید نقش خود را به خوبی ایفا نمایند.

لذا از استاندار محترم می خواهیم با جدیت در رایزنی های بیشتر به فریاد دل مردم عزیز ما برسند.

و هوالمستعان

طلبه حقیر حمید جیحانی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهربان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حاجی جون قربون اون دهنت

امیر خان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حاجی چرا تو دولت قبلی این حرفها رو نمیزدی

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بی نهایت ممنون اقای جیهانی بسیار عالی نوشتی امیدواریم با کمک شما روحانیون شهرستان بافق حق خودمان را بگیریم ما مردم بافق به شما روحانیون دلگرمیم وامیدواریم شما روحانیون بیش از پیش همراه مردم رنج کشیده بافق شوید تا بتوانیم جلوی خصوصی سازی را بگیریم موفق باشید

soheil این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دمت گرم حاجی
بازم یکی ازاده خواه پیدا شد

حق طلب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت،،،

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام : طلبه حقیر حمید جیهانی . اینجانب ارادتمند شما بوده و خواهم بودلذا خود را وارد این معرکه نکنید مگر مرحوم دهستانی برای بافق زخمت نکشید و همه می دانند که سردار سازندگی بافق لقب گرفت با او چه کردند ؟مگر فرماندار قبلی آقای ندافیان برای بافق زحمت نکشید ؟ مگر یار احمدی چه کرد که یک شبه عوض شد ؟ مگر برادر جابناز حاج جواد برای بافق کار نکرد که این همه تهمت به او زدند !!!!!برادر عزیزم آقای جیهانی شما را دوست دارم وارد معرکه نشوید که ………..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

fattahi bafghi این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

siasat ma eine dianat mast.
dianate ma eine siasate mast.
ahsant bar shoma

دل خون این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مرد خدا احسنت بر تو

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باعرض سلام. درجواب بند 6 باید بگویم اگر واقعا کسی دلسوز بافق است باید وارد صحنه شود وبرای خدا کار کند نه برای بنده واگر نیت ها خیر باشد او پیروز است مگر الان وجهه آقایانی که نام بردید در بافق بداست اگر هم مشکلی بوده مقطعی وناشی از احساسات خواسته یا نا خواسته جمعی از مردم در بره ای خاص می باشد.

جانباز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام به برادر عزیز جیهانی آفرین به این قلم حرف دل مردم را زدی بازم تو خدا خیرت دهد بازم یکی پیدا شد که به مسئولین یاد آوری کنه

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

طلبه محترم شماکه فریادعدالت خواهی میزنی خدایش درزمانی که مردم رازدن وشهرراویران کردن سکوت کردی.چطورحالاباجسارت همه رامقصرمیدانی.ازشماکه الگوهستید بعیداست.

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوست عزیز و روحانی آزاده دمت گرم

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معاون سیاسی استانداراومدخوب تحویل گرفتند

ولایتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت به شجاعت شما روحانی بسیار محترم! حرف دل خیلیها رو زدید…

مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت جناب آقای جیحانی
حرف دل همه ما گارگرای معدن رو زدی و باعث دلگرمی ما شدین
کاش بقیه هم در لباس مقدس روحانیت دل و جرات شما رو خدا بهشون بده

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای جیهانی چراروحانیون بایک نوشتن پارچه حمایت خودرااعلام نکردندخواهش می کنم حمایت کنید وسری به کارگران بزنیدمتشکرم

همبازی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

. مگر چند دفعه از زحمات آقایان تشکر کردی حتی یک دفعه هم به اونا دست مریزاد نگفتی . حالا کاسه داغتر از آش شدی از گوشزدهای جنابعالی خوشم اومد .ولی یادت باشه هرکس که بیشتر املا بنویسه غلط املایی هم بیشتر میشه.پس اونایی که الان پرچم درستکاری دست گرفتن بدون که تا حالا کاری دستشون ندادن که حالا بخوان جواب بدن اینه که میتونن بگن ما خوبیم. با آرزوی روزهای خوش برای آینده شهر عزیزم بافق

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایکاش مسولین بافق جای اینکه به میزریاست وپست ومقام بچسبندکمی بفکراین شهرومردم باشندکه اگرمردم واین شهرنباشه ریاستی هم نیست

على نادرى این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقا حميد منم على همان على كه به منزلتان امدم شمارتو گم كرده بودم خواهشن با اين شماره برام زنگ بزن :09388151387