انسجام و تقویت کارگروه اسفنج + ۲

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۳

در پی درخواست فرماندار بافق برای معرفی کتبی نماینده کارگران معترض سنگ آهن:
انسجام و تقویت کارگروه اسفنج + ۲
در چهلمین روز از آغاز فرمانداری دولت تدبیر و امید در بافق ؛ کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق در اعتراض به واگذاری ۵/۲۸ درصد باقیمانده از سهام این شرکت به فولاد خوزستان از شامگاه 27 اردیبهشت ۹۳ دست از کار کشیدند و اعتصاب کارگری آنان وارد فاز عملیاتی جدیدی شد.
پس از ده روز از شروع این اعتصاب محمد عباسی سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق کارگروهی را جهت پیگیری مسائل و مشکلات بافق معرفی می کند که شامل هشت شخصیت حقوقی ذیل می شوند.
۱- نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی- بافق ۲- نماینده امام جمعه بافق ۳- نماینده اعضای شورای اسلامی شهر بافق ۴- نماینده حقوقی شرکت سنگ آهن مرکزی – بافق ۵- نماینده وکیل مردم بافق در مجلس شورای اسلامی ۶- نماینده منتخب حقوقی از شورای اسلامی شهر بافق ۷- نماینده فرمانداری بافق ۸- نماینده استانداری یزد.
جدای از اینکه چه اشخاصی با اسامی حقیقی مسئولیت این مهم را پذیرفته اند این سوال پیش می آید که آیا این افراد توانسته اند تحت لوای این کارگروه به انسجام و اجماع نظر کامل برسند یا خیر؟
چرا تعدادی از آنها ، تاکنون بصورت جدی پیگیری اهداف و خواسته های اصلی کارکنان سنگ آهن و مردم بافق را در اولویت کارهای خود قرار نداده اند؟
تک روی یا کند روی بعضی از اعضای این کارگروه ناشی از چیست؟
از سوی دیگر سید مهدی طلایی مقدم ، فرماندار بافق پس از هشت روز از اعلام رسمی تشکیل این کارگروه ، جوابیه ای به سایت های خبری ارسال نموده است که در نوع خود قابل تامل و بررسی است.
وی دراین جوابیه عنوان نموده است: تاکنون نماینده ای به صورت مکتوب توسط کارگران معرفی نشده است و جلساتی که با نمایندگان کارگران ( اعضای محترم شورای شهر بافق ) برگزار گردیده و توافقاتی که حاصل شده متاسفانه مورد بی اعتنایی کارگران قرار گرفته و با سخنرانی این و آن در جمع آنان نمایندگان کارگران تغییر می یابد.
وی در بخش دیگری از این جوابیه آورده است: مقرر شد که کارگران محترم شرکت سنگ آهن مرکزی نماینده یا نمایندگانی از بین خود به صورت مکتوب معرفی نمایند تا با حضور نمایندگان محترم امام جمعه ، نماینده مردم بافق ، مهریز ، بهاباد و ابرکوه و نماینده استانداری جلسه ای با حضور معاونت سیاسی و امنیتی استان و فرمانداری بافق تشکیل و با هم اندیشی و بررسی راهکارهای قانونی و حقوقی در راستای تحقق مطالبات کارگران و مردم محترم شهرستان بافق و همچنین تسریع در شروع بکار کارگران شرکت تصمیم موثری اتخاذ گردد.

ایشان عمدا یا سهوا در جوابیه ارسال شده نامی از عضویت اعضای شورای اسلامی یا نماینده حقوقی آن جهت پیگیری مسائل پیش آمده در این کارگروه نمی برد. این در حالیست که سخنگوی شورای شهر پنج روز قبل این در تاریخ ۱۳/۲/۹۳ گفته بود که: استانداری و فرمانداری بافق تاکنون نماینده ای برای حضور در این کارگروه معرفی نکرده اند.
محمد عباسی افزوده است: علیرغم تماس امام جمعه محترم شهرستان با استاندار محترم یزد و بیان اهمیت تشکیل این کارگروه متاسفانه استاندار و فرماندار نسبت به این مهم اقدامی ننموده اند.سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق اضافه کرده است: ما از استاندار و فرماندار بافق انتظار داشتیم که در این زمینه به نوعی ما را مورد ترغیب هم قرار دهند ولی متاسفانه …. ایشان تحت کارگروه پیشنهادی با ما همکاری نداشته است.
حال نگاهی دوباره بیاندازیم به لیست افراد معرفی شده به این کارگروه: ۱- آقای محمد رضا صباغیان بعنوان نماینده کارگران شرکت سنگ آهن ۲- آقای علیرضا یاراحمدی به نمایندگی مشترک از سوی امام جمعه و نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی ۳- آقای محمد حسن تشکری به نمایندگی از اعضای شورای شهر۴- آقای محمد جواد رنجبر به نمایندگی حقوقی از شرکت سنگ آهن ۵- آقای حسین ندافیان و محمد عباسی بعنوان نماینده دوم شورا و سخنگوی کارگروه . فرماندار بافق و استاندار یزد نیز تا این لحظه نماینده ای معرفی ننموده اند و با انداختن توپ به زمین کارگران آنرا منوط به معرفی کتبی کارگران نموده اند.
با این تفاسیر بنده برای نامگذاری این کارگروه عبارت ” اس پنج بعلاوه ۲ ” را مناسب می بینم که ۵ تن آنها ارتباط مسقیم با قضایای پیش آمده در اس ( مخفف سنگ آهن با جابجایی دوحرف اول ) دارند و ۲ نفر دیگر بعنوان نماینده دولت از سوی فرماندار بافق و استاندار یزد معرفی خواهند شد.( در ضمن جهت راحتی تلفظ با لهجه و گویش بافقی از اسفنج بجای اس پنج استفاده می شود)
الغرض ؛ از بارزترین خصوصیات اسفنج این است که می تواند نامرادی های زیادی را همچون سم اختلاف نظر در حفره های خود نگه دارد و به بیرون بروز ندهد.
اینکه هرگروهی بهرمنظورکه تشکیل می شود همه اعضاء یکدست و یکرنگ نیستند و بعبارتی دیگر ۵ انگشت یکسان نمی شوند شکی نیست لیکن می بایست این ۵ انگشت با هم باشند وبه مثابه مشتی شوند برای فریادخواهی مردم و کارگران سنگ آهن.
این کارگروه می بایست همانند اسفنج باشند، صبر و تحمل بیشتری برای شنیدن حرفهای ریز و درشت تر داشته باشند و و انعطاف لازم را برای تنش های حاصل از موضع گیری افراد داشته باشند. به خوبی تحمل نمایند و به بیرون و عامه مردم بروز ندهند. اختلاف نظر را در همان نشست های خودشان برطرف نمایند و همه توان خود به یکسو منتهی کنند که آن هدفی نیست بغیراز رفع کامل شخصی سازی سنگ آهن. و اگر تصمیم بر خصوصی سازی باشد انجام نخواهد شد مگر از طریق تمام اصول قانون اساسی و انجام تمامی بندها و تبصره های آن.
نکته دیگر اینکه فرصت سوزی نکنید و زمان را از دست ندهید فرصت پیش آمده بهترین زمان برای انجام خواسته های بحق مردمان بافق است. اعتراض و اعتصاب کارکنان را تهدیدی برای مسئولیت خویش و چالشی برای نظام اسلامی قلمداد ننمائید و یقین بدانید که اگر مسئولین دولتی در سالهای گذشته به تعهدات خویش عمل می نموند امروز هرگز نیازی به اینگونه فریاد دادخواهی مردم نبود. اکنون که مردم برای احقاق حقوق از دست رفته و فراموش شده خویش قدم به میدان گذاشته اند بدور از هرگونه حب و بغضی صدای آنها را بشنوید و بخوبی آنرا انعکاس دهید. این کارگران ولایتمدار و وفادار به نظام اسلامی را برای رسیدن به خواسته های بحقشان یاری کنید. چراکه این مردم هم نظامشان را دوست دارند و هم مسئولین دلسوزشان را.
قدم هایتان را محکم بردارید و مطمئن باشید قاطبه مردم و کارگران به علایق شخصی و سلایق حزبی و گروهی شما اعضای کارگروه ، کاری ندارند مهم برای آنان اشتراک نظر و وحدت عمل شماست چه اصولگرا باشید یا اصلاح طلب. چه مدافع این دولت باشد و چه دارای اختلاف دیدگاه با مسئولین این دولت.
روی دیگر سخن با کارگران محترم و زحمتکشی هست که دغدغه شغل و امرار معاش خویش را دارند و دلشان در گرو آبادانی شهرشان می تپد اگر انجمن صنفی دارید که سریعا نماینده خویش را به نماینده دولت در بافق معرفی نمائید و اگر ندارید از مجاری قانونی و اداره کار نسبت به این مهم اقدام نمایید و از اختلاف نظر و تشتت آراء بدور باشد. یقینا شما فهیم تر از آنید که فرصت را به موج سوارانی بدهید که از منافع و سرمایه های بافق برای رسیدن به مقاصد و مطامع خود بهره برداری کنند. خواست شما خواست همه مردم بافق هست پس برای آن تلاش کنید و در این مسیر هیچ لغزشی به خود راه ندهید. والسلام
احمد برزگری بافقی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی یک فرماندار بومی نداشته باشیم باید آقای طلایی فرماندار بافق دلش به حال بافق نسوزه و هی بهانه بنی اسرائیلی بگیره .انگار که شرکت و معدنی تعطیل نشده ووووووووووو

گل آقا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت جناب برزگری
واقعا خوب بیان نمودید.فرمانداربافق متوجه باشدکه مردم بافق هوشیار و بیدارند و می توانند بخوبی سره را ناسره تشخیص دهند

محمد دهقان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از آقای برزگری و روشنگری واقع بینانه ایشان
از هر جهت نامگذاری بامسمایی انجام دادید هم بامعنا است و هم ساده و فراگیر.مورد پسند همه مردم است چه اس پنج + 2 بخوانیم و چه از نظر مناسبات اداری مورد استفاده قرار گیرد.
s 5 +2