دیدار هیات پی گیری مطالبات شهرستان بافق با معاون پارلمانی مجلس و وزیر صنایع و معادن

دسته: اخبار ویژه
۳۰ دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۳

به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای شهر بافق ؛ در راستای روز دوم سفر شورا و گروه سفر کننده به پایتخت جهت پی گیری خواسته های مردم شهرستان، سخنگوی شورا این روز را یکی از پرکارترین و مفیدترین روزهای شورا عنوان کرد و مهم ترین نتایج سفر را چنین بر شمرد :

دیدار و گفتگو با حجه الاسلام مجید انصاری –نماینده پارلمانی رئیس جمهور- و قائم مقام وی نصیر پور، که در این دیدار با انصاری توانستیم مسایل و مشکلات و محرومیت های شهرستان و نیز دلایل بدبینی مردم بافق نسبت به قول مسوولین در این زمینه با توجه به اعتراضات سال ۷۹ که قرار بود دو کارخانه جوار معدنی بدون هیچگونه پیش شرط در شهرستان به مرحله بهره برداری برسد ولی اقدامی صورت نگرفت و… را مطرح نماییم که نماینده پارلمانی ضمن تایید محرومیت شهرستان با توجه به شناخت قبلی از منطقه گفت: من با جهانگیری در این زمینه صحبت کرده ام و مجدد صحبت خواهم کرد، وی قول داد مشکل شهرستان را در این زمینه پی گیری نماید.

tehran-3-300x225

در دیدار با نصیر پور –قائم مقام نماینده پارلمانی رئیس جمهور- نیز موارد و دلایل مخالفت مردم با واگذاری سنگ آهن به بخش خصوصی مطرح گردید که وی نیز قول داد با توجه به قول مسوولین استان و شهرستان و دستور جهانگیری پی گیری لازم را در این خصوص به عمل آورد و قول داد در صورت امکانپی گیری نمایم که به زودی جهانگیری با هیات اعزامی نشستی را ترتیب دهد.

عباسی افزود : یکی دیگر از نتایج این سفر دیدار با نعمت زاده، وزیر صنایع و معادن بود که با وی نیز مراتب نارضایتی مردم شهرستان نسبت به واگذاری و دلایل نارضایتی مطرح گردید. وزیر صنایع و معادن نیز گفت: با توجه به این که مشکل شهرستان بافق در جلسه هیات دولت روز چهارشنبه مطرح گردیده است نیز قول می دهم که مجددا مشکل را مطرح و پی گیری نمایم.

سخنگوی شورای شهر از دیدار و گفتوگو هیات پیگیری خواسته های شهرستان با رییس کمیسیون های اقتصادی مجلس و نیز صنعت و معدن خبر داد و گفت: فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس در این نشست قول داد که ضمن انعکاس مسایل و مشکلات بحق مردم بافق و نیز تسلیم درخواست مردم و مسوولین به طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی قرار ملاقانی را نیز با وی فراهم نماید.

وی ادامه داد در دیدار با رحمانی، رییس کمیسیون صنعت و معدن و اعضای این کمیسیون نیز مسایل و مشکلات و خواسته های مردم مطرح گردید که ایشان نیز قول دادند مشکل شهری چون بافق را به طور خاص مورد بررسی و پی گیری قرار دهند. رییس کمیسیون از آقایان جوکار و زارع زاده خواست که با همکاری ایشان کمیته ای تشکیل شود تا نقایص و ایرادات قانونی برخی از موارد مطرح شده روشن و تبیین گردد. اعضای این کمیسیون نیز قول دادند که در زمینه اصلاح قانون موجود و نیز احقاق حقوق شهرستان که این منطقه به عنوان بهشت معادن ایران نام برده می شود از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود.

عباسی دیدار با اعضای این کمیسیون را نیز بسیار مفید و مسمر ثمر ارزیابی نمود و گفت: در این جلسه مسایل بسیار خوبی مطرح گردید به طوری که در برخی از موارد متوجه شدیم حقوقی نیز از شهرستان تضییع گردیده است که امید است از طریق قانونی این گونه حقوق را نیز احیا نماییم.

سخنگوی شورای شهر دیدار و گفتگو با حجه الاسلام ابوترابی -نایب رئیس مجلس- حدادعادل و تنی چند از نمایندگان فعال مجلس و نیز تابش –نماینده مردم اردکان- را نیز از دیگر برنامه های این سفر بر شمرد و ادامه داد: در دیدار با نمایندگان استان از جمله جوکار –نماینده مردم یزد-، زارع زاده –نماینده بافق- و تابش –نماینده مردم اردکان- نیز مسایل و مشکلات شهرستان مطرح گردید.

وی گفت: در همین جا لازم می دانم که از زحمات نماینده شهرستان بافق و همچنین جوکار نماینده مردم یزد که نهایت همراهی و همکاری را در این سفر با ما داشتند و نیز تابش که به جهانگیری پیشنهاد تشکیل جلسه ای با حضور معاون اول، وزیران اقتصاد و صنایع و معادن، اعضای شورا و کارگروه پی گیری مطالبات شهرستان و … را مطرح نمود قدردانی نمود.

عباسی ادامه داد امیدواریم هر چه سریعتر جهانگیری دستور فرماید که این جلسه تشکیل گردد و مسایل مورد بحث و بررسی قرار گیرد به طوری که منجر به اخذ مصوبات مطلوب برای شهر و مردم گردد.

عباسی در پایان خاطر نشان ساخت با این سفر و ملاقاتهای صورت گرفته می توان گفت که مسایل و مشکلات جریان خصوصی سازی و محرومیت منطقه به طور صحیح به اطلاع همه مسوولین امر کشوری رسیده است.

وی افزود حس می شود که عده ای در انعکاس اخبار مربوط به شهرستان شیطنت می نمودند و سعی داشتند جریان را به برخی مسایل سیاسی و خطی نسبت داده و موضوع را کم رنگ جلوه دهند که خوشبختانه در جریان این سفر بسیاری از مسایل برای مسوولین امر روشن گردید.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عزیز همگی خسته نباشید
خداقوت

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزانی که به تهران رفتید این موضوع اگر هم حل نشود ما از شما کمال تشکر و قدردانی را داریم شما زحمت خود را کشیدید ولی از انهایی که شیطنت کردند یا نماینده معرفی نکردند نخواهیم گذشتمگر اینکه جبران کنند.

ولی الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا قوت .محکم و استوار پشتیبانتان خواهیم بود.

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ضمن عرض خسته نباشید وخداقوت به خادمین دلسوز و بی ریاشهر باید عرض شود اگرطبق وصیت بنیان گذار انقلاب اسلامی که فرمودند همه مسئولان باید شیفته خدمت باشند نه شیفته قدرت عمل می شد که الان وضع بافق به این گونه نبود خدا دست همه کسانی که خواسته و از روی عمد به پیشرفت این شهر طلاخیز محروم ضربه میزنند رو کنه تا همه بدونین خادم کیست و خائن کیست
من دست تک تک عزیزانی که قبول زحمت نمودند و برای آبادانی و برون رفت از این وضع به تهران تشریف بردن میبوسم خدانگدار شما باشه ما منتظر شنیدن خبرهای خوش ازطرف شما هستیم .

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت تمام اعضاء
مرحبا ب غیرت ومردانگی شما
خدا قوت مردان خدا

اصالتأبافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خوشابسعادتتان ای مردان زحمتکش بافق که با این تلاش های سخت مورد دعای خیر مردم قرار خواهید گرفت،،،خدا پشت و پناهتان

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان خسته نباشیدمردم قدردان زحمات شما هستندوماگوش به فرمان شما هستیم

رنجبر قلعه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دست گلتون درد نکنه بچه های باغیرت بافق متشکریم

حسینعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما بازهم متوجه نشدیم نتیجه این جلسات چی شد اخر قراره چه اتفاقی بیفته وچه چیز به نفع بافق بشه اقای عباسی با وعده وعید که نمیشه کار انجام داد

وطن خواه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا به همه خمتگذاران این قصبه طیبه توفیق دهد .خسته نباشید

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

موفق باشید ای عزیزانی که برای بافق زحمت میکشید خدا با شماست دلسرد نشوید هرکه هر چه می خواهر بگوید آینده معاوم می شود

متین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون دست مریزاد. شما اونجا تلاش کنید. ما اینجا نمیزاریم هر کس وناکس برامون تصمیم بگیره . این نیز جهاد است ما ایستاده ایم

مهدیان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر مهندس تشکری و دکتر یاراحمدی که حق گفته و خواهند گفت… و نیز همه تلاشگران عرصه صنعت و معدن

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر اقای حاج جواد عسکری چند سال پیش سریال مدیر کل را که هم اکنون از شبکه تابان پخش میشود دیده بودند و 5 درصد از آن درس می گرفتند…. حالا این گونه نبود!!!

کارگر معدن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۵:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون از شوارای پیگیر و دلسوز شهرمون. قابل توجه اقای امین رضوی و همفکراشون

عارف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۵:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت اعضای شورای شهر ای کاش اینقدر سریع ادامه کار را به مردم واگذار نمی کردید و چهره شهر را تخریب نمی کردید و تا اینجا پیش می بردید به هر حال خدا قوت

كارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دستتان مريزاد حداقل به كارگران زحمتكش بگوييد كمى به مسيولين اعتماد كنند شهر در ركود كامل است

حق گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسيار سپاسگزاريم حداقل از زحمات مدير كه زحمت تمام اين جلسات را هم كشيده اسم ببريد تا مردم فكر نكنند اقايان ديگر خيلى دلشان ميسوزد بافقى است كه دلش به حال بافق ميسوزد و براى اينده مردم ديارش تلاش ميكند

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از عسگرى هم تشكر ميشود

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معاون پارلماني مجلس يعني چي؟

عبدالحسین تشکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از کلیه کسانی که برای رشد وابادانی شهر تلاش میکنن خسته نباشید میگویم

حسام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا قوت منتظر خبرهای خوشتان هستیم علی یارتان

مردم فهیم بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا قوت سربازان وطن شورای شهر اقای ندافیان اقای صباغیان و همه دلسوزان وطن شما امید های مردم بافق هستید دست تک تک شما فزندان غیور بافق را می بوسیم

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان- همه مشکلات، بدقولی ها،بی توجهی ها ومحرومیت های بافق را در این جلسات با مسولین در میان بگذاریدلکن فعلاً درخواست شما یکی بیشتر نباشد:لغو خصوصی سازی سنگ آهن

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم به عنوان یک بافقی که مقدمات سفر را فراهم کردند تشکر می کنم
ما اگر پی گیر امور شهرمان باشیم پیشرفت می کنیم

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه
ریز بین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

http://www.minews.ir/vdcc.4qoa2bq1sla82.html

وسط دستمزد ماهانه کارکنان ذوب آهن اصفهان؛ ۴.۵ میلیون تومان
گروه صنایع معدنی >فولاد – طی این گزارش قصد داریم هزینه دستمزد شرکت های فولادی را مورد مقایسه قرار دهیم؛ چراکه صنعتگران این حوزه وابستگی قابل توجهی به نیروی انسانی دارند و بهای تمام شده و در نتیجه هزینه دستمزد بخش حائز اهمیتی از درآمد کل فروش را به خود اختصاص می دهد. از این رو سه شرکت ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان را مورد مقایسه و مطالعه بیشتری قرار دادیم.
به گزارش ماين نيوز، افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد سال 93 کارگران در حالی طی اسفند ماه سال گذشته در جلسه شورای عالی کار مصوب شد که طبق جدول زیر جزییات مزد و درصد تغییرات آن نسبت به سال گذشته قابل مشاهده است.

طی این گزارش قصد داریم هزینه دستمزد شرکت های فولادی را مورد مقایسه قرار دهیم؛ چراکه صنعتگران این حوزه وابستگی قابل توجهی به نیروی انسانی دارند و بهای تمام شده و در نتیجه هزینه دستمزد بخش حائز اهمیتی از درآمد کل فروش را به خود اختصاص می دهد. از این رو سه شرکت ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان را مورد مقایسه و مطالعه بیشتری قرار دادیم.

همانطور که در جدول فوق مشاهده می شود بهای تمام شده تولید در شرکت ذوب آهن اصفهان 80 درصد از درآمد حاصل از فروش برآوردی را تشکیل می دهد که بالاترین نسبت در میان شرکت های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان است؛ بطوریکه می توان گفت “ذوب” پایین ترین میزان سود ناخالص را در میان سایر هم گروهی هایش دارا می باشد.

در جدول بالا نیز به وضوح مشخص است که کل هزینه دستمزد برآوردی برای سال 93 این شرکت ها چه نسبتی از بهای تمام شده کالای فروش رفته آنها را شامل می شود و این نسبت برای “ذوب” 20 درصد و بالاتر از دو شرکت دیگر است. هزینه دستمزد “فخوز” نیز دو درصد از کل بهای تمام شده برآوردی بودجه سال مالی 93 را به خود اختصاص داده که در مقایسه با “ذوب” و “فولاد” پایین ترین میزان است.

در جدول فوق نیز هزینه دستمزد پیش بینی شده در بودجه سال مالی 93 شرکت ها با درآمد کل فروش برآوردی همان سال مقایسه شده است. برطبق این جدول باز هم “ذوب” با نسبت 16 درصدی بالاترین نسبت را در اختیار خود دارد.

میانگین درآمد ماهانه پرسنل “ذوب” 4.5 میلیون تومان

در آخرین جدول با توجه به آخرین آمار موجود از تعداد پرسنل سه شرکت فولادی و مقایسه هزینه دستمزدهای مستقیم محقق شده سال 92 با رقم برآوردی در بودجه سال مالی 93 این شرکت ها، می توان دید بیشترین میزان تغییرات دستمزد مربوط به شرکت ذوب آهن اصفهان با 34 درصد رشد بوده است.

اما نکته جالب توجه این است که میانگین هزینه دستمزد برآوردی سال 93 “ذوب” به ازای هر نفر پرسنل اعم از ستادی و صف، در مقایسه با هم گروهی هایش بالاتر است. بطوریکه هزینه دستمزد هر نفر در شرکت مذکور ماهانه به طور میانگین نزدیک به چهار میلیون و ششصد هزار تومان است. حال آنکه این مبلغ برای یک فرد مشغول به کار در “فولاد” ماهانه حدود 3.7 میلیون تومان و برای “فخوز” ماهانه حدود 650 هزار تومان است.

افزایش نرخ هزینه دستمزد ذوب آهن بالاتر از مصوبات

بدین ترتیب، میانگین هزینه پرداختی شرکت ذوب آهن به ازای دستمزد ماهانه هر نفر در حالی از دو شرکت دیگر بالاتر است که درصد رشد آن نیز بالاتر از نرخ مصوب دولت برای افزایش هزینه حقوق و دستمزد است. چراکه طبق جدول مربوط به جزییات مزد، مجموع افزایش هزینه های دستمزد حدود 29 درصد بوده که با میزان افزایش این متغیر در شرکت ذوب آهن پنج درصد بیشتر است.

اما در سوی دیگر این سوال مطرح است که چرا در همین صنعت شرکتی حتی حداقل دستمزد مصوب سال 93 را پرداخت نکرده و میانگین نرخ رشد هزینه های پرداختی بابت حقوق و دستمزد به پرسنل آن پایین تر از 25 درصد بوده است؟ بطوریکه هزینه دستمزد هر نفر از پرسنل مشغول به کار در “فخوز” ماهانه حدود 658 هزار تومان است، اما طی اسفند ماه 92 شورای کار حداقل دستمزد سال 93 کارگران را 790 هزار تومان مصوب کرد.

fatahi bafghi این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

movafagh va moayad bashid.

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید ولی انچه مهم است ملغی شدن 28%است که هنوز نتیجه ای نداده.
خواهشا هوا ورتون نداره یه وقت کوتاه بیایید .

ندای بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا همینه 28 درصد فراموش نشه اون مهمه چون توش پای …. وسطه