موج تماس های تلفنی با سامانه 111 ( ارتباط مردم با دولت )

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
سه شنبه - ۲۰ خرداد ۱۳۹۳

موج تماس های تلفنی با سامانه 111 ( ارتباط مردم با دولت ) پیرامون خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از روز شنبه مورخ 17/3/93 توسط جمعی از دانشجویان بافق آغاز شده و همچنان ادامه دارد تا حق مردم بافق مطالبه شود و حصر خبر اعتصاب کارگران شرکت شکسته شود.

در این تماس ها، موارد ذیل به کارشناسان مربوطه انتقال داده شده است:

–          پس از بیست و اندی روز، از اعتصاب کارگران می گذرد اما از سوی مسئولین بلندپایه کشوری همچون وزیر صنعت، معدن و تجارت و … هیچ گونه اقدامی مبنی بر تأمین خواسته های کارگران و مردم و تضمین حق و حقوق بافق صورت نگرفته است؟!

–          قول های قبلی مسئولین بابت خصوصی سازی مبنی بر احداث کارخانه های جوار معدنی جهت جلوگیری از بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان عملی نشده است؟!

–          همانطور که امراض و بیماری های ریوی، تنفسی، سرطان و… سهم مردم شریف و مظلوم بافق است باید سهم قابل توجهی از معدن هم، سهم مردم بافق باشد.

–          و …

بنابراین از تمام دلسوزان و دوستداران بافق خواهشمند است که با سامانه 111 بصورت زنده، تماس گرفته و حق خود و بافق را مطالبه نمایند.

ضمنا با شماره های مختلف دفتر مقام معظم رهبری و سامانه تلفنی رسيدگی به شكايات وزارت صنعت، معدن و تجارت تماس گرفته شده، اما مرتب اشغال بوده است.

توضیحاتی درباره سامانه تلفنی 111 :

–          یکی ازمجاری شبکه یکپارچه ارتباط مردم با دولت (سامد) در سراسر کشور، سامانه تلفنی 111 می باشد که همه آحاد ملت سربلند ایران، در هر جای میهن اسلامی عزیزمان می توانند ایده ها، پیشنهادات، انتقادات، شکایات و درخواست های خود از دولت را با آن مطرح کنند. در واقع هدف از راه اندازی این سامانه، تمهید شرایط لازم برای برقراری ارتباطات موثر و کارآمد و نیز پاسخگویی سریع و صحیح به مسائل و مشکلات مردم در رابطه با دستگاه های اجرایی است.

–          سامانه تلفنی 111 درآن واحد از دو قابلیت برقراری “ارتباط زنده”on line(آن لاین) و”غیر زنده”off line(آف لاین) برخوردار است. به این معنی که در ساعات اداری، تماس گیرندگان به انتخاب خود، می توانند با کارشناسان سامانه به گفتگوی زنده بپردازند و ضمن بهره مندی از جنبه مشورتی سامانه، با طرح نکات مورد نظر خود و دریافت “کد پیگیری”، امکان دنبال کردن موضوع مورد نظر را نیز بیابند.

اما در روش off line” آف لاین”، هم در ساعات اداری و هم در ساعات غیر اداری، تماس گیرندگان می توانند از طریق ضبط مکالمه، مطالب مورد نظر خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

–          به منظور نظم دهی به انبوه تماس های تلفنی با سامانه تلفنی 111 تماس گیرندگان ملزم به بیان کد ملی( پس از آنکه صدای ضبط شده سامانه آن را از تماس گیرنده درخواست کرد) می باشند.

توجه: بعضی از تماس گیرندگان، پس از آنکه صدای ضبط شده سامانه از آنها درخواست بیان کد ملی را می کند، اقدام به گرفتن شماره ملی خود بوسیله صفحه شماره گیر تلفن می کنند که این کار، به ثبت کد ملی ایشان منجر نمی شود و کد ملی،  پس از درخواست صدای ضبط شده سامانه، صرفا باید بوسیله تماس گیرنده، خوانده شود تا روی نوار تلفنی ضبط گردد.

والسلام

جمعی از دانشجویان شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام به همشريان عزيز بافقي ،شما مي توانيد خواسته هاي قانوني خودرانيز از طريق پيامک ارسال نمائيد به شماره هاي 30000290(مجلس شوراي اسلامي) و شبکه خبربيست وسي به شماره 300002030

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من با دفتر رهبري در تهران تماس گرفتم و خواهش كردم تلفني با امام جمعه درباره مشكل بافق صحبت كنن ولي متاسفانه فردي كه پشت خط بود گفت : شما بايد نامه كتبي بنويسيد و به اين دفتر بياورديد وقتي نوبتتان شد رسيدگي ميكنيم

اعتصاب کارگري این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۳:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حق اعتصاب يک حق اساسي کارگران است هرگاه صرفنظر از حرفه اش حق دارد بدون هيچ گونه محدوديتي به محل اعتصاب متوسل شود. کارگران و سازمانهاي کارگري حق دارند عمل اعتصاب را سازماندهي دهند يا حمايت کنند. سازماندهي يک اعتصاب و شرکت در اعتصاب و يا تظاهرات همبستگي نبايد تحت هيچ شرايطي باعث تنبيه، جريمه و يا هر عمل توبيخي ديگر چه قبل و چه در اثنا و چه بعد از اعتصاب شود.”

در قانون کار کشور ايران مصوب 1337 در ماده 45 بصورت کاملا کليشه اي و ضمني اعتصابات کارگري به رسميت شناخته شده است و هيچگونه بحث حقوقي را پيرامون آن مطرح نساخته است.

اما مهمترين عوامل ايجاد يک اعتصاب را مي توان به عوامل زير دسته بندي نمود:

1- مهمترين عامل هنوز هم تقاضا براي افزايش مزد است

2- درخواست کاهش ساعت کار

3- اعتراض به نادرستي رفتار مدير و رعايت نشدن اصول و اخلاق انساني در کارخانه ها

4- مسايل رفاهي

5- مشکلات موجود در شرايط کاري، حفاظت صنعتي، طب کا “بهداشت صنعتي” در کارخانه ها و زيان رساندن به کارگر

6- انجام کارهاي سخت و زيان آور در شرايطي نادرست

7- تغيير روش توليد

8- اعتصاب به دليل نقص در حقوق کار، و يا قوانين تامين اجتماعي

9- انجام مبارزات سياسي

10- اخراج کارگران و تعديل نيروي انساني

11- جنگ طبقاتي

12- دفاع از حق تشکل کارگري و اتحاديه هاي کارگري

13- همدردي با ساير کارگران

14- سرايت موج ناآرامي ها و تنش هاي کارگري از ساير کشورها.

در هر حال براساس تمامي قوانين بين المللي حقوقي، اعتصاب کارگري يک حق است که به عنوان يک امر مشخص در صحنه نظام روابط کار و صنعت نمود پيدا نموده است، حق مشخصي که اگر چه بسياري از کشورهاي بزرگ جهان نيز رعايت نمي شود اما مي تواند به عنوان يک اهرم ويژه در دست نهادهاي کارگري کشورهاي مختلف بيان کرد.

محمد مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

20:30سلام
صرفا جهت اطلاع :
امروز بیش از بیست روزست که صدای مظلومیت بیت المال و محرومیت شهر شیخ بافقی شکل دیگری به خود گرفته ، امروز بافق پس از سالهای طولانی برای چندمینن بار میخواهد پا به عرصه زندگی بگذارد و زنده و پایدار باشد همانند گذشته برای فرزندان آتی خود مایه افتخار باقی بماند و از فنا دور شود و عده ای قدرتمند نمی گذارند .

لذا عده ای به نام مافیای فولاد درحال خفه کردن 40هزار نفرند

محزون القرا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خصوصی سازیهای تهیه و تولید و ایمیدرو
مصداق کامل آتش زدن به اموال دولت و مردم .