سرپرست سابق اداره میراث فرهنگی بافق، چرا بدون خداحافظی رفتید ؟!

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۳

سرپرست سابق اداره میراث فرهنگی بافق، چرا بدون خداحافظی رفتید ؟!  20/3/1393

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی و بر اساس فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر ” نظارت عمومی بر مسئولین و جامعه ” و ” اگر من هم پایم را کج گذاشتم، باید به من بگویید ” ، چند سطری به عنوان کارنامه سرپرست سابق اداره میراث فرهنگی بافق و صنایع دستی بافق، آقای فلاح را خدمت عموم مردم و مسئولین بافق و خود ایشان عرضه می کنیم:

آقای فلاح یادتان هست که جمعی از دانشجویان نامه ای را با موضوع ” مرمت و زیباسازی میدان خان با توجه به برگزاری کنگره ملی بزرگداشت وحشی بافقی” مورخ 23/6/1392 به فرماندار وقت، جناب آقای خاوری ارسال کرده و رونوشت آن تقدیم شما و دیگر مسئولین مربوطه شد؟

یادتان هست که همان ابتدای آشنایی به شما تذکر دادیم که هر چند یزدی هستید اما امیدواریم که یزد و بافق برای شما فرقی نکند و خدمت به خلق برای شما مهم باشد. و اگر خوب و اساسی کار کنید؛ طبیعتا کارنامه درخشانی از خود به جا خواهید گذاشت و دعای خیر مردم بدرقه راه شما خواهد بود. که ارائه این کارنامه به خاطر همان تذکر است.

آقای فلاح یادتان هست که معاون فرماندار وقت، جناب آقای رنجبر، بابت همین موضوع، جلسه ای را با حضور معاونت شهرداری، رئیس شورای شهر، جنابعالی، نمایندگان دانشجویان و … تشکیل داد.

یادتان هست که در آن جلسه درباره بودجه گفتید: تازه سرپرست اداره شدم و پیگیر بودجه هستم که ان شاءا… یکی دو ماه دیگر بودجه ملی و … برای مرمت و بازسازی میدان خان در نظر گرفته خواهد شد. پس از 2 ماه به اداره مراجعه کردیم؛ گفتید یک ماه دیگه بودجه می آید، یک ماه دیگر با شما تماس گرفتیم؛ اما گفتید 20 روز دیگه تماس بگیرید، ان شاءا… بودجه می آید.

که دیگر ما به حرف ها و وعده هایتان بهایی ندادیم؛ چون می دانستیم بدون پیگیری و دغدغه، قرار نیست بودجه را دو دستی تقدیم شما کنند( بچه تا گریه نکند، مادر به او شیر نمی دهد). و دیگر زنگ نزدیم.

یادتان هست که در آن جلسه، معاون فرماندار تأکید داشتند که وسایل موزه مردم شناسی داخل خانه وحشی بافقی، حداقل با یک برچسب معرفی شود. اما یک روز قبل از همایش که ما به اداره مراجعه کردیم، حتی این حداقل را هم انجام نداده بودید و ما همان جا تذکر دادیم تا بالاخره برچسب معرفی را نصب کردید.

یادتان هست که روز همایش به اداره آمدیم و اسم و کاربرد یکی از وسایل موزه – که بر چسب معرفی نداشت – را از شما پرسیدیم و شما اسم و کاربرد آن را نمی دانستید!

حداقل در این مدت سعی و تحقیق می کردید که اسم و کاربرد وسایل داخل اداره خودتان را یاد می گرفتید!

یادتان هست، در خبری که چندی پیش در سایت بافق فردا درج کردید، گفته بودید که ” تعامل و همکاری دستگاه های دیگر لازم است”. آیا یادتان رفته که در همان جلسه وقتی ما به جناب آقای کوشکی، معاون شهردار وقت، گفتیم: آبنمای وسط میدان خان را تعمیر کنند و سر و سامان دهند، ایشان گفتند: رئیس میراث بفرماید، ما انجام می دهیم.

این یعنی تاکنون اداره میراث درخواست هیچ گونه همکاری و تعامل با شهرداری – که می تواند بسیار کمک کننده باشد – نداشته است و به واسطه دانشجویان بین اداره میراث و شهرداری تعامل برقرار گردید.

یادتان هست که شهردار فعلی، جناب آقای عفتی – که دید روشن فرهنگی دارد- چندین بار از طرق مختلف، جهت همکاری با اداره میراث اعلام آمادگی کرد. که ما اواخر یال 92 از ایشان پرسیدیم که آیا تاکنون، سرپرست اداره میراث فرهنگی از شهرداری درخواست همکاری و تشکیل جلسه کرده است؛ که متأسفانه جواب ایشان منفی بود. چرا وقتی که حتی به خودتان زحمت ندادید، از شهرداری درخواست همکاری کنید؛ می گویید: تعامل و همکاری دستگاه های دیگر لازم است؟!

وقتی که با پیگیری یکی از شهروندان دلسوز میراث فرهنگی، شهرداری یک دستگاه آب سردکن به میدان خان اختصاص می دهد (که متأسفانه هنوز هم اداره میراث آن را نصب نکرده)؛ چطور می شود که با اداره میراث همکاری نکند؟!

آقای فلاح! چون در جریان بعضی از امور بودیم، بر خود لازم دانستیم تا این کارنامه درخشان شما را به اطلاع مردم و مسئولین برسانیم و به همین مقدار بسنده می کنیم.

سخنی هم با سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی، جناب آقای عباسی:

آقای عباسی، ضمن عرض خیر مقدم، هر چند شما هم یزدی هستید اما از شما خواستاریم که یزد و بافق برایتان فرقی نکند و به فکر خدمت صادقانه و عاملانه به مردم باشید و حق این مسئولیت سنگینی که بر عهده گرفته اید را با عمل اساسی ادا فرمایید.

و با حضور همه روزه خود در اداره ( نه فقط چند روز در هفته) و با جدیت و جسارت کاری پیگیر حق و بودجه میراث فرهنگی شهرستان بافق باشید تا ان شاءا… کارنامه درخشانی از خود به جا گذارید.

و اما سخنی با مسئولین بافق:

از فرماندار محترم بافق، به عنوان نماینده عالی دولت که از ایشان انتظار زیادی داریم و از اعضای محترم شورای اسلامی شهر بافق که منتخبین مردم در شورا هستند و تکلیف سنگینی بر دوش دارند؛ خواهشمندیم که نسبت به موضوع میراث فرهنگی و صنایع دستی بافق حساس باشند و اهمیت دهند و بر فعالیت های اداره میراث نظارت کامل داشته باشند و مرمت و بازسازی، احیا و … را از این اداره مطالبه نمایند. و مواظب باشند که اداره میراث بافق تبدیل به ارگانی برای انجام دوره مأموریت کارمندان استان نشود!

و کلام آخر:

به لطف خدا، هنوز فرزندان حضرت روح ا… زنده و بیدار هستند و بر عملکرد مسئولین نظارت خواهند داشت و هنوز روح و تفکر امر به معروف و نهی از منکر حضرت آیت ا… شیخ محمدتقی بافقی در فرزندان بافق جاری و ساری است.

و من ا… التوفیق

چندین نفر از دانشجویان پیگیر و در جریان امر

امضا محفوظ

رونوشت جهت استحضار مسئولین و دستورات و اقدامات لازم:

ریاست محترم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد

فرماندار محترم شهرستان بافق

شورای اسلامی شهر بافق

شورای اسلامی شهرستان بافق

شهردار محترم بافق

سرپرست محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق

سایت های بافق فردا و بافق نیوز جهت اطلاع رسانی

نشریات امین بافق و افق کویر جهت اطلاع رسانی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۲:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از این پیگیری و وجدان عمومی که در سالهای اخیر در مردم شهر و بویژه جوانان شهرم مشاهد میکنم بسیار خرسند می شوم.
باور فرمایید قبل از کارخانه وپول و هرچیز دیگری میزان توجه مردم بهه سرنوشت و وضعیت شهرشان بسیار مهم و سازنده است

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
امیدواریم مسئول جدید میراث پیگیر مسائل میراث فرهنگی شهرمان باشند و اجازه ندهند مانند آثا زیادی که دیگر اثری از آن باقی نیست و با یادآوری آن دل دوستداران میراث فرهنگی بدرد می آید تخریب صورت گیرد و از همشهریان عزیز می خواهم که از آثار بازمانده از گذشته گانشان مانند مال و اموال خود حفاظت کنند و اجازه ندهند عده ای بخاطر منافع خود به میراث امانت گذاشته گذشتگانمان یورش ببرند

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دانشجویان عزیز دستتون درد نکنه. آقای عباسی و دیگر مسئولین ما از شما کار می خواهیم نه صوری بازی.

محمد برزگریبافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
باید به عرض مبارکتان برسانم با شناختی که از آقای عباسی دارم
ایشان فردی توانمند هستند و برایشان فرقی نمی کند که اینجا
بافق یا جای دیگری هست و خدمت به خلق را وظیفه خود می داند
و انشاالله سرو سامانی به میراث فرهنگی بافق می دهدو این امر تحقق
نمی یابد مگر با همکاری وهمدلی مسئولین و مردم محترم بافق

محمدهمشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعدازچندسال گذرم به میدان خان افتادوچه قدرافسوس خوردم.ازمیدان خان به طرف حسینه حوض بازوخرابی به جامانده است .خانه نعیمی که واقعا زیبابوددرحال خراب شدن میباشدکاش میراث این خانه را خریداری یاهرجورکه صلامی دانندبرای اینکه بیشترخراب نشودکاری کند.چون هربازدیدکنندکه به بافق بیایدبرای بازدیدبه میدان خان میایدکه این خرابهارامیبینداقایان مسئول نگذاریداین تعدادازخانه های به جامانده به سرنوشت خانه وحشی دوچارشود.یادمثلی افتادم.گنجشک رابه جای قناری جابزنند