سرپرست میراث فرهنگی بافق: مشارکت بیشتر ادارات و مردم با میراث فرهنگی ضروری است

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۵ دیدگاه
شنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۳

سرپرست میراث فرهنگی بافق با اشاره به برخی برنامه ها و طرح های مدنظر و در دستورکار، گفت: مشارکت بیشتر ادارات، نهادها، مجموعه های مختلف شهرستان برای رسیدن به اهداف مدنظر میراث فرهنگی ضروری است.

IMG_110586

حمیدرضاعباسی ظهر امروز در دیدار با جمعی از دانشجویان بافقی، اظهارکرد: تکمیل پروژه های مرمتی و بناهایی که مرمت آنها از قبل باقیمانده در اولویت قرار دارد.

سرپرست میراث فرهنگی بافق افزود: ساماندهی مجموعه تاریخی میدان و کاروانسرای خان و مرمت مسجدجامع قدیمی و مدرسه علمیه از طرح های در دستورکار است.

وی درباره پروژه های مشارکتی میراث فرهنگی بافق، عنوان کرد: خانه های تاریخی نعیمی و تقوی و نیز ساباط مجموعه حسینیه و حوض بازو از مهمترین طرح های مشارکتی است.

وی با اشاره به برخی دیگر برنامه ها و طرح های مدنظر و در دستورکار میراث بافق، افزود: مشارکت بیشتر ادارات، نهادها و مجموعه های مختلف شهرستان برای رسیدن به اهداف مدنظر میراث فرهنگی ضروری است.

وی با اشاره به مشارکت کمرنگ مردم در زمینه میراث، گفت: مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد در تحقق اهداف میراث فرهنگی تاثیر بسیاری زیادی دارد.

عباسی درباره صنایع دستی شهرستان، بیان کرد: اختصاص بخشی از کاروانسرای خان برای برپایی کلاس و کارگاه های صنایع دستی از برنامه های مد نظر است.

سرپرست میراث فرهنگی بافق تعداد کم طرح های مشارکتی و کمبود اعتبار و بودجه و نیروی انسانی را از مهمترین مسایل و مشکلات این مجموعه برشمرد.

 

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انشا… وعده نباشد مثل ریس قبلی

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام حمام صادق اباد چیه میشه حداقل منبع جهاد را بر گردونید

محمد110 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسی جای خوشحالی می باشدرییس های قبلی به جای حفظ ومرحمت باعث خرابی بیشرمی شدند به هرحال حالاکه سکاندارمیراث به کسی واکذارشده است که دراین زمینه تخصص داردخودجای خوشحالی می باشدخانه ای که اسم بردید اولین مدرسه.اولین پاسگاه.ودارای بادگیرومعماری جالبی می باشدهرچندمیگویند به اوایل دوران قاجاربرمیگردد ولی ازمعماری ان این جوربرمیایدکه به دوران ایلخانی برمی گردد باتشکرازمهندس عباسی

عادل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از شما حرکت، از مسئولین همکاری.

lplnjrd این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بایدنوشته محمد110راتکمیل کنم خانه نعیمی درست نیم ان محلی سرده ونیم دیگران بن ده قرارداردوفیلم تاریخی روزواقعه درون این خانه فیلم برداریشد.باتشکرازمهندس عباسی