از نشانهای ظهورحضرت مهدی ( عج )

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۴ دیدگاه
دوشنبه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۳

Picture

بدون شک پیش از ظهور امام زمان  (ع ) علامت و نشانهایی پدید خواهد آمد که طی روایات زیادی از رسول خدا و علی (ع ) تا زمان خود امام عصر تأکید شده است برخی از این نشانها مربوط پدیده های طبیعی ( خشکسالی ، کسوف وخسوف در ماه رمضان ، ….) و برخی دیگر مربوط به پدیده های اجتماعی مانند جنگهای متعدد، خروج سفیانی، فساداجتماعی همچنین پدیده های    غیر طبیعی مثل صیحه آسمانی – فرو رفتن لشکر در زمین و……   که برخی از این نشانه ها اختصاص به زمان خاصی ندارد و ممکن است سالها ، بلکه دهها سال فبل از ظهوراتفاق بیافتد اما برخی دیگر اختصاص به سال ظهور دارد . چنانچه در روایتی از امام صادق (ع)  نقل شده است : قبل از قیام  مهدی (عج) پنج واقعه رخ میدهد   قیام یمانی – خروج سفیانی –   ندای آسمانی  – فرو رفتن لشکر دشمن در بیداء – قتل نفس زکیه .  حال به ذکر احادیثی در این زمینه از پیامبر خدا  و  امامان معصوم میپردازیم .

زمانی که حضرت حجت (ع) قیام کند هیچ سرزمینی نمی ماند مگر اینکه ندای شهادتین    لااله الا الله و محمد رسول الله در آن طنین انداز شود.   امام صادق (ع) .

مهدی (ج) از فرزندان من است او را غیبتی است ، زمانی که ظهور کند زمین را از قسط وعدل پر سازد چنانچه از ظلم و ستم پر شده است .    حضرت محمد (ص) .

هنگامیکه امت من نماز را ضایع کنند واز شهوات پیروی کنند. تکبر و خود پرستی در اعماق دلها نفوذ کرده آنطور که سم دربدن نفوذ میکند .    حضرت محمد (ص) .

سفیانی و حجت خدا در یک سال قیام میکنند . امام باقر(ع)  بحارالانوار ج52ص240 .

برای مردم روزگاری میرسد که تنها هم وغمشان شکم آنان، دین وآیین آنان درهم و دینار

،شرف آنان تجملات زندگی و قبله آنها زنهایشان میگردد این افراد بدترین خلایق هستند و در نزد پروردگار ارج و مقامی ندارند .    پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) .

درمورد تحولات وفتح عراق در زمان ظهور امام علی (ع) میفرمایند :قلعه ها را بگشایند ،   عراق رافتح کنند، هر اختلافی را با خونریزی پاسخ دهند، حوادث جانکاه وکمرشکنی روی دهد ؛شکافنده ها بشکافند و تیز پروازان بحرکت در آیند .   بشارالا اسلام ص74 .

در آن میان پرچم های هدایت از خراسان بیرون آمده وبا شتاب هر چه تمامتر منازل را طی کرده وپیش میتازند وتعدادی از یاران قائم (عج) در میان آنان خواهد بود .امام صادق (ع) .

مردها خود را شبیه زنها  و زنها خود را شبیه مردها میکنند .    رسول الله (ص) .

هرکس برای من مرگ ملک عبدالله را تضمین کند من ظهور حضرت قائم  رابرای او تضمین میکنم….همچنین روایت شده زمانیکه مردم سرزمین عربستان در حال وقوف   میباشند مرگ خلیفه را خبر میدهندوبا مرگ او فرج آ ل محمد(ص) و گشایش کار تمام

مردم فرا میرسد .      امام صادق (ع)  بحارالانوار ج52 ص240

عده ای ازمردم امانت را ضایع کنند – دروغگوتصدیق وخیانتکارمحترم وامین گردد – ربابخورند و رشوه بگیرند – قطع صله ارحام نموده – شهادت دروغ زیاد – حاکمین خیانت نمایند – عهدها شکسته شود – تابع هوای نفس شدن و خونریزی آسان – قرآنها زینت مساجد منقش با مناره های بسیار ولی اعمال در آنجا ضعیف گردد    امام علی (ع)

او (حضرت مهدی “عج” ) خواسته ها را تابع هدایت وحی کرده . نظریه ها و اندیشه هارا تابع قرآن میسازد کتاب خدا وسنت پیامبر (ص) را زنده میکند .خطبه 138 نهج البلاغه .

 

اوضاع فعلی نشان میدهد که ما چقدر به ظهور نزدیک شده ایم از علائم احتمالی که در روایات ذکر شده به مانند فراگیر شدن انواع فسادجنسی: زنا، همجنسگرایی، برهنگی و…..  فساد اقتصادی :اختلاس ،سرقت، ربا ، گرانفروشی ،و….   فساد حکومتی درنقاط جهان بلاخص کشورهای غربی و وابسته به آن: ترور،درگیری های خونی در عراق ،سوریه ، مصر، و …… فساد اجتماعی : فروپاشی خانواده ها ، طلاق ، اعتیاد ، و …. پوشش بیش از    سیصد کانال ماهواره که زشتترین صحنه ها را براحتی نمایش میدهند – ساییت های مبتذل اینترنت، سی دی ها وبلوتوثهای غیر اخلاقی که در سراسر جهان فراگیر شده واقشار مختلف مردم بویژه قشر جوان ونوجوان را تحت تإثیزخود قرارداده است .  حال درپایان با دعای بسیارضمن اینکه از خداوند منان خواستار تعجیل در ظهور امام زمان (عج) هستیم  به ترجمه دعای الهم عرفنی نفسک …… میپردازیم . ” بارالها خودت را به من بشناسان که اگر خودت را به من نشناسانی پیغمبرت را نخواهم شناخت . بارالها پیغمبرت را به من بشناسان که اگرپیغمبرت را به من نشناسانی حجت تورا نخواهم شناخت و بار الها حجت خود را به من بشناسان که اگر حجت را به من نشناسانی از دینم گمراه میشوم . خداوندا مرا به مرگ جاهلیت نمیران ودلم را پس از آنکه هدایت فرمودی منحرف مگردان .

 

 

گردآوری :  اكبر خالقدادي

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باز هم خدا را شکر یکی پیدا شد دو تا کلمه در مورد مسائل بغیر اعتصاب و اعتراض و مسائل مادی حرفی بزنه ،فکر کنم مسئله اصلی که ما در آینده نزدیک با توجه به اوضاع منطقه داریم همین است که آقای خالقدای گقتن ولی متاسفانه ما همه غافلیم.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی خوب بود .امیدواریم غافل نباشیم

محمد حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۵:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اقای خالقدادی بابت مطلبتون واقعا ممنونم

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای خالقدادی دوره ظهورکه خیلی وقت است شروع شده است ومطمئن باشیدفرج آقایمان نزدیک است دعاکنید زودترآقابیان ودست خائنین ودزدان این مملکت راقطع کندتاهمه عبرت بگیرند