نمی توان مشکلات مردم بافق را از یزد و استان جدا دانست و اصل اساسی این است که مردم عدالت درتمام امور را لمس کنند

دسته: عمومی
۱۸ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۳

 یزدفردا :هفته گذشته در جلسه ای که در کمیسیون صنعت و معدن  با حضور اعضای شورای شهر، نمایندگان کارگران  تشکیل  شده بود مشکلات مردم و کارگران سنگ آهن بافق مطرح  و مقرر شد تا  تا این هفته جلسه ای ویژه با حضور نمایندگانی از صنعت و معدن ،سازمان خصوصی سازی و صندوق بازنشستگان فولاد ،امام جمعه ،اعضای شورای اسلامی شهر ،فرماندار و نمایندگان کارگران  و مدیرعامل سنگ آهن  و نمایندگان استان یزد برگزارشود.

به گزارش یزدفردا :صبح  دیروز سه شنبه جلسه ویژه رسیدگی به وضعیت فعلی شهرستان بافق با حضور وزیر صنعت ،معدن و تجارت ،نمایندگان سازمان خصوصی سازی  و صنعت و معدن ، صندوق بازنشستگی فولاد   نمایندگان استان (حجت الاسلام  زارع نماینده بافق،دکتر جوکار نماینده یزد)،اعضاء کمیسیون صنعت ،معدن تجارت ، همچنین فرمانداربافق ، اعضای شورای شهر بافق ، امام جمعه  ومدیر عامل سنگ آهن و نمایندگان کارگران سنگ آهن بافق  تشکیل شد .

 موضوع مطرح و مشکلات شهرستان مطرح و موضوعات محرومیت وعدم  توسسعه  وبا توجه به تعهدات و قولهایی که از قبل داده بودند و همچنین بحث واگذاری هم مطرح شد و جمع بندی این بود .

دکتر جوکار نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاریزدفردا گفت: با هماهنگی صورت گرفته در جلسه قبلی کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی  امروز جلسه ویژه رسیدگی به وضعیت موجود بافق  با حضور افراد و دستگاههای مرتبط  تشکیل داد  و  مشکلات شهرستان وعدم توسعه یافتگی  و  قول هایی عملی نشده توسط سازمان ها  دستگاهها  توسط نمایندگان و افراد حاضر مرتبط با بافق مطرح وبر خواسته های به حق مردم این شهرستان تاکید شد .

جوکار در ادامه افزود:نمایندگان سازمان خصوصی سازی  با تشریح نحوه واگذاری  ،این واگذاری را قانونی دانسته و نمایندگانصنعت و معدن  و صندوق بازنستگی فولاد هم نقطه نظرات خود را رابطه با وضعت موجود و آینده  مطرح کردند .

دکتر جوکار با اشاره به اینکه دکتر رحمانی رییس کمیسیون در پایان جمع بندی جلسه را اعلام نمودند ،اظهار داشت :تمام موارد مورد اتفاق افراد و دستگاه های حاضر در جلسه مصوب گردید که مهمترین آن تصویب  توقف واگذاری 28.5 درصد باقیمانده شرکت سنگ آهن مرکزی بافق  بود که از امروز رسما واگذاری 28.5درصد باقیمانده سنگ آهن متوقف خواهد شد و براساس توافق صورت گرفته با حضور نمایندگان معترضین بلافاصله کارگران دست از  اعتصاب خواهند کشید و کار تولید همزمان آغاز  تا روند تولید ادامه پیدا کند.

نمانده مردم یزد و اشکذر در مجلس  با اعلام خبر تشکیل کارگروهی برای پیگیری مسائل توسعه و توافقات انجام نشده با بافق افزود: این کارگروه که متشکل از مسئولین و نمایندگان مردم  بافق ، نمایندگان صنعت و معدن و تجارت ، صندوق بازنشستگی فولاد و نمایندگان مردم استان مجلس خواهد بود که  بحث هایی نظیر توسعه بافق و ایجاد صنایع فرآوری و همچنین تهدات عمل نشده به مردم بافق تاکنون  را دنیال خواهند کرد.

وی افزود:از دیگر مصوبات این جلسه می توان به موظف شدن  صندوق بازنشستگی  فولاد  به انجام تمام تعهدات فعلی و قبلی خود با طرف های مذاکره کننده در شهرستان بافق  و استان یزد  اشاره نمود که امید واریم با پیگیری کارگروه پیگیری مسائل توسعه و توافقات انجام نشده با شهرستان بافق شاهد تحقق تمام مطالبات به حق مردم و مسئولین و نمایندگان مردم در شهرستان بافق باشیم که قطعا با تحقق این مطالبات شاهد توسعه این شهرستان خواهیم بود .

دکتر جوکار با اشاره به حواشی جلسه امروز گفت:درحاشیه این نشست نیز وزیر معدن و صنعت که حضور یافته بود، اعلام نمود که بحث مشکل بافق را روز یکشنبه با در هیئت وزیران با دکتر روحانی  ریییس جمهوری مطرح نموده که ایشان هم با توقف واگذاری 28.5 درصد سهام شنگ آهن  موافق وبر تحقق خواسته های به حق مردم این شهرستان تاکید نمودند .

نماینده مردم شریف یزد و اشکذرگفت:امیدواریم  شهرستان بافق  بتواند در کنار پیگیری مشکلات معادن ،بحث های توسعه ای را دنبال نموده و در آینده شاهد ایجاد شغل های جدید در این شهرستان باشیم

دکتر جوکار نماینده یزد و اشکذر در پاسخ بخ سئوال خبرنگاریزدفردا که پیگیری مشکلات مردم شهرستان بافق  را با چه هدفی دنبال می کنید،گفت:اینکه نماینده بافق نیستیم درست است ولی  موضوع استان  باید به صورت یکپارچه دیده شود و عامل انسجام استان هم  این است که مردم  استان  احساس کنند که در سایه عدالت نظام به حقوق خود خواهند رسید و در هرکجای استان که باشند دیده شده و مشکلاتشان مشکل استان است و همه استان در جهت حل مشکل منسجم بوده و نمی توان مشکلات مردم بافق را از یزد و استان جدا دانست و اصل اساسی این است که مردم  عدالت درتمام امور را لمس کنند و بدانند که با رنج مردم گوشه ای از استان همه استان آن رنج را لمس کرده و خود را همراه آنها می دانند و تمام تلاششان را در جهت حل مشکل بهکار خواهند بست .

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
س . ج . حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه اون شخصی که با چاپلوسی برای مدیر فولاد خوزستان نامه فدایت شوم می نوشت و با بازی با کلمات تو دل مردم را خالی میکرد که غیرممکن است واگذاری لغو گردد بی خبر از اینکه در فرهنگ لغت بافقیها کلمه ای به نام غیر ممکن وجود ندارد . امیدواریم که فهمیده باشی صلاح مملکت خویش خسروان دانند نه خودفروختگان به بیگانگان.
در ضمن از کلیه عزیزانی که در تحقق بخشیدن به این مهم سختیها را به جان خریدند تا حق بافق و بافقی باز پس گرفته شود کمال تشکر و قدردانی را داریم

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امروز مورخ ۹۳/۰۳/۲۸ شماره نامه ۰۷۴۲/الف/۹۳ بصورت قطعی به معامله شد بهمن محسنی ریس اداره عملیات بازار

شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قطعیت معامله سهام شرکت سنگ آهن مرکزی در تاریخ 93/3/28
پس از اینکه شب گذشته خبر لغو واگذاری سهام سنگ آهن مرکزی -بافق به عنوان خبر مسرت بخش از طریق روابط عمومی شرکت سنگ آهن منتشر شد در اقدامی تامل برانگیز سایت فرابورس خبر”اطلاعيه قطعيت معامله سهام شركت سنگ آهن مركزي ايران (سهامي خاص)” بر روی خروجی خود قرار داد.حال جای دارد این سوال در ذهن مردم پیش آید که آیا دولت بزرگتر است یا سازمان خصوصی سازی؟آیا واقعا اراده ای برای حل این مشکل وجود دارد یا خیر؟ مهمتر اینکه چرا 28.07 درصد؟مگر 28.5 درصد نبوده است؟

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اطلاعیه قطعیت معامله۲۸٫۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی در ساعت ۱۷٫۲۵ در سایت فرابورس به آدرس http://www.ifb.ir درج گردیده است. مسئولان پیگیر و پاسخگو باشند.

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سردار دمت گرم

استاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در سایت فرابورس قطعیت فروش سنگ اهن ثبت شده است.توقف واگذاری صحت ندارد

عبدالرضاخان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا دستون درد نکنه که با احساسات مربم بازی میکنید،،آخه این حرفا با نامه قطعیت فروش سنگ آهن ک در فرابورس هست بر چه مبنایی زده شده؟؟؟

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ظاهراآقای جوکارودخیل زارع زاده وکارگروه وشوراخیلی زحمت کشیدند

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از آقای جوکار تشکر می کنیم که در این مورد با مردم بافق همراهی نمودند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام پس این
اطلاعیهبورس جیه

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام حرفهای اقای دکتر جوکارقبول پساطلاعیه امروز بورس جه جیزی را اعلام مکنه

شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تعلیق واگذاری 28/5 درصد قطعی است

به گزارش بافق امروز، طبق اطلاع واصله از یک منبع آگاه، تعلیق 28/5 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی که پیشتر در فرابورس به فولاد خوزستان واگذار شده بود، قطعی می باشد.
این مقام آگاه، افزود : در جلسه دیروز نهاد ریاست جمهوری، مصوبه ای در هیئت دولت تصویب شد که بر مبنای آن مقرر شد وزرای اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هماهنگی یکدیگر، نسبت به تعلیق واگذاری 28/5 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به فولاد خوزستان، اقدام نمایند.
وی ادامه داد: این مصوبه تا ابلاغ به سازمان خصوصی سازی و بورس، باید مراحل قانونی و اداری خود را طی کند و به محض ابلاغ، نسبت به تعلیق این واگذاری اقدام خواهد شد.
وی اظهار داشت: قرار بود تا ابلاغ شدن این مصوبه، خبر فوق مسکوت بماند که متاسفانه زودتر از ابلاغ رسمی، این خبر رسانه ای شد و با عنایت به اینکه هنوز این مصوبه به سازمان خصوصی سازی که زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی است ابلاغ نشده، این سازمان، خبر واگذاری قطعی این سهام را طبق زمان بندی قبلی و قانونی خود بر روی خروجی سایت فرابورس قرار داده است.
این مقام آگاه از مردم و کارکنان شریف بافق خواست تا ابلاغ نهایی و لغو واگذاری فوق، صبوری نموده و به مسئولان و مدیران دولتی شهرستان و استان، اعتماد داشته باشند.
در پایان این نکته بسیار جالب توجه است که فرابورس آیا برای همه معاملات خود جنین اقدامی مبنی بر قطعیت انجام می دهد ؟
آیا انتشار چنین نامه ای در همچین روزی بنا به تصادف بوده یا دهن کجی به دولت ؟
آیا بنظر مردم عزیز سازمانی چون فرابورس دارد با مردم یک شهر و استان بازی می کند ؟
انجام چنین معامله ای چقدر سود داشته که سازمان فرابورس اندک توجهی به حرف ریاست جمهوری ، معاون اول و وزاری عزیز نمی کند و با تاخت و تاز ادامه می دهد .

شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۷:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نگاهی گذرا به قطعیت معاملات در فرابورس نشان می دهد حداقل در یک ماهه گذشته معاملات انجام شده در کمتر از ده روز و حتی یکروزه به قطعیت رسیده و اعلام قطعیت معامله شرکت سنگ آهن بافق در یک ماه پس از عرضه و آنهم در چنین روزی شبهات فراوانی را تداعی خواهد کرد .
امیدواریم انتشار چنین نامه هایی مانند نامه های قبلی فرابورس بدور از قصد و غرض های … باشد و دستی در بالاستان نداشته باشد .
عصر هم که عصر حجر است و توافقات ممکن است روزها طول بکشد تا به نقاط دیگر برسد .

سایه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جلسه روز سه شنبه 27 خرداد اقای دکتر طالبی و مسعود شریعتی بعنوان نمایندگان از طرف استانداری و مردم بافق در جلسه هیات دولت شرکت کردند (در جلسه که همه کس را راه نمیدهند مخصوصا امثال اقایان کارکروه و مخالقان دولت و حتی شورای شهر را) در این جلسه با توجه به مصوبه جلسه استاندار با وزیر رفاه و با حمایت وزیر محترم اطلاعات و راهکارهایی که شخص دکتر طالبی ارایه دادند و از همه مهمتر لابی قوی خود استاندار که از نزدیکان روحانی هست این اتفاق یعنی تعلیق واگذاری تا زمان شروع پروژه های جوار معدنی از جمله فولاد واقع شده. بعد از جلسه نتیجه این جلسه با تلفن به اعضای کارگروه و یا شورای شهر اطلاع داده شده … پس دو نکته مهم قابل توجه هست اول اینکه فقط به تعویق افتاده و لغو نشده دوم اینکه باید از حسن تشکری که پرسید شما در چند جلسه همراه با دیگر اعضای شورا با سران مملکتی دیدار داشتی بماند که شما اصلا راحت جدا بوده و فقط برای رسیدن به منافع خودت به تهران میرفتی و اونجا از شوراییها جدا میشدی. باید از کسانی که هنوز نپذیرفته اند دولت تغییر کرده پرسید شما که زبان قانون نمیدانید چرا خواسته غیر قانونی و هیجانی سر میدهید اصلا وقتی شما را جایی راه نمیدهند چرا به مردم دروغ میگویید. البته مهم این هست که قدمی برای بافق برداشته شود لیکن اگر این کار را صباغیان و امثال او مثل یاراحمدی یا ندافیان و تشکری کرده اند بیایند نشان دهند صورتجلسه ان را به مردم و تاریخ و موضوع جلسه را تا اگر دروغ هم گفتند من با یک سوال همانجا رسوایشان کنم اما انها به جای این کار میخواستند قشون کشی کنندبه در ب منزل مسعود شریعتی یا میخواستند به عبدالرضا دهستانی در راه یزد حمله کنند یا در حال ساختن شعر و شعار بر علیه جواد عسکری بودند.

عرفان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بد جور بازیچه بازیهای این مسئولین شدن. یه عکس دیشب منتشر شد که برعگس جریانیه که تو این دو روز این مسئولین دارن میگن.
عکسی که تو اون نامه ای با سر برگ فرابورس وامضا مدیر اون هست واز قطعیت واگذاری سهام به فولاد خوزستان خبر داده.
شما مسئولین اگر نمیخواین کاری برا مردم کنید حداقل ما رو خر حساب نکنید و سر ما رو شیره نمالید

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همیشه سایه ها رفتنی هستند و این آفتاب است که می ماند مورد توجه کامنت 14

یک بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

روی سخنم با شخصی است که خودرا درسایه و به نام سایه مخفی کرده است. اولا خبر تعویق را جناب آقای نعمت زاده در حاشیه جلسه اعضای شورا و کارگروه درمجلس به جناب آقای سلیمانی امام جمعه محبوب و معزز دیارمان داده نه هیچ کس دیگر و درهیج جای دیگر. دوما اگر میخواهید خوب بدانید درجریان باشید که تعامل بین مسئولین استان و کارگروه پیگیری مطالبات زمانی بوجود آمد که جناب آقای سلیمانی با وزیر اطلاعات دریزد دیدار کردند و بنای تهامل درآنجا گذاشته شد. ونهایتا اینکه سه بزرگواری که شما نام بردید: ندافیان، دکتریاراحمدی و آقای صباغیان هیچکدام نه شخصیتشان اجازه میدهد و نه دنبال این مباحث هستند که گروهی را مامور کنند ازجانب آنها مثلا بروند جلو خانه کسی یا راه را برکسی ببندند. از سایه برون بیا و آفتابی شو و بدان که تهمت زدن درردیف گناهانی است که خداوند ازآن تحت هیچ شرایطی نخواهد گذشت و رسواییش دامن گیر شخص تهمت زننده خواهد شد.

عبدالرضاخان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
از آقای جوکار و دیگر مسیولین میخواهیم که برای مردم شفاف سازی کنند که چرا اینگونه شد ؟؟