دولت بر حل مشکل سنگ آهن بافق با حفظ منافع مردم تاکید دارد

دسته: عمومی
۱۵ دیدگاه
یکشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۳

محمدرضا تابش روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، درباره وضعیت و اتفاقات سنگ آهن بافق افزود: در این قضیه اشتباهاتی از سوی برخی سازمان ها رخ داد که طرفین باید جبران کنند.

وی اظهار کرد: از یک طرف سازمان خصوصی سازی عجله کرد در حالی که می بایست منتظر رایزنی ها در منطقه می ماند و از سوی دیگر نباید این اتفاقات به نجابت، ادب و خونگرمی مردم این منطقه لطمه ای وارد کند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد : نکته اساسی دیگر این است که در کنار نفع مردم باید نفع معدن و مجموعه گسترده و پیوسته مرتبط با معدن را نیز در نظر گرفت.

به گفته وی، مجموعه ای از صنایع، راه آهن، کارخانه ها و کامیون داران که از منافع سنگ آهن استفاده می کنند با این اتفاقات متحمل ضرر زیادی شده اند به گونه ای که تاکنون این فرآیند یکهزار میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

تابش تاکید کرد: از این رو دولت نمی تواند به سادگی از کنار این موضوع بگذرد به همین دلیل شخص رییس جمهوری در حاشیه سفر به لرستان بار دیگر بر لزوم تسریع در حل مشکل این معدن به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن حق و حقوق مردم تاکید کرد.

وی اظهار امیدواری کرد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر آتی به بافق این مشکل را با در نظر گرفتن حق و مردم حل و فصل کند.

عضو مجمع نمایندگان استان یزد ادامه داد: باید تاکید کنم دو گروه در جریان اتفاقات معدن بافق درصدد سوء استفاده و بهره گیری هستند که هیچکدام دلشان به حال مردم بافق نسوخته است.

تابش افزود: یک گروه رانت خوارانی هستند که می خواهند در پروسه های آتی، این معدن را تصاحب کنند و گروهی نیز به دلایل سیاسی و از طریق دروغ پراکنی از رسانه های داخلی و خارجی به دنبال تضعیف نظام و دولت هستند تا به گونه ای مردم را در تقابل با دولت و نظام نشان دهند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت به خوبی قادر به حل مشکلات این قشر زحمتکش و معدن سنگ آهن بافق هست ولی نمی خواهد اتفاقات سال 1390و تعرض به مردم با ادب و با اخلاق این خطه تکرار شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در این قضیه که طولانی شده سازمان خصوصی در عمل نکردن به دستور معاون اول بدسلیقگی کرد و فرابورس هم در اعلام قطعیت معامله به دور از تدبیر عمل کرد و موجبات وقوع اتفاقات امروز را سبب شدند.

وی اظهار امیدواری کرد، با دستور موکد رییس جمهوری و معاون اول ایشان و نیز پیگیری های متعدد استاندار یزد و نماینده استان در مجلس شورای اسلامی، این قضیه با حفظ منافع و شوونات مردم بافق زودتر حل شود.

تابش تاکید کرد: با وجودی که مدیرعامل یزدی فولاد خوزستان که خریدار سهام سنگ آهن بوده متعهد به اجرای تمام طرح ها و تعهدات سنگ آهن شده بود ولی صلاح بر حفظ منافع منطقه و مردم بود که با تصمیم دولت مبنی بر توقف واگذاری محقق شد.

عرضه 28.5 درصد از سهام سنگ آهن مرکزی بافق در فرابورس با مخالفت های شدید مردم و مسئولان شهر بافق همراه شده به گونه ای که کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی شهرستان بافق در اعتراض به این اقدام از تاریخ ۲۷ اردیبهشت دست از کار کشیده اند .

پیشتر معاون اول رئیس جمهوری در دستوری تاکید کرده بود که در واگذاری سهام سنگ آهن مرکزی با نظرات مقامات استانی هماهنگی شود که سازمان خصوصی سازی این امر را رعایت نکرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
نسیم شهر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با این طرفداریهای کاذب فکر نکنی مردم از فکر معدن دی 19 دور میشن

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایران هیچ گاه نه از انگلیس درخواستی دارد و نه اعتمادی.

مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای تابش
خدا خیرتون بده شما هم به فکر مردم بافقید یا منافع آن ؟؟؟؟!!!! ا ازقبل هم بودید متشکرم

حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میشه صحبتهای تابش را که ….. نیاورید؟؟د.

جمالی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

راه آهنی که چهل سال است عوارض حمل سنگ آهن بافق را به شهرداری اصفهان و بندرعباس می پردازد ولی یک نفر نسافر بافقی که سوارش می شود ازاو عوازض می گیرد بهتر که صد سال سیاه سنگ نبرد.

پاگنده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگه دولت عزمی داشت یک ماه و اندی کشش نمی داد آیا اگه این مسئله تو شهر ودیار یکی از دولت مردان بود سازمان خصوصی سازی به حساب میامد ,دوروزه حل نمیشد خودتون اقای تابش یه نگاهی به چادرملو و دی نوزده بندازید

دلسوخته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای تابش زیاد غصه نخور شیر جوش هم به بچت نده سنگ اهن بالاخره خصوصی میشه توهم به دی 19 میرسی تا اردکانیها دوباره بهت رای بدن زیاد جوش نزن پوست خراب میشه

برهان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای تابش : چادرملو و دی 19 را به نفع اردکان صادر کردی خودت را قهرمان ملی خطاب نکن . حق مردم بافق را خوردی، بدان فردای قیامت باید گناه کش جوانانی باشی که بواسطه عدم آبادی وامکانات شهر گرفتار گناه شده اند.

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مملکتی که نه امر رئیس جمهورش ونه امروزیرش ونه امر وکیلش توسط زیر دستان توجه ی به ان نمی شود -وای اگر از پس امروز بود فردایی

مخالف خصوصي سازي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اين هم قطعي شدن فروش سنگ آهن
http://www.irfarabourse.com/CoDoc/0742a.pdf

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

.آقای تابش از پیگیریهای شما متشکریم

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دستتون درد نكنه كه پيگير اين موضوع هستيد. اما D19 را فراموش نمي كنم.

D19ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای تابش ممنون از دلسوزیتان فکر d19را نکنید مال شهرستان بافقه

حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کی گفته دی 19 ازر اردکانه؟؟؟مال بافق بوده وخواهد بود.غلط می کنه کسی بخاد ببردش

امیر حسین کارگران بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام حرفی برای گفتن ندارم به جز این شعر
بگذار تا بگریم چو ابر در بهاران&کز بافق ناله خیزد در طول دوران
آه این چه سرنوشتی ای کاخ نشینان&که روزی بگیرد آه مردم دامان این نامردان
بزرگان فرمودند هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند .چقدر سخته …….؟؟؟
به امید ایرانی آباد