استانداریزد: خواسته های بحق و قانونی مردم مورد توجه دولت و در این زمینه پیشقدم است

دسته: اقتصادی , صنعت و معدن , عمومی , کارگری
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۳

استانداریزد با بیان این مطلب که رویه های قبلی را اصلا صحیح نمی دانیم، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید برخاسته از مردم و با مردم و خواسته های بحق و قانونی مورد توجه دولت و در این زمینه پیشقدم است.

سیدمحمدمیرمحمدی در جمع کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق درباره واگذاری این مجموعه معدنی، اظهارکرد: قبل از اینکه شما عزیزان دست به اقدامی بزنید ما بر اساس اطلاعاتی که از مراکز اطلاعاتی کسب کردیم موضوع را در شورای تامین استان مطرح کردیم.

استانداریزد افزود: مطالبات شما در شورای تامین مطرح و تصویب و در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور منعکس کردیم.

وی گفت: معاون رئیس جمهور دستور مناسبی صادر ولی یکی از واحدها غفلت کرد و سبب اعتصاب شما شد گرچه با روئیت دستورمعاون رئیس جمهور مجددشروع بکار کردید.

وی افزود: با عرضه 28 و نیم درصدسهام در تابلو بورس شما مجدد دست به اعتصاب زدید و ما از آن روز تاکنون نشست های مختلفی با نماینده های مختلف شما داشتیم.

میرمحمدی با اشاره به برخی نشست ها با مسئولین کشوری و اعضای شورای شهر، گفت: مسایل و مشکلاتی بدلیل دخالت های دیگر نماینده ها داشتیم تا اینکه به این نتیجه رسیدیم که کارگران بصورت کتبی نماینده معرفی نمایند و آقای صباغیان به عنوان نماینده کارگران معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد: از امام جمعه، شورای شهر و نماینده مردم بافق در مجلس نیز خواستیم نماینده هایی را معرفی نمایند و سپس نشست هایی برقرار و تفاهم هایی حاصل شد.

وی افزود: این تفاهم ها در نامه ای به معاون رئیس جمهور منتقل و نیز بصورت حضوری مطالبات را با آقای جهانگیری مطرح کردم.

وی با اشاره به این نکته در صحبت ها معاون اول رئیس جمهور بیان نمودند مطالبات مجاز در چارچوب  قانون مقبول است، بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور دستور توقف واگذاری 28 و نیم درصد که اصلی ترین مسئله بود را صادر کردند.

وی با اشاره به تصمیم گیری برای ایجاد یک گروه پیگیری مطالبات، افزود: تصمیم گرفتیم کارگروهی برای پیگیری مطالبات 16 گانه با شرکت نماینده های کارگران، نماینده مجلس، شورای شهر، و امام جمعه بافق و استانداری مسئول پیگیری مطالبات تفاهم شده باشند.

استانداریزد با بیان این مطلب که رویه های قبلی را اصلا صحیح نمی دانیم، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید برخاسته از مردم و با مردم و خواسته های بحق و قانونی مورد توجه دولت و در این زمینه پیشقدم است.

میرمحمدی درباره واگذاری 15 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به شهرداری، عنوان کرد: این بدلیل اینکه فاقد مجوز قانونی و نیاز به مصوبه مجلس داشت از عهده دولت ساقط است.

وی با بیان این مطلب که هر زمان مجلس این موضوع را تصویب نماید دولت آماده اجرا است، خاطرنشان کرد: دولت مجری قانونست و قانون گذار نیست.

وی با اشاره به حضور مردم بافق در انتخابات و حمایت از دولت تدبیر و امید، گفت: اقتضا داشت رویه ای را دنبال نماییم که کمترین آسیبی به کسی نرسد و از همه بابت این اتفاق تشکر می کنم.

استانداریزد از کلیه مسئولین بویژه نیروهای انتظامی، دادگستری، اطلاعات، شورای شهر و بویژه کارگران بدلیل برخورد مناسب و بلوغ فکری برای پیگیری بدون درگیری و با خویشتن داری قدردانی می کنم.

کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با توجه به تحقق اصلی ترین خواسته شان و با توجه به قول هایی استاندار و مسئولین و نیز توصیه نماینده شان مقرر شد فعالیت کاری را آغاز نمایند

 

 

 

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۴:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چه عجب

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

كل اين واگذاري هم غير قانونيه. 71 .5 درصد رد ديون هم غير قانونيه. چطور به اين جا (درباره واگذاری ۱۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به شهرداری) كه رسيد فقط ياد قانون افتاديد؟؟؟!!!