کارگران انتظار دارند بعد از احداث کارخانه های جوار معدنی، سهام معدن در قالب شرکت تعاونی توسعه بافق به مردم این شهرستان تعلق بگیرد

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۱۰ دیدگاه
پنج شنبه - ۵ تیر ۱۳۹۳

آقایان جهانگیری و طیب نیا در این نامه ضمن اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر لغو موقت واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام معدن، تعیین سرنوشت نهایی آن را بر عهده استاندار یزد قرار داده‌اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق با اشاره به پایان اعتراض صنفی کارگران معدن سنگ آهن مرکزی بافق بعد از گذشت ۳۹ روز از آغاز اعتراضات از مهلت دوماهه کارگران به دولت برای تعیین سرنوشت نهایی ۲۸/۵ درصد از سهام این معدن خبر داد.

«محمد عباسی بافقی» در این باره به ایلنا گفت: «محمد میرمحمدی»، استاندار یزد پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۴ تیر) در جمع کارگران متحصن معدن سنگ آهن مرکزی بافق حاضر شد و نامه «اسحاق جهانگیری»، معاون اول رئیس جمهور و «علی طیب نیا»، وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر لغو واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام این معدن به بخش خصوصی را در اختیار کارگران قرار داد.

وی تصریح کرد: آقایان جهانگیری و طیب نیا در این نامه ضمن اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر «لغو موقت» واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام معدن، تعیین سرنوشت نهایی آن را بر عهده استاندار یزد قرار داده‌اند.

به گفته عباسی بافقی، کارگران متحصن بعد از سخنرانی استاندار یزد و نمایندگانشان به سر کار خود بازگشتند.

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق در پایان در تشریح مطالبات کارگران معدن سنگ آهن مرکزی این شهرستان اظهار کرد: کارگران انتظار دارند بعد از احداث کارخانه های جوار معدنی، سهام معدن در قالب شرکت تعاونی توسعه شهرستان بافق به مردم این شهرستان تعلق بگیرد.

گفتنی است تحصن بیش از ۵ هزار کارگر معدن سنگ‌آهن مرکزی بافق در اعتراض به واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام این معدن به بخش خصوصی از تاریخ ۲۷ اردیبهشت آغاز شده بود و بیش از ۳۹ روز به طول انجامید. این اعتراض صنفی ظهر امروز با تحقق مهمترین مطالبه صنفی کارگران مبنی بر لغو واگذاری سهام معدن پایان یافت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هیچ چیز عوض نشده.
مردم بافق شکست خوردند و باید قبول کنند که بازی را باختند.
امروز تیم ملی باخت
مردم بافق نیز باختند

حقگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۶:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر همه بافقیهای فهیم و مؤمن و مبارک باد این پیروزی و مستمر باد تلاشهای ارزنده مدیریت محترم شرکت حاج جواد آقا در زمینه کارخانه های جوار معدنی ، ناکام ماند طرح خبیثان که جز منافع شخصی خود و اغراض شیطانی چیزی در آن نبود و باخت اصلی هم متعلق به همین قماش آدمهایی بود که عقل داشتند اما تعقل نه !!

تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سعید خان شما نطق نکنید بهتر است. اولا که مردم بافق با لغو این مصوبه یعنی یک کار غیر ممکن را ممکن نمودند دوما خواهشا تفرقه نینداز برادر ،افراد سود جو که به فکر منافع خود بودند با حضور افراد درست مانند بعضی از دوستان شورا و در راس آقای صباغیان نتوانستند به مقاصد شوم خود برسند و حالا به مردم می گویند ما باختیم نه هرگز چنین نبود و اگر شما نیز از این دسته افراد سود جو بودید بله صد البته که باختید

رفیق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

البته مصوبه امروز یعنی توقف 28 درصد زیاد خوب نیست و ما در اصل باخت حساب میشه چون ما از 71 درصد گذشتیم و 28 درصد را برای مدتی متوقف کردیم . نه اینکه لغوش کنیم .
برد فقط اینکه پیگیری کنیم سهام در قابل تشکیل تعاونی توسعه و عمران به مردم واگذار بشه

بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سعید خدا وکیلی جو گیر نشو اگه بیشتر از این میتونی بنا کن به دویدن . دیگه میخواستی چیکار کنن مردم

برهان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخسته نباشید .

فراموش نکنید که بافق فقط چغارت نیست ، معادن دیگر را به امان خدا رها کردید و چند سال دیگه می فهمید چه اشتباهی کردید .

هوشیار باشید ، ایندفه دارن نقشه چاه گز رامی کشند.

بانوی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از همه مسئولین عزیز و دست اندرکاران در امر لغو خصوصی سازی ،خواهشاً به مردم گرامی بافقی استرس وارد نکنید و به مسئولین عزیز اعتماد کنید .

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین محترم ، کار پیگیری مسائل شهر را شما باید پیگیری کنید نه مردم لطفا بیشتر توجه کنید
اگر ایمان دارید حق یک شهر را گرفتن و به شهر یا شرکت دیگه دادن هم یه نوع حق الناس است که خدا نخواهد بخشید

عاشق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اصلا هیچ حس خوبی ندارم به جایی که ازمثلا توقف خوشحا ل باشم غمی بردلم سنگینی میکنه اینقدرفسادمالی درکشورمان بیداد میکنه که نه خدامیدونندچیه نه قیامت چه جوری میشه باور کرد بااینحال از مسولین بافق ویزد که پیگیر این موضوعبر بودند وتلاششونو کردندواقعا تشکرمیکنم

سید مرتضی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به بنظرم این شورا خیلی هم خوب بوده…71.5 درصد رو باید شورای قبل نمیذاشت خصوصی شه و در اصل این تعطیلی ها و اعتصاب ها و پی گیری ها باید تو شورای قبل می بود نه الان