نماینده کارگران سنگ آهن بافق: تکمیل چرخه فولاد باید در برنامه قرار گرفته و عملی گردد

دسته: اخبار ویژه , کارگری
۲۹ دیدگاه
پنج شنبه - ۵ تیر ۱۳۹۳

محمدرضاصباغیان در جمع کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، با خیرمقدم به استاندار ومسئولین و مردم، اظهارکرد: سال های گذشته حق بافق تضییع شده بود و با مقاومت شما و همراهی و همکاری مسئولین صدای مردم بافق به مسئولین استان و کشور رسید.

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با اشاره به دلایل اتفاقات کنونی و اتفاقات سال 90 ، بیان کرد: بیش از 50 سال سنگ آهن از این شهر با قطار و کامیون به تمام نقاط ارسال و منافع آن به همه کشور رسیده و باید نیز برسد ولی سهم بافق شهرک صنعتی نیمه تعطیل است.

وی افزود: معدن چادرملو و بخش های بزرگی  از جمله برخی آنومالی ها و دی 19 به همراه آن نزدیک به 20 سال پیش از بافق جدا شد و همه جا این بحث گفته و اثری نیز نداشته است.

وی بیان کرد: سال ها پیش بحث کلنگ زنی گمرک بافق ظرف چندماه در مصاحبه بزازفرمانداربافق در رادیو بیان ولی به نقطه دیگری انتقال یافت.

وی افزود: کارخانجات و تعمیرات لوکوموتیو از بزرگترین ها در خاورمیانه بود ولی بخش هایی از آن جدا و به نقاط دیگری انتقال و اکنون بخش مالی اجازه صدور چک ندارد.

وی با بیان این مطلب که این شهرستان هم سنگ و هم آب می دهد، عنوان کرد: اکنون بخش زیادی از آب این شهر شاید بیش از آبی که از زاینده رود به این شهر اختصاص یافته برای سنگ آهن مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان، افزود: در حالی که امروز بسیاری از روستاها دارای گاز هستند هنوز این شهر فاقد گاز است و وضعیت جاده بافق که بیش از نیمی از آن برای حمل سنگ آهن استفاده می شود را نیز مشاهد می کنید.

وی از با انتقاد از واگذاری کارخانه فولاد بافق از جمع هشت طرح فولادی به بخش خصوصی و وضعیت نیمه تعطیل آن، گفت: اکنون ده ها کارخانه فولادی در استان ایجاد شده است.

صباغیان با انتقاد از وضعیت حوزه انتخابیه بافق، افزود: متاسفانه 5 شهرستان یک نماینده و اردکان به تنهایی یک نماینده داشته است و تا کنون پس از 35 سال هنوز بافق یک نماینده در مجلس نداشته است.

وی به نداشتن مدیران کلیدی در استان و عدم اجرای مصوبات و تضییع حقوق مردم نیز اشاره کرد و گفت: این ها از مهمترین دلایل نارضایتی مردمست اگرچه بسیاری از این اتفاقات در دروان تصدی شما نبوده است.

وی بیان کرد: این مردم پایبند و دوستدار نظام و ولایت فقیه و در تظاهرات و راهپیمایی ها اگر در جایگاه اول نبودند حداقل از شهرهای در راس بودند.

صباغیان تصریح کرد: یکدفعه در این شرایط خصوصی سازی 71 و نیم درصد و 28 و نیم درصد به مردم اعلام می شود.

وی با اشاره به تجربه های خصوصی سازی و زمینه بد ذهنی مردم در شهرستان، خاطرنشان کرد: مردم از خصوصی سازی کاهش کارکنان معدن کوشک به یک سوم و عدم مساعدت به شهر را دیده اند و نیز کارخانه کاشی خصوصی و فولاد بافق از دیگر نمونه ها است.

وی با انتقاد از فعالیت برخی معادن خصوصی و عدم پرداخت حق و حقوق شهرستان، افزود: امروز که اگر یک دامدار یک بوته از بیابان بکند محیط زیست برخورد می نماید ولی فردی کوه ها را می برد و هیچ کس هم کاری با او ندارد.

وی با اشاره به دغدغه معاش مردم، خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار نیرو در این مجموعه معدنی فعالیت دارند که با فعالیت بخش خصوصی کاهش قابل توجه نیرو را خواهد داشت و طبیعیست که مردم ناراضی و نگران باشند و آینده خودشان را مبهم ببینند.

وی با اشاره به برخی مهاجران شهرهای کشور، افزود: اگر در این پنجاه سال هر ده سال یک کارخانه زده بودند حداقل چندکارخانه در این شهر داشتیم.

صباغیان لغو واگذاری 28 و نیم درصد را امیداورکننده دانست و عنوان کرد: سرمایه گذاری این سهام برای شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مسایل بیان شده درباره اختصاص 15 درصد سهام برای شهرستان، گفت: عزم و اراده برای پیدا کردن راهکار برای اختصاص این سهم به مردم مدنظر قرارگیرد.

وی افزود: تشکیل کارگروهی با شرکت نماینده های از فرماندار، امام جمعه، شورای شهر، استانداری و افرادی که نقش دارند تا این مطالبات پیگیری و نگذارند انباشته شود تا مردم داد بزنند ضروری است.

وی گفت: تکمیل چرخه فولاد باید در برنامه قرار گرفته و عملی گردد.

وی ضرورت ارایه گزارش یک تا 2 ماه یکبار به مردم از روند پیشرفت ها را از دیگر خواسته ها دانست.

وی با  بیان این مطلب که اگربنده  کوچکترین کوتاهی از فردی ببینم در همین جمع بیان می کنم، عنوان کرد: هیچ کس در این قضیه مقصر نبوده و همه به دنبال حق خواهی بودند و نباید با هیچ فردی برخورد شود

قرائت نامه لغو 28 و نیم درصد سهام سنگ آهن بافق و تکبیرهای کارگران در تاکید صحبت هایی نماینده کارگران از نکات حاشیه ای این برنامه بود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا كنه اين موضوع صحت داشته باشه و دوباره مردمو …..فرض نكرده باشن.نامه رو تو سايت بزنيد

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا قوت آقای صباغیان که به داد مردم می رسی

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان خدا خیرتان بدهد هیچ کس در نیت خیر شما شک ندارد ولی همه مثل شما نیستند شما خود در استانداری بوده اید وبهتر از همه ما میدانید نامه ای که دیروز خواندید مصو به دولت نبود مصوبات دولت به صورت سراسری در جراید وتلویزیون اعلام میشود نه تنها به صورت یک نامه ان هم با امضای معاون رئیس جمهور

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نامه رو بزنید تو سایت مردم ببینن مگه مردم نا محرمند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان سلام واقعاازشمابعیدبوداین کاراشماچه حقی داشتین که به بچه هابگین کارروشروع کنن والبته معلوم بودکه باتمطیع کردن شماویاندانسته پابه این گودگذاشتیداصلاشماحتی نمیدونستین نامه متنش چیه وچندبارتپق زدین توخوندنش من بهتون جسارت نمیکنم ولی این حق مردم بافق نبودکه بعداز38روزهمان پله اول باشیم وچیزی به جلونرفتیم این خاسته کل مردم نبودشمانبایدبرای مردم تصمیم عجولانه میگرفتیدمیتونستین شروع به کاررامثل آقای تشکری واگذارخودکارگراکنین نه اینکه استاندارباپوسخندی که میزدوچندنفرکه شعارمیدادندصباغیان صباغیان بعدشمامثل یه ناجی بیای واین حرفهاروبزنی آخه تواین مملکت کی به این حرفهای شماتوجه میکنه که نماینده دارین یاندارین همه اینهابازی بودوخودشماهم خوب میدانید.ای کاش اگرمیدانستیم که بایدبعداز38روزاینطوری وبدون گرفتن حتی حق قانونی ماکه دولتی ماندن 100درصدی سنگ آهن بودازروزاول شمارانماینده خودمعرفی نمیکردیم چون باحرف شماتمام خواسته های مابربادفنارفت حالامیبینیدچندوقت دیگرچه کلاه بزرگی سرمردم شهرگذاشتین وتواین قضیه شمابی تقصیرنیستیدواعتمادمردم رانسبت به خودتون ازدست خواهیدداد.اینهاهمش بازی بودکه به نفع استانداروفرمانداررقم خوردوحتی مدیرکه باپوسخندهاش یک کاردی به قلب مردم بافق فروکردو برگشت پشت میزریاستش حالامیبینیدکه کی بهتون گفتم آقای صباغیان درسته که درحوزه سیاست واردین ولی اینها امثال شماروتوجیفشون میذارن ومیرن اینهاسیاست ندارن .شب درازاست وقلندربیدار …ای کاش شماهم ازخواب غفلت بیداربشین

عبدالرضاخان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
مرمد که مطالباتشان هر چه سریعتربه نتیجه برسد و خواهان تشکیله هر چه سریعتر کمیته پیگیری مطالبات هستند و نیز خواهان افرادی در این کمیته هستند که دلسوز شهر و شجاع و خداترس باشند مثله خود آقای صباغیان،،و ای کاش یک بند دیگر به مطالبات اضاف میکردند که حالا که دی نوزده از بافق جداشده لااقل کارکنان آینده این معدن از شهربافق باشند و یا درصورت امکان برگردانده شود
،انشاالله که استاندار گرامی که در این آفتاب سوزان قدم رنجه فرمودند و به بافق برای حل مشکل آمدندمجدد و پی درپی به این شهر بیایند و برای حل مسایل و پیشرفت آنهااز نزدیک و در جمع مردم به مسایل بپردازند و موجب دلگرمی مردم باشند
باتشکر

نقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم شریف بافق شیره مجددی بر سر همه شما مالیدن وسلام

بروبچ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۳:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اتفاقات چهارشنبه همش فیلم و نمایش بود.درجواب کامنت 4 عبدالرضا خان باید بگم خیال باطل داری.استاندار دیگه پاشو توی بافق نمیذاره.همین یکبارهم مجبور شد.ان شالله که اقای صباغیان رو با وعده و وعید یا با ترس مجبور نکرده باشن

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۳:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای عسکری:مدیر محترم بومی از شما عاجزانه میخواهم حالا دیگر به تبعیضها پایان دهید در انتخاب پیمانکاران دقت فرمایید به نیروهای تبدیل وضع و شرکتی اعتماد کنید سرمایه مملکت را با پرداخت حقوق های چند میلیونی به مشاوران آنهم مشاورینی که بوی خیانت از عملکرد آنها آمده و میاید هدر ندهید به خواسته منطقی نیروهای تبدیل وضع که بخش عظیمی از کارها بر عهده آنهاست گوش دهید آنعا که خواسته عیر منطقی نداشتند چرانماینده آنها را در شورای معاونین

جانباز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۳:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وتشکر از همه مسئولین بافق و استان که نگذاشتن حق بافق ضایه بشه حاجی جواد مدیر محترم شما بهتر می تونید طرح کارخانه های جوار معدنی را پیگیری کنید تا انشالله 2سال دیگه با مدیریت خود شما به بهره برداری برسه و کار گروه و آقای صباغیان همانطور که گفتن هر دو ماه به مردم گزارش پیشرفت کارها را بدهندتا مردم در جریان کارها باشند مثل فاضلاب شهری فلکه ورودی شهر ووووو انشالله در زمان مدیریت شما همه این طرحها تمام بشه به امید خدا شما مدیر لایقی هستی هر کی هر چی می خواد بگه خدا بالا ی سره

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۴:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب عسکری از آه مظلوم بترس .آه زن سرپرست خانواری که به اجبار باید زیر یوغ پیمانکار عزیز دردانه ات خفت را تحمل و کار کند و حقوق هم نگیرد

عمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۴:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر دیوار بی اعتمادی مدیر عامل و معاونانش به نیروهای شرکتی و تبدیل وضع نشکند ما آن را میشکنیم.

موسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۶:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حاج جواد میگه من خادم کارگران هستم برای اثبات آن طرح طبقه بندی را تو همین ماه اجرا می کنم.

نکته سنج این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان در پارگراف دوم می گوید
بیش از ۵۰ سال سنگ آهن از این شهر با قطار و کامیون به تمام نقاط ارسال و منافع آن به همه کشور رسیده و باید نیز برسد
همین یک نکته کافیست تا هوشیاران درک نمیایند که صباغیان را چه شده است که اینگونه از مواضع قبلیش عقب نشینی کرده است.
گرفتین یا نه؟؟؟
مابقیشو دیگه خودتون بفهمین از کجا آب خورده

    نكته سنج مغرض این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    اقاي نكته سنج مغرض: جمله ميگه كه 50 سال رسيده و بايد برسد در حالكيه به بافق هيچي نرسيده و نمي رسد. فهميدي؟؟؟!!!! يا خودت را به خوابي زده اي ؟؟؟؟

صناعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از صباغیان بعید بود …. ما که بهش اعتماد کرده بودیم…. نباید زیر بار زور می رفت..

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاى صباغيان اى كاش دخالت نمى كردى همه چيز داشت درست پيش مى رفت بازم سر بافق كلاه گذاشتند چون خبرى از لغو ٧١،٥ كه پدر بافق وشركت را در مياره نيست اگه شما نگفته بودى بچه ها مينشستند تا حقشون بگيرند همه ميدانند شما هم تحت فشار بودى اى كاش شما ان روز رفته بودى مسافرت ، يا زيارت

قلعه اى این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اى بى شرمانى كه پشت صباغيان حرف ميزنيد. شما چند نفر را همه ميشناسند و چون به مقصود كثيفتان نرسيديد زر ميزنيد و اندكى صبر تا تكليفتان را روشن كنيم

هيچكس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اي كسانني كه بر عليه صباغيان كامنت ميگذاريد شما كساني هستيد كه ميخواستيد همين ٢٨.٥هم بر نگرده تا زماني كه گارگرا خسته شن و از ترس اينكه حقوق نگيرند بروند سر كار شما هم به موقش به سزايتان ميرسيد

محمد۱۲۰ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

الان وقتشه که مردم افراد جاه طلب را بشناسند کسانی که میخواستند از قدرت و اراده مردم به نفع خود استفاده کنند وبه نام دفاع از شرکت و بافق به نیت شومشان دست پیدا کنند آنها میخواستند از صباغیان هم سود ببرند ولی خدا اینجور نخواست وبا درایت صباغیان و مردم آنها به قصد خود نرسیدند والان صباغیان را بد میدانند کسی نیست به آنها بگویدشما که لغو خصوصی سازی را میخواستید پس دیگر چه میخواهید خواسته اول و مهمتان که همین بود ،چرا روراست نیستید از اول میگفتید با حاجی مشکل دارید شاید بهتر به هدفتان میرسیدید ،دست از نیرنگ بردارید و به فکر آبادانی شهر باشید

محمد۱۲۰ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خطاب به نظر ۱۴۰ جناب نکته سنج ،شما که زحمت کشیدی ونصف پاراگراف را خوندی یه خط بعدش را هم بخون ،اصل مطلب در اون یه خطه ،چرا مثل خوارجید که در جنگ با امام علی به نصف آیه قرآن بسنده کردندکه میگفتند:(حکم الا لله

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب قلعه ای.همه صباغیان را میشناسند وکسی به او بی احترامی نکرده اتفاقا به خاطر سابقه خوب صباغیان است که عده ای می گویند کاش او دخالت نکرده بود یا روی حرفهایش در شب مبعث میماند احتیاجی به غیرتی شدن شما نیست خود اقای صباغیان قبل از امدن استاندار پیغام داده بود که این نامه چیزی را حل نمیکند ومن قبول ندارم وشما هم قبول نکنید مثل روز روشن بود که اقای صباغیان مجبور به امدن شده بود شما می توانی اینرا قبول نکنی ولی این چیزی را عوض نمیکندحقیقت این است

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

RP کامنتی که در نظرات قبلی خود مشخص شده مخالفت با چیز و کسی دیگر داره و می خواهد روی ذهن مردم راه برود برو مرد باش و سخن گذاف و بیهوده نگو و خدا… می شناخت که به او شاخ نداد

خوش غیرت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عبدالرضا خان :تو چطورآدمی هستی که به این زودی باشنیدن حرفها قبول میکنی که معدن d19 از بافق رفته و مال اردکان شده.
از سال 72 با خیانت بعضی از مسئولین و زرنگی اردکانیها و با گسترش محدوده جغرافیاییشون اینکار را کردند ولی باید از روی جنازه ما رد بشن تا بتونن بهره برداری کنن!این حق فرزندان و نوادگاه ماست و از آن نمیگذریم!
این دیگه چادرملو نشد!
درضمن ما باید همیشه یک نفر را قبول داشته باشیم اگه آقای صباغیان میگه خصوصی سازی متوقف شده حتما درست میگهو باید بهش اعتماد کنیم.قیمت صباغیان خیلی خیلی بالاست.کمی صبر کنید معدن که قرار نیست از بافق فرار کنه…………..

جانباز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۴:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به خدا هر که پشت سر صباغیان حرفی بزنه او را خوب نمیشناسه کس او را مجبور نکرد که نامه بخوانداو به خاطر خدا و مردم خواند اکر مشکلی بودنمی امد او کس نی که مجبورش کنن0 بیایید به جای این حرفها ببنیم بعد از دو ماه کار گرو ه چه گزارشی از پیشرفت کارخانه های جوار معدنی را میده و تا آقای عسکری هست و صباغیان پیگیری کارها را میکنند انشالله به زودی زود به نتیجه برسد به امید خدا

کارگر سنگ آهن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اون هایی که ضد صباغیات حرف میزنن همونایی هستند که میخواهند به مقصود شوم خود برسند و رییس سنگ آهن را از میان خود انتخاب کنند و این مثل روز روشن است و میخواهند دوباره آشوب به پا کنند و به فکر ما کارگران مظلوم نیستند و فقط و فقط به دنبال منافع خود و پست ریاست هستند.
به قول معروف هیچ سیری به فکر گرسنه ای نیست.
ما کارگران به حرف های بیهوده آنها قرار نیست معدن را تعطیل کنیم

غلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جانباز دوباره ……………………….

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان اقای صباغیان کسی نیست که بشه اونو خریداو غیر از خدا از بنی بشری ترسی ندارد ونخواهد داشت وهمیشه به نفع مردم کار میکند.

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

افرادی که با نام مستعار کامنت میذارن واقعاٌ ترسو هستند بابا تا این ترس باشه بافق به جایی نمیرسه حالا بشینید و ببینید