قدم اول را برداشتیم اما هنور کار تمام نشده است /مدیران امروز به دنبال پر کردن جیب عده ای خاص نباشند/تشکر از همه که هیچ سوژه ای دست ضد انقلاب ندادند/

دسته: اخبار ویژه
۸ دیدگاه
جمعه - ۶ تیر ۱۳۹۳

 

حجت‌الاسلام دخیل‌عباس زارع‌زاده در سخنرانی پس از خطبه‌های نماز جمعه بافق با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر ضرورت توجه به انجام عمل مخلصانه در این ماه مبارک تأکید کرد و اظهار داشت: نجات انسان‌ها از گمراهی‌ها بستگی به اخلاص دارد و اگر عملی که انجام می‌دهیم برای غیر خدا و ناخالصی داشته باشد، هرچند بزرگ، ارزشی ندارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در زمینه توقف موقت واگذاری سهام شرکت سنگ آهن بافق از وزرای مربوطه و همه مسئولان کشوری و استانی و شهرستان در زمینه پیگیری احقاق حقوق مردم شهرستان بافق تشکر کرد.

 

نماینده مردم بافق در مجلس ادامه داد: هیچکس حق ندارد به این وضعیتی که در شهرستان بافق افتاده، خدشه‌ای وارد کند و همه جریان‌های رخ داده، مبارک است، این موضوع برای دفاع از حقوق مسلم مردم بود و حقوقی که از دست رفته بود، باید به آنها داده می‌شد.

 

این مسئول ادامه داد: حرکت مردم بافق بسیار زیبا بود و من از همه وزرای مرتبط از وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شخص رئیس جمهور سپاسگزاری می‌کنم.

 

زارع‌زاده تأکید کرد: مردم اجازه ندادند این آرامش و وقار خدشه‌دار شود و شکرانه این حرکت آرام که هیچ سوژه‌ای دست ضد انقلاب نداد و هیچ خوراکی برای ضدانقلاب درست نکرد را باید به جا آوریم.

 

وی از استاندار و معاون سیاسی وی، امام جمعه بافق، رسانه‌ها و همه مسئولان و عواملی که در زمینه موضوع سنگ آهن بافق، پیگیرانه موضوع را دنبال کردند و دلسوزانه قدم برداشتند، قدردانی کرد.

 

نماینده مردم بافق، ابرکوه، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس یادآور شد: بافق اکنون به نقطه‌ای رسیده که از 60 سال پیش تاکنون به آن نرسیده بود و بیش از 60 سال از این استان طلا خارج شده است.

 

وی تصریح کرد: شصت  سال مردم بافق خورده شده و بنده به عنوان نماینده مردم در قوه مقننه هرگز به خودم اجازه نمی‌دهم غیرقانونی عمل کنم و از حق قانونی مردم و این شهر که تاکنون باید به آنان پرداخت می‌شد، دفاع نکنم زیرا مردم بافق نباید شاهد این همه کمبود باشند.

 

زارع‌زاده با اشاره به صحبت معاون یکی از وزرا در کمیسیون صنعت و معدن در زمینه اینکه عده‌ای حقوق می‌گیرند و در معدن کار می‌کنند، بیان داشت: بنده محکم جواب وی را دادم و این که منت ندارد و باید افرادی کار کنند و وظیفه شماست که حقوق پرداخت کنید.

 

وی تصریح کرد: قانون مقرر کرده بر مبنای قانون زیست محیطی در هر نقطه که تخریبی صورت می‌گیرد، سازندگی هم در کنار آن وجود داشته باشد حال اگر این اتفاق نیفتد، مردم این شهرستان در آینده دسته جمعی باید با خانواده خود آواره شود که یکی از جنایت‌هایی که در استان یزد بر مردم شده، تخلیه روستاها و برخی شهرها به خاطر مدیریت‌ها و سیاست‌های غلط است.

 

این مسئول عنوان کرد: برخی باعث شده‌اند شهرهای ما بر اثر ظلم در تقسیم زیرساخت و سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در مرکز استان، قطعه بندی شوند که هر قطعه به یک نفر تعلق گیرد و در این قطعه‌ها به جای خانه، لانه موش می‌سازند و تحویل مردم می‌دهند که نظیر این اتفاق در بافق، بهاباد و خاتم و ابرکوه … افتاده است.

 

نماینده مردم بافق در مجلس ادامه داد: این برج‌ها و این آپارتمان‌ها در شأن استان یزد نیست و این نتیجه ظلمی است که مدیران ما در گذشته انجام دادند و کاری کردند که روستاهای ما مجبور به کوچ و سرگردان در شهرها و مایه خطر برای آینده شدند.

 

وی تصریح کرد: باید برای بازگرداندن جمعیت از مرکز استان به شهرستان‌ها و روستاها فکری کرد و در این زمینه نیاز به چاره‌اندیشی، تدبیر و برنامه ریزی است.

 

زارع‌زاده ادامه داد: ما خواسته زیادی نداریم و خواسته ما این است که وقتی استخراج از معادن صورت می‌گیرد، در کنار آن حقوق مردم داده شود و سرمایه گذاری صورت گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: اینطور نیست که ازدحام جمعیت در مرکز استان، سازندگی به بار بیاورد؛ بلکه در آینده با مخاطراتی همراه است و عوامل محیط زیستی، کمبود شغل، فقر و فحشا و منکراتی به وجود می‌آید.

 

این مسئول عنوان کرد: این را باید مدیران امروز ببینند و به دنبال پر کردن جیب عده‌ای خاص نباشند بلکه مدافع حقوق مردمی باشند که با جان کندن خود، زندگی می‌کنند.

 

نماینده مردم بافق در مجلس تصریح کرد: یک کارگروه باید تشکیل شود و با معرفی نمایندگان و کمک هسته‌های این شهر، مطالبات پیگیری شود و حق و حقوق مردم شهرستان و کل استان مطالبه شود و بر عملکرد مسئولان نظارت کند.

 

زارع‌زاده یادآور شد: استان یزد هر روز به کم‌آبی و قطع آب تهدید می‌شود و ما نمی‌توانیم در شرایط تهدید باشیم؛ بلکه باید به فکر آینده باشیم.

 

وی تصریح کرد: مردم یزد در قنات، قنوت و قناعت زبانزد هستند و در این راستا همیشه پیشگام بوده‌اند، اما قناعت به این معنی نیست که هیچ چیز به ما ندهند و زندگی کنیم و ما حق خود را می‌خواهیم.

 

نماینده مردم پنج شهرستان استان یزد در مجلس ادامه داد: برای انتقال آب خلیج فارس مصوبه داریم و کلنگ آن هم زده شده و نیاز به تأمین اعتبار دارد و باید برای تأمین هزینه‌های آن تلاش کنیم؛ در غیراینصورت وضعیت آب استان بحرانی‌تر خواهد شد.

 

این مسئول تصریح کرد: اصفهانی‌ها تاکنون دوبار تهدید کرده‌اند و اکنون نیز سهمیه آب را 100 لیتر کمتر کرده‌اند؛ در حالی که تامین آب پایدار در استان یزد ضروری است و این همه معادن ما به خاطر سیاست غلط گذشته بر باد رفته است و کارخانه‌های جوار معدنی، همه به شهر اصفهان رفته و این مدیریت از عقل سلیم دور است.

 

زارع‌‍زاده خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از سیاستگذاری‌های گذشته باعث شده مردم ضرر کنند که از این به بعد نمی‌گذاریم حق مردم پایمال شود.

 

وی با بیان اینکه این یک اشتباه است که سکوت کنیم و هر کس بیاید برای مردم یک تصمیم غلط بگیرد، بیان داشت: نظامی که مقام معظم رهبری، ولایت آن را بر عهده دارد، برای آن فدا می‌شویم و خط شهیدان را گم نمی‌کنیم و زیر باز ظلم و ستم نمی‌رویم.

 

نماینده مردم بافق در مجلس تصریح کرد: اگر اشتباه مدیری را گوشزد می‌کنیم به خاطر نظام است و نمی‌خواهیم دو طبقه در نظام ایجاد شود که یک عده فقیر و یک عده سرمایه‌دار باشند بلکه همه مردم باید از مواهب نظام اسلامی بهره‌مند و راضی باشند.

 

این مسئول با اشاره به توقف واگذاری سهام 28.5 درصد معدن سنگ آهن بافق، گفت: کار تمام نشده و هنوز قدم اول را برداشتیم و مصوبات شورای تامین استان و خواست 28.5 درصد سهام سنگ آهن به شرکت تعاونی فراگیر استانی و شهرستان باید انجام شود و واگذاری به مردم بافق و استان انجام شود و 15درصد از درآمد سنگ آهن باید به شهر بافق داده شود و در گذشته هر چه نداده‌اند اکنون باید واگذار کنند.

 

زارع‌زاده عنوان کرد: طرح‌های جوار معدنی و پروژه‌های نیمه تمام بافق باید تکمیل شود.

 

وی تصریح کرد: طرح‌ها نباید به زیبایی روی کاغذ نوشته شود باید به زیبایی در زمین بافق احداث و اجرا شود و مردم بافق در آینده از فضای ایجاد شده برای اشتغال استفاده کنند نه اینکه در یزد دنبال کار باشند، باید به قدری کار ایجاد شود که یزدی‌ها هم به بافق بیایند و از حلبی آبادها در اطراف شهر یزد جلوگیری شود تا مشکلات بعدی پیش نیاید.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاى زارع زاده اگه راست ميگى يه فكرى براى ٧١،٥ بكن كه پدر شركت وبافق را در مياره ومدير عامل هم تلاش ميكنه سهام ٧١،٥ به صندوق منتقل بشه ، باوركنيد كه فولاد خوزستان براى شركت ضرر ى نداشت ولى صندوق ورشكسته شركت را هم ورشكسته ميكنه

طرفدار RP این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دخلیل عباس بروید پی کارتان،بیش از این ما را فریب ندهید.ما خودمان عزا داریم و می دانیم که چه کلاه بزرگی بر سرمان رفته است.پس بیش از این داغ ما را تازه نکرده و نمک بر زخممان نپاشید.این حرف ها ثمری ندارد،اگر این نتیجه پی گیری و رسیدن به حق است که واویلا… .تا کی باید ما را فریب دهند؟جهل روز اعتصاب کردیم ولی هیچ کس نیامد بگوید که دردتان چیست؟من می دانم که در دلتان عروسیست زیرا که رقیبتان شمشیر بر زمین نهاد و شما شمیرش را کیلومترها آنطرف تر پرت نمودید.ما گوشمان از این حرف های شما پر است.ابتدا اعتصاب دعای کمیل خواندیم و همین دعای کمیل خواندن نشان داد که ما جدی نیستیممن پیشنهاد می کنم که مردم بافق بیایند و به خاط این حماسه ی بزرگ ،روبروی سنگ آهن آش نذری بپزنند و این حماسه را تکمیل نمایند.شما می گویی از این میان هیچ سودی به ضد انقلاب نرسید.باید دید تعریف شما از ضد انقلاب کیست؟امان از این عوامفریبی ها.امان

بنده خدا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دخیل عباس زارع زاده جواب دهند آیا معادن کشور طبق اصل 45 قانون اساسی جزء انفال هست یا خیر. اگر هست که ایشان در زمان اعتصابات به آن تاکید داشته اند، چه کاری در زمان مسئولیت خودش و قبل از آن برای جلوگیری از معادن به بخش خصوصی انجام داده است.

محمد میگوید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به جای تشکر اززحمات نماینده شهرمان که حق نمایندگی را به جا اورد وتشکر از مسئولین استان وشهرمان بیاییم تخم بد دلی ونفاق بریزیم . بلکه باید باهمدلی ووفاق به دنبال حق و حقوق شهرمان باشیم

خوش غیرت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دخیل عباس زارع اگه واقعا به فکر مردم بافق هستید پیگیری کنید تا معدن D19 راکه اردکانیها مانند چادر ملو میخوان غصب کنن را به بافق برگردونید در غیر اینصورت ما جوانهای بافقی حقمان را میستانیم.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا خدا بیامرزد پدر ومادر آقای صباغیان را

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
به نظر اینجانب اصلا از رییس جمهور،معاون اول و وزرای اقتصادودارایی،صنعت معدن تجارت ،رفاه وامور اجتماعی ،استاندارومعاون سیاسی امنیتی و فرماندار جای تشکر ندارد چون ایشان بایستی خسارت 95 میلیونی عدم تولید در 38 روز را بدهند. آخر کجای دنیا به خاطر این خسارت از کسی تشکر می کنند.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دخیل نماینده محترم گمرک رابردی دوباره خیلی این سری پیدات شده براتبلیغ اگرمیای نیاکه فایده نداره