مدیرعامل بندرخشک یزد: “بندرخشک” اقتصاد استان یزد را دگرگون می‌کند

دسته: اقتصادی
۷ دیدگاه
شنبه - ۱۴ تیر ۱۳۹۳

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل بندرخشک یزد گفت: پروژه عظیم بندرخشک در یزد یکی از مهمترین حرکت‌های اقتصادی استان به شمار می‌رود و می‌تواند اقتصاد یزد دگرگون کند.
احمد قافی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مهریز اظهار کرد: با توجه به موقعیت ژئوپولیتکی و استثنائی که یزد در مقوله حمل و نقل ریلی و جاده‌ای و مرکزیت ایران دارد، هیئت دولت تصمیم گرفت یک مرکز لجستیکی در قالب بندر خشک توسط بخش خصوصی و تعاونی در کشور احداث شود.

وی در رابطه با پیشرفت این پروژه گفت: ساختمان و سوله‌های سردخانه در حدود 10 هزار متر مربع با ظرفیت 10 هزار تن در حال احداث است.

مدیرعامل بندرخشک یزد از احداث 100 هزار متر مربع از انبارهای روزباز و سرپوشیده این پروژه خبر داد و افزود: چند روز پیش خطوط ارتباطی و مخابراتی برای تسهیل کار بازرگانان اجرایی شد.

وی از تهیه نقشه ساختمان اداری و محوطه‌سازی تا پایان شهریور خبر داد و گفت: امید است با تهیه نقشه این بخش‌ها نیز عملیات اخداث آن شروع شود.

آغاز احداث محوطه دپو و تخلیه کانتینتر از مهرماه، اتصال ریلی بندرخشک به ریل سراسری تا سه ماه آینده و خریداری و حمل ریل‌های داخلی به مجموعه و پیاده‌سازی نقشه‌های اجرایی ریل داخلی به طول 28 کیلومتر تا یک ماه آینده از دیگر برنامه‌های در دست اقدامی بود که قافی به آن اشاره کرد.

مدیرعامل این پروژه در ارتباط با زمان سودهی به سهامداران گفت: معمولا صنایع چند سالی برای ساخت، راه‌اندازی و تولید به زمان نیازدارند و با توجه به وسعت کار بندر خشک و با توجه به برنامه زمان‌بندی، سودهی مجموعه از سال‌های چهارم و پنجم فروش سهام آغاز می‌شود که در زمان فروش سهام به مردم اطلاع رسانی شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه این پروژه از زمان فروش سهام تاکنون، ارزش افزوده‌ای هم برای سهامداران داشته است عنوان کرد: مجموعه بندرخشک از اوایل تیرماه یعنی چند روز پیش آمادگی خود را برای خرید سهام با نرخی بالاتر از نرخ‌های جاری بانکی اعلام کرده است.

وی گفت: بندرخشک یزد قطعا از یک کار خرد شروع شده و به تدریج کار در 700 هکتار اراضی این پروژه توسعه پیدا می‌کند.

قافی با بیان اینکه 40 پروژه اقتصادی در این مجموعه وجود دارد گفت: مجموعه پروژه در 3 افق 5 ساله دیده شده تا به مرحله نهایی بهره‌برداری برسد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آیامی دانیداین حق بافق بوده آقای …..بردندمهریز

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا مال بافق ما بود: اینم یکی دیگه از حق خوری ما بافقی ها ،شاهکار دخیل عباس بود……………………

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دی 19 و چادرملو بافق رو بردند،کارخانه تعمیرات لکوموتیو بافق رو که بزرگترین در خاورمیانه بود به کرج و سیرجان منتقل کردندو حالا بندر خشک بافق رو به مهریز منتقل کردند لاقل بیان پسوند بافقی رو از فامیل هامون پاک کنیم که نسل های بعد نگن چقد اجدادمون بیعرضه بودن……..

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این بندر خشک حق بافق بود که خائنین اون رو به مهریز انتقال دادند خداوند لعنت کند باعث وبانی این بی عدالتی را

soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این حق بافق هست

مطلع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه اعضای محترم شورای شهربافق
باتوجه به فاکتور استراتژیک بودن مکان اجرای طرح بندرخشک و باتوجه به مبحث اقتصادی نبودن مکان فعلی ایجادبندرخشک (مهریز) بدلیل دوربودن ازکریدور شمال – جنوب راه آهن میطلبد با پیگیری موضوع وطرح آن خدمت وزیرمحترم راه و شهرسازی جلو خسارتی که از این بابت به اقتصادکشوروارد میشودرابگیرید. به اعتقاداکثرکارشناسان بهترین موقعیت برای ایجاد بندرخشک راشهرستان بافق دارد. چون هم ازنظرسوق الجیشی بودن و هم ازنظرقرادداشتن درچهاراه ترانزیت ریلی بهترین منطقه برای ایجادبندرخشک میباشد. پیگیرموضوع شوید حتما به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اعضای محترم شورای شهرتا دیر نشده کاری بکنید