جلسات هماهنگی چهار طرح بزرگ توسعه شهر بافق برگزارشد

دسته: اخبار ویژه , اقتصادی , صنعت و معدن
۱۰ دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ تیر ۱۳۹۳

معدن چغارت

به گزارش بافق فردا به نقل از بافق امروز، نظر به اهمیت و جایگاه طرح های توسعه ای، روز دوشنبه و سه شنبه نهم و دهم تیرماه، دومین جلسه هماهنگی طرح ها برای برنامه ریزی و پیگیری موثر، با حضور مدیران ، مشاوران و پیمانکاران تشکیل و مراتب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

طرح اصلاح خطوط تولید کنسانتره

ابتدای جلسه مشاور طرح ، توضیحات کاملی در خصوص تاخیرات و وقفه بوجود آمده در روند اجرا و نصب تجهیزات و همچنین طولانی شدن زمان راه اندازی و بهره برداری و همچنین بلا تکلیف بودن تجهیزات ارسالی پیمانکار در گمرک و در شرف متروکه و ضبط شدن آنها ، به دلیل عدم ترخیص بموقع  با توجه به تعطیلی اخیر (اعتصابات و اعتراضهای کارکنان به نحوه خصوصی سازی شرکت) بیان و سپس گزارش در ارتباط با برآیند منفی مالی و اقتصادی حاصل از عدم تحقق زمانهای پیش بینی شده و به موقع اجرای طرح (با توجه به تعطیلی فوق) ارائه نمود.

در ادامه مدیر پروژه گزارشی از آخرین وضعیت طرح، مشکلات و تنگناهای پیش رو را بیان و سپس مدیر پروژه پیمانکار نیز سایر توضیحات تکمیلی  و اجرایی را ارائه کرد.

در ادامه نیز، محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی، ضمن جمع بندی موارد، به منظور تسریع در ترخیص تجهیزات، انجام کارهای اجرایی و نصب و جبران عقب ماندگی ها ، تاکید نمود: لازم است در این مقطع ، همه ارکان پروژه در جهت جبران عقب ماندگی ها تلاش مضاعف داشته باشند. لذا ضروری است پیمانکار نسبت به تهیه برنامه زمان بندی مجدد جهت پوشش تاخیرات بوجود آمده و سرعت بخشیدن به انجام کارها اقدام لازم را بعمل آورد.

احداث کارخانه تولید ۲ میلیون کنسانتره

ابتدای جلسه مدیر پروژه پیمانکار گزارشی از آخرین وضعیت پیگیری های بعمل آمده برای انجام فرآیند داخلی و خارجی تامین مالی طرح (فاینانس) ، اقدامات و پیشرفت انجام شده از جمله اخذ برخی مجوز های اولیه بخش خارجی و هماهنگی ها برای انتخاب و معرفی بانک عامل  ارائه نمود. همچنین پیمانکار پیشنهاد خود را برای انجام کارهای زود هنگام easy work بیان نمود. در ادامه نیز مشاور طرح توضیحات تکمیلی را در خصوص نحوه انجام برنامه ریزی برای کارهای زود هنگام و اجرای آن ارائه کرد.

همچنین در این جلسه، مدیر عامل شرکت، در خصوص تسریع در شروع کارهای اجرایی در محدوده فعالیت های زود هنگام (Early work)  و پیگیری انجام فرآیند تامین مالی (فاینانس) تاکید لازم را نموده ، مقرر گردید پیمانکار با هماهنگی مشاور نسبت به ارایه برنامه دقیق جهت سرعت بخشیدن به آغاز کارهای اجرایی اقدام لازم را بعمل آورد.

 گندله سازی ۵ میلیون تنی سه چاهون

ابتدای جلسه مشاور طرح ، گزارشی از اقدامات و فعالیتهای انجام شده، بتفکیک بخشهای مهندسی و اجرایی ، بشرح ذیل را بیان نمود :

نتایج حاصله از انجام تست های آزمایشگاهی ( پایلوت تست ) بر روی نمونه کنسانتره ارسالی به کشور چین بسیار خوب و رضایتبخش بوده است. همچنین کیفیت گندله تولیدی در مقیاس آزمایشگاهی، برای تولید فولاد به روش احیای مستقیم، بسیار مناسب بوده و فعالیت های مهندسین بر همین اساس انجام و پیگیری خواهد شد، از این رو و به منظور تسریع در کارهای مهندسی و اخذ تصمیمات اجرایی، اوایل مرداد ماه جلسه هماهنگی پروژه با حضور پیمانکاران داخلی و خارجی و کارفرما و مشاور در سایت برگزار خواهد شد.

در بخش اجرا نیز سعی شده است جبهه های کاری جدیدی ایجاد و فعال گردد که بر همین اساس بخشی از ساختمان های جنبی و نیمه صنعتی برای اجرا در دستور کار قرار گرفته است و برای سایر بخش ها نیز هماهنگی لازم با پیمانکار بخش خارجی و داخلی برای طراحی و مهندسی و ارائه نقشه های اجرایی بعمل آمده است.

در خاتمه مدیر عامل شرکت ضمن ارایه توضیحات و جمع بندی موضوع ، تاکید لازم برای تسریع در انجام کارهای مهندسی و اجرایی و توسعه کارها در سایر جبهه ها ، بمنظور راه اندازی زودتر از موعد کارخانه را بیان نمود.

طرح جمع آوری ، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر بافق

ابتدای جلسه مشاور طرح گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی بخش اول و دوم را ارائه و سپس پیمانکاران هر بخش ، مسائل و مشکلات پیش رو و راه کارهای اجرایی برای سرعت بخشیدن به پروژه را بیان نمودند. در ادامه مشاور در خصوص آماده بودن اسناد انتخاب پیمانکار اجرایی احداث تصفیه خانه توضیحات لازم را بیان داشت.

سپس مدیر عامل ضمن تاکید لازم در خصوص تسریع در انجام کارهای اجرایی و تجهیز سایر جبهه های کاری بمنظور پیشرفت طرح از مشاور و پیمانکاران خواست در هنگام انجام کارهای اجرایی و تخریب معابر دقت لازم را جهت رعایت آسایش شهروندان و ترمیم بموقع آنها بعمل آورند. پیش بینی می شود کارهای اجرایی این بخش، از شهریور ماه سال جاری آغاز گردند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۳:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خوب دقت کنید می خواهند که کم کاری خود را به گردن یک ماه اعتصاب بیندازن با یک ماه اعتصاب که وسایل متروکه نمیشه چرا زوتر ترخیص نکردید؟

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته نباشید مدیر عامل شرکت سنگ اهن و همه دست اندرکاران پروژه مهم فاضلاب شهری درد نکند

بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیرعامل محترم سنگ آهن خسته نباشیدامیداست این پروژه های تعریف شده شما باپشتکاربیشترسرعت بیشتری دراتمام داشته باشدخسته نباشید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

طرحهای درحال اجراخیلی بزرگ است که ازسال قبل شروع شده به کمک ویاری خداوندانشاالله به زودی افتتاح بشه .آقای حاجی جوادعسکری خداوندبه شماطول عمرباعزت بدهدوتلاشگران خسته نباشید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از همه مدیران وغیرمدیران دلسوز.اما ای مدیران و غیر مدیران هیچ وقت یادتان نرود :
همه انچه انجام میدهید فقط خدمت نیست بلکه وظیفه نیز هست که یک دلیل ساده ان بومی بودنتان است و…
دوم بدانید و یادتان نرود پول این طرحها از جیب مبارکتان نیست حالا بیت المال یا غیر بیت المالش بماند.
ولذا به به به چه چه ها مغرور نشوید

    بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    این روشمابدونیدکه مدیران قبلی پروژه هاراانجام ندادندوکسی هم هیچی نگفت پس زبان تشکربایدداشت

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زیاد عجله نکنید وخواهشا جو گیر نشوید بعضی از این طرحها از زمان خدابیامرز دهستانی کلید کارخورده مثل گندله سازی، وهنوز هم یک درصد پیشرفت نداشته ، صبر کنید کاری انجام بشه وبه سر انجام برسه بعد تبلیغاتش بکنید وشروع کنید از این و ان تشکر کردن ، خداوند اخر وعاقبت ما قوم زود باور وساده را ختم به خیر کنه

کارگربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ازمدیرعامل
،معاونین ومدیران وکارگران زحمتکش معدن تشکرمی شود

نپرسید احوالم نه دشمن نه دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تنها راه احیای امید به زندگی در بافق حمایت همه جانبه از مدیرعامل بومی است .
تجربه نشان داده است مدیران غیربومی دنبال همه چیز غیر از آبادانی بافق هستند .

ناصر -قطرم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا وكيلي كم كاري مسئولين و ارگانهاي مربوطه رو پاي يك ماه تعطيلي و حق خواهي مردم عزيز و كاركنان سنگ آهن نگذاريد.
اگر گمرك ما در ترخيص كالاي ما مشكل داره و ازاد نكردن كالا از مقامات ارشد در كشور و وزارتخانه ها آب ميخوره و يه جور سنگ اندازيه به پاي حق خواهي مردم نگذاريد