کلیات طرح کاهش ساعات کاری ماه رمضان تصویب شد

دسته: عمومی , فرهنگی، هنری، مذهبی
۱۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ تیر ۱۳۹۳

اهواز – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح کاهش ساعات کاری ماه رمضان مجلس خبرداد.

عبدالله تمیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دولت به این بهانه که طبق قانون قادر به کاهش ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی نیست از کاهش ساعات کاری در ماه رمضان خودداری کرد این در میان اغلب کشورهای مسلمان توجه خاصی بر این مسله دارند.

وی افزود: حتی در کشوری مثل ترکیه که همه آن را به کشوری لاییک می‌شناسند هم کاهش ساعات کاری در ماه رمضان اعمال می‌شود به همین دلیل برای کشور ما به عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی نبود ساعات کاری کاهش نیابد تا مردم مسلمان ایران از ارزش‌های بالای این ماه استفاده نکنند.

تمیمی ادامه داد: به همین دلیل مجلس در برخی دو فوریتی طرح کاهش ساعات کاری در ماه رمضان را تصویب کرد و این طرح برای نهایی شدن و بررسی جزئیات آن به کمیسیون مربوطه رفته تا پس از نهایی شدن برای تصویب نهایی مجددا در صحن علنی مطرح شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مردم در خانه ملت مصمم هستند این طرح را اکثرا در همین مان رمضان به دولت ارائه کنند تا مردم بتوانند از مراسم خاص این ماه نهایت استفاده را بکنند.

تمیمی بااشاره به اینکه امام خمینی(ره) نیز در ماه رمضان به منظور استفاده از برکات آن ملاقات‌های خودرا کاهش می‌داد، افزود: اگر دولت تصمیم خود برای عدم کاهش ساعات کاری در ماه رمضان را کمی زودتر اعلام می‌کرد مجلس نیز جلوتر از این اقدام به تصویب این قانون می‌کرد.

نماینده شادگان در مجلس عنوان کرد: بر اساس قانون مجلس در روزهای بعد از شب‌های قدر نیز ساعات کاری بازهم نسبت به روزهای معمولی ماه رمضان یک ساعت کاهش می‌یابد تا مردم ازاین شبهای گرانقدر استفاده بیشتری کنند.

تمیمی گفت: انتظار داریم با همکاری شورای نگهبان و دولت ساعات کاری ماه رمضان جاری کاهش یابد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

البته در همین محیط کاری دورو بر خودمان که نگاه می کردیم، اکثر کسانی که روزه نمی شدند، بنا به دلایلی، بیشتر از کاهش ساعات کاری، خوشحال بودند. سال گذشته، ساعت کاری از 8 شروع می شد و تا 2/5 و یا یک ادامه پیدا می کرد. یعنی واقعا برای کسی که سحر بیدار می شود، و سحری می خورد، دوست دارد، زودتر بسر کار برود و در محیط خانه نماند، می بایست، بعد از نماز صبح که روزه شروع می شد، تا ساعت 8 در خانه بماند، و مثلاپارسال که هوا گرم بود، در گرمای ساعت 8 از خانه بیرون بیاید، دوباره ساعت 12/5 برمیگشت خانه و تا ساعت 7 و 8 شب، کلی زمان بود. چقدر می تواند انسانی جلوی کولر، ودر این گرما، بخوابد. در صورتیکه، اگر سرکار بود، حداقل سرگرم میشد. اما برای کسانی که روزه نمی شدند در بین همکاران می دیدیم، صبح ها تا ساعت 8 صبحانه را خورده اند و سیر و سرحال می آمدند سرکار، بعد ظهرها هم زودتر می رفتند و ناهاری می زدند به بدن و یکی دو ساعت خواب و بعد هم توی خیابون و … بنابراین، من به نوبه خودم، فکر کنم بجای کاهش ساعات کاری، اگر از سنگینی کار کم کنند بهتر است. یعنی کسی که کار دست و بنایی و عملیاتی انجام می دهد، همان ساعت 7 بیاید و دو برود، اما اگر هر روز 5 ساعت کار مستمر می کرده به 3 ساعت تقلیل یابد با استراحتهای متناوب بین کار، تا خداوند هم قبول کند که باید در ماه رمضان، کارفرمایان از سنگینی کار زیردستان خود بکاهند، بر اساس این حدیث، ما ساعات کاری را کم نکنیم، بار سنگین حجم کار را کم کنیم.

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کی دیگه؟ یک سوم ماه رمضان تمام شد…..

استاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نوش دارو پس از مرگ سهراب..تا بخوان تصویب کنند ماه مبارک رمضان تمام شده.دولت تدبیر وامید:تدبیری به این افتضاهی نوبرست والاکه ساعات کاری را کم نکردید.

سید13 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کی دیگه می خوان تغییر بدن
شورشو در آوردن با این کارهاشون

موسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه سید امین فقط کار خودش را می بیند باید نیم نگاهی به کارگران ساختمانی یا امور دیگر استانهای خوزستان وهرمزگان هم داشت

سید امین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره 5 آقا موسی درست می فرمایین. البته من گفتم توی نظرم که بچه هایی که کارهای سخت می کنن رو باید فرق گذاشت. یبار دیگه بخونین. با اینحال با نظر شما هم موافقم. میشه یه جورایی متنوع کرد، یا شرایط جغرافیایی روو در نظر گرفت.

کمر شکن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۸:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضوی جلو کولر گازی نشستین به فکر دیگران هم باشید

امیرحسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا من موندم چراااااا؟
چرا هر چه این دولت و مجریان این دولت میگویند صد در صد از نظر آقای رضوی درست است؟
و سریعا مقاله می نویسند و کامنت میگذارند و حمایت خود را اعلام میکنند.
میتوانید در تمامی نظرات و نوشته های ایشان این موضوع را ببینید.
چراااا؟ دلیل خاصی داره؟؟؟

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۵:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیر حسین خان تو دیگه چرا؟روش کار اقای رضوی یک دلیل روشن و واضح دارد.ان هم این است که فعلا این دولت سر کار است .به همین سادگی

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ساعت کا رفقط برای نیروهای دولتی کم میشد انهاییی که صبح تا ظهر زیر کولر گازی بودند وکاری هم نمی کردند خدا را شکر می کنم که امسال ساعت کاری در ماه مبارک رمضان عوض نشده است

بی طرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا سید نظراتت رو برای خودت نگهدار تو از امامان که عالمتر نیستی آنها هم به کاهش ساعت کاری اعتقاد داشتند وتوصیه میکردند

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضوی یه بار دیگه کامنتی که گذاشتید، را بخونید.
واقعا نظرتون همینه؟
یکی می گفت: من صبح که از خواب بلند می شم، یه مشت خاک به هوا می پاشم ببینم کدوم طرف می ره ؛ می رم همون طرف