اتحاد حلقه ی مفقود شده ی آبادانی بافق

دسته: اجتماعی , مقالات
۲۱ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ تیر ۱۳۹۳

صباغیان 2

به نام او که  گفت به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید

 مردم فهیم بافق ، جوانان دارالشجاعه از شما سوال می کنم   به راستی عمران و آبادانی شهرستان بافق به سرمایه های مادی آن بستگی دارد یا سرمایه های انسانی ؟آایا سنگ آهن باعث عمران و آبادانی با فق می شود یا بچه های بافق ؟ در یک وبگردی بدون اطلاع قبلی و بدون انگیزه به عکسی برخورد کردم که تا چند لحظه شوکه شدم وقتی به خود آمدم به فکر فرو رفتم چرا باید این عکس در مسیر وبگردی حقیر قرا ر بگیرد ؟ با توجه به باور قلبی ام که در این جهان هستی هیچ اتفاقی اتفاقی اتفاق نمی افتد تصمیم گرفتم با بضاعت کمی که دارم   بدون در نظر گرفتن حزب ، جناع  ، محله  و دسته بندی های سیاسی  که متاسفانه شهر بافق را به نابود ی می کشاند  چند جمله ای را بر ای این تصویر زیبا بنویسم راستی ما را چه شده است که  در دام گروه بازی ، سیاسی کاری افتاده ایم و هنوز تقی به توقی نخورد ه فریاد زنده باد و مرده باد سر می دهیم ، ما را چه شده است که  هر روز فرزندان بافقی را که سرمایه های انسانی و معنوی بافق هستند به راحتی به قربانگاه می بریم و ذبح شرعی می کنیم ؟

آیا در این شهر کوچک نمی شود حتی برای یک بار هم که شده  تمام دست اندر کاران بافقی  زیر یک سقف بنشینند و برادارنه مشکلات شهر ستان را بررسی و هر کس به اندازه ی توان خود تلاش کند تا شاهد بافقی آباد و آزاد باشیم ؟

آیا  باید برای کوچکترین اتفاقی مردم را به تجمع خیابانی بکشیم و با تکرار این تجمع ها شهر خودمان را در سطح کشورنا امن برای سرمایه گذاری جلوه دهیم تا دیگر هیچ سرمایه گذاری جرات نکند در بافق سرمایه گذاری کند ؟

آیا دست اندرکاران بافق و سیاسیون بافقی که الحمدالله هم تجربه ی مدیریتی دارند و هم از تحصیلات بالایی برخوردارند نمی تواند با گفتگو گروه ها و دستجات متفرق را دور یک علم واحدی به علم بافق جمع کنند و بافق را از این فلاکت نجات دهند ؟

دوستان عزیز خدا را شاهد می گیرم اگر ده دقیقه این عکس را نگاه کنید و کمی تفکر کنید متوجه خواهید شد این عکس به ظاهر بی زبان هزاران حرف برای بافق و بافقی دارد ، بیایید به حرفهای این تصویر گوش دهیم و با اتحاد حود شهرمان را به آرامش دعوت کنیم تا بالندگی شهر مان شروع شود .

به تنهایی خدا سوگند اگر بافق هزاران معدن سنگ آهن و صد هزار آنومالی هم داشته باشد ولی فرزندانش متفرق باشند هرگز این شهر روی آبادانی را نخواهد .

و اما سخنی با دونفر دوستانم : آقایا ن محترم شما هر دو نفر در بافق متولد شده اید ،هردو در آب و هوای بافق رشد و نمو نموده اید ، هر دو شهردار بافق بودید ضمن ادای احترام به هردونفر شما و تمام مردم بافق به شما که هردونفر معلم تاریخ بوده اید و هستید و دلتان برای آینده ی بافق می سوزد سفارش می کنم نگذارید تاریخ تکرا ر شود شما هزار بار در سرکلاسها به دانش آموزان  خود گفته اید :علت انقراض فلان سلسله ایرانی چه بوده ، و بارها به دانش آموزان خود سفارش کردید : بچه ها آنچه باعث نابودی ملتی می شود تفرقه است پس بیایید پرچم دار اتحاد و دوستی در بافق بشوید و نگذارید هر کس برای خودش بر طبل تفرقه بکوبد راستی بچه هایی که هنوز در بافق متولد نشده اند امیدشان به شماست امیدشان را ناامید نکنید.

اما از دوستانی که این نوشته را می خوانند تمنا دارم با رعایت ادب و انصاف و بدون در نظرگرفتن گرایشات سیاسی نظرات خود را بنویسند و بنده با رعایت امانت داری تمام نظرات جمع آوری می کنم و به هردو این دوستان عزیز تقدیم می دارم باشد که این نوشته و عکس آغازی باشد برای آغاز دوستی ، برادری و مودت که اتحاد و دوستی رمز آبادانی بافق است نه سنگ آهن چغارت .

از همین دریچه ی سایت بافق فردا به دوستان وهمشهریان بافقی و کسانیکه در ذیل این نوشته نظر می گذارند اعلام می نمایم که مجموعه ی خدمتگزاران سایت بافق فردا تحت هیچ شرایطی در صدد تخریب هیچ کس نمی باشد و در تمام نوشته ها و مقالات چنانچه توهین به فرد یا افراد ی شده باشد از حق خود استفاده نموده و از تائید نظرات خارج از عرف و رسالت مطبوعاتی خود داری می نمایند تمامی گردانندگان  سایت بافق فردا هدفی جز اتحاد و دوستی مردم بافق ندارند امید است در سایه ی توکل به خدا و همکاری شما بازدیدکنندگان با ادب این خواسته ی سایت بافق فردا به زودی محقق شود

                                                                           به امید روزهای خوب وخوش برای بافق و بافقی

                                                                                      مدیر مسئول سایت بافق فردا

                                                                                       عباس ابراهیمی خوسفی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۵:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما میفرمائید سیاست را دخالت ندهیم،اما بغیر از این نیست،یکی از این اشخاص موافق خصوصی سازی اونهم بشدت و دیگری مخالف خصوصی سازی بشدت،

احسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۶:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دایی عباس دست مریضاد حرف دل خیلی ها را زدی هیچ منطقه ای پیشرفت نکرده مگر به واسطه سرمایه های انسانیش البته باید متذکر شوم آقای صباغیان چند صباحی است با تشکیل مجمع هم اندیشی تویعه شهرستان سعی بر این داشته است تا همه سرمایه های انسانی بافق را با هر علایق سیاسی زیر یک سقف با یک هدف و آن هم توسعه بافق جمع کند ولی تا تحقق کامل این امر راهی طولانی دارد خواهشمندم این باب باز شده را شما به عنوان صاحب یک رسانه فعال را تقویت و به پیش ببرید

اسفنگتر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۶:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معلم تاریخ ؟! من از درس تاریخ …

موسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۶:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این دو شباهتهای زیادی دارند مثل هردو معلم تاریخند هردو بافقیند هردو شهردار بودند ولی متاسفانه هردو بداخلاق ویکدنده اند یکی محافظه کار ویکی افراطی ولی این دلیل نمی شود که نتوانند دست دردست هم بدهند وبرای بافق کارکنند آرزوی ما بافقی ها اینه که همه باهر گرایشی فقط تو فکر بافق باشند وباقیات وصالحاتی برای خود بجا بگذارند

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با این عکسها نخواهید خیلی چیزها رو ماست مالیزه کنید آقای ابراهیمی!!!

مبارکه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.باتشکرازآقای ابراهیمی عزیز/
بنظر شما نسل های آینده بافق که بقول شما هنوز متولد نشده اند چه امیدی به این دو بنده همشهری دارند!!!؟
تنها آرزوی ما پدران برای فرزندانمان این است که انشاا… تنها سرمایه شهر((معادن سنگ آهن))بماند وخصوصی نشود.. تا تنها امیدبرای زندگی در این شهر بد آب و هوا باشد.

فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر روزی برسد که همه ی احزاب بافقی زیر یه سقف فارق از جناح خود جمع شده باشند،مطمئن باشید که ان روز امام زمان ظهور کرده که همه با هم برادرند….

غلط گیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسان. مریزاد درسته ( یعنی نریزد)لطفا دقت کن پسرم.

امیر حسین کارگران بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای ابراهیمی لطفا جواب سوالهایی را که پرسیدی خودتون جواب وراه حل آن را بدهید تا ما هم بدانیم که این داستان تکراری را همه تکرار نکنند ما تا عقل کل های بیخرد را داریم این مشکلات وجود دارد همه مسایل ما رنگ و بوی سیاسی میده تا این رنگ وبوی سیاسی از بین نرود این مشکلات پابرجاست
به امید ایرانی آباد

[,hn این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عبدالرضا امتحان خو را پس داده تقدیم یک شهید توسط خانواده ایشان که ظاهرا محافظ شهید بهشتی بوده و عکس آن موجود است .حضور ایشان در تاسیس سپاه استان و در جبهه های جنگ که به جانبازی هم رسیدند اقای صباغیان غیر از سخنرانیهای داغ و آتشین چکار دیگری برای کشور وبافق کردند؟

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده مگه حرف بدی نوشتم و نظر من با کامنت 2 فرقی داشت که ان را حذف کردی؟فقط اظهار نظری در مورد خانواده شهید وایثارگر دهستانی بود.

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عبدرضا کارهای متبت بزرگی برای اموزش وپروش بافق وشهرداری بر داشته است ایشان مدیر بسیار مقتدر وتوانمندی است در بد ورود. به اموزش وپرورش بافق بتهای زیادی راشکسته وبه انحصار طلبی افرادی پایان داده که از خود بت ساخته بودند درشهرداری کارهای بزرگی انجام دادند با خصوصی سازی موافق نیستند اما به روند کار معترض بودند با جنجال واشوب مخالف هستند وقیاس این دو قیاس مع الفارق است

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۴:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی ما ایرانیها در شعار دادن در رتبه اول دنیا هستیم وهمیشه حرف از اتحاد وبا هم بودن وخیلی حرفهای قشنگ دیگر میزنیم ودر عمل واویلا .شما می توانید نظرهای خارج از عرف را حذف کنید ولی شما از وقتی مسئولیت این سایت را قبول کرده اید هر نظری را که با رویکرد شما حتی یک درصد زاویه دارد را سانسور میکنید .خیالتان راحت باشد با این حرف های قشنگ بدون عمل ذره ای هم پیشرفت نمی کنیم . در تمام دنیا دو حزب یا جریان را پیدا نمیکنی که با هم بسازند ان وقت شما می خواهی با این حرفها گروه های مختلف بافق را با هم جمع کنی ؟ خود شما چشم دیدن کسانی را که در دولت قبل کاره ای بودند را نداری ؟هر چند اگر کسی مطالب قبلی شما را خوانده باشد می فهمد که طرفداری شما از این دولت هم کور کورانه وبرای رسیدن به اهداف شخصی شماست . من میدانم که این نظر را درسایت قرار نمیدهی . ولی شاید بخوانی کلاه خودت را قاضی کن و منصف باش .اگر من اشتباه میکنم جواب بده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای کامنت شماره 9 شما خودت چند کلاس سواد داری که حالا نظر هم می دهی یادت رفته چند صباحی قبل در خیابان مهدیه پیاده روی می کردی حالا حرف های بزرگتر از خودت می زنی

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش اینقدر که هیت داریم زیر پرچم ان ابراز ادب می کنیم یک هیت وحدت برای پیشرفت بافق هم داشتیم

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی نظر خودتون را در قالب مقاله مینویسید .ما قبولش نداریم پس تایید نمیشه و نباید منتشر بشه.یا اصلا فقط خودمون رو قبول داریم و السلام .شما که توتایید نظرها همینکارو میکنی.مسخره کردین خودتون رو.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۲:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این عکس در مسیر وبگردی شمای حقیر قرار گرفت تا بدونید که ادمها اختیار دارند هر جور خواستن رفتارکنند.اما یه روزی خدا میگه کی درست رفت و کی خطا.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت تمام همشهریهای عزیز همانطورکه اقای ابراهیمی گفتن دوستان بیایدباهم اتحادویکدستگی داشته باشیم اینکه هرشخصی بیادازرقیب یادوست یابی طرف ازهمه صحبتی کنه که بازهم بوی تفرقه بدهداین درست نیست بخداعاقلانه اینه که همه باهم فکرصحیح کنیم ازبلندترین مقام تامن کارگرساده دوستان هرکجای قران واحادیث نگاه کنیم سفارش به باهم بودن ومسلمان بودن منصف بودن و صله رحم بجااوردن هست بخدابیایدفقط یکبارهم که شده اینراامتحان کنیم اگرثمره ای نداشت هرراه وروشی که میدانیددرسته ادامه بدهید ولازم میدانم اینراهم بگم طبق ایه قران سرنوشت هرقومی بدست خوداوست پس بیایدسرنوشت خودمان راخوب بخواهیم تاخداوندهم ازرحمانیت ورحیمیتش برایمان خوب رقم زندببرکت صلوات برمحمدوال محمد

عین الف حسین اباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام استاد.زیبا بود عین همیشه.کاش تمامی مردم این شهر به این واقعیت میرسیدند که تنها شاه کلید پیشرفت بافق و بافقی جماعت یک چیزه:اتحادو همبستگی تمام شهر باهم،مردم قلعه و مهدیه و همه شهر.به امید روزی که همه با جان و دل این قضیه را بپذیریم و بهش عمل کنیم

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۷:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آنچه که آقای ابراهیمی گفته از سر دلسوزی بوده هرکس میتواند تفکراتی داشته باشد ولی اصولی هست که باید بخاطر منافع جمعی رعایت شود اختلاف سلیقه وتضارب آرا خوب است وباعث پیشرفت است اما تخریب یکدیگر غیرقابل پذیرش است در ارزیابی وجانبداری از طیفهای سیاسی به کارنامه عملی آنان فارغ از تعصبات کورکورانه توجه کنیم ومنصفانه از نقاط ضعف وقوت آنان برای بکارگیری ویا تجربه تلخ وناکامی وامتحان شده استفاده شود عزیزان سرمایه اجتماعی هرجامعه عبارتست از هنجارها ارزشها وآنچه که باعث میشود روابط افراد جامعه در مسیر درست قرار گرفته وناهنجاریها ی اخلاقی مانند تهمت دروغ جوسازی وشایعات از چامعه رخت بربنددآنوقت در این جامعه سرکایه های انسانی قدرت نمود پیدا خواهند کرد وروابط شکل عقلایی به خود میگیردوسرمایه های اقتصادی هدر نخواهد رفت وجامعه ای سالم و پویا ورشد یافته خواهیم داشت در این جامعه است که سرمایه های اجتماعی باعث حرکت وجوشش استعدادهای بالقوه سرمایه انسانی شده وباعث حرکت دادن سرمایه های مادی واقتصادی جامعه بسوی تولید ثروت ورفاه عمومی ومطلوبیت ورضایت مندی شهروندان آن جامعه خواهد شد پس تا زمانی که اخلاقیات واصول مصرح در دین را فقط بر زبان جاری سازیم ودر عمل فضای دروغ وتهمت وشایعه وتخریب لجام گسیخته در جامعه رواج داشته باشد امری که در بافق علیرغم مذهبی بودن به شدت در جامعه بافقی نهادینه شده است وحتی در بعضی از مجالس قرانی زنانه فضای معنوی جای خود را به فضای دروغ پراکنی وشایعه سازی وتهمت وغیبت وتخریب داده است تا این جامعه به آموزه های دینی واصول انسانی بصورت عملی پایبند نباشد 1000 معدن سنگ آهن داشته باشیم هیج پیشرفتی حاصل نشده وتمامی سرمایه های انسانی نیز از این جامعه کوچ کرده وسرمایه اقتصادی نیز در اختیار تولید قرار نمیگیرد

استاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با کامنت 19 اقای اکبری 1000 درصد موافقم.