مصرف آب در شهرستان بافق بالاتر از میانگین کشوری است

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
جمعه - ۲۰ تیر ۱۳۹۳

زد – ایرنا – معاون مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان یزد گفت: باتوجه به گرمای شدید هشت ماه از سال و افزایش سالانه تعداد مشترکان، مصرف آب در شهرستان بافق 230 لیتر که میانگین کشوری این مصرف در همین مدت 150 لیتر است.

ˈناصر شریفیˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بافق، با بیان اینکه میانگین مصرف مشترکان بافقی در فصل پاییز و زمستان روزانه 104 لیتر است، افزود: در این شرایط آب و هوایی که کولر های آبی 24 ساعت کار می کنند، روزانه بطور متوسط، به 230 لیترآب در شهر بافق نیاز داریم.

معاون آبفای استان یزد به افت شدید سطح آب در شهرستان بافق اشاره و اظهار کرد: 15 سال خشکسالی در کشور بویژه استان یزد بر سفره های آب زیرزمینی تاثیر گذاشته و علاوه بر افت شدید، باعث جایگزینی آبهای شور به جای آب شیرین شوده است.

این مسوول اضافه کرد: در هشت سال گذشته سطح آب در بافق از 12 به 18 متر افت کرده و حدود 76 لیتر در ثانیه کاهش دبی آب داشتیم که این امر موجب بحران کم آبی در این شهرستان شده است.

وی مجموعه دبی استحصال از 11 چاه قطرم را 96 لیتر اعلام کرد و افزود: این میزان با آب باکیفیت انتقالی از زاینده رود مخلوط می شود تا مردم در مصرف آب آشامیدنی مشکل نداشته باشند.

شریفی به 80 لیتر در ثانیه آب انتقالی و کیفیت برخی از چاههای بخش قطرم اشاره و خاطرنشان کرد: در مجموع می توانیم 135 لیتر آب نسبتا باکیفیت برای هر شهروندان بافقی تولید کنیم.

این مسوول ادامه داد: در شرایط بحرانی مردم این شهرستان مجبورند از آبی که کیفیت مناسب ندارد استفاده کنند.

وی به 45 لیتر آب باکیفیت و 95 لیتر آب بی کیفیت شهرستان بافق اشاره و تاکید کرد: اگر مصرف بیش از این شود به هر دلیلی با بحران بی آبی مواجه خواهیم بود.

معاون مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد، 15 درصد پرت آب بافق را یاد آور شد و افزود: در این شهرستان کمترین هدررفت آب را داریم.

شریفی، همچنین میانگین مصرف کولر آبی را بالغ بر 500 لیتر آب در شبانه روز برآورد کرد و گفت: بطور میانگین هر کولر در طول 5 ماه 40 متر مکعب آب مصرف می کند.

این مسوول، کنتورهای خراب شهر بافق را 150 مورد عنوان کرد و گفت: همه آنها در اولویت تعویض قرار دارند و کنتورهای نو پس از تست نصب می شوند.

شریفی همچنین یادآور شد: در چند سال گذشته که منابع آبی کم شده 3 حلقه چاه در بافق حفر کردیم که دو حلقه تجهیز شده و یک حلقه نیز در حال تجهیز است.

این مسوول، از تولید 3 میلیون و 200 هزار متر مکعب آب شهری بافق در سال 92خبر داد و گفت: این در حالی است که هر سال 3 در صد افزایش داریم.

شهرستان بافق با جمعیت 40 هزار نفر در فاصله 110 کیلومتری شرق یزد قرار دارد. ک3


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باعرض سلام خدمت مسولین شماباید اب زایندرود راکه مستقیم به طرف سنگ اهن میرود به اب مصرف بافق متصل کنید واب شور بافق را برای سنگ اهن مصرف کنید

استاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر مصرف اب در بافق بالا تر از میانگین کشوری است به خاطر این است که دمای هوای بافق هم خیلی خیلی بالاتر از میانگین جهانی است.در دمای نزدیک به 60 درجه کم مصرف کردن اب اونم اب شور خیلی زیاده خواهی است.دلم میخواست یه بار فقط یه بار دمای هوای تهران به 60 درجه که هیچ به 50 درجه میرسید اون وقت می دیدید که چه جوری سد کرج که هیچ تمام دریای شمال را هم خشک می انداختند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۳:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این به خاطر افزایش چاه های کشاورزی است

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۳:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برق راارزان کنند تا بجای کولر ابی از کولرگازی استفاده کنند و یا تسهیلات برق خورشیدی بدهند

فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۳ - ۶:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ناشناس درست درست میگوید باید به بافقی ها برای تجهیز ساختمان هایشان با برق خورشیدی وام بدهند تا به جای کولر ابی از کولر گازی استفاده نمایند

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من بانظر دوستان موافقم لکن درهمه حال بایدصرفه جویی را مد نظر داشت.