توقف عمليات احداث جاده بافق ـ كوه بنان

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۰

خبرگزاري دانشجويان ايران – تهران

مديركل محيط زيست استان يزد از توقف عمليات احداث جاده بافق ـ كوه بنان خبر داد و گفت: عمليات تعريض جاده گزوئيه كه چندي پيش آغاز شده بود با حكم قضايي متوقف شده است.

مهندس جلالوندي در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينكه30 سال است كه مردم كوه‌بنان از جاده گزوييه براي دسترسي محلي به بافق استفاده مي‌كنند، گفت: اين جاده كه در “زون امن” منطقه حفاظت شده بافق قرار دارد، جهت استفاده و امكان رفت و آمد نيازمند بهسازي در گردنه گزوئيه است كه سازمان حفاظت محيط زيست مخالف اين امر بوده و پيشنهاد كرده‌ايم تا جاده شادكام براي ارتباط اين دو بخش مورد مطالعه قرار گيرد.

وي با اشاره به مصوبه استاني هيأت دولت براي احداث جاده بافق ـ كوه بنان گفت: هم اكنون يك جاده دسترسي آسفالته بين بافق و بنان وجود دارد كه مردم محلي از آن استفاده مي‌كنند، اما تأكيد مردم بر استفاده از يك جاده ديگر است كه مسير اين دو منطقه را نزديك‌تر كند.

وي با اشاره به اينكه سازمان حفاظت محيط زيست مخالف احداث جاده گزوئيه در منطقه حفاظت شده بافق است، گفت: پيشنهاد كرده‌ايم تا جاده “شادكام” كه در جنوب جاده گزوئيه قرار دارد توسط اداره راه استان مطالعه شود.

وي با اشاره به اينكه منطقه حفاظت شده بافق يكي از پنج منطقه ويژه زيستگاه يوزپلنگ ايراني در استان يزد است، گفت: در حال حاضر ده زيستگاه يوز در كشور وجود دارد كه 50درصد اين زيستگاه‌ها در استان يزد بوده و زيستگاه اصلي منطقه “نايبند” است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴
برچسب ها: