انشاء الله انسان از منظر خداوند ممنوع‌التصویر و ممنوع‌البیان نشود

دسته: اجتماعی , استان , سیاسی , عمومی , مقالات
۲۴ دیدگاه
سه شنبه - ۳۱ تیر ۱۳۹۳
به گزارش بافق فردا
به نقل از بهر نیوز
گناه خاتمی، محبوبیت و منزلت بیش از حد او نزد مردم است
گروه سياسي: «محمدرضا تابش» نماینده اردکان در مجلس شورای در واکنش به تذکر 10 نماینده مجلس مبنی بر ممنوع التصویر و ممنوع البیان شدن «سید محمد خاتمی» گفت: انشاء الله انسان از منظر خداوند ممنوع التصویر، ممنوع البیان و ممنوع الخروج نشود.
گناه خاتمی، محبوبیت و منزلت بیش از حد او نزد مردم است
نماینده اردکان افزود: شاید به زعم آقایان، گناه آقای خاتمی محبوبیت بیش از حد او نزد مردم است و اعتمادی که مردم به ایشان دارند. وی تصریح کرد: انشاءالله انسان از منظر خداوند ممنوع التصویر، ممنوع البیان و ممنوع الخروج نشود که اگر این گونه شد با صرف میلیاردها ریال و به کارگرفتن بهترین تصویربرداران و بهره گیری از غنی ترین واژه ها در بیان نمی تواند به دل انسان ها ورود کند و افکار و اندیشه های خویش را به خارج از مرزهای قراردادی نشر دهد.تابش تصریح کرد: اگر کمی اندیشه کنیم، می فهمیم که آقای خاتمی در پیشگاه مردم این وضعیت را دارد یا مخالفانش. وی اظهار داشت: اگر اراده ای معطوف به عقل و منطق در مخالفان آقای خاتمی وجود داشته باشد، درنهایت باید تجدیدنظری در ایده ها، افکار و عملکردهای ناصواب خویش داشته باشند که با روانه کردن سیل تهمت و افترا و تخریب چهره های امثال آقای خاتمی نه تنها نتوانسته اند خدشه ای به حیثیت آنها وارد کنند بلکه بر اعتبار و منزلت ایشان و امثالهم نزد مردم افزوده اند.

*** مدرکی درباره محرومیت خاتمی از حقوق اجتماعی ارائه نشده است
تابش در عین حال با تاکید بر این که تاکنون هیچ مدرکی درباره محرومیت سیدمحمدخاتمی از برخی حقوق اجتماعی ارائه نشده است، گفت: پیش از این، رییس مجلس انتساب این امر به قوه قضاییه را رد کرده و رییس جمهوری سابق نیز شورای عالی امنیت ملی را از این اتهام مبرا دانسته بود. وی اضافه کرد: امور دنیوی و خصوصا تصمیمات حکومتی و بعضاً جناحی که در این گونه موارد ریشه در حب و بغض ها دارد، ملاک نیست؛ بلکه کارنامه افراد نزد خداوند و رد یا تایید آن توسط افکار عمومی و مردم ملاک ارزیابی است.

تابش تصریح کرد: چه بسا افرادی در پیشگاه ملت و خداوند از محبوبیت بالایی برخوردارند اما مقبول برخی نهادهای حاکمیتی و جناح ها نیستند؛ البته عکس این مساله نیز صادق است. وی خاطر نشان کرد: با شناخت دقیقی که از زوایای زندگی و مشی اخلاقی آقای خاتمی دارم، مسلما وی در «یوم تبیض وجوه و یوم تسود وجوهٌ» به واسطه اندیشه نیک و کردار خوب و نهی از بدی و ظلم انشاءالله در زمره روسفیدان خواهند بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: از آن طرف هم خیلی ها که نان دین خورده اند اما بر سبیل دین و آیین حرکت نکرده و یا با سوء استفاده از مناصب حکومتی و انقلابی ظلم، حق و ناحق کرده اند و بذر اختلاف در جامعه پراکنده اند و کشور را با این منابع عظیم معنوی و مادی به این روز رسانده اند، هنوز هم بر اندیشه باطل خویش استوار هستند.

*** برخی از سرگذشت اقوام عبرت نمی گیرند
وی خاطر نشان کرد: این افراد که از تاریخ و سرگذشت اقوام و حکومت ها عبرت نمی گیرند و نمی گذارند ایران اسلامی اوج بگیرد و مردم از تنگناها و فشارها خارج شوند، مسلماً در زمره روسیاهان روز قیامت هستند.  تابش با طرح این پرسش که «جرم آقای خاتمی چیست که این گونه مورد تاخت و تاز و حمله قرار می گیرد» خاطر نشان کرد: عجب آنکه خیلی ها که به صفات، اوصاف، کمالات انسانی و اخلاقی آقای خاتمی واقف هستند نیز لب به سکوت گزیده اند و عرصه را برای جولان افرادی کوچک و معلوم الحال باز می گذارند.

نماینده اردکان در مجلس اظهار داشت: مردی که اعضا و جوارحش به عرض، مال، خون و ناموس کسی آلوده نیست، در اندیشه اش ظلم، ناروا و جور حتی بر مخالفانش را نیز نمی پسندد و در ایفای مسوولیت های خود با کارآمدی، صداقت، مردمداری، اغماض، گذشت و نجابت به راست گویی و درست کرداری، الگویی از انسان مومن، خداجو و مسوولیت پذیر در تراز جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته است، آیا باید اینگونه مورد تاخت و تاز قرار گیرد که هر کسی البته بیشتر برای کسب مقامات دنیوی به خود اجازه دهد تعرض و توهینی به ایشان روا دارد.

وی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان که به خودسازی توصیه شده ایم و منع غیبت و تهمت و افترا که جزو گناهان کبیره بوده، بیشتر مورد تاکید قرار گرفته است؛ البته خیلی ها در قد و قواره اظهارنظر کردن درباره بزرگانی همچون آقای خاتمی نیستند بلکه هر از گاهی می خواهند خود را در جامعه مطرح کنند و ابراز وجودی داشته باشند که از منظر مردم جایگاه آنها این است «ای مگس! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست».

نماینده اردکان در مجلس افزود: ماه رمضان فرصت مناسبی برای این تجدید نظر اساسی است. خداوند عاقبت همه ما را در ماه مبارک رمضان ختم به خیر کند. 10 نفر از نمایندگان پايداري مجلس در جلسه علنی روز گذشته (یکشنبه) مجلس در تذکری کتبی به وزیر دادگستری، خواستار ممنوعیت تصویری و بیانی حجت الاسلام «سیدمحمد خاتمی» رییس جمهوری پیشین کشورمان و نیز ممنوعیت خروج وی از کشور شدند. جواد کریمی قدوسی، نصرالله پژمان فر، علی کاییدی، سید مرتضی حسینی، سید محمدمهدی موسوی نژاد، رضا آشتیانی عراقی، اسماعیل کوثری، فاطمه آلیا، روح الله حسینیان و مهرداد بذرپاش نمایندگان مشهد، پلدختر، قزوین، دشتستان، قم و تهران این تذکر مشترک را مطرح کرده اند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرند نگو

سعید، ن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ۹:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جای آقای حمید خان رسایی بین این جماعت خاليست، یکی نیست به اینها بگوید شما نماینده چندنفر از مردم ایران هستین، تمام رای این آقایون را روی هم بذارند به 500هزارنفر نميرسد که طرفدارانشون میتونند برن بررسی کنند. بهتر بود آقایون کوته فکر به جای نظر دادن در مورد شخصیتی که بیش از نیمی از مردم ایران طرفدار این بزرگوارند ،به تسریع در حل مشکلات مردم بپردازند نه سنگ اندازی در کار دولت.
با تشکر از بافق فردا

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه اعتماد به نفسی محبوبیت بیش از اندازه در بین مردم.کدام محبوبیت؟ بین کدام مردم؟اقای سعید.ن شما طبق کدام امار فهمیدید که بیش از نیمی از مردم طرفدار خاتمی هستند؟شاید این امار را هم بنیاد صهیونیستی سوروس داده است؟ این اقایان که هر جا می روند با شعار مرگ بر منافق رو به رو می شوند. می شود شما که ادعا دارید کوته فکر نیستید چند مورد از دست اوردهای دولت خاتمی را بیان کنید؟

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس جون به تابش بگو همین شماها حق ما بافقی ها رو دارید می خورید.دی 19.گندله بافق.حوزه انتخابیه و…./پس شما نمی توانید از حق خدا و درگاه خدا حرفی بزنید

سعید، ن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت حسین آقا
فکر کنم جنابعالی زیاد از شهر خارج نمیشید، که قطعاً اگه این طور بودشما متوجه میشدین. بهتون توصیه میکنم زیاد برنامه های صدا و سیما رو پیگیری نکنید که سرانش از دوستداران دولت ناکارآمد قبل میباشند. در وصف آقای خاتمی همین قدر بگویم که در زمان ایشان ایرانی جماعت در دنیا سربلند بود نه مثل دوره دوستان شما تروریست، بیشترین آمار پروژه های صنعتی و زیر ساختی در دولت اصلاحات بود، نه همانند دولت اصولگرايان که 8سال مملکت رو به فلاکت و بدبختی رساندند، یکدنگی آقایون باعث شد به جای پیشرفت و آبادانی چندین سال به عقب بریم، جنابعالی حسین آقا کجا بودین وقتی که پروژه های گاز عسلويه رو دادن به سپاه تا به جای پیشرفت فازها فقط ساختمان سازی کند و در طرف مقابل قطر میلیاردها دلار از ذخایر ملی ما رو غارت کنند، شما کجا بودی زمانی که به بهانه ساخت مسکن مهر میلیاردها تومن به جیب یه عده دلال ریخته شد، احمدی نژاد در 4سال اول دولتش پروژه هایی رو افتتاح میکرد که در دولت خاتمی کلنگش خورده بود و در موقع تحویل دولتش 80، 90 درصد پیشرفت داشت، در چهار سال دوم احمدی نژاد هم پروژه های مسکن مهر رو تحویل میداد با آنهمه مشکل. خروجی دولتش هم امثال خاوری و بابک زنجانی ومحمد رضا رحیمی و. …بود. در مورد شعار مرگ بر منافق هم باید بگم که برنامه ریزی شده توسط یه عده بسیجی افراطی بود که بقول خودشون میخوان مردم را بزور بفرستن بهشت دریغ از اینکه بهشت رفتن خودشون رو هواس. باز هم توصیه میکنم زیاد تلویزیون نبین و بیشتر در جامعه باش تا نظرات تمام هموطنان رو ببینی و بشنوی.
با تشکر،

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقارضا موضوعات را قاطی نکن…….این رابدان کسانی که محبوبند محصورند………..اسیر کردن وبه قفس انداختن بلبل به خاطر زیبایی ودوست داشتنی بودنش می باشد وگرنه زاغ را باقفس چه کار؟

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای تابش خیلی زیبا با کلمات بازی کرده اند وآدم را یاد شعر:ترک دنیا به مردم آموزند خویشتن سیم وغله اندوزند می اندازد .مردم میبد وبافق وبهاباد وحتی یزد که با اشکذریک نماینده دارد واردکان که شما با 15 هزار رای یک کرسی مجلس را می گیریدیک نماینده این ظلم ها را فراموش نمی کنند خواهشمند اشت اینگونه مظلوم با حدیث وروایات وجملات زیاد مظلوم نمایی نکنید که مردم ایران عوام دوره ستم شاهی نیستند وانشاالله عاقبتتان ختم به خیر باشد و مصداق آیه اتامرون الناس بالبر وتنسون انفسهم نباشید(مردم را به کار نیک دعوت می کنند وخود را فراموش می کنند)

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خاتمی محبوب ملت است. درود بر سید بزرگوار نماینده هایی که به یمن رد صلاحیت های گسترده به مجلس رفتند نماینده واقعی ملت نیستند

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خاتمي محبوب قلوب مردم ايران است . .

عباس دهقان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کاک عباس دیدی طاقت خیانت
آقایون را نداری و فایل صوتی را نگذاشتی

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک نصیحت به شما عباس جان’نمیخواد برای قاطی این افراد بشی برای چند صباحی از این دنیا’مواظب باشید خودتان را به زر و سیم این افراد نفروشی’قطعا میدانید و میبینید که این افراد چه خیانتهای کردند’یعنی شما از رهبر انقلاب بیشتر میدانید’ما هنوز عباس قصه گوش را بیشتر عباس سیاستمدار دوست میداریم

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای سعید.ن. با سلام اینکه شما گفته اید که من زیاد از شهر خارج نمی شوم یعنی اینکه شما نا خواسته قبول کرده اید که لااقل در شهر ما در دوران اصلاحات وحتی قبل وبعد ان هم دولتها هیچ کاری که قابل گفتن باشد انجام نداده اند چون اگر این طور نبود شما ان را ذکر می کردید واحتیاجی به ایران گردی نبود. در مورد این که بیشترین امار پروژه های عمرانی وصنعتی هم در دوران اصلاحات بوده است را هم باید بگویم که تمام دولتها هم هاشمی وهم احمدی نژاد هم همین ادعا را داشته اندویک شعار است که دولتها برای توجیه عملکرد خود می گویند ودولت بعدی که می اید همه انها را نفی می کند لااقل در کشور ما چنین بوده است.در مورد اینکه شما گفته اید دولت احمدی نژاد پروژه های دولت خاتمی را افتتاح می کرده هم باید بگویم که هاشمی رفسنجانی هم می گفت که خاتمی پروژه هایی را که در دولت او کلید خورده را افتتاح کرده وشروع این پروژه ها در دولت او بوده است. در مورد فساد های اقتصادی هم که چند مورد مثال زده اید اولا در هر دوره ای فساد انجام شود خیانت به کشور است و عاملان ان وابسته به هر دوره وجناحی باشند باید محاکمه شوندولی ایا در دوران اصلاحات اصلا فسادی نبوده است؟اولا که فردی مثل بابک زنجانی که به گفته خودش شروع به کار او در دوره هاشمی بوده ودر دوران خاتمی واحمدی نژاد هم با هر دو دولت همکاری می کرده واز هرسه دولت قبل از روحانی جایزه هم گرفته است و دوما بزرگترین فساد اقتصادی ایران بعد از انقلاب مربوط به پرونده کرسنت در دوران وزارت اقای زنگنه در وزارت نفت ودر دولت اقای خاتمی بوده که هنوز هم پرونده شکایت شرکت کرسنت از ایران در دادگاه لاهه باز است. سعید اقا این که شما گفته اید که مردم ایران در دولت خاتمی در دنیا سربلند بوده اند وبعداز ان تروریست شده اند اولا که یک توهین بزرگ به مردم ایران است که شما انها را تروریست می دانید.ملت ایران خود بزرگترین قربانی ترور بوده اند وباعث تعجب است که شما که ادعادارید که زیاد از خانه خارج می شوید و در جامعه حضور دارید این را نمی دانید و دوما اتفاقا در دوران اقای خاتمی بود که در حالی که خاتمی شعار گفتگوی تمدن ها را می داد امریکا ایران را محور شرارت خواند و یا قرارداد ننگین سعداباد که ایران را از همه حقوق هسته ای خود محروم کرد تا دولت خاتمی دلخوش به شعارها دنبال تنش زدایی باشد که البته نه برای مردم که برای خود او هم فایده ای نداشت.سعید اقا مرم ایران همیشه سربلند بوده اند وبا همه سختی ها ساخته اند و اگر مشکل ودعوایی هم است بین دولتها و جناح ها است که هیچ کدام هم راقبول ندارند و به جای اینکه به فکر مردم باشند به فکر منافع خود وحزبشان هستند. اکثریت مردم حامی نظام هستند وفارغ از حزب ها وجناح های سیاسی از هر کس که واقا برای انها کار کند حمایت می کنند.منافع مردم وکشور باید اولویت دولتها باشد که اگر این طور باشد دیگر اصلاح طلب و اصولگرا فرقی ندارد

احمدعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۵:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سید بزرگوار اهل اختلاس ودزدی نبود وبه اندازه خوبی هایش دشمنان بی منطق ومغرض دارد

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای خاتمی در میان اکثریت مردم محبوب است. آقای احمدی نژاد را هم خیلی ها دوست دارند. ولی برخی افراطیون که دم از ولایت می زنند بی اذن ولایت و بدون هیچ دادگاهی حکم می دهند و خود را حق می دانند. وحدت، وحدت، وحدت

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن احترام به نظرات آقایان مخصوصا حسین اقا بنده بانظر آقای تابش موافقم اگر میبینید اردکان پیشرفت داشته است باید به عقلانیت و نحوه تعامل نماینده ومردمان دیارش آفرین گفت وآرزو کنیم سرمایه های بافق خودمان را مانند اردکان رشد بدهیم نه اینکه مثل قضیه مرحوم دهستانی برخورد کنیم آیا او که برای بافق کار میکرد اردکانیها جلو اورامیگرفتند؟ویا از داخل شهر بافق بود که برایش سنگ اندازی میکردند؟ تا اینکه نگذاشتند شهر بافق توسعه پیدا کند واورا از میدان بدر کردند گناه خاتمی این است که در زمانش مجوز انتقال آب وعملیات انتقال آب به بافق با پیگیری آقایان شریعتی ،مرحوم دهستانی وشخص خاتمی انجام شد !!! بله عزیزان عقب ماندگی بافق به خاتمی وتابش مربوط نیست در ضمن باید بگویم انصافا دوران ریاست جمهوری سید بزرگوار خاتمی ایران وایرانی در تمام کشورها سربلندودارای احترام بودوکسانی که اکنون بر او تیغ میکشند آنزمان نیز هر 9 روز یک بحران برایش درست میکردند تا نتواند آنگونه که میخواست کشور را اداره کندو حسودان دیروز ومغرضان امروز چشم خود را برمحبوبیت سید عزیز خاتمی نجیب بسته اند او که با اشارتی رای میلیونی را به سمت روحانی سرازیر کرد عجیب نیست که دشمنانش که قدرت طلب هستندومیخواهند باز بر سکان مدیریت کشور تکیه بزنند به هر دست آویزی متوسل میشوند تا خاتمی را ازمیدان بدر کنند حال آنکه بر محبوبیت سید بزرگوارمان افزوده خواهد شد درود بر خاتمی ورحمت خدا بر سید روح الله خاتمی

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر برای اردکان نگویید ما بافقها تا زمانی که حسدی خودمان راازوجودمان حذف نکنیم ودنبال عده ای که خودرا اصولگرا می دانند وهیچ کاری هم از دستشان بر نمی اید وبالا یها هم قبولشان ندارند می دویم بافق روزی بهتر نخواهد دیدوما الان تابشی هم چون عسکری داریم که قدر نمی دانیم

خوش بين این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۹:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم در انتخابات اخير رياست جمهوري كاملا نشون دادن كه چي ميخوان و دلشون با كي . حالا اين تعداد قليل شكست خورده هاي انتخابات هر چي ميخوان بگن . اصلا مهم نيست .

شاهی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عملکرد تابش ارتباطی به خاتمی ندارد..بقین داشته باشید بعد از مقام معطم رهبری ،خاتمی جزو محبوبترین روحانیون دوران معاصر میباشد یک حمایت کوچک از روحانی دیدیم چه حماسه بزرگی را مردم خلق کردند..خاتمی در قلب مردم ایران جا دارد. ودولت قبل برای از بین بردن این محبوبیت خیلی تلاش کرد متاسفانه نهایت خودشان در بین مردم. خراب شدند

ساقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بانام خدا
این روزها غزه در آتش و خون است و صهیونست‌ها روزانه تعداد زیادی از زنان و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، شورای امنیت فقط اظهار تاسف می‌کند و نهادهای حقوق بشری نیز به سکوت قبرستانی خود ادامه می‌دهند، اما یک نفر نیز هم راستای نهادهای بین المللی سکوت کرده و در برابر این خشونت‌ها موضعی نمی‌گیرد؛ آن هم محمود احمدی نژاد است!

ما ایرانی‌ها ضرب المثلی داریم با این عنوان که “هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد”.

روزگاری محمود احمدی‌نژاد به عنوان رییس جمهوری سخنانی می‌گفت که عالمی را به واکنش وا میداشت. یکی از محورهای سخنان او که همیشه جنجال آفرین بود مواضع ضد اسرائیلی وی بود؛ روزی از حذف اسرائیل سخن به میان میاورد و روزگاری در مجمع عمومی سازمان ملل در محکومیت صهیونیست‌ها حرف می‌زد و روزی دگر در اجلاس دوربان، سخنانی که نتیجه‌اش به نفع صهیونیست‌ها بود. صهیونیست‌ها از آن سخنان احمدی‌نژاد نهایت استفاده و مظلوم نمایی را با جنجال رسانه‌ای در افکار عمومی دنیا انجام دادند و توانستند فشارهای بین المللی را علیه ایران افزایش دهند.

از طرفی در سال 87 دیگر مرد جنجال آفرین کابینه یعنی اسفندیار رحیم مشایی حرف از «دوستی با ملت اسرائیل» زد و رییس دولتش گفت که این حرف دولت است!

این تناتقضات گفتاری و رفتاری باعث شده که عده‌ای عقلا نسبت به ماهیت این سخنان شک کنند، چرا در مقطع زمانی که لزومی ویژه به موضع گیری علیه اسرائیل نبود رییس دولت چنین سخنانی به زبان میاورد تا جامعه‌ی جهانی علیه ایران متحد شود؟

سیاست خارجی جمهوری اسلامی همواره از آرمان‌های ملت مظلوم فلسطین حمایت کرده و به رسمیت نشناختن رژیم جعلی و نامشروع جزو سیاست خارجی دولت بوده و هست اما زمانی که ایران اسلامی بر سر مباحثی همچون پرونده‌ی هسته‌ای با جامعه‌ی جهانی چالش دارد چه لزومی به بیان آن گونه‌ی آن سخنان بود؟

این روزها غزه در آتش و خون است و صهیونست‌ها روزانه تعداد زیادی از زنان و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، شورای امنیت فقط اظهار تاسف می‌کند و نهادهای حقوق بشری نیز به سکوت قبرستانی خود ادامه می‌دهند، اما یک نفر نیز هم راستای نهادهای بین المللی سکوت کرده و در برابر این خشونت‌ها موضعی نمی‌گیرد؛ آن هم محمود احمدی نژاد است!

او که زمانی شهره به ضداسرائیلی بودن بود و کشور را درگیر موضوعاتی بی هدف کرد، امروز کمترین واکنشی به اتفاق‌ها نمی‌دهد.

شاید او آن روزها دلش می‌خواست فقط جنجال آفرین و سرخط خبرها باشد ولو به هر قیمتی، و اینک صلاح خویش را در سکوت می‌بیند، «صلاح خویش»! این نکته بود که رییس دولت‌های نهم و دهم هدف اصلی را «خود» دیده، نه «صلاح ملت».

حال سوالی که از انقلابیون دو آتشه و اصولگرایان می‌شود پرسید این است که چرا در برابر سکوت رییس جمهور سابق در برابر جنایات غزه واکنشی نشان نمی‌دهند؟ روزگاری همین فضلا از مواضع وی چنان تجلیل و تمجیدی می‌کردند که کسی جرات نقد کارشناسانه نیز نداشت و هر ندای مخالف و منتقدی در نطفه خفه می‌شد. آقایان دو آتشه باید پاسخگو باشند که علت اتخاذ آن مواضع آتشین و سکوت فعلی چیست؟

یاعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۶:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه ظلمهایی که در دوران خاتمی به ملت و رهبری نشد و در انتخابات مگر موسوی را کنار خاتمی ندیدید یا کور بودید بعد هم فتنه 88 اقایان یا شما اردکونی هستید یا مغرض

    یا حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    آیا شما رای مردم در سال 92 را دیدید؟ اگر هم ،ظلمی کرده باشد رهبری خود صلاح کشور و مملکت را بهتر از هرکسی می دانند.آیا شما حکمی از رهبری دارید؟آیا رهبری دشنام و بدگویی به خاتمی را دستور داده اند؟؟؟چرا در فرهنگ ایران خدمات مسئولین و روسای جمهور را کمتر از ایرادات و عیبهای آنها می دانند. همه زحمت کشیده اند هرچند ایراداتی هم بر آنها وارد است.

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا یا خانم ساقی مسائل را قاطی نکن اگر در گذشته احمدی نژاد مواضعی داشت وان را اعلام میکرد یک مقام رسمی بود که کوچکترین اظهار نظرهایش در همه جا بازتاب داشت ومواضع او در حقیقت مواضع رسمی دولت وقت بود ولی الان دولت فرق کرده ودلیلی ندارد که همه حرف ها ی او انتشار سراسری یابد .بوش هم هشت سال رئیس جمهور امریکا بود ولی الان نیست وهیچ حرف یا اظهار نظری هم از او منتشر نمی شود.تعین موضع یک کشور در دنیا به عهده دولت وقت هر کشوری است و اظهار نظر شخصی کسی که قبلا پست داشته فرقی با شهروندان دیگر نداردو دلیلی ندارد همه از ان مطلع باشند.مثلا احمدی نژاد می گفت هولوکاست دروغ است و ان موقع این حرف موضع رسمی دولت ایران بود وحالا روحانی چیز دیگری می گوید و فعلا حرف او مهم است وبازتاب دارد نه حرف احمدی نژاد.در ضمن من با حرف حسن اقا در کامنت 15 صد در صد موافقم که علت عقب ماندگی بافق بی کفایتی مسئولان شهری واختلافات میان انها بوده است دلیل ان هم این است که تغییر دولتها باعث پیشرفت شهر ما نشده است.جه در دوران اصلاحات وچه در دوران احمدی نژاد ویا هاشمی مسئولین یک دل واینده نگری نداشته ایم .امیدوارم مسئولین فعلی از گذشته عبرت بگیرند وبه فکر شهر باشند نه کوبیدن مخالفان خود.

سعید، ن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر مجدد از حسین آقا.
بنده نگفتم که ایرانی جماعت تروریست هستند فقط گفتم با رفتار دولت نهم و دهم ایرانیها رو به چشم تروریست میدیدن ، در مورد اینکه ميگم جنابعالی از شهر بیرون برین بخاطر این بود که نظر مردم را نسبت به مسئولین بدانید که بیشترین محبوبیت را دارد که بی شک خاتمی محبوبترین مرد این سرزمین است، که اگه دوست داشتین مفصل این مسئله را برای شما باز میکنم تا ثابت شود برایتان. کارهای انجام شده در بافق گفتین که باید به عرض جنابعالی برسانم طرح توسعه با 500 نفر اشتغال زایی و خط راه آهن مشهد و استارت آبرسانی به شهر از ماندگار ترین کارها در دوره اصلاحات بود و استارت هتل و میدان ورودی و بلوار سنگ آهن که اگه اجازه فعالیت به مدیر فقید و محبوب دهستانی مرحوم میدادند چه بسا الان شهر ما هیچ دغدغه ای نداشت که امروز بعضیها بخوان به خاطر حفظ میز و صندلی صحبت از آبادانی کنند و چه خیانتها کردند مسئولین وقت شهرمون در دولت احمدی نژاد که دوست ندارم بازگو کنم در این زمینه، در جواب صحبت جنابعالی در مورد کرسنت لطفاً بیشتر در این مورد تحقیق کنید اگه تخلفی صورت گرفته بود آقای زنگنه به هیچ عنوان توسط مجلس افراطی اصولگرا رای نمیاورد که باز سکاندار وزارت مهم نفت شود و همچنین آقای بابک زنجانی مگه ایشان چند سال داره که در زمان آقای هاشمی شروع بکارش بوده، ایشان به واسطه رابطه با رستم قاسمی و نیکزاد و مرتضوی و مشایی و. …به اینجا رسیده و اینها رو چه به خاتمی حسین آقا، ، ، ،

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .سعید اقا اولا که ما با هم مشکلی نداریم واین کامنت ها یک نظر شخصی است وکسی مجبور به قبول کردن ان نیست دوما من در هر دو باری که خاتمی رئیس جمهور شد به او رای دادم وکلا اعتقاد دارم که اکثریت مردم ایران وابسته به هیچ گروه یا حزبی نیستندواگر به کسی اعتقاد دارند یا رای می دهند بسته به شرایط جامعه وشعار هایی است که او می دهد ومردم با اعتماد به ان شعارها وامید به بهتر شدن وضعیت کشور رای می دهند نه صرفا به خاطر حزب خاصی.در مورد اقای زنجانی هم من گفتم بنا به گفته خود او شروع به کارش در زمان هاشمی بود ه وهمین الان هم به خاطر اینکه شما مطمئن شوید می توانید یک سرچ ساده در گوگل بکنید و می بینید که همان چیزی که من نوشتم در باره او وجود دارد.در مورد پرونده کرسنت هم اگر جستجو کنید می بینید که مطالب همان است که من نوشتم حدود سه ماه پیش هم اگر اشتباه نکنم اقای زنگنه مصاحبه ای کرد واز احتمال جریمه چندین میلیارد دلاری ایران در این پرونده خبر داد.سعید اقا من قبلا هم گفتم که هر کس در هر دورانی به کشور خیانت کرده یا فسادی مرتکب شده باید محکوم شود وبه مردم معرفی شود و اینکه شما نوشته اید این حرفها به خاتمی چه منظور این است که از این پرونده ها در دوران خاتمی هم وجود داشته نه این که شخص خاتمی در ان دست داشته .در ضمن اختلاف و مدیریت غلط وبه گفته شما خیانت در بین مسولین بافق در همه دوره ها وجود داشته وشرایط کنونی بافق ماحصل تمام این اختلافات بوده و صرفا مربوط به دولت خاصی نبوده است .من 40 سن دارم وشرایط بافق را دیده ام در تمام دولتها وضع بافق همین بوده که می بینید.با تشکر