عسکر ی مدیرعامل و درد دل کارگران کارخانه و بارگیری

دسته: اقتصادی , صنعت و معدن , عمومی
۴ دیدگاه
جمعه - ۳ مرداد ۱۳۹۳

22 33 111

به گزارش بافق فردا :

به نقل از روابط عمومی شرکت سنگ آهن

محمد جواد عسکری در دیدار با کارکنان کارخانه : ما باید به این بیاندیشیم که در قبال حرف یا سخنی که بر زبان می رانیم در آن دنیا باید شخصاً جوابگوی آن هم باشیم
صبح امروز دوم مرداد ماه، مدیر عامل با شرکت با حضور در بین کارگران و نیروهای بارگیری پای درد دل انان نشست و در گفتگویی مستقیم از مشکلات روی داده و نیازهای کارکنان این قسمت نیز مطلع شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی در ادامه سلسله دیدار های رو در روی خود با کارکنان، در قسمت کارخانه سنگ شکن و بارگیری حاضر شد و پس از ارائه گزارش کوتاهی از آنچه در زمان مدیریت وی انجام شده گفت: مردم عزیز و بزرگوار بافق با تمام خصلتهای نیکی که دارند ، متأسفانه بعضاً صبور و اهل تحقیق و تفحص نیستند و علیرغم داشتن صفات ارزنده و ارزشمند ، تا حرفی را میشنوند باور میکنند و بدتر از آن، با صدای بلندتری آن را فریاد میکنند که براستی این موضوع شایسته مردم ما نیست و ما باید به این بیاندیشیم که در قبال حرف یا سخنی که بر زبان می رانیم در آن دنیا تنها این خود ما هستیم که باید جوابگوی آنها باشیم که بنظر می رسد بایست با دقت و وسواس بیشتری در مورد شنیده ها تحقیق کنیم و آن را باور یا تکرار و تجزیه و تحلیل کنیم، لذا خواهشمندیم اگر حرفی شنیدید که احساس کردید در آن شبهه ای وجود دارد با خود من یا دوستان مطلع من تماس بگیرید و بپرسید تا با دانستن حقیقت موضوع آنگاه درباره آن قضاوت کنید. وی ادامه داد : اگر من خطایی داشتم و دارم بجای اینکه آنرا در بوق کنید از خود من بخواهید توضیح دهم، اگر توانستم شما را قانع میکنم، نتوانستم طبعاً باید روش کارم را عوض کنم و راه دیگری نیست. این وظیفه هم بر گردن من است که که طوری حرکت کنم که باعث پدید آمدن غیبت، دروغ و تهمت نشود و باعث بروز مشکلاتی از ناحیه شهر در شرکت نشویم.
وی با تعریف ساختار پرسنلی تعریف شده در تمام شرکتها گفت: همانطور که خود شما اذعان دارید حقوق و مزایای کسی که یک روز زودتر از شما مشغول شده، آنطور که شما یک روز زودتر از کسی دیگر شروع بکار کرده اید، باید متفاوت باشد، نباید انتظار داشته باشیم ما با یک سال سابقه کار اندازه نیرویی که چندین سال است در این شرکت کار کند دریافتی داشته باشید مثل خود من که بعنوان مدیر ارشد یک شرکت از یک سری نیروهای زیر دستم مزایای کمتری دریافت میکنم، اما ما سعی کردیم این تفاوت را کم کنیم و این کار از سال گذشته شروع شده ونیروهای تبدیل وضعیت، پیمانی و … حقوقشان در سال گذشته افزایش مناسبی داشته و ما برای نیروهای پیمانکار این تفاوت را از اول فروردین دیده ایم که قرار شده مسئولین هر قسمت با معرفی عنوان شغلی هر نیرو ما را در راستای این کار یاری کنند و در اولین ماهی که تولید کامل انجام شود، این افزایش دیده خواهد شد و مابه التفاوت آن نیز به حساب شما واریز خواهد شد.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن امنیت را برای سرمایه گذاری لازمه پیشرفت شهر دانست و گفت: بعد از این اعتصاب، پیمانکار کوره بلند، موضوع سرمایه گذاری در این شهر را رها کرده و قصد بازگشت هم ندارد، پیمانکار بافق کسری هم همینطور، پیمانکار سنگ آلویال که قرار بوده باطله های 15 تا 17 درصد خلوص را بخرد، ادعای ضرر و زیاد داده و میخواهد قرارداد را بهم بزند، آیا این برای ما ضرر نیست؟ ما در همین قرار داد شرکت پرسال هر یک میلیون تن سنگ باطله را 15 میلیارد فروختیم و میتوانستیم از درآمد حاصله از این قرارداد بخشی از طرح های در حال اجرای خود را پوشش دهیم . متاسفانه این اعتصاب در خاطره کشور باقی خواهد ماند و زحمت زیادی میخواهد تا این اعتمادی که حاصل شده بود را دوباره بازسازی کنیم که سرمایه گذار از برگشت سرمایه و سودش آسوده خاطر باشد تا در این شهر سرمایه گذاری کند، متاسفانه عده ای بحث ها و مشکلات شخصی را با دامن زدن به یک شایعه بی اساس بین مردم بردند و هم اکنون چوب این بی تدبیری و خودخواهی را تا سالیان سال باید این مردم بخورند . کسانی که سعی در جوسازی دارند، شایعه کردند که من جواد عسکری میخواهم جلوی دستور مقام معظم رهبری را بگیرم ؟! ، وقتی شخص مقام معظم رهبری اصل 44 خصوصی سازی را دستور فرمودند، آیا خودشان میآیند آن را باطل کنند، چرا این کسانی که مدعی هستند و میگویند نامه ای بر لغو خصوصی سازی از دفتر رهبری دارند ، نامه مورد نظر را نشان نمیدهند؟ یا نامه ای که میگویند از دفتر ریاست جمهوری دارند کجاست ؟ دوستان ! اگر دلتان با شهر است، هر حرفی را باور نکنید که بخداوندی خدا ضرر میکنید.
در ادامه جلسه مدیر عامل به سئوالات و شائبه های مطرح شده از جانب کارگران پاسخ گفت و ما به مواردی که کمتر به آنها پرداخته شده اشاره خواهیم کرد.
مدیر عامل در پاسخ به شخصی که گفت در این محیط کار کردن بسیار سخت است و سرانه اضافه کار باید بالاتر باشد گفت: اضافه کار به کار اضافی انجام شده، اطلاق می شود و مزایای آنهم به این نوع کار تعلق میگیرد وانگهی شما اگر کار سختی دارید، میزان حقوقتان نیز بر اساس سختی کار محاسبه می شود که این کار هم انجام شده است و برای شرایطی که نیرویی ، کار شدید و سخت و زیان آور دارد نیز تدابیری اندیشیده شده است .
وی در مورد علت عدم همکاری تعمیرگاه و خوابیدن طولانی ماشین های بزرگ و بالارفتن هزینه های جنبی گفت: بزودی با مهندس حیدری در این مورد جلسه خواهیم داشت که نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد. از طرفی در مقایسه شرکت های خصوصی با دولتی ما در سال شارژ انبارمان 700 میلیون تومان است اما شهد آب 6 میلیارد و چادر ملو 7 میلیارد است و بنده در زمان شروع تحریمها که با مدیر شهدآب صحبت میکردم ایشان اظهار می کرد : ما تا 2 سال به هیچ چیز نیاز نداریم، در حالیکه ما بعنوان یک شرکت دولتی ، خرید هایمان باید بر اساس نیاز و ضربتی و فورس ماژور انجام شود و قبل از خراب شدن وسیله ای نمیتوانستیم جنسی خریداری کنیم، به همین دلیل در خرید های عجله ای، جنس ارزان و بی کیفیت نیز بعضاً خریداری میشود و نکته دیگر اینکه در شرکتهای خصوصی چون اموال شخصی است پیگیری و کار برای نفع شخص است بهمین دلیل حیف و میلی نمی بینیم یا بمراتب کمتر می بینیم ، دستگاهها همیشه خوب کار میکنند و سالم نگهداری میشوند اما در شرکت های دولتی حیف و میل زیاد است و دقت در نگهداری اموال هم کم و این درحالی است که برای اینکار چون بیت المال است به همه مردم باید جوابگو باشیم.
عسکری در پاسخ به زمان ارسال محصول آگلومراسیون نیز گفت: انشاا.. در پایان همین هفته یا هفته بعد محصول آگلومراسیون را ارسال خواهیم کرد.
وی در مورد کمبود نیرو در بارگیری گفت: انشا ا… قرار است تا پایان ماه از طریق آزمون تعدادی نیرو جذب شود که نیاز شما را هم لحاظ خواهیم کرد.
مدیر عامل در مورد سهام ترجیهی ارائه شده نیز گفت : ما سهام را که حق کارگران بزرگوار است را ارائه کردیم، اما با شایعه فروش شرکت و وارونه جلوه دادن حقیقت توسط عده ای این اعتصاب راه افتاد، بهر حال ما باز هم وقت گرفتیم برای خرید این سهام ترجیهی توسط کارگران ولذا هرکس خواست میتواند با مراجعه به معاونت خود آن را مطالبه کند، برای نیروهای پیمانکار هم از سهام 71 درصد گرفتیم که آنها هم میتوانند سهامدار شوند، اما باید بدانیم این سهام از سال 89 در اختیار شرکت ملی فولاد است و آنها خوشحالند که شما آن را خریداری نکنید تا بعنوان بدهی همه را یکجا بفروش برسانند، در هر حال ، با خرید این سهام توسط شما، ما پول آن را ظرف ده سال از حقوقتان برداشت میکنیم تا هم در سود شرکت سهیم باشید و هم بتوانید در صورت نیاز شدید، آن را بفروش رسانده مشکل خود را حل نمایید.
در پایان این دیدار صمیمی ، مدیر عامل شرکت در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در شهرهای دیگر چنین معادنی نیست اما پیشرفت زیاد بود گفت: در شهرهای دیگر اگر اینگونه معادن نیست اما مردم آن شهر ها مدیران و مسئولین خود را قبول دارند و به آنان اعتماد می کنند و به آنها ایمان دارند علاوه بر این تمام هم و غم خود را در جهت رشد و تعالی شهر خود مصروف میکنند و تمام تلاش خود را نیز معطوف این امر کرده اند و اینکه بالاخره با اتحاد و یکدلی برای رسیدن به توسعه ای پایدار تلاش میکنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۶:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یکطرفه قاضی نرو اقای عسگری بگذار حسن تشکری هم حرفش را بزند بعد ما کارگرها تمیم می گیریم

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۹:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در صحبت های مدیر نکته مهمی است انجا که گفته کسانی که می گویند رهبری نامه لغو واگذاری را داده چرا ان را نشان نمی دهند؟یا نامه دولت کجاست؟یعنی منظور مدیر این بوده که شورای شهر ومشخصا …… دروغ گفته اند و چنین نامه ای وجود ندارد .حالا سوال اینجاست پس تکلیف واگذاری چه شد وبه کجا رسید؟اگر کسی خبری دارد جواب دهد.

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای مدیر اون کارگری که وسه ساله رسمی شده چطور حقوق بالا میگیره از کارگری که بیست ساله داره توی شرکت زحمت میکشه میشه توضیح بدید ببینم براساس چه فرمولی این محاسبه صورت می گیرد

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۹:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش میشد واقعیتها را بیان کرد،اما چه فایده که اگر حرف حق بزنی…