مراقب کوتوله های سیاسی باشید

دسته: اجتماعی , عمومی , مقالات
۲۴ دیدگاه
یکشنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۳

عباس ابراهیمی خوسفی

مراقب کوتوله های سیاسی باشید

امروز کشوری در جهان سربلند و موفق خواهد بود که هم از نظر اقتصادی ،فرهنگی ومخصوصا سیاسی ثبات نسبی داشته باشد . امروز دولتها هرچند از نظر اقتصادی توانمند باشند ولی در سیاست داخلی و خارجی از ثبات برخوردار نباشند نمی توانند در جهان خودی نشان دهند امروز که به برکت شبکه جهانی اینترنت جهان به دهکده ی کوچکی تبدیل شده و اطلاعات در کسری از ثانیه به اقصی نقاط جهان رد وبدل می شود هیچ کشوری نمی تواند دور خود حصاری بکشد و مردمش را محروم از دریافت و ارسال اطلاعات کند .
در حالیکه حضور شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، واتس اپ ، وایبر و هزاران رسانه ی دیگر در دنیا وجود دارد که به میلیونها نفر سرویس دهی اطلاعاتی و خبری می دهند .دولتها نمی توانند جلوی رد و بدل شدن اطلاعات را بگیرند و چنانچه با انواع مدل های تاریخ گذشته بخوانند مردم خود را در حصاری نادانی قراردهند مردم بیشتر نافرمانی اجتماعی می کنند .
با این مقدمه خواستم از کوتوله های سیاسی بنویسم اگر چه این واژه در تاریخ ادبیات سیاسی جهان عمر چندانی ندارند اما وابستگان به این رسم سیاسی با توسل به تهمت ، غوغا سالاری ، افکار پوپولیستی توانستند برای خود طرفدارانی دست و پا کنند
لذا در این وانفسای ردو بدل شدن اطلاعات دولتمردانی پیروز میدان هستند که از ادبیات دنیا پسند و مردم پسند استفاده کنند و با یک کلمه حرف بی ربط کشورش را یه انزوای سیاسی و اقتصادی نکشانند .
بی شک در هر کشوری هستند کوتوله های سیاسی که بازماندگان عرصه های دیپلماسی و مذاکره و منطق هستند . آنان که هنوز یاد نگرفته اند ادبیات سیاسی یک دولتمرد با ادبیات چاله میدانی و دوازه غاری از زمین تا آسمان فرق می کند . منطق این کوتوله های سیاسی که در همه ی کشورهای جهان این گروه نمود عینی دارند منطق تهمت ، و فرافکنی است . این کوتوله های سیاسی که خود شکست خورده ی منطق و گفتگوهستند به جای تجزیه و تحلیل اقدام به تحریف ، و تهمت می کنند . کوتوله های سیاسی منطق شان جنگ است این گروه همیشه نان خود را در گروه بلبشو سیاسی می بیند . جماعتی با استفاده از ادبیات چاله میدونی و دوازه غاری سعی می کنند با شعارهای عامه پسند و بعضا غیرقابل تحقق برای چند صباحی مردم را بدنبال خود بکشند .
کوتوله های سیاسی که معلوم نیست از چه منبعی تغذیه می کنند جماعتی که دوست دارند با آشفته کرئن افکار عمومی خودشان ناجی مردم و عقل کل معرفی کنند و با تخریب دیگران خودشان منجی مردم باشند در حالیکه تجربه نشان داده این قشر واپسگرا در اکثر تصمیمات خود شکست خورده اند یا برنامه هاشان نصفه و نیمه رها شده.
کوتوله های سیاسی که در تمام کشورها حضور دارند و خیلی مربوط به جهان سوم هم نیستند به جای همه باهم گفتمان همه با من را انتخاب می کنند و می گویند هرکه مثل من فکر نکند خائن و وطن فروش است آینان به جای توسل بر حقیت محوری به خشنونت محوری عقیده دارند و به قول زنده یاد دکتر علی شریعتی وای به روزی که زور لباس تقوا بپوشد .
کوتوله های سیاسی در تمام کشورها به مدیریت جزیره ای اعتقاد دارند و به جای مدیریت برنامه مدار دنبال انجام پروژه از کانال فله ای و دله ای هستند با هورا و کف زدن می خواهند مباحث اقتصادی و فرهنگی را به سامان برسانند مدیریتی که مربوط به دوران پارینه سنگی بوده هر چند در تمام دنیا امروز نیاز به برنامه ریزی احساس می شود و ما شاهد کشورهایی همچون ژاپن ، کره جنوبی در سایه همین مدیریت برنامه مدار به جای مدیریت قانون گریز علیرغم نداشتن منابع معدنی توانسته اند به قدرت های اقتصادی دنیا تبدیل شوند .
عجیب است کوتوله های سیاسی با وجودیکه شعارهای زیبایی را فریاد می کنند ولی عملنا دنبال سرکوب دمکراسی ، گسترش فقر و توهین به اقلیت های اجتماعی و مذهبی را سرلوحه ی سیاست خود قرار می دهند .
و ما نمونه ی کامل عملکرد این کوتوله ها در افغانستان شاهد هستیم امید می رود مردم ایران که از فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی بر خودار هستند اجازه ندهند این کوتوله در کشورشان نقش بازی کنند نگذاریم با ملعبه قراردادن دین مردم و با استفاده از شعارهای های بومی مانندحقوق مردم ، دین مردم و هزاران شعار دیگر خود را منجی ملت معرفی کنند اگر امروز حقیقت گرا نباشیم روزی باید زیر پرچم کوتوله های سیاسی رژه برویم و وآن روز مرگ ملت ها فرا می رسد .
عباس ابراهیمی خوسفی
مدیر مسئول


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
فداکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب ابراهمیمی ما اصلا نفهمیدیم که منظور شما از کوتوله سیاسی کیست !!!!
اولا زمانی که احمدی نژاد در سازمان ملل گفت که اسرائیل باید نابود شود حرف انقلابی زد که برخاسته از دل انقلاب ایران بود.اگر قرار بود که ما بیاییم و در راهپیمایی شرکت کنیم ولی در نمازجمعه شرکت نکنیم (همان کاری که روحانی دیروز انجام داد)که هنر نکردیم.اگر قرار بود که در سازمان ملل لیلی به لای آمریکا و اسرائیل بگذاریم که نیاز نبود که انقلاب کنیم.همانطور که می دانید در سال 1975 دولت شاهنشاهی به قطع نامه ای رای مثبت داد که در آن صهیونیسم مساوی با نژادپرستی بود و شخص شاه تمام تلاش خود را برای مصالحه بین اسرائیل و فلسطینیها انجام داد و از کشتار جلوگیری کرد.در هر صورت ما برای مقاومت انقلاب کردیم ولی شخص روحانی برای سازش با آمریکا این مقاومت را زیر پای می گذارد.جناب روحانی در نماز جمعه ی دیروز شرکت نکرد تا به آمریکا پیام بدهد که من آمده ام تا با تو سازش کنم.روحانی می خواهد همان نقشی را که سابقا شاه برای مصالحه بین اسرائیل و فلسطینی ها ایفا کرد را بر عهده بگیرد و این اشتباه است زیرا ما برای نابودی اسرائیل انقلاب کردیمو اساسا روحانی قدرت اینکار را ندارد.من دل خوشی از احمدی نژاد ندارم تا اقتصاد ما را نابود کرد البته نابودی اقتصاد ما زیر سر خاتمی -هاشمی و غیره نیز هست.آقای ابراهیمی ما مردمی هستیم که براحتی فریب می خور یم و به آسانی می توانند احساسات ما را جهت دهی کنند و به نفع خود سود برند.فرض کنید که اسرائیل در سال میانگین 200 فلسطینی را کشت باشد که در ظرف 60 سال می شود حود دوازده هزار تا.حال مقایسه کنید این آمار را با آمار کشته شده ها در سوریه که حدود دویست هزار نفر است یا در جنگ ایرا و عراق که حدود هفتصد هزار نفر کشته شدند.با نابودی اسرائیل درصد ناچیزی از تلفات مسلمانان کم می شود.پس مشکل کجاست؟؟؟؟فراوش نکنید که این تلفات در سه دهه اخیر رواج یافته است.باید اندیشید .در هر صورت ما انقلابی هستیم و نابودی اسرائیل را می خواهیم.

    موش کور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۵:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    آقای فداکار
    این مطلب شما چه ارتباطی با نوشته آقای ابراهیمی دارد؟
    حالت خوشه بابا؟؟؟؟
    ها….؟

روح اله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس کلمه های غلمبه سلمبه و چرت و پرت خیلی مینویسی کم کم دارم ازت نا امید میشم به نظر من تو که دم از توهین نکردن به دیگران میزنی بیشتر به دیگران توهین و افترا میزنی

اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا کی نوشته متنو

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی .لطفا شما که زحمت کشیده ایدیک مقاله درباره عالیجنابان سیاسی هم بنویسید تا معلوم شود که شما واقعا درد مردم را دارید نه سودای شهرت وشاید هم قدرت .تمام تحلیل ها و توصیه های شما در این مقاله شامل حال عالیجنابان خاکستری وسرخ پوش هم می شود که مردم دوران انها را هم دیده اند.البته حتما می دانید که این القاب را هم همان هایی به این عالیجنابان داده اندکه روزگاری با توسل به همین شعارهایی که شما امروز وسیله ملعبه قراردادن مردم می دانید به قدرت رسیدندو وقتی قدرت به کسی رسید که از جنس انها نبود به ناچار دوباره با هم متحد شدند تا خطر را دفع کنند.اگر منطق فرافکنی و تهمت وتخریب بد است همیشه وبرای همه بد است.مقالات شما مملو از تخریب وسیاه نمایی است پس چه طور دعوت به منطق وعقلانیت می کنید

امیر حسین کارگران بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۵:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای ابراهیمی قبلا قصه گوی غم ما بودی الانه قصه گوی غم کی هستی استاد بیا اول شهر خودمون سر و سامان بدهیم خود به خود مسایل کلان کشور هم حل میشه بزرگان می گویند بازگویی گذشته دردی را دوا میکند نمی کند ما که نفهمیدیم کوتوله های سیاسی چه کسانی هستند!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
به امید ایرانی آباد

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۷:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای ابراهیمی
کاملا درست میفرمایید و چه زیبافرمودید با وجود انواع وسایل ارتباطی و تصویری دنیا تبدیل به دهکده گوچک جهانی گردیده.الان حتی فرزندان کوچک ما نیز با مفاهیم اینترنت اشنایی دارند و به راحتی نمیتوان افکار تاریخ مصرف گذشته رو به خوردشون داد و باید بپذیریم باید با تکیه براستفاده ازخرد جمعی و تعامل به سوی توسعه و پیشرفت حرکت نماییم .
وجود افراد تک رو و به ذم خود عقل کل در جامعه چیزی جز پس رفت و درجازدن یک کشور درپی نخواهد داشت بودند در دنیا کسانی که در اوایل بدست گرفتن زمام امور با ترفند ها و شعارهای رنگی و عوام پسند کار خودشون رو شروع کردن ولی در عمل ثابت نمودند گفته ها و اعمالشون هم خوانی با هم نداشته و توسط خود همون هوادارن خودشون پس زده شدند.

کلانتر شهر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۷:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
دوست عزیز کامنت شماره 3 از کجا فهمیدی که منظور ….. شاید ضرب المثل چوب را که بر میداری ……خودش می فهمه

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی صاف و پوست کنده بگو…… کوتوله مملکت را به پرتگاه برد خیال همه را راحت کن

عشقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کوتوله سیاسی ماموریت داشت جهان را با ایران مخالف کند که کرد .همچنین منافع ملی را فدای تشخص طلبی کند که موفق شد

محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت جناب آقاي ابراهيمي
حرفتان كاملا درست است اين كوتوله هاهرجايي ميتونن باشن وديديم كه مملكت ما هشت سال چطور از قله به دره كشيده شد بطوري كه اواخرحكومتشان هرايراني تروريست شناخته ميشد وهيچ كشوري روي خوش به ايران وايراني نشان نميداد همين آقاياني كه ادعايشان كوش فلك را كركرده بود وبا دروغ ووعده ومن سالاري مملكت را ويران كردند

بسیجی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۹:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.نمیدانم چرا یک عده ای همیشه کنار کامپیوتر خودآماده نشستند تا وقتی عباس ابراهیمی مطلبی را بنویسد این بنده خدا رامخالف انقلاب و دین معرفی کنند.در این مقاله عباس ابراهیمی به احمدی نژاد یا کس دیگری توهین نکرده به طور کلی به این تفکر سیاسی حاکم در جهان سیاست تاخته.چرا ما مانند گربه ی دزد تا چوب را بر میدارند میترسیم؟
من چندین نوبت همسنگر ایشان در جبهه ها بودم وایشان در جنگ ،عشق خودش را به اسلام و امام ثابت کرد.کجا بودند بعضی از دوستانی که امروز بر ایشان میتازند زمانیکه این بنده خدادر عملیات رمضان.محرم.جزیره ی مجنون.کربلای پنج و …از جان خودش مایه گذاشت؟؟؟
دوستان بیایید کمی موقع نظر دادن بیشتر به متن نوشته ها دقت کنیم تا گرفتار پیش داوری نشویم.

سینا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۹:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حسین اقای پر ادعا.شما که میگید این مقاله پر از سیاه نمایی هست میشه لطفا افتخارات این کوتوله های سیاسی رو برای این مملکت عنوان کنید؟حرف حقیقت تلخه مگه نه؟همین کوتوله ها بودند که باعث گرانی و هزار مشکل دیگر شدند.

عباسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۹:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حرف درست را زدید آقای ابراهیمی.امثال این افراد همانهایی هستند که با مظلوم نمایی میلیاردها دلار توسط اطرافیانشون از کشور خارج شد.جالب اینه که با سیاست بگم بگم سر مردم را هم شیره مالیدند.پس چرا نگفتند اونایی که همش میگفتند بگم بگم؟

کارمنددانشگاه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان و سروران.آقای ابراهیمی یک معلم دلسوخته هست که فقط برای این مردم مینویسه.با نظرات منفی گرا و متحجرانه به همدیگر نتازیم لطفا.

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عزیز اولا خود اقای ابراهیمی شاهد است ک که من تا حالا کوچکترین بی ادبی به ایشان نکرده ام وبعد در جواب کامنت 6کلانتر شهر من که اسم کسی را در نظرم نیاوردم پس این ضرب المثلی که شما گفته اید هم شامل حال خودتان می شود ودر جواب اقا سینا اولا که ما ادعایی نداریم .دوما انصاف داشتن ربطی به طرفداری از کسی ندارد وسوما نظر دادن ازاد است مثل شما که نظر می دهی .چهارما الان حدود 26سال از پایان جنگ می گذردو از این مدت 18سال ان قدرت در دست کوتوله ها نبود ودر دست کسان دیگر بود پس شما صلاحیت بیشتری دارید تا افتخارات ان 18سال را بیان کنید..انهایی که جبهه رفته اند مثل اقای ابراهیمی یا دوست بسیجی کامنت10هم خدا خیرشان بدهد وما مدیون انها هستیم ولی انها هم که نرفته اند که همه بی دین نبوده اند شاید سن وسالشان به جبهه رفتن نمی خورده است. در مورد فسادهای اقتصادی وگرانی هم اولا در همین اینترنت یک جستجو کنید واگر توانستید یک دوره را پیدا کنید که در ان از این حرفها نبوده وهمه گل وبلبل بوده اند بی زحمت به ما هم خبر دهید

عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقت با کاندید شدن یک نفر قیمت سکه و دلار ارزون میشه، میشه فهمید که علت گرانی کی بوده و برای چی بوده

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به گزارش جام نیوز به نقل از تسنیم؛ روز گذشته صادق زیباکلام از فعلان سیاسی اصلاح طلب با انتقاد شدید از برخی حامیان دولت آنها را به جاه‌طلبی و تکبر متهم و چند روز پیش از آن نیز احمد پورنجاتی فعال سیاسی اصلاح‌طلب با این جمله “مواضع خوشگل روحانی برای بی‌بی شلوارک هم نمی‌شود چه برسد به شلیته” به دولت یازدهم هجمه کرده بود.

و اما امروز، ابراهیم اصغرزاده از دیگر فعالان اصلاح طلب در گفت‌وگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان با “بی‌برنامه خواندن دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم گفته است: « متاسفانه به دلیل بی‌برنامگی، دستگاه دیپلماسی کشور یکسره گروگان پرونده هسته‌ای شده است و کمتر به دیگر روندهای بین‌المللی پرداخته است».

وی در ادامه با قیاس کابینه دولت روحانی به یک تیم فوتبال، تصریح کرده است: اگر تیم دولت بخواهد مثل تیم‌های فوتبالی بازی کند که به رغم بهره‌گیری از ستاره‌های زیاد در ترکیب خود یا وجود نیمکت ذخیره‌های پروپیمان قادر به گلزنی نیست چه سود و همه امیدها و آرزوهای مردم برای تغییر وضع از دست خواهد رفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین هشدار داده است “ستاره چنین دولتی(دولت یازدهم) حتی زودتر از دولت پوپولیستی و کم‌ستاره احمدی‌نژاد که بارها گل به خودی می‌زد، افول خواهد کرد. به نظرم دولت دکتر روحانی اگر قادر به گلزنی نیست لااقل خوب بازی کند.

انتقادهای علنی اصلاح‌طلبان به دولت روحانی در حالی است که سعید حجاریان طی اظهاراتی ابراز عقیده کرده بود که استراتژی اصلاح‌طلبان در مواجه با دولت روحانی «انتقاد مخفیانه» و «اتحاد علنی» است.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم.حرمت قلم خود را نگه داشته و آنرا آلوده به فضای نجس سیاست بی دینی ننمایید.والسلام.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۳:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی از قدیم گفتند ادم قد کوتاه نصبش تو زمینه حالا می خواهد سیاسی باشد یا غیر سیاسی

دغدغه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۳:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام اقای ابراهیمی
دغدغه های ما کوتوله ها و فیس بوک و وایبر و… نیستند اگر میخواین پیشرفت کنیم باید تلاش خودتون رو دوبرابر و توقع خودتون رو پایین بیارین اگر کشورهای کره و ژاپن رو نام میبرید اینها همه فقط حواسشان به کارهای خودشان هست که خطا نکنن اگر می گوییم که باید بیشرفت کنیم نیاید به دیگران نگاه کنیم اول خودمان رو اصلاح کنیم این داستان معروف نویسنده ای که میخواست جهان رو متحول کند رو که میدونید اگر میخوایم پیشرفت کنیم و متحول بشیم نباید حتما تو فیسبوک یا هرجای دیگر حضور داشته باشیم ما اول باید اصلاحات رو از خودمان شروع کنیم اینطور نیست اگر فردی بتواند خودش را اصلاح و به این اصلاحات ایمان داشته باشد هیچ جریانی نمی تواند او را منحرف کند مگر غیر از این است و خواهش می کنم به این حرف ها فکر کنید جواب من رو دادن هیچ سودی نداره فقط این مهمه که اگر پیشرفت می خوایم باید اصلاحات رو از خودمان شروع کنیم تا به قولی این کوتوله ها ما رو منحرف نکنند البته گاهی اوقات ما افراد خیر خواه رو به اشتباه کوتوله ی سیاسی می بینیم که از دیدگاه ما غلط برداشت میشه که همانطور که رهبرمون فرمودند بصیرت نیازه که فکر کنم بد نیست اشاره ای هم به این موضوع هم بشه خوب در پایان حرف هایم رو در دو جمله خلاصه می کنم:
1. اصلاح باورها ، اندیشه ها ، تعیین هدف و ایمان به هدف
2. خودباوری و حرکت به سمت پیشرفت با توجه به قرآن ، ائمه و ولایت
با تشکر

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر یکبار مقاله آقای ابراهیمی را بخوانیم وبعد نظرهای ارائه شده همشهریان را ازنظر بگذرانیم متوجه می شویم که بزرگان یامتن آقای ابراهیمی رانخوانده اندویا منظور ایشان رانفهمیدندمتن مقاله به شخص خاصی نظر ویژه نداردبلکه یک نوع سیاست اداره کشورهاست که هرحزبی حاکم شود شیوه مخصوص خودراداردموضوع مقاله آقای ابراهیمی هم یک شیوه است که دردوره هایی دربعضی کشورهاحاکم شده باایده مخصوص به خودش که درمتن مقاله به زیبایی بیان شده بود متن مقاله جای ایراد ندارد ایراد به بعضی نظرات دوستان است مثلانظرشماره…..1به مجموعه سیاست مملکت ازدوران رژِیم گذشته تاکنون اشاره کرده که بی ربط است ودرموردسازش با آمریکا که دوست عزیز اشاره کردند گفت وگو باآمریکاسیاست نظام وتوافق مجموعه حاکمیت است که به آقای ظریف ماموریت داده شده ومقام معظم رهبری بارها ازسیاست خارجی دولت آقای روحانی حمایت کردند درغیر این صورت دولت هرگز نمی توانست مذاکرات را شروع کند وادامه دهدآنان که ازسازش باآمریکا سخن می گویند درواقع کاسه داغتر از آشند یاکاتولیک تر ازپاپ….درموردنظر 20ماملت کم مصرف کردیم ….بیشتر کار کردیم…..تجمل نداشتیم تاچندسال گذشت ..چشم باز کردیم دیدیم عده ای تازه به دوران رسیده به نام مذهب وتقدس برای خودشان کاخهابناکرد وبه اموال عموم چنگ اندازی میکنند دزدی واختلاس رایج شدوازمابهتران پینه پیشانی راوسیله به دست آوردن مال ومقام دنیا کردند ودقیق نگاه کردیم دیدیم هیچیک ازاین افراد ازطبقات پایین جامعه نیستند…دومیلیون وام برای مردم گرفتنش مثل رویا شده البته بااسناد ومدرک بسیار…این بود که کاروان قبول عازم پشیمانی شد تاهمچون بقیه زندگی کندواززندگی زاهدانه دست بردارد …درمجموع ایراد از مردم عادی نیست آنها که برمرکب سیاست سوارندالگوی مناسبی نیستند

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر یکبار مقاله آقای ابراهیمی را بخوانیم وبعد نظرهای ارائه شده همشهریان را ازنظر بگذرانیم متوجه می شویم که بزرگان یامتن آقای ابراهیمی رانخوانده اندویا منظور ایشان رانفهمیدندمتن مقاله به شخص خاصی نظر ویژه نداردبلکه یک نوع سیاست اداره کشورهاست که هرحزبی حاکم شود شیوه مخصوص خودراداردموضوع مقاله آقای ابراهیمی هم یک شیوه است که دردوره هایی دربعضی کشورهاحاکم شده باایده مخصوص به خودش که درمتن مقاله به زیبایی بیان شده بود متن مقاله جای ایراد ندارد ایراد به بعضی نظرات دوستان است مثلانظرشماره…..1به مجموعه سیاست مملکت ازدوران رژِیم گذشته تاکنون اشاره کرده که بی ربط است ودرموردسازش با آمریکا که دوست عزیز اشاره کردند گفت وگو باآمریکاسیاست نظام وتوافق مجموعه حاکمیت است که به آقای ظریف ماموریت داده شده ومقام معظم رهبری بارها ازسیاست خارجی دولت آقای روحانی حمایت کردند درغیر این صورت دولت هرگز نمی توانست مذاکرات را شروع کند وادامه دهدآنان که ازسازش باآمریکا سخن می گویند درواقع کاسه داغتر از آشند یاکاتولیک تر ازپاپ….درموردنظر 20ماملت کم مصرف کردیم ….بیشتر کار کردیم…..تجمل نداشتیم تاچندسال گذشت ..چشم باز کردیم دیدیم عده ای تازه به دوران رسیده به نام مذهب وتقدس برای خودشان کاخهابناکرد وبه اموال عموم چنگ اندازی میکنند دزدی واختلاس رایج شدوازمابهتران پینه پیشانی راوسیله به دست آوردن مال ومقام دنیا کردند ودقیق نگاه کردیم دیدیم هیچیک ازاین افراد ازطبقات پایین جامعه نیستند…دومیلیون وام برای مردم گرفتنش مثل رویا شده البته بااسناد ومدرک بسیار…این بود که کاروان قبول عازم پشیمانی شد تاهمچون بقیه زندگی کندواززندگی زاهدانه دست بردارد …درمجموع ایراد از مردم عادی نیست آنها که برمرکب سیاست سوارندالگوی مناسبی نیستند

داریوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درسته که قدش کوتاه بود اما خیلی گردن کلفت بود.