چرا تخریب ؟

دسته: اجتماعی , خواندنی ها , عمومی
۷ دیدگاه
پنج شنبه - ۹ مرداد ۱۳۹۳

محمد رضا رضایی

چراتخريب؟

نهمين جلسه مجمع هم انديشي توسعه شهرستان .چهارشنبه برگزارشد.توفيقي حاصل شدتادراين جلسه شركت كنم.البته قرارنبود دراين رابطه مطلبي بنويسم اما صبح كه خبرآنرا روي سايت ديدم ومتاسفانه مثل هميشه نظرات نه چندان خوب كاربران وبعضي ازهمشهريان  را ديدم. قلم بدست گرفتم و چند كلمه اي نوشتم تا شايدمرحمي باشد برزخمهاي كهنه شهرم وآبي باشد برآتش درونم.

به نظرم مجموعه مجمع ومدعوين جلسه همه دلسوزبودند.تائيدادعايم همين بس كه درروز تعطيل كه بايد كنارخانواده ودوستانشان باشند دورهم جمع شده بودند تا شايد اين كلاف سردرگم را.چاره اي بينديشند.

صحبتهاي خوبي شد.پيگيريهاي خوبي شده بودونظرات خوبي داده شد.همه يك دل ويكصدا براي آباداني بافق وسربلندي بافق ارائه طريق مي دادند.دوستي درجلسه مطرح نمودند كه بزرگترين مشكل بافق .بافقي ستيزي ما بافقيهاست من بدل گرفتم كه اين چه حرفيست؟ اما با ديدن نظرات يقين كردم كه ايشان درست مي گويند .

امام جمعه محترم . دكترميرغني زاده وتمام نورچشمان ديگري كه دراين جلسه حضورداشتند اتفاق نظرداشتند كه كاربايدكارشناسي باشد ودراين هم شكي نيست.اما كسي بايد باشد تاكارشناسي پيدا كندوازآنان نظري بخواهد؟كسي بايدباشد تا نظرات كارشناسان را بررسي پيگيري واجرا نمايد؟ دوستاني كه لطف مي كنيد ونظرمي گذاريد.اگرجلسه درشهري ديگربرگزارمي شدآيابازهم همينطورتخريب ميكرديد وشركت كنندگان را زيرسئوال مي برديد؟چرافرزندان خودرا نمي بينيم وفكرمي كنيم ديگران بهترند ؟چرا هميشه درنظرما مرغ همسايه غازاست؟بخدا قسم كارشناسان خوبي دراقصي نقاط كشورداريم اما بخاطرهمين تنگ نظريهاازآنها استفاده نمي كنيم وگاه آنان بخاطرعدم تخريب شدن درمسائل شهرورود نمي كنند.ماهمه تخصصي داريم. بهترين كارشناسان راداريم كه درشهرهاي ديگر صاحبنظرنداما درشهرخودمان ازآنهااستفاده نمي كنيم.خودم كارشناس اقتصادي سراغ دارم كه درتمام كشوردرمسائل اقتصادي به شركتهاي بزرگ مشاوره ميدهدوبسيارهم موفق است اما درشهرخودمان حاضرنيستيم ازتخصصش استفاده كنيم اگرهم استفاده كنيم بعدازمدتي چنان تخريبش مي كنيم كه ديگرجرات نكند وارد شهرخودش شود.

دوستان ما به وحدت نيازداريم .همشهريان سرده وبن ده وكوهي وشهري روفراموش كنيد همه بافقي هستيم وشهري آباد مي خواهيم.اگرصد معدن بزرگترازچغارت هم داشته باشيم با زيرآب زني وتخريب هيچ چيزنخواهيم داشت اما اگربا هم باشيم وقدردان زحمات ديگران باشيم بدون معدن هم همه چيزخواهيم داشت مثل هزاران شهري كه همه چيز دارند بجز معدن وما كه هيچ نداريم الامعدن.

 

                                                                  محمدرضارضايي بافقي


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا اصرار دارید گناه همه کاستیها واشتباهات را به گردن مردم بیاندازید؟ده ها مقاله در این سایت وجاهای دیگر گذاشته اید در مورد اتحاد وهمدلی واز این حرفها.شما توقع دارید مردم چه کار کنند تا به شما ثابت شود که مردم با هم هستند وپشتیبان مسئولین.می خواهید یک راهپیمایی در حمایت از مسئولین انجام شود .کمی هم از مسئولین بخواهید که با هم باشند وبه فکر شهر باشند نه منافع خود یا حزبشان.وقتی یکی می گوید نامه رهبری را دیده ام ودیگری می گوید که چنین نامه ای وجود ندارد چه انتظاری از مردم دارید.من در جلسه دو هفته پیش در دفتر امام جمعه بودم وقتی اقای تشکری درباره نامه لغو واشکالات واگذاری 71/5درصد صحبت می کرد اقای صباغیان تعجب کرده بود وانگار یا اصلا خبری نداشت ویااصل ان را قبول نداشت.یکی از این مسئولین حاضر نیست تا به طور شفاف بگوید قضیه واگذاری معدن به کجا رسیده است؟لغو شده یا نه؟بعد هم همه مردم را به تفرقه متهم می کنند.شما اقای رضایی که در این جلسه بوده اید شفاف بگویید ایا واگذاری لغو شده یا نه؟ فقط یک کلمه بله یا خیر. مگر مردم دیوانه اند که مسئولین خودشان را بی دلیل تخریب کنند.شما که از نظرات مردم در این سایت ها انتقاد می کنید بدانید که همه مردم که مثل شما در این جلسات حضور ندارند پس نظرات ودر واقع نگرانیهای خود را به این طریق اعلام می کنند.وخود شما هم می دانید که متاسفانه تنها چیزی که اهمیتی ندارد همین نظرات مردم عادی است

    محمدرضارضایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۵:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    حسین جان ضمن تشکرازشمابخاطراینکه پیگرهستید.بنده دراین جلسه نماینده هیچ حزب وگروهی نبودم ورسم امانتداری نیست که دراینباره صحبتی بکنم.امانمایندگان شوراونماینده کارگران سنگ آهن درجلسه بودندهرسوالی دارید.این عزیزان پاسخگوهستند.مایابایدبه نمایندگان خوداعتمادکنیم یااصلا نماینده ای انتخاب نکنیم وبرای هرکاری خودمان آستینهارابالا بزنیم.هرکاری یکسری نکات مثبت داردوگاهی مشکلی هم سرراه قرارمیگیردکه پیگیری میخواهداگرقرارباشدمشکلات نکته به نکته به مردم گزارش شودشایدباعث دلسردی مردم شود.فقط خدمت شماعرض کنم نمایندگان دلسوزی داریم .من به وجودشان افتخارمیکنم.وبه آنهااعتمادکامل دارم ومیدانم که هرکاری که لازم باشدانجام میدهند.فقط اعتمادمیخواهندوپشت گرمی.والبته توکل به خداوندمنان .ممنون ازشما

میثم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضایی من یک سوال از شما دارم :کدامیک از شهرهای ایران همه چیز دارد؟؟؟
چرا فراموش می کنید که همه ی ما هموطن هستیم و اگر وحدت نیاز باشد وحدت ملی باید باشد.
به نظر من مردم ما باید تمام تمرکز خود را بر روی مشکلات ایران بگذارند و به مسائل سایر کشورها کاری نداشته باشند.
ما باید جوانان خود را از زیر موشکها فقر و نداری، بی انگیزگی،بیکاری و … نجات دهیم.ما نباید اجازه دهیم تا عده ای از احساسات انسان ما سوء استفاده کنند.
من به عنوان یک پدر حاضرم اگر خلع سلاح شدن من به امنیت و صلح فرزندم بی انجامد،این کار را انجام دهم و خود را از زیر یوغ جنگ طلبان بیرون آورم.
پدران هر سرزمین مسئول صلح و امنیت کودکان آن سرزمین اند.نباید در کار پدران دیگر سرزمینها دخالت نمود
زنده باد ایران

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
مد شده آقای رضایی بعضیا اگه انتقاد و تخریب بیجا نکنن شب خوابشون نمیبره بیخیال مهم قشر عمده و باسواد و فهمیده شهره که به درستی راست و دروغ رو تشخیص میدن

55 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رضایی کاملا درست میگن من خودم دیدم که چطور دوتا همشهری نمیتونن هم دیگه رو ببینن کاش یکدل شیم

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.ازروزي كه اين جلسات برگزارشده اوضاع شهرمات بدترشده است.چرا؟

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای شمس الدینی با سلام .من نظرات شما درباره موضوعات مختلف را در این سایت دیده ام که اکثرا هم مودبانه وخوب بوده است ونشان می دهد شما دید خوبی دارید ولی وقتی در یک سایت امکان کامنت گذاری گذاشته شده است یعنی این که مسئول سایت به خوانندگانش احترام گذاشته وخواسته که نظرات انها را هم بداند ودلیلی هم ندارد که همه نظرها مثل هم باشد .هر کس نظری دارد که قابل احترام است هر چند از دید دیگری درست نباشدودلیلی ندارد کسی را که فکر می کنیم نظرش مثل ما نیست به بی سوادی یا فهمیده نبودن متهم کنیم.یک بار دیگر نظرات مربوط به گزارش مجمع هم اندیشی را بخوانید اکثر نظرات حاوی سوالهایی بود که البته کسی هم قرار نیست جواب بدهد البته اقای فهیمی زحمت کشیده اند وتوضیحاتی داده اند چند نظر هم که مربوط به نحوه انتشار گزارش بود مثل ایراد به نحوه قرار گرفتن عکسها که البته اقای ابراهیمی انها را اصلاح کرد ودو سه نفر هم از بعضی اعضای مجمع ایراد گرفته بودند پس تخریبی در کار نبوده نظر بوده مثل نظر شما .دوست عزیز کامنت چهار هم که گفته اند دوتا همشهری را دیده اند که چشم دیدن هم را نداشته اند هم که این موضوع ربطی به تخریب مسئولین ودشمنی با انها ندارد شاید ان دو نفر یک مشکل شخصی با هم داشته اندکه چیز غیر طبیعی نیست. با تشکر