یک مرکز به عنوان متولی اصلی کارآفرینی مشخص شود

دسته: اخبار ایران , فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
مشاورکارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی بافق در  حاشیه نمایشگاه توانمندی های بانوان و مشاغل خانگی به خبرنگار ماگفت: اواخر سال 89 به منظور کارآفرینی با هماهنگی و همکاری مهندس قنبری زاده رئیس علمی کاربردی بافق نسبت به ایجاد یک باشگاه به نام برنا برای آماده سازی محیط کسب و کار جهت دانشجویان نمودیم.
حمیدرضاصفایی ادامه داد: فرخوان دادیم و تعداد 10 شرکت تعاونی با گرایش های متفاوت از جمله معدنی، خوراکی، هنری و صنایع دستی و غیره عضو این باشگاه کارآفرینی شدند.
وی با اشاره به این نکته که سعی داریم فراشهرستانی عمل نماییم، اضافه کرد: باشگاه کارآفرینی برنا تفاهمنامه ای با اندیشکده علوم و فنون کارآفرینی اسلامی تهران منعقد نموده است.
صفایی افزود: این باشگاه کار پایش و مشاوره و خدمات معنوی و علمی را به شرکت های تعاونی زیرمجموعه ارایه میدهد و همچنین برای فروش و تبادل کالاهای شرکت های تحت نظر در جاهایی که دیگراعضا هستند اقدام می نماید.
وی یادآورشد: برای حمایت مالی نیز رایزنی های اولیه ای از سوی رئیس دانشگاه با بنگاه ها و موسسات مالی و پولی انجام شده است.
مشاور کارآفرینی علمی کاربردی بافق خاطرنشان کرد: در حال حضر در کشور تعداد زیادی متولی کارآفرینی داریم و ارگانها و ادرات زیادی چون شهرداری، کمیته امداد، تعاون و کار و غیره برای اینکار اقدام می نمایند.
 وی افزود: البته همه نیز با نگاه مثبت به این کار اقدام می کنند ولی بنده پیشنهاد میکنم یک مرکز به عنوان متولی اصلی و قوی کارآفرینی مشخص گردد و بقیه بطور متمرکز در این جهت همکاری کنند.
صفایی با در اولیت دانستن تسهیل در شرایط کاری بر پرداخت تسهیلات مالی به کارآفرین ها ، بیان کرد: باید امکانات و شرایط لازم را برای کارآفرین مهیا نمود و پرداخت پول کافی و مشکل گشا نیست.
وی افزود: حمایت ها بیشتر محدود به صحبت های مطرح شده است و باید جنبه عملی پر رنگ تر شود
 وی یادآورشد: مثلا در ابتدا برای ثبت شرکت تعاونی باید مجوزهای لازم اخذ گردد در حالی که بهتر است شرکت ثبت و فرصتی برای اخذ مجوزهای لازم داده شود.
صفایی در انتها نقش رسانه ها و نشریات برای انتقال مفاهیم و صدای کاآفرینان را مهم دانست.
 

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
الهام سلطانی شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بادراختیارداشتن یک دفترتجاری چه کارهایی میتوانم انجام بدهم