دیدگاه ها
توکلی جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ببخشید آقای زعیمیان،شما هم در دام تئوری توطئه افتاده اید.همه ی مشکلات جهان را به صهیونیسم ربط می دهید.این توهمات دردی از مردم ما و جهان دوا نمی کند.من نمی گویم چیزی به نام صهیونیسم وجود ندارد بلکه این واژه در سال 1975 در سازمان ملل متحد هم مطرح شد و در قطع نامه ای صهیونیسم شکلی از نژاد پرستی شناخته شد.جالب است که بدانید حکومت شاهنشاهی ایران در آن زمان به این قطع نامه رای مثبت داد.
اما اینکه بیاییم و حوادثی که در اثر بی لیاقتی حکومتهای کشورهای اسلامی به وجود می آید ،را به صهیونیسم ارتباط دهیم.اشتباه است.در دهه ی 60 میلادی ،همکاری ایران و اسرائیل بر پایه ی منافع مشترک بود.منافع مشترکی که بر پایه ی اصل موحودیت دو کشور تعیین می شد.یعنی اگر ایران و اسرائیل در آن زمان با همکاری هم خود را در مقابل کشورهای عربی مصون داشتند.

همینطور که در آینده ی نزدیک د اعش خطری برای اسرائیل و در مرحله ی بعد آمریکا خواهد بود.به گونه ای که امروز رئیس جمهور آمریکا دستور حمله به داعش را صادر کرد.
http://baharnews.ir/vdcfytdt.w6dxtagiiw.html
پس بهتر است خود را درگیر بحثهای آخر زمانی نکنیم.بحثهایی که علمای حقیقی آن را رد کرده اند.بیایید منطقی و بر اساس اطلاعات منطقی به این مسائل نگاه کنیم.
آقای زعیمیان برای فقر بیکاری و … در کشورمان طرح ارائه دهید.

جلیل زعیمیان ( صبا بافقی ) جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۳:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام .
اسمِ این طرح ، صهیونیسم . . آقای جهان!!! با پاپیون قرمز . . . بوده که آقای جهان ش به صلاحدید مسؤولینِ سایت ، حذف شده .
من با حرف های شما کاملاً موافقم اما واقعیت هایی هم در دنیا وجود دارد که نمی شود از کنارِ آن ها به راحتی گذشت . امروز ، اسراییل ، بچه دُردانه ی باباست . هر کاری دلش می خواهد می کند و کسی جلودارش نیست . همین قدرت های بزرگ در دنیا که برای مردن سگی در فلان کشور ، سر و صدا به راه می اندازند و بعید هم نیست که قطعنامه ای برای آن صادر کنند چگونه است که در برابرِ این همه جنایاتِ جنگی ، ساکت می نشینند و فقط نگاه می کنند . تازه اگر هم اقدامی انجام دهند موقعی است که دیگر کار از کار گذشته و جانِ عده ی بیشماری در این جنگِ نابرابر، گرفته شده . هر چیزی قاعده ای دارد حتی جنگ . نمی شود غزه را از هر طرف در محاصره نگاه داشت و بعد هر چه بمب و موشک داشت بر سرِ مردمِ بی گناه ریخت . کشوری که ( اسراییل ) پنجاه ، شصت سالِ پیش اصلاً وجودِ خارجی نداشت با کمکِ قدرت های بزرگ و به خاطرِ یک عذرخواهی از ملتِ یهود که در جریانِ جنگِ دومِ جهانی ، لطماتِ بسیاری دیده بود، ناگهان در گوشه ای از نقشه ی جهان ، سر بر آورد و دُردانه ی همه هم شد .
من کار به سوء استفاده ی برخی از گروه های داخلی از قضیه ی فلسطین و … ندارم که البته برای همه آشکار است ، بحثِ آخرالزمان هم نیست ، حرفِ من ، این است . مردمِ بی گناهِ غزه … سکوتِ جهان… و قومِ کوچکی که آقای جهان !!! نام دارد .

(جلیل زعیمیان )

    توکلی جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    هیچ کس کشتار کودکان را تایید نمی کند.هر انسانی با دیدن پر پر شدن کودکان بی گناه دلش می سوزد و اشک در چشمانش جمع می شود.ولی باید دید که چگونه می توان به کشتار کودکان در جای جای جهان پایان داد.در شرایط فعلی هزاران کودک ایزدی در عراق در معرض قعطی هستند.چرا برای آنها دل نمی سوزانید ؟؟باید دید این مسائل از چه زمانی شروع شده است و ریشه در کجا دارد.به هیچ وجه جمله ای که فرمودید : قوم کوچکی آقای جهان است.درست نیست.این گفته ها همان گفته های آقای احمدی نژاد است و پاسخگویی به آنها لازم نیست.چرا اسرائیل تلفات غیرنظامیش کم است؟؟جواب ساده است،چون اسرائیل برای جان مردمش ارزش قائل است.مثلا در همین تلویزیون خودمان می گفت : اگر حماس یک اسیر بگیرد ،جنگ به نفعش به پایان می رسد.چون اسرائیل حاضر است به خاطر نجات یک اسیرش ،صدها نفر از اسرای طرف مقابل را آزاد کند.سوال ساده : اگر جایی در محاصره ی کامل است،پس باید مردمش از قحطی بمیرند و همچون مردم آفریقا از فرط گرسنگی ،لاغر اندام باشند.ولی اینگونه نیست.کافی است به عکسها و تصاویری که از آنها به ایران مخابره می شود نگاهی بیندازید.شما خواه یا نا خواه به تفکر تئوری توطئه دامن می زنید.مگر جناب رائفی پور چه می گوید.همین حرف شما را می زند.صهیونیسمی در جهان وجود دارد و می خواهد دنیا را تسخیر کند .اسرائیل دردانه نیست،کافی است به رسانه های غربی توجه کنید که در جریان این جنگها بارها بر علیه اسرائیل مطلب نوشتند.مگر اسرائیل به کرانه ی باختری حمله می کند؟؟؟نه.مگر تا قبل از تشکیل حماس در سال 2007 ،به غزه حمله ی نظامی می شد؟؟؟نه.در همین جنگ اخیر هم اسرائیل بارها در خواست آتش بس کرد ولی حماس نپذیرفت.کافی است شما به اخباری که منتشر شده است،توجه کنید.کشتارهایی که توسط تروریستهای داعش انجام می شود که بسیار بدتر از جنگ غزه است.در ضمن توجه داشته باشید که اسرائیل موشکهای زمین به زمین یا توپخانه ی خود را در نواحی عاری از غیر نظامیان مستقر کرده است و به این دلیل تلفات نظامیش ناچیز است.در نظر داشته باشید که حماس به قصد مراکز نظامی موشک پراکنی نمی کند،چون هواپیمایی برای شناسایی این مناطق ندارد،پس او نیز به مناطق غیر نظامی شلیک می کند.به نظر من موضع گیری ما باید اینگونه باشد : کشتار غیرنظامیان را در این جنگ محکوم می کنیم و از طرفین می خواهیم خویشتن داری خود را حفظ کنند.
    اینکه اسرائیل وجود داشته یا نه به ما ربطی ندارد.ما باید منافع ملی خود را ببینیم.اگر دیدیم انکار هولوکاست منافع مردم ما را تامین می کند،آن را انکار کنیم.در شرایط فعلی تامین نمی کند.اگر دیدیم انکار آن برای مردم ما خطرناک است.آن را انکار نمی کنیم.منافع ما مهم است.

جلیل زعیمیان ( صبا بافقی ) شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اسراییل ، بچه دردانه ی آمریکاست و آقای جهان . وقتی نامِ بچه را یدک می کشد یعنی اینکه به خودی خود عُرضه ی هیچ کاری را ندارد و فقط با تکیه بر قدرتِ پدر و طرفداریِ او دست به کارهای زشت می زند . وقتی می گویم دردانه ی بابا ، یعنی هر گند و کثافتی که به بار آورد پدرش مجبور است و باید آن را ماست مالی کند ( برای خالی نبودنِ عریضه و خراب نشدن وجهه ی جهانی ) هر چند که خیلی هم از کارهای او بدش نمی آید که هیچ ، تشویقش هم می کند . بالاخره او بیخِ گوشِ مسلمانان است و وجودش آن جا لازم . ضمناً دامنه ی جنگ و تروریست باید در خاورمیانه باشد نه در آمریکا یا اروپا . تازه بحثِ فروشِ اسلحه ی کارخانجاتِ تولیدِ سلاح که فروششان منوط به جنگ و ایجادِ بحران است نیز وجود دارد .
اسراییل چطور هم بچه است و هم آقای جهان ؟ او آقای جهان است چون با حمایتِ آمریکا و قدرت های اروپایی ، دست به کشتار می زند و آن ها به خاطرِ منافعِ خود هیچ عکس العملی نشان نمی دهند . البته شما بهتر از من می دانید که محکوم کردن بعضی از کشورها دردی از کسی دوا نمی کند . فرض کنید جای فلسطین و اسراییل عوض شود . یعنی در همین شرایطِ فعلی ، اسراییل بشود غزه و غزه و اعراب بشوند اسراییل . آیا به نظرِ شما در چنین حالتی باز هم قدرت های جهانی سکوت می کردند و با تأخیر عمل می نمودند . دو روزه وارد عمل می شدند و کار را فیصله می دادند . ضمناً اگر کشورِ اسراییل الان در گوشه ای از خاکِ آمریکا بنا شده بود هیچ کس لااقل مسلمانان اصلاً حرفی نداشتند . حالا فرض کنید کسی بیاید و بخواهد یک گوشه از خانه ی شما را بگیرد و آنجا اتاقی بسازد و زندگی کند آیا شما ساکت می نشینید؟ پس این جنگ ، همیشه هست و خواهد بود . چرا که اسراییل یک دروغِ بزرگ است که به زور به خوردِ جهانیان داده اند . حالا عده ای ( دولت هایی ) چشم و گوششان را به روی حقایق ، بسته اند ولی عده ای دیگر ، تاب نمی آورند . ( بگذریم از سوء استفاده های بعضی از دولت ها در رابطه با مسئله ی فلسطین )
گفتم غزه از نظر نظامی محاصره است نه غذایی .( که لاغر شوند )( اینقدر ساده تحلیل نکنید) که اگر محاصره ی نظامی نبود انباشته می شد از سلاح و دستِ خالی نبود در برابر جنایاتِ اسراییل .
حالا بعد از همه ی این بحث ها بنده هیچ جا اشاره نکردم که منافعِ کشورمان را به خطر بیندازیم . کاری به حرف های فلانی و فلانی هم ندارم . نگفتم و نمی گویم که اسراییل می خواهد دنیا را بگیرد که عُرضه ی چنین کاری را هم ندارد . اسراییل فقط می تواند دنیا را به گند و کثافت بکشد که کشیده است . من فقط گفتم : مظلومیتِ غزه …. سکوتِ خنده دار ( گریه دار ) جهان … و قومِ کوچکی که آقای جهان !!! است . ( آقای جهان با سه علامتِ تعجب )

جلیل زعیمیان