معاون وزارت آموزش و پرورش خبر داد

دسته: اخبار ایران , عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۰ مرداد ۱۳۹۳
به گزارش بافق فردا به نقل از تدبیر بافق
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آماده‌سازی فضاهای آموزشی برای سال تحصیلی گفت: موضوع مرخصی زایمان فرهنگیان و طرح رتبه بندی معلمان در دست بررسی است.
تسنیم: علی زرافشان در حاشیه سی و دومین مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزی که هم اکنون در بخش دختران در مشهد مقدس در حال برگزاری است، اظهار داشت: مصوبه‌ای را در خصوص برنامه جامع اقامه نماز طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش داشتیم که این برنامه با همکاری جمعی از دوستداران حوزه نماز اجرا شد.

وی افزود: سال گذشته در اجلاس سراسری نماز این برنامه و یک نرم‌افزار تهیه شده در آموزش و پرورش در مسابقات کشوری رتبه نخست را کسب کردند و هم اکنون اجرای برنامه جامع اقامه نماز در دستور کار است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید اجرای برنامه جامع اقامه نماز است چرا که امسال توسط مقام معظم رهبری سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است. بنابراین یکی از فعالیت‌های در دست اجرای آموزش و پرورش توجه به مقوله‌های فرهنگی است که برنامه جامع اقامه نماز نیز جزو آن تعریف می‌شود.

زرافشان در ادامه در خصوص پروژه مهر و بازگشایی مدارس درسال تحصیلی جدید گفت: در پروژه مهر زیرمجموعه‌های مختلفی مطرح است که یکی از این زیرمجموعه‌ها موضوع ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس است و هم‌اکنون این کار به خوبی در حال اجراست علاوه برآن هم زمان با بحث ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس موضوع سازماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش آغاز شده به گونه‌ای که در برخی از مناطق کار ثبت‌نام دانش‌آموزان و ساماندهی نیروی انسانی به صورت 100 درصد انجام شده است.

وی بیان کرد: آماده‌سازی فضاهای آموزشی نیز در استان‌های مختلف کشور با حمایت سازمان نوسازی مدارس در حال انجام است و تلاش می‌کنیم تا قبل از آغاز سال تحصیلی سرانه مدارس را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خصوص رقم سرانه مدارس گفت: بنده اطلاع دقیقی از رقم سرانه مدارس ندارم اما تلاش براین است تا رقمی که در بودجه ذکر شده بود، ابلاغ شود.

زرافشان در خصوص توزیع کتب درسی دانش‌آموزان گفت: یکی از بخش‌ها در قالب پروژه مهر تأمین کتاب‌های درسی دانش‌آموزان است که امسال در تمام دوره‌های تحصیلی بخشی از کتاب‌ها آماده و توزیع شده است تا از 15 شهریور در کتابفروشی‌ها در اختیار دانش‌آموزان قرار ‌گیرد.

وی در خصوص نقل و انتقال فرهنگیان افزود: در خصوص نقل و انتقال فرهنگیان بخشی از این موضوع از طریق سیستم کامپیوتری انجام شده اما بخش دیگری از جابه‌جایی‌ها بعد از ثبت‌نام همکاران برای نقل و انتقال رخ می‌دهد. مانند جابه‌جایی در ادارات و انتقال همسران که این موارد تحت عنوان نقل و انتقال اضطراری مدنظر بوده و جزو موارد خاص است که تعداد آن زیاد نیست.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خصوص طرح رتبه بندی معلمان عنوان کرد: این طرح بعد از اقدام مجلس به دولت ارجاع شد و هم اکنون در یکی از کمیسیون‌ها در حال بررسی است و منتظریم تا در دولت بررسی شود.

زرافشان در خصوص مرخصی زایمان فرهنگیان ادامه داد: برخی رسانه‌ها عدم اقدام آموزش و پرورش را مبنی بر بی‌توجهی این وزارت‌خانه به موضوع مرخصی زایمان می‌دانند اما اینگونه نیست. بلکه باید توجه داشت که کار فرهنگیان با سایر مشاغل متفاوت است چرا که یک کارمند اداری هر زمان از سال که بخواهد می‌تواند به مرخصی زایمان رفته و فرد دیگری جایگزین وی شود اما در آموزش و پرورش به دلیل ارتباط خاص معلم با دانش‌آموزان موضوع رفتن آن‌ها به مرخصی زایمان باید با برنامه‌ریزی خاصی انجام شود.

وی افزود: هم اکنون کارگروهی برای بررسی مرخصی زایمان فرهنگیان در‌ آموزش و پرورش تشکیل شده است و این وزارت خانه اهتمام جدی برای توجه به نیازهای فرهنگیان را مدنظر دارد. اما باید به این مسئله نیز توجه کرد که آموزش و پرورش با سایر ادارات متفاوت است و باید به این تفاوت‌ها نیز توجه دا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها: