61 میلیارد تومان به توسعه بافق کمک مالی کرده ایم/طرح های جوار معدنی نباشد، آینده اقتصادی شهر با خطر جدی روبروست

دسته: اقتصادی , صنعت و معدن , عمومی
۹ دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

  61میلیارد تومان به توسعه بافق کمک مالی کرده ایم/طرح های جوار معدنی نباشد، آینده اقتصادی شهر با خطر جدی روبروست

  به گزارش بافق فردا، به نقل از بافق امروزمدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق گفت: در دوسال گذشته 610 میلیارد ریال به بخشهای عمران ، آبادانی و توسعه فرهنگی شهرستان بافق کمک کرده ایم.

ˈمحمد جواد عسکریˈ افزود:یکی از مزایای مدیریت بومی در دستگاههای اجرایی شهرستان بافق به ویژه شرکت سنگ آهن ، توجه به پیشرفت و توسعه پایدار و رونق و بالندگی این شهرستان است.

  مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق وظایف قانونی خود را یاد آور شد و گفت: از نظر قانونی موظف به پرداخت و کمک در مباحث عمران ، زیست محیطی و مالیات برارزش افزوده هستم با این وجود در دوسال تصدی اینجانب ، شرکت سنگ آهن مبلغ 610 میلیارد و 200 میلیون ریال در بخش های گوناگون کمک کرده است .

عسکری به برخی از این هزینه ها اشاره و تصریح کرد :در این مدت 180 میلیارد ریال به حسینیه ، تکایا، محافل فرهنگی و مذهبی برای جذب بیشتر جوانان ،40 میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان از طریق خرید تجهیزات و امکانات بهداشتی و بیمارستانی و تامین امکانات ایاب و ذهاب و اسکان و پذیرایی پزشکان متخصص از یزد به بافق ، 10 میلیارد ریال هم در بخش توسعه فضا و تجهیزات آموزش و پرورش هزینه و پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق، دوام اقتصادی و پیشرفت و توسعه بافق را منوط به راه اندازی طرح های جوار معدنی اعلام کرد و گفت: طرح های توسعه و جوارمعدنی از جمله آگلومراسیون ، گندله سازی ، فولاد و غیره اگر اجرا نشود تا چند سال آینده اقتصاد شهر بافق و ساکنین آن با خطر جدی رکود روبرو خواهند بود.

عسکری با بیان اینکه بحث خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق مربوط به امروز و دیروز نبوده افزود: سهام این شرکت سال 1378 طبق قانون به بخش غیر دولتی واگذار شده است.

این مسوول روز خبرنگار را تبریک گفت و افزود: خبرنگاران و روحانیون با قلم و بیان خود می توانند بحث خصوصی سازی را که قانونی و مربوط به زمان گذشته است برای مردم باز گو کنند تا در آینده شاهد اینگونه تنش ها و ضرر ها در جامعه و اقتصاد شهر و کشورمان نباشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
لردی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۷:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای عسکری :

1-مدیر بومی و غیر بومی چه فرقی می کند-اگر در کشوری قانون حکم فرما باشد تفاوتی بین مدیر بومی و غیر بومی وجود ندارد-اگر قانون حکم فرما باشد و سهم هر شهر از معدن های موجود در آن معلوم باشد-چه فرقی می کند که مدیر بومی باشد یا نباشد.پس بهتر است شما اینقدر از آب گل آلود ماهی نگیرید .
2-مردم هم سعی کنند تا راهی بیابند تا قانون در ایران حکم فرما باشد ، در غیر این صورت همین آش است و همین کاسه
3-قضیه ی خصوصی سازی به کجارسید؟؟
آیا آنچه در نظر زیر نوشته شده بود،درست در نیامد؟؟
http://www.bafghfarda.com/?p=42149#comment-31235
4-چه اصراری است که 18 ملیارد تومان از پول ملت خرج ساخت حسینه شود؟؟
واقعا خنده دار است در حالی که خیلی از حسینه ها در بافق در بیشتر ایام سال خالی هستند باز مدیر سنگ آهن بافق ،پول عظیمی را صرف ساختن این مکانها می کند.به امید آنکه جوانان جذب شوند.آقای عسکری کجا حسینه ها قدرت جذب جوانان را دارند؟
مطمئنا درصد ناچیزی از جوانان جذب این مکانها می شوند.
بهتر نیست این پول خرج کارهای واجب تر برای جوانان گردد
به نظر می رسد شما برای اهداف دیگر این پول را خرج این مکانها می کنید.
من لردی ام-حسینه ی امام حسین لرد با اینکه خرج بسیار زیادی برداشته است،در بیشتر ایام سال بدون استفاده است و اصلا قابلیت استفاده ی دیگر ی ندارد.فقط در 20 روز محرم از این مکانها استفاده می کنند.
مردم بافق هر گاه نذری دارند،به ساختن حسینیه ها و مساجد روی می آورند ولی دیگر نیازی به ساختن این مکانها نیست.
مساجد و حسینه های مازاد بسیاری وجود دارد و به نظر می رسد تا سالهای سال(شاید هزار سال)نیازی به ساختن این مکانها نیست.
………………………………
چند نکته :
-مردم بافق خود را اسیر باند و باند بازیها نکنید-هیچ باندی برا ی نفع مردم کار نمی کند.هیچ جناحی چه اصول گرا و چه اصلاح طلب ،نفعی برای مردم نداشته و ندارند.
-سعی کنید از ترویج خرافه در بین خود جلوگیری کنید.بافق بدبخت است چون خرافه پرست-دم دمی مزاج و چاپلوس است.
-راه آبادی بافق-آبادی ایران است
هر کس فکر کند که بافق بدون آبادی ایران -آباد می شود،کوته اندیش است.

-سعی کنیم با هم باشیم و از هم انتقام نگیریم-همدیگر را ببخشیم و به باورهای هم احترام بگذاریم.

بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیرعامل محبوب تشکرتشکر

عباس ابراهیمی خوسفی - مدیر مسئول این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان همشهری م کاربران محترم حقیر با اعضای شورای شهر تماس گرفتم ایشان اعلام نمود که همین خبر پرینت شده ودر شورا مطرح گردیده و جعلی می باشد چنانچه بنا به هر دلیلی خبری مینی بر قطعی شدن این واگذاری دریافت نمودیم که صحت داشته باشد از همین درگاه اعلام خواهیم نمود بافق فردا با هیچ کس پیمان اخوت نبسته است ( با تشکر عباس ابراهیمی خوسفی)

غریبه وغیر بومی ولی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۷:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضایی عزیز
این جمله شماست
»متاسفانه جامعه ی ما همیشه گرفتار عوام فریبان و روشنفکران احمق بوده است.
آقای رضایی:اگر قرار باشد همه روشنفکران را در همیشه دوران(تاریخ وتمدن 2500 اندی ساله)احمق خطاب کنیم
وامصیبتا
در خانواده ونسل شما روشنفکر وجود نداشته اید!!!!!!؟؟؟؟؟؟
متاسفم
با داشته ها ومشاهیر علمی ، ادبی، مذهبی وسیاسی خود چه میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
اگر قرار باشد زبانم لال ، بلا نصبت ونعوظ بالله امیر کبیرها ،.شیخ محمد تقی ها ،مدرسها و…………. را احمق فرض کنیم
صد رحمت به دیدگاه طالبان وداغش
واگر منظورتان از جامعه ما زبانم لاتل فقط جامعه بافقی ها است باز هم وامصیبتا وقتی خودمان عزت ، احترام وجایگاه اجتماعیمان را به بدترین شکل ممکن تیر باران میکنیم واقعاً از دیگران چه انتظاری داریم !!!!!!!؟؟؟؟؟
من بافقی نیستم ولی به بافق وبافقی ها وابنکه سالها در بافق زندگی کردم افتخار میکنم
هر چند بر رفتار ، کردار واعمال فقط عده ای محدود وکج نظر نیز حرفها دارم ولی به واسطه همان عده محدود هزگز به خود وبه دیگران اجازه نمیدهم ونخواهم داد که تمام روشنفکران جامعه ام را احمق فرض کنند ، هرگز
ولی من همه چیز را سیاه نمی بینم
اگر بافق در جایگاه حقیقی خود قرار ندارد وقرار نیست داشته باشد فقط وفقط به واسطه بافقی هایی است که هنر وعرضه شات کوبیدن است
عاشق کوبیدن کسانی هستند که چشم دیدنشان را ندارند، چه عشقی دارد
اگر واقعا به دیدگاه خود اعتقاد دارید ،دارید ،دارید ،دارید چرا در محاکم اعلام جرم نمی کنید؟؟؟!!!!!!!!!؟ چرا؟؟؟؟؟
ترسوها هرگز به بهشت نمی روند
البته ……..
بماند….

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۲:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بافقی دلسوز

تشکر تشکر
برای چه برای اینکه حقوق میلیونی می گیری عزیز
نون کلفت و کار نازک
علت تشکر را بنویس
وگرنه پاچه خواری نکنید
تشکر

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام… آقای رییس 610 میلیار ریاد در عرض 2 سال…یعنی 61 میلیارد تومن…..من سوال دارم 18 میلیار تومن به تکایا و هییت های مذهبی کمک کردید برای جذب جوانان…من به عنوان جوان باففی از این عملکرد خالی بندیتوون خندم میگیره.، تبلیغات خوبی بود… از این خبرنگار تشکر میکنم .61_21=40 …40 میلیارد مابفیشم بفرمایید چکار کردین…

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در بافق هر که کمک کند لنگ کفش می خورد
چرا کمک کردی عزیزم . نمی دانستی یار ناپایدار را نباید دوست داشت
یار ناپایدار دوست مدار
دوستی را نشاید این غدار
هنوز طعم بن 150 تومانی و اذوقه خریداریش تموم نشده که دارن بت فحش می دهند این رسمش نیست به خدا
همان مردم فهیم که برای امدنت سرو دست می دادند
امروز هم همان ادم ها هستند تفاوت را حس کنید .. چرا چرا چرا

شقايق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر معدن را به باد فنا نداده بودي براي هرسال 61 ميليلار تومان بلكه بيشتر به بافق وارد مي شد و الان فقط دوسال براي شيره ماليدن بر سرمان بود

غریبه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری
شخصا به عنوان یک دوست به شما هشدار میدهم
شما زحمات زیادی کشیدی از نظر من برخی از اطرافیان شما به شدت از مقام شما سواستفاده کردند زحمات شما هیچ کمتر بلکه بیشتر از دهستانی بود ولی دور و بریای شما اصلا سیاستمدار نیستند چون نابلد هستند به شما ضربه زدند مثل دوستی خرس
حرکتهای شخصی شما برای تبلیغات خود بسیار غلط بود ذات ادمی زاد طوریه اگه از خود تعریف کنه منفور میشه مدیران شما باید از شما تعریف میکردند
از طرفی مدیرانی مثل امور ….. با پارتی بازیهای بسیار زننده در حضور مردم جویای کار چهره شما را زشت کردند هرچند اگر این پارتی بازیها دستور شما باشد خیلی بد عمل کردید بنده خودم چند ساله برای کار اسم نویسی کردم ولی بارها دیدم عمدا در حضور مردم اسامی اطرافیان خود را وارد لیستهای اشتغال میکردند تا به مردم بفهمانند اگر پارتی ندارند جلو نیایند.
بنده در تمام اعتصابات و حتی مراسم استقبال از کارگران بازداشتی 90 درصد افرادی را که دیدم بچه های بیکار و زخم خورده از جانب سنگ اهن بودند کلا این اعتصابات حرکتی بر علیه شما بود وگرنه این جمعیت معترض که اصلا سنگ اهنی نبودند فقط به امید اینکه شاید …. راهی برای اشتغال انها پیدا کند شعار میدادند.
از طرفی شما گول چند مدیر عامل پیمانکار که دورتان گرفته اند را نخورید شاید پشت پرده با هم لابی داشته باشید ولی دوستانه میگویم اگه با انها برای خارج کردن پول همدست نیستید خودتان را بوسیله انها خراب نکنید
برای مثال میگویم در زمان اعتصابات خرداد ماه آقای (…..) در همین ساختمان مرکزی چنان از مدیریت بدتان صحبت میکرد انگار دشمن چندین ساله با شما داشته(مار در استین پرورش ندهید)
زمانیکه مردم گفتند استعفا بده باید مردانه میامدی جلو و میگفتی اگه من رو نمیخواهید من میروم ولی بدترین اشتباه را کردی مطمئن باش دولت سر خصوصی سازی چیزی به بافق نمیدهد اگر میخواستند تو این سی سال میدادند امده اند تا تهش رو جاروب کنند و ببرند انهم با کمک کی؟ شخص جنابعالی شما هم مقصر نیستی چون اینکار قبلا انجام شده و در زمان شما گندش در اومده تقصیر شما اینه که تو این زمینه نگفتید
باید مردونه میامدی راستش رو میگفتی یه بار گفتید شده یه بار گفتید لغو شده
برخود مپسند بیعدالتیها به دست جنابعالی صورت گیرد اگه وعده پست و پول کلان دادن و میبینی می ارزه بکن وگرنه تو مردم محبوبیت ات رو از دست میدی و دادی
اگه همون روز اول گفته بودی اگه من رو نمیخواین میرم بخدا مردم نمیگذاشتن بری ولی بدترین اشتباه رو کردی در حق افراد بازداشتی بدترین کار رو کردی تو بایستی خودت اولین اعتصاب کننده باشی و بری در فرمانداری بشینی و بگی فرقی با مردم ندارم ولی همراهی کردی تا حق مردم بافق ضایع بشه لااقل از دلشون در آر
هر چند از قدیم گفته اند جای مرد زندونه
اونهم از دست همشهریش بخاطر حمایت از بافق زخم خورده
لااقل حالا اگر ظلمی به مردم بافق میشه از دست تو نباشه
ما میگیم بافقیها تو مجلس و جاهای بالا کسی رو ندارن انگار تو پستهای کوچک هم کسی رو دارن
تو این اتفاقات اخیر جز مردم ستمدیده بافق کدوم رئیسی بود

خدایا چنان کن سرانجام کار
که تو خوشنود باشی و ما رستگار