شهرستان بافق به عنوان پایلوت گردشگری طبیعی استان معرفی میشود

دسته: عمومی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ معاون گردشگری میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان یزد در بازدید از هتل نیکان بافق ، ضمن تاکید بر درجه کیفیت و بی نظیر بودن هتل نیکان در سطح استان از تمام جهات خواستار فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان شد، گفت: جاذبه‌های گردشگری بافق آنچنان که باید معرفی نشده و باید در آن سرمایه‌گذاری کرد.

” مصطفی فاطمی” افزود: باید برویم و افرادی را که شجاعت سرمایه گذاری دارند پیدا کنیم و زمینه ظهور و بروز این افراد فراهم و ریسک پذیری را به آنان القا کنیم ، ما باید روند تشویقی را برای جذب سرمایه گذاران پیش بگیریم.

وی ضمن تاکید بر ایجاد بستر برای حضور گردشگر در بافق و اینکه گردشگری می تواند همراه خود اشتغال را به دنبال داشته باشد، عنوان داشت: سرمایه گذاری، رضایت مندی شغلی و افزایش ریسک پذیری از جمله مواردی است که در گردشگری نهفته است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان یزد پس از بازدید از مجموعه هتل نیکان بافق به مجموعه تاریخی و قدیمی باغ تیتو رفت و بر حفظ سبک تاریخی و سنتی آثار تاریخی تاکید کرد و گفت: میراث فرهنگی و مفاخر هر منطقه جزء افتخارات مردم و شهر آن منطقه است .

وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران احیای مجموعه تاریخی باغ تیتو در بافق ، خاطر نشان کرد : باید به میراث فرهنگی به دید سرمایه ای نگاه کرد ، نمی شود سرمایه را از دست داد ، باید میراث فرهنگی در بافتهای تاریخیشهر احیا شود.

فاطمی افزود : در حال حاضر این وظیفه بر عهده ماست که حیثیت میراث فرهنگی را نیز تا سطح گردشگری ارتقا دهیم، میراث فرهنگی به وسیله گردشگری می‌تواند جایگاه و نقش خود را حفظ کند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تصریح کرد: میراث فرهنگی در استان یزد از چنان ظرفیتی برخوردار است که می‌تواند راهگشای مشکلات اقتصادی استان باشد.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی متعلق به مردم است، اظهار داشت: ما در این حوزه به عنوان دستگاه هماهنگ‌کننده عمل می‌کنیم و خوشحال می‌شویم که مردم به موضوع میراث فرهنگی حساس شوند و حافظ آن باشند

مصطفی فاطمی با اشاره به قدمت و زیبایی آثار تاریخی همچنین طبیعت بکر و دلنشین شهرستان بافق گفت: بافق بسیار مستعد در حوزه گردشگری تاریخ طبیعی است و باید به عنوان پایلوت گردشگری طبیعی معرفی شود .

فرماندار بافق نیز در این بازدید با اشاره به ظرفیتهای و پتانسیل های گردشگری و توریستی شهرستان بافق گفت: امروزه صنعت توریسم به عنوان یکی از محورهای مهم توسعه همه جانبه بسیاری از کشورهای جهان به شمار می آید.

سید مهدی طلایی مقدم افزود: صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهمترین بخشهای اقتصادی در بسیاری از کشورها مطرح است و هم اکنون اقدامات گسترده ای برای توسعه این صنعت در بسیاری از کشورها آغاز شده است.

وی از هتل نیکان شهرستان به عنوان یک مجموعه گردشگری ، فرهنگی و هنر ایرانی یاد کرد و گفت: با وجود این مجموعه بی نظیر نیاز است در بخش گردشگری و حضور توریست در بافق فعالیت را دوچندان کرده و صنعت گردشگری را احیا کنیم تا بتوان پتانسیل ها و افتخارات صنعتی ، معدنی ، طبیعی و کشاورزی بافق را به گوش جهانیان رساند.

طلایی مقدم از حضور بخش خصوصی در احیای و مرمت باغ تیتو گفت: مردم باید برای حفاظت از میراث فرهنگی ورود پیدا کنند و میراث فرهنگی و تاریخی شهر که مایه افتخار شهرستان و نشان از تمدن بافق دارد را احیا و زنده کنند.

گفتنی است در حاشیه این بازدید ها معاون گردشگری میراث فرهنگی استان از فرماندار بافق خواست تا نسب به معرفی اکوسیستم طبیعی ، گردشگری و تاریخی بافق یک سری جشنواره های ملی و بین المللی در زمانهای مناسب برگزار کند.

81251902-5848263


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۳:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نوشته که سایت هتل نیکان هم داره راه اندازی میشه
http://nikanhotel.ir