پیشرفت 15 درصدی مناسب سازی اماکن عمومی/نصب 2 سامانه ویژه عبور ویلچردر بافق

دسته: عمومی
2 دیدگاه
پنج‌شنبه - 21 آگوست 2014

رئیس بهزیستی بافق با اشاره پیگیری ها برای مناسب سازی اماکن عمومی سطح شهرستان برای معلولین، سالمندان، کودکان و غیره، گفت: پیشرفت نزدیک به 15 درصدی در این زمینه انجام شده است.
محسن خوشگذران در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بافق، با اشاره به ضرورت ساخت فضاهای مناسب بویژه اماکن عمومی برای کل جامعه، اظهارکرد: اقدام های مناسب سازی فضاها و اماکن عمومی برای معلولین، سالمندان، کودکان، زنان باردار و غیره از برنامه های با اهمیت است.
رئیس بهزیستی بافق افزود: بهزیستی به عنوان دبیر ستاد پیگیری مناسب سازی شهرستان و فرماندار رئیس این ستاد و دستگاه ها و نهادهایی مانند شهرداری، نماینده جامعه معلولین، نماینده صدا و سیما، بنیاد جانبازان، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش برخی از اعضای این ستاد هستند.
وی افزود: مناسب سازی به معنای ایجاد امکان آسان دسترسی به محیط های فیزیکی برای تمامی افراد بدون نیاز یه کمک و با حفظ استقلال فردی است.
خوشگذران با اشاره به پیگیری بهزیستی در این زمینه، افزود: گزارش گیری، گزارش دهی و پیگیری در سطح شهرستان صورت گرفته و پیشرفت نزدیک به 15 درصدی در این زمینه انجام شده است.
این مسئول عنوان کرد: اصول مناسب سازی برای کلیه فضاها بصورت عمومی وجود دارد ولی برخی دستگاه ها و مجموعه های عمومی مانند اماکن مذهبی، معابر عمومی و ادارات نیاز به توجه بیشتری دارد.
وی افزود: پیاده روها، پل های ارتباطی بین پیاده رو و سواره رو، رمپ های ورود به ساختمان ها، ایستگاه های سوار و پیاده شدن اتوبوس، پارکینگ مناسب خودرو معلولین، تلفن و صندوق پست، سرویس بهداشتی و پله های مناسب، دسترسی به سالن اجتماعات و نصب آسانسور از برخی اقدامات ضروری برای مناسب سازی است.
خوشگذران با اشاره به نصب 2 سامانه عبور ویلچر ویژه معلولین برای ورود به میدان امامزاده و پارک کودک بافق، گفت: این سامانه به نحوی تعبیه شده که فقط امکان ورود ویلچر بداخل پیاده رو یا مکان مورد نظر را میسر نموده و امکان ورود وسایل نقلیه موتوری وجود ندارد.
رئیس بهزیستی بافق خاطرنشان کرد: دستگاه ها و نهادها در ساخت و احداث بناهای جدید با هماهنگی دفاتر فنی، نظام مهندسی و نهادهای نظارتی از ابتدا نسبت به ساخت بناهای مناسب سازی شده اقدام کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 20 آگوست 2014 - 12:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته نباشین دکتر کارتون عالی بود اجرکم عندالله

یک معلول این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 21 آگوست 2014 - 2:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده به عنوان یک معلول که تو اداره ها و بانک ها و معابر رفت و امد دارم.. معتقدم کمتر از 7 درصد از اداره ها مناسب سازی اصولی شده اند.. البته برخی اداره ها مناسب سازی شده اند که ای کاش نشده بودند چون فقط پول حروم کردند و از شیب مناسب برخوردار نیستند